Duży salon z Erkerem i kominkiem we współczesnym stylu, wystroju i wnętrzu jadalni z zasłonami i półkolistą ścianą - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Pokój dzienny z wykuszem - nowoczesny widok starożytnej architektury (28 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wykusz to niewielki występ elewacji, całkowicie lub częściowo przeszklony, którego konstrukcja składa się z nośnych / nienośnych ścian budynku. Ten element architektury był używany przez starożytnych budowniczych. Początkowo w średniowieczu wykusz pełnił rolę obronnego występu, który poprawia widok zewnętrznych ścian i zwiększa siłę ostrzału wrogów. Późniejsze okna wykuszowe rozszerzyły ich funkcje (do wykorzystania jako toalety zewnętrzne).


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-2

Gdy tylko budowniczowie docenili możliwość wykorzystania wykuszu w salonach, stało się ono znakiem rozpoznawczym w architekturze klasycznych stylów.


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-5


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-6

Pokój dzienny i strefa rekreacyjna

Zgodnie z klasycznymi tradycjami pokoje z wykuszem mają okazałe pokoje dzienne. Aby zapewnić maksymalny komfort, wzdłuż okna zainstalowana jest sofa z tapicerką jasnych odcieni. Aby kanapa powtórzyła klasyczną zakrzywioną linię okna wykuszowego, pożądane jest indywidualne zamówienie mebli. Przy takim ułożeniu przedmiotów przyjemnie jest odpocząć nie na środku pomieszczenia, ale nieco na boku.


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-11


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-12

Gabinet

Jeśli nie ma możliwości przydzielenia pokoju w mieszkaniu na oddzielne pomieszczenie, wówczas strefa wykuszu jest odpowiednia do stworzenia miejsca pracy. Wystarczy zaaranżować stół, kilka stolików nocnych na papiery, sprzęt i będzie można zaangażować się w sprawy pracy w dowolnym momencie. Aby dłużej korzystać z naturalnego światła, stół jest umieszczany bliżej okna. Zaleca się zainstalowanie go tak, aby światło padało po lewej stronie.


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-13


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-14

W nowoczesnym stylu świetnie sprawdzi się szeroki parapet, który służy jako blat. Racjonalne będzie wykorzystanie przestrzeni pod parapetem / stołem do ułożenia kciuków. Jeśli nie ma ochoty wyposażyć biura tak poważnie, przez nieliczne minuty pracy można postawić stolik kawowy i krzesło w obszarze wykuszowym.

W nowoczesnych planach kuchnia nie obejmuje umieszczenia stołu jadalnego z krzesłami. W apartamentach z oknem wykuszowym nie ma potrzeby wydzielania osobnego pomieszczenia na jadalnię. Obszar wykuszowy doskonale poradzi sobie z obowiązkami w okolicy na obiad / kolację. Dla dekoracji przytulnej jadalni ustaw raczej wąskie sofy z niskimi oparciami. W centrum obszaru zatoki są wyposażone w zestaw - stół jadalny z krzesłami.

Przy dużej liczbie gości świetnym pomysłem byłoby przeniesienie stołu na sofy i umieszczenie wszystkich krzeseł po przeciwnej stronie. Będzie to również wygodne w dni świąteczne / przyjęcia, aby umieścić stoły bufetowe w rejonie zatoki.


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-17


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-18


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-19

Ogród zimowy

W przypadku świeżych kwiatów okno wykuszowe jest najbardziej odpowiednim miejscem. Odpowiednie naturalne światło sprzyja dobremu wzrostowi roślin, a wygodne podejście sprawi, że zielona pielęgnacja będzie przyjemna i łatwa. Kwiaty można układać zarówno na parapecie, jak i na specjalnych stojakach zainstalowanych przy oknie. Półki na konsole, wiszące doniczki będą ozdabiały otwór okna roślinami.


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-20


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-21

Projekt zielonej strefy jest przemyślany z wyprzedzeniem, nawet na etapie naprawy. Aby ułatwić utrzymanie czystości, zaleca się obracanie podłogi kamionką porcelanową, która może z łatwością wytrzymać różne procedury wodne lub irygacyjne.


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-22


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-23

Aby uzyskać organiczne połączenie ogrodu zimowego z wnętrzem salonu, należy starannie dobrać akcesoria. Do salonu w minimalistycznym stylu nadają się garnki z prostego białego ceramicznego lub metalicznego metalicznego odcienia, a kolorowe garnki o zaokrąglonych kształtach podkreślą klasyczny wystrój.


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-24


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-25

Techniki projektowe w projektowaniu okna wykuszowego

Dziś tworzenie przytulnej i swobodnej atmosfery w salonie nie sprawia żadnych trudności. Warianty ucieleśnienia niezwykłych wnętrz - waga. Wykorzystaj kilka sztuczek projektowych, a salon zyska wyjątkowy wygląd.

  • Aby wyraźniej wybrać strefę okna wykuszowego, można zainstalować podłogę wielopoziomową. Jeśli wykładzina przy kominku jest ozdobiona niezwykłą płytką w postaci dywanu, wówczas salon z wykuszem i kominkiem nabiera luksusowego i wyrafinowanego wyglądu.
  • W domach wiejskich lokalizacja okna wykuszowego jest określana na etapie projektowania. Pożądane jest rozważenie nie tylko położenia domu względem części świata. Ważną rolę odgrywa także widok z okien. Spektakularne recenzje mają zakątek relaksu i odpoczynku w zatoce.
  • Z panoramicznymi oknami, układy również przywiązują dużą wagę. Piękne widoki na okolicę sugerują projekt jadalni przy wykuszu.
  • W przypadku sufitów napinanych błyszczących w pomieszczeniu z wykuszem wysokość pomieszczenia zwiększa się wizualnie. Wielopoziomowy sufit w salonie z wykuszem podkreśla wizualny podział na pomieszczenia.
  • Najczęstszą opcją dekorowania okna wykuszowego tkaninami jest wyraźne zainstalowanie okapu wzdłuż obwodu okna. Wybierając zasłony w oknie wykuszowym do salonu, lepiej jest dawać pierwszeństwo lekkim przezroczystym zasłonom, aby nie ograniczać światła wpadającego do pomieszczeń. Jeśli zasłony są bardziej gęste, w ciągu dnia lepiej zbierać je w pomostach między oknami. W ogrodzie zimowym lub biurze jest najlepsza opcja projektowa dla zasłon wykuszowych - zasłony rzymskie.
  • W dużych salonach prywatnych domów można wyposażyć balkon w wykusz (jeśli zainstalujesz szklaną przesuwną przegrodę). W oddzielnym pomieszczeniu można umieścić biuro lub pokój do komunikacji. Przy takim układzie okno wykuszowe będzie wymagało dodatkowego ogrzewania. Aby salon nie stał się dwoma oddzielnymi pokojami, wnętrza różnych stref nie powinny się znacznie różnić. Dozwolona jest gra w odcieniach.
  • Czasami otwór w oknie wykuszowym pozostaje wolny, aby zachować piękny naturalny widok. Aby strona nie wyglądała na pustą i niewygodną, ​​można umieścić mały elegancