Metalowy stół jadalny z owalnym blatem i szufladami na stalowej ramie na pergole i ulice, biuro robocze do komputera - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Metalowy stół: zalety, wady, zakres i cechy konstrukcyjne (28 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Meble nie są najtrwalszą rzeczą na świecie. Drewno pęka, plastik łuszczy się i traci swoją prezentację, pęknięcia szkła. Aby tego uniknąć, można kupić metalowy stół - w niektórych sytuacjach taka decyzja jest nie tylko w pełni uzasadniona, ale także preferowana.


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-2


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-3

Zalety i wady

Wszystko ma swoje zalety, a metalowe stoły nie są wyjątkiem:

 • Wytrwałość Metal jest nieczuły na prawie nic - nie przeszkadza ani gwałtowna zmiana temperatury, ani agresywne związki chemiczne, ani uszkodzenia mechaniczne. Dlatego wariant metalowy jest najlepszym stołem na ulicę lub kuchnię, ponieważ bez warunków pogodowych żaden rozlany sok go nie zaszkodzi.
 • Trwałość Metal jest niezawodny i może wiernie służyć przez wiele lat - nie pęka, nie pęka i przy odpowiedniej staranności nawet nie boi się rdzy.
 • Siła. Niemożliwe jest uszkodzenie kutego stołu, zgięcie metalowej ramy, zarysowanie metalowej powłoki, co jest bardzo pomocne podczas transportu, a także przydatne w życiu codziennym.
 • Estetyka. Metal jest pięknym materiałem, zwłaszcza jeśli dobrze to zrobisz. Stolik z kutego żelaza może być prawdziwą dekoracją wnętrz w klasycznym stylu, a stół kuchenny z blatem ze stali nierdzewnej doskonale pasuje do stylu high-tech. Nawet stoły ogrodowe wykonane z metalu są doskonałe. Najważniejsze - aby upewnić się, że pasują do środowiska.
 • Zmienność. Stoły metalowe można znaleźć na każdy gust i portfel. Dowolny projekt, każdy projekt - są składane stoły, biurka, przesuwane stoły i wiele, wiele innych. Wybór jest ogromny.


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-4


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-5


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-6

Ale nic nie jest idealne, a metalowe konstrukcje nie są wyjątkiem:

 • Ciężkość Betonowa płyta może wytrzymać najcięższy stół w kuchni, ale drewniane podłogi w drewnianym domu mogą również zatonąć. Ponadto waga komplikuje transport - trzeba będzie spróbować wnieść stół do pokoju.
 • Ostre nogi. Metal jest trudny do przetworzenia, więc nie zarysowuje powierzchni. Nogi stołu mogą pozostawiać nieprzyjemne zadrapania na nowym linoleum lub zepsuć stary ulubiony parkiet, jeśli nie wcześniej, aby wyposażyć je w specjalne gumowe wykładziny.
 • Potrzeba opieki. Pomimo oporu metal ma słabość - nie toleruje wysokiej wilgotności. Dlatego konieczne jest zapewnienie, aby farba nie odrywała się i nie pojawiała się rdza - tabele uliczne dla potrzebowania jej bardziej niż inne, zwłaszcza, gdy wioska wakacyjna znajduje się w mokrym regionie.

W zależności od sytuacji wady mogą przewyższać korzyści i odwrotnie.


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-8


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-9

Zakres

Ze względu na ogromną różnorodność typów stołów metalowych pasują niemal do wszystkich dziedzin życia ludzkiego. Możesz się spotkać:

