Łóżko Podium rozkładane do pokoju dziecięcego, transformator meblowy z szufladami i mechanizmem podnoszącym w sypialni, materac na wzgórzu w apartamencie typu studio - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Podium łóżko: ustawione czy nie? (108 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jak wiadomo, w zasadzie nie ma nierozwiązywalnych problemów, a nawet więcej problemów związanych z tworzeniem wnętrza. Na przykład, jeśli chcesz umieścić przestronne łóżko w małym pokoju, ale nie wiesz, gdzie umieścić dużą ilość rzeczy i stworzyć miejsce pracy, nie odmawiaj sobie tego pomysłu. Żeby ożywić ten pomysł i stworzyć prawdziwie wielofunkcyjne wnętrze, pomożesz podium w łóżku.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-2


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-3


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-4


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-5


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-6

Podium ma prosty i oryginalny design. W jednej z części pokoju znajduje się drewniana elewacja - trwałe i stabilne podium, na którym znajduje się łóżko. W zależności od wielkości podium można wyposażyć miejsce pracy i przenieść więcej stref (na przykład grać). Jeśli sypialnia jest duża, na podium można zainstalować podwójne łóżko - wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i wyobraźni.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-9


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-10


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-11


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-12


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-13


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto.jpeg">


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-15


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-16


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-17


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-18


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-19

Ten projekt może być używany nie tylko do przechowywania rzeczy, ale także do wykonywania innych funkcji. Jeśli usuniesz z jej materaca i pościeli, podium można wykorzystać jako miejsce do tańca lub gier dla dzieci. Prawdopodobnie nie każdy będzie mógł się pochwalić faktem, że ma prawdziwy parkiet taneczny w salonie, a jeśli duże poduszki zostaną rozłożone na podium, zamieni się w stół. Dotyczy to zwłaszcza małych mieszkań, w których każdy centymetr kwadratowy kwadratu znajduje się na koncie.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-20


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-21


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-22


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-23


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-24

Plusy i minusy podium

Jeśli masz wątpliwości, czy potrzebujesz takiej konstrukcji w domu, zwróć uwagę na jej zalety:

 • strefowa przestrzeń;
 • to oryginalny mebel;
 • używany jako dodatkowy system przechowywania;
 • to wygodne miejsce do spania.

Tak więc w pomieszczeniu o małej powierzchni można podzielić przestrzeń za pomocą takiego łóżka, a nie budować dodatkowych partycji. Najlepszym rozwiązaniem dla małego mieszkania jest umieszczenie podium w pobliżu okna i zawieszenie zasłon na jego obwodzie. W dzień, kiedy są osobno, pokój jest jeden. W nocy można je zamknąć, a pokój bez przegród zostanie podzielony na dwie strefy. Z tego samego powodu jest to łóżko podium, które jest instalowane w studio na niewielkim obszarze. W takich wnętrzach partycje nie są w ogóle używane ze względu na brak miejsca, a przestrzeń jest strefowana za pomocą licznika barowego, podium, zasłon i ekranów.

Łóżko na wybiegu we wnętrzu stanie się jego bardzo ważną i oryginalną częścią, ponieważ zazwyczaj nie jest to tylko elewacja, ale złożony obiekt artystyczny z oświetleniem, półkami na książki i innymi ważnymi szczegółami. Ten projekt wygląda oryginalnie i sprawia, że ​​nawet najprostszy projekt pomieszczenia jest interesujący.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-25


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-26


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-27


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-28


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-29

Podium w sypialni oszczędza dużo miejsca, ponieważ jeśli są to dobrze wykonane szuflady i różne systemy przechowywania, można je wykorzystać, a szafki i pudełka można wyjąć z pokoju jako niepotrzebne. Jeśli tak się stanie, zwolni się dużo dodatkowej przestrzeni i będzie łatwiej oddychać. Nawet niewielkie podium może być wygodnym miejscem pracy. W ciągu dnia możesz ukryć materac w dolnej szufladzie, umieścić kompaktowy stół i krzesło na podwyższonej platformie, wyciągnąć zasłony, a będziesz mieć oddzielne biuro w jednopokojowym mieszkaniu.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-30


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-31


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-32


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-33


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-34

Podium z obszarem roboczym pozwala rozwiązać kilka problemów naraz. Uwaga: jeśli pokój był zwykłym łóżkiem, trudno byłoby zorganizować w ten sposób miejsce do pracy.

