Przytulna piękna sypialnia, jasny wystrój pokoju w ciepłych kolorach, jak zrobić własne ręce - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Przytulna sypialnia - przede wszystkim indywidualność (28 zdjęć)

Często przy tworzeniu wnętrza mieszkania, najważniejsze znaczenie ma salon, kuchnia i przedszkole. Sypialnia najczęściej pozostaje pozbawiona, bardzo mało uwagi poświęca się jej. Skromny materiał filmowy, minimalna ilość mebli - cóż, gdzie wędrować fantazje? Takie urojenia prowadzą do powszechnego sposobu dekorowania pokoju: łóżka, szafy, dwóch stolików nocnych. Takie warunki można już uznać za „oficjalne”. Tymczasem koncepcja komfortu jest bardzo indywidualna iw żaden sposób nie jest związana z wymiarami pomieszczeń.Nie ma więc powodu, aby niepokoić się skromnym rozmiarem pokoju, ponieważ przede wszystkim ten pokój jest potrzebny do odpoczynku, a nie do pracy lub nauki. Głównym celem sypialni jest zapewnienie komfortowego środowiska do pełnego i spokojnego snu, ponieważ projekt przytulnej sypialni jest najprawdopodobniej łóżkiem, które lubisz i prawidłowo wybrane, tkaninami, oświetleniem, wystrojem.

Decyzje stylistyczne

W małych mieszkaniach zaleca się utrzymanie wnętrza wszystkich pokoi w tym samym stylu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pojedynczy obraz łączy wszystkie pomieszczenia, a wizualnie przestrzeń jest postrzegana jako bardziej swobodna i przestronna. W nowoczesnych nowych budynkach wielkość pokoi pozwala stylizować pokój i uosabiać różne znaleziska projektantów w jednym mieszkaniu. Wśród projektów małych sypialni znajdują się dwa popularne style.W małej sypialni najbardziej akceptowalny byłby minimalistyczny wystrój. Ten trend charakteryzuje się zwięzłym wyposażeniem, prostymi kształtami, skromnym zestawem kolorów. Z reguły optymalne jest użycie nie więcej niż trzech kolorów. Ponadto dwa neutralne odcienie powinny stanowić główną część wnętrza, a małe powierzchnie lub akcesoria mogą mieć jasny kontrastowy ton.

Elementy wyposażenia są wybrane z naturalnych materiałów (drewno, kamień, skóra). Ściany sypialni w stylu minimalizmu powinny być monotonne, bez rysunków i ozdób. Do podłogi wybrano neutralny odcień. Świetny pomysł, jeśli meble będą miały odcienie podobne do podłogi i ścian. Dzięki takiej recepcji meble wydają się rozpuszczać w pomieszczeniu i wizualnie przestrzeń będzie wyglądać za darmo.

Pokoje w stylu klasycznym wyposażone są w bardziej przestronne pokoje. Tradycyjnie, dla szlachetnej i eleganckiej dekoracji wnętrz stosowano lekkie, stonowane odcienie. Wysokie łóżka zajmują centralne miejsce w sypialni i są wykonane z kutego metalu lub drogiego drewna.

Charakterystyczna cecha stylu - biała bawełniana pościel, satynowy koc i luksusowa narzutka z aksamitu / brokatu. Starannie dobrano wszystkie akcesoria: lampy, wazony, lustra, posągi, miękkie dywany. Do oprawiania otworów okiennych używane są zarówno znakomite zasłony, jak i wyrafinowane kurtyny świetlne.Oczywiście przy tworzeniu aranżacji wnętrz należy przede wszystkim opierać się na osobistych preferencjach. Dziś trudno jest urzeczywistnić jeden surowy styl we wnętrzu. Kierunki projektowania przecinają się, uzupełniają. Idealne wnętrze powstaje dzięki harmonijnemu połączeniu poszczególnych elementów projektu. A już w wygodnym i ulubionym otoczeniu łatwo się zrelaksować iw pełni zrelaksować.Paleta kolorów

Pastelowe kolory i monochromatyczna paleta przyniosą ciszę i spokój w atmosferze pokoju. Najpopularniejsza paleta pastelowa: beż, piasek, żółty, jasnobrązowy i szary, rozmyte niebieskie odcienie. Aby zachować harmonijne wnętrze, nie zaleca się używania więcej niż trzech kolorów. Świetnym pomysłem jest ozdobienie jednej ściany kolorowym ornamentem / wzorem lub po prostu użycie jasnej farby do jej pokrycia. W takim przypadku zaleca się wybranie ściany przed łóżkiem lub za zagłówkiem. W pokoju o lekkim wystroju wystarczy odświeżyć wnętrze - wystarczy zmienić tekstylia (poduszki, narzuty, zasłony).Wybór mebli

Łóżko to nie tylko główny temat sytuacji. To zależy od jej pełnego i wygodnego snu i odpoczynku. Szeroka gama materacy pozwala wybrać model, który najbardziej uwzględnia cechy i preferencje mieszkańców. W niektórych łóżkach rama i zagłówek są instalowane oddzielnie (nie jest to niepodzielna struktura). Zdarza się również, że dekoracyjne zagłówki są wyposażone we wbudowane lampy, półki, a nawet stoliki nocne.

Meble do sypialni obejmują również inne meble (szafy, komody, szafki nocne). Aby organicznie dostarczyć sypialnię, użyj kilku zasad:

  • w przypadku aranżacji sypialni pożądane jest użycie minimum niezbędnych przedmiotów. Podczas instalowania szaf lepiej jest preferować modele narożne (ze względu na większą pojemność);
  • mała sypialnia powinna być w miarę możliwości wyposażona w dodatkowe miejsca do przechowywania (pod łóżkiem, w szufladach);
  • wygodne krzesło pozwoli Ci przeczytać książkę lub czasopismo w komfortowym otoczeniu; Świetny pomysł dla miłośników rozpraszania ubrań - instalowania wieszaka na podłogę - wieszaków;
  • zainstalowanie stolików nocnych z kilkoma różnicami odświeży wnętrze i osłabi nudną symetrię w pokoju;
  • Stół konsolowy doskonale spełnia rolę toaletki lub obszaru roboczego. Zainstalowanie dodatkowych półek na zawiasach pomoże zorganizować biżuterię lub artykuły papiernicze.

Piękne przytulne sypialnie to przede wszystkim pokoje do odpoczynku i snu. Kwestia nadmiaru mebli jest szczególnie ważna w małych pomieszczeniach. Zanim sypialnia stanie się przytulna, ważne jest dokładne określenie minimalnego zestawu mebli do pokoju.
Oświetlenie sypialni i akcesoria tekstylne

W sypialni pożądane jest wyposażenie kilku poziomów oświetlenia. Centralny żyrandol ma bardziej dekoracyjne funkcje. W nowoczesnych wnętrzach powszechne oświetlenie wbudowane.

W każdej sypialni należy zwrócić większą uwagę na oświetlenie obszaru przyłóżkowego. Używanie lamp ze ściemniaczami pozwoli Ci wygodnie czytać, nie przeszkadzając innym mieszkańcom.
Ostatecznym akcentem w tworzeniu harmonijnej i przytulnej atmosfery będzie wybór tkanin. Okna w sypialniach w ciepłych kolorach, z widokiem na słoneczną stronę, pożądane jest udekorowanie grubymi zasłonami. W przypadku okien w pokojach od strony północnej lepiej jest wybrać lekkie prześwitujące tkaniny. Przy wyborze tkanin brany jest również pod uwagę styl materiału, ornament i kolory tapicerki meblowej i innych tkanin w sypialni (narzuty, poduszki).
Zdjęcia, zdjęcia dodadzą jasnych kolorów do sypialni i lepiej jest powstrzymać się od obfitości otwartych regałów na książki (aby zmniejszyć gromadzenie się kurzu).
Jeśli przestrzegasz zasad przy tworzeniu wnętrza, łatwo jest wyposażyć przytulną sypialnię własnymi rękami. Wiele pomysłów i materiałów pozwala całkowicie wyposażyć sypialnię, która harmonijnie łączy wygodną część wypoczynkową, miejsce do przechowywania przedmiotów i rzeczy.

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 157 Sypialnia nad jeziorem: #aranzacje wnętrz, #programwnetrzarski (Styczeń 2020).

Загрузка...