 • Metalowy stół jadalny. Bardzo stabilna konstrukcja, która może obsługiwać więcej niż jedno pokolenie dla jednej rodziny. Najważniejsze jest projektowanie, powinno być tak atrakcyjne, że nikt nie ma żadnych nieprzyjemnych skojarzeń.
 • Pulpit wykonany z metalu. Projekt jest nie tylko zrównoważony, ale prawie niezniszczalny. Nadaje się do każdego zadania, które wymaga solidnej podstawy, której nie można uszkodzić, jeśli narzędzie ślizga się.
 • Biurko wykonane z metalu. Ma to sens tylko wtedy, gdy wymaga tego projekt pomieszczenia. W innych przypadkach niezbyt odpowiednie.
 • Metalowy stół do altanek. Doskonała opcja, jak również każdy stół ogrodowy z metalu. Środowisko nie jest w stanie go uszkodzić, opór pozwala służyć przez wiele lat - śnieg, deszcz, palące słońce nie będzie mu szkodzić.
 • Stół kuchenny wykonany z metalu. Również dobra opcja, ponieważ kuchnia jest ciągle czymś ciętym, smażonym, gotowanym, rozlanym lub przelatującym obok miski. Metalowy blat jest tak łatwy w czyszczeniu, jak to możliwe, bez noża, żadna rozlana zupa go nie uszkodzi.
 • Metalowy stół komputerowy. Nadaje się do tematycznego wnętrza, ale do rzadkiego salonu. Pasuje tylko w stylu high-tech - i takie przejęcie nie ma sensu. Komputer nie skraca żywotności drewnianego stołu.
 • Dekoracyjny stół wykonany z metalu. Zwykle kute lub zdobione skomplikowanymi wzorami, paskami, kwiatami. Może być prawdziwą ozdobą wnętrza - a zarazem użyteczną. Mogą to być składane czasopisma, wazon z kwiatami lub przekąski dla gości.
 • Metalowy stół na kółkach. Doskonałe rozwiązanie dla osób preferujących klasyczny styl życia, w którym dania serwowane są w jadalni na stole do serwowania. Metalowe koła na kołach są najbardziej odpowiednie - są wystarczająco lekkie (zazwyczaj część konstrukcji jest wydrążona) i jednocześnie niezawodne, dzięki czemu można je bezpiecznie stosować.
 • Przesuwny metalowy stół. Może być używany w każdym małym pomieszczeniu, najczęściej w stanie złożonym gdzieś w rogu. Gdy wymagany jest duży blat, można go łatwo popchnąć do wymaganego rozmiaru.
 • Stół narożny wykonany z metalu. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca i może jednocześnie wyglądać estetycznie i skromnie.

Ponieważ tam, gdzie stół jest wybrany, do kuchni, do salonu lub do rogu pokoju, zależy to, który projekt jest dla niego lepszy.


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-10


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-11


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto.png">

Wzory

Opcje projektowania są ogromne.


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-13


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-14


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-16


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-17


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-18

Stół z metalowymi wstawkami

Konkretne ucieleśnienie zależy od mistrza, który je przyjmie. Elementy mogą być dekoracyjne, mogą pełnić pewną rolę, która zależy głównie od życzeń klienta.


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-20


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-21

Oprócz prostych stołów - metalowych stołów z szufladami, okrągłych stołów, stołów wiejskich - istnieją również stoły do ​​przekształcania, które można regulować, rozsuwać i rozkładać. Są:

 • Stoliki kawowe. W stanie złożonym jest to prosty stolik kawowy, na którym można umieścić wazon lub zabawny drobiazg. Sztuczka polega na tym, że przesuwa się - jeśli to konieczne, blat podnosi się, skrzydła dużego blatu wystają spod niego, a rezultatem jest duży stół dla kilku osób.
 • Przesuwne. Ma wysuwany blat, który wystarczy, aby wyciągnąć krawędzie, aby się podwoił. Wynik może być okrągły lub kwadratowy, ale w każdym przypadku będzie możliwe umieszczenie za nim dwukrotnie więcej osób.
 • Ściana. Regulowany stół, który po złożeniu zwisa wzdłuż ściany, ale kosztuje go podniesienie - i okazuje się, że jest to blat, na którym można zjeść obiad, bawić się z dzieckiem lub napisać raport. Nie może być okrągły, tylko półokrągły.
 • Motyl Regulowany stół, który może wyglądać jak wąski słupek, jak mały stolik z połową blatu i pełnowymiarowym stołem. Nawet dziecko sobie z tym poradzi, aby je rozwinąć, wystarczy podnieść boczne blaty, które w stanie zapadniętym po prostu zwisają po bokach. Wspieraj ich za pomocą specjalnych rekwizytów i użytkowania.
 • Składane. Prosta opcja, która wygląda jak blat, do której przymocowane są dwie nogi. Po złożeniu cała konstrukcja wygląda płasko. W rozłożonym - możesz użyć go jako prawdziwego stołu jadalnego.

Każdy transformator - bez względu na to, czy jest składany czy nie - nadaje się do małych pomieszczeń i do różnych zadań. Po złożeniu możesz coś na niej położyć, przeczytać lub zjeść cichy obiad sam, ale konieczne jest, aby stało się to konieczne - i zostanie przekształcone w pełny stół, z którego może korzystać kilka osób.


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-22


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-23


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-24

Stoły metalowe ogólnie - składane, solidne, okrągłe, kwadratowe - doskonałe niezawodne rozwiązanie, które przetrwa wiele lat. Szczególnie dobry do dawania. Nieźle jak na kuchnie. Odpowiedni wybór będzie przyjemnością.


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-25


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-26


metallicheskij-stol-preimushestva-nedostatki-oblast-primeneniya-i-konstruktivnie-osobennosti-28-foto-27

Pin
Send
Share
Send
Send