Jednak ze wszystkimi zaletami łóżko z podium ma oczywiste wady - ten projekt jest zbyt duży i duży. Z pewnością nie nadaje się do zbyt małych pomieszczeń. W nich może zajmować 80% całej przestrzeni, a następnie w przypadku innych mebli i wyposażenia po prostu nie ma miejsca. Ze względu na imponujące rozmiary łóżko nie powinno być instalowane w Chruszczowie. Tutaj sufity są zbyt niskie, a jeśli pójdziesz nawet na małe podium, możesz uderzyć głową w sufit. Nawet jeśli to konieczne, podium nie może zostać przeniesione. Ponadto ten imponujący projekt jest bardzo trudny w instalacji i instalacji. I nawet jeśli naprawdę ci się to podoba, ale cierpisz na artretyzm lub artrozę, zrezygnuj z idei jej instalacji, ponieważ ludzie z chorobą stawów będą mieli trudności z podnoszeniem się z tej wysokości.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-35


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-36


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-37


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-38


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-39


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-40

Dziś wielu robi sobie podium własnymi rękami. Z jednej strony zadanie nie jest łatwe. Konieczne jest przeprowadzenie ogromnej liczby obliczeń, aby określić optymalną wysokość konstrukcji. Z drugiej strony, jeśli samodzielnie zaprojektujesz podium dla siebie w mieszkaniu, możesz wziąć pod uwagę własne życzenia i stworzyć projekt, który będzie ci odpowiadał.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-42


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-43

Ważne jest nie tylko prawidłowe zaprojektowanie łóżka, ale także wybór materiału wysokiej jakości do jego produkcji. Łóżko powinno być wykonane wyłącznie z materiałów przyjaznych dla środowiska, więc dla takiego łóżka idealnie jest użyć następujących materiałów:

 • DSP;
 • MDF;
 • naturalne drewno.

Łóżko ze sklejki będzie kosztowało najmniej, ale nie potrwa długo, ponieważ płyta wiórowa obawia się wilgoci i ma niską odporność na ścieranie. Dzięki silnemu efektowi mechanicznemu sklejka może się złamać lub odkształcić. Ponadto sklejka ma nieoczekiwany wygląd, a jeśli zrobisz z niej konstrukcję, będziesz musiał wybrać piękny materiał na tapicerkę łóżka.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-45


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-46


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-47


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-49


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-2.jpeg">


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-50


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-51


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-52

Popularne rodzaje podium

W przypadku podium każdy pokój będzie wyglądał oryginalnie. Aby jednak wnętrze było nie tylko interesujące, ale także funkcjonalne, musisz wybrać łóżko, które będzie dokładnie pasowało do Twoich potrzeb. Łóżka te są kilku typów i są klasyfikowane według:

 • odmiany łóżka do spania;
 • forma;
 • systemy przechowywania;
 • liczba pięter;
 • obecność podświetlenia.

Pierwszym krokiem jest określenie kształtu podium: może być okrągły i prostokątny. Druga opcja jest bardziej praktyczna i wszechstronna i nadaje się do małych pomieszczeń. Okrągłe podium wygląda bardzo oryginalnie, ale zajmuje zbyt dużo miejsca. Ten projekt nadaje się do dużej sypialni z niestandardowym wnętrzem.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-54


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-55


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-56


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-58


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-59


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-60


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-61


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto.png">

Takie łóżka różnią się rodzajem systemów pamięci masowej. Bardziej standardową wersją są szuflady umieszczone pod podium. Ponadto projektanci oferują oryginalne rozwiązania. Łóżko z podium wznosi się na wysokość około metra, a pod nim znajduje się kilka otwartych nisz, które można wykorzystać do przechowywania rzeczy. Bardzo ważna jest prawidłowa wysokość podium. Jeśli wszystko jest obliczone doskonale, możesz przenieść krzesło na takie podium i wykorzystać je jako miejsce pracy. Ten model nadaje się do instalacji w pokoju dziecięcym, w którym mieszkają dwie osoby. Takie konstrukcje są często instalowane dla dwojga dzieci, dzięki czemu każde z nich ma oddzielne miejsce do spania i pracy.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-62


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-63


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-64


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-65


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-66

Łóżko na podium do pokoju dziecięcego

Dziecięce podium powinno być starannie dobrane. Powinien być funkcjonalny, wygodny, piękny i całkowicie bezpieczny. Uniwersalnym rozwiązaniem dla przedszkola jest podium z mechanizmem podnoszącym. Samo dziecko będzie mogło samodzielnie je podnieść i umieścić pościel w dużej szufladzie.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało więcej miejsca na gry, warto kupić transformujące łóżko z wysuwanym łóżkiem. W nocy dziecko będzie spało tutaj, a rano, przesuwając pudełko, otrzyma dodatkowe kilka metrów kwadratowych na aktywne gry.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-67


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-68


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-69


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-70


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-3.jpeg">

W nowoczesnych wnętrzach pokoi dziecięcych często znajdują się podium ze schodami. Ta opcja będzie interesująca dla chłopca. Wyobraź sobie, że na dole możesz zorganizować miejsce pracy, a nad nim ustawić podium, na które możesz wspiąć się po schodach. W ten sam sposób możesz zorganizować dodatkowe miejsce na podium, aby spać. Dla nastolatka, który mieszka samotnie w pokoju, taka konstrukcja byłaby zbyteczna. Jeśli pokój jest dzielony przez dwóch braci, to jest naprawdę wyjście. Będzie to o wiele wygodniejsze i ciekawsze niż małe przedszkole z dwoma łóżkami, które zajmują dużo miejsca.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-71


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-72


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-73


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-74


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-75

To łóżko powinno być częścią wnętrza, dlatego ważne jest, aby wybrać dla niego wystrój i dekorację. Podium dla dziewczynki może być wykonane z naturalnego drewna i pomalowane w pastelowych kolorach. Będzie ładnie ozdobiony niepozornymi rysunkami. Na pudełkach można narysować róże lub ulubione postacie z bajek. W pokoju chłopca podium można wykonać w kształcie samochodu wyścigowego. Wygląda dobrze na wielopiętrowy projekt z drabiną w postaci pirackiego statku lub strychu.

Jeśli musisz zaoszczędzić miejsce, niech tak będzie. To ciekawe łóżko z pewnością stanie się żywym wspomnieniem dzieciństwa twojego dziecka. Style, kolory, łóżka, wybiegi muszą pasować do całego wnętrza, w przeciwnym razie ten skomplikowany projekt będzie wyglądał śmiesznie.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-76


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-77


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-78

Jedną z najlepszych opcji jest umieszczenie podium na środku pokoju. Warto robić to tylko wtedy, gdy sypialnia lub salon mają imponujące wymiary. Wtedy duże łóżko stanie się semantycznym centrum całego wnętrza. Jeśli pokój jest za mały, lepiej odrzucić taki pomysł.

W małym pokoju parapet może być częścią podium. Łóżko można umieścić blisko niego i obudzić się z widokiem na ulicę. Kolejna dobra opcja - położenie łóżka wzdłuż parapetu, który będzie odgrywał rolę półek. Jeśli położysz łóżko na poziomie parapetu, poniżej będzie dużo miejsca do przechowywania.

Poddasze z miejscem do pracy powinno być również umieszczone blisko parapetu. Jeśli zamierzasz używać podium jako stołu do pracy, praca przy oknie będzie bardzo wygodna. Światło dzienne spadnie na stół tak, jak powinno być.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-80


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-81


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-82


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-83


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-84

Nie zapominaj, że konstrukcja z dwoma piętrami może być umieszczona tylko w dość wysokim pomieszczeniu z sufitami o wysokości co najmniej 4 metrów. Jeśli pomieszczenie jest za niskie, należy porzucić pomysł instalacji podium. Jednak w niektórych przypadkach projektanci realizują taki projekt w niskich pomieszczeniach, aby wizualnie podnieść sufit i uatrakcyjnić wnętrze. Mały podium o wysokości kilkudziesięciu centymetrów nie jest tak funkcjonalny, ma małe szuflady i nie pasuje do nich, ale kosztem tego małego projektu pokój wydaje się być wyższy.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-85


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-86


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-87


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-88


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-89

Ponadto, korzystając z podium, możesz dostosować pokój o niestandardowym rozmiarze. Na przykład, ustawiając prostokątne podium w pobliżu okna, możesz wizualnie zmienić kształt zbyt wąskiego pomieszczenia. Prawidłowo wykonane pomieszczenie nie będzie prostokątne, ale kwadratowe. W każdym razie instalacja podium sprawia, że ​​wnętrze jest bardziej złożone i dynamiczne, łagodzi ostre narożniki pomieszczenia.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-90


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-91


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-92


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-93


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-2.png">

Aby takie łóżko pasowało organicznie do wnętrza, konieczne jest wyposażenie go w ciekawe oświetlenie. Poniżej obwodu można ułożyć pasek LED. Kiedy się pali, wydaje się, że łóżko unosi się w powietrzu, z którego pokój wydaje się przestronny. W głowicy łóżka można także wbudować lampy rzeźbione - będą z nimi bardzo wygodne.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-94


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-95


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-96


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-97


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-98

Łóżko-podium to prawdziwe znalezisko dla tych, którzy chcą uatrakcyjnić wnętrze swojego mieszkania. Ta wielofunkcyjna konstrukcja nie tylko ozdobi pomieszczenie, ale także zaoszczędzi miejsce i inteligentnie zorganizuje przestrzeń. To łóżko jest idealnym rozwiązaniem dla przedszkola, w którym mieszka dwoje dzieci. Można ją umieścić w sypialni. Jeśli wysokość sufitu na to pozwala, dzięki zainstalowaniu takiego łóżka, będziesz miał wygodne miejsce do pracy, parkiet taneczny lub bar w swoim mieszkaniu - wszystkie te funkcje będą wykonywane przez podium przy odpowiedniej organizacji przestrzeni. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego projektu, zrób to sam lub zamów. Jakość twojego życia zależy od tego, jak przemyślane jest wnętrze, w którym żyjesz.


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-4.jpeg">


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-99


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-3.png">


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-100


krovat-podium-stavit-ili-net-108-foto-101

Pin
Send
Share
Send
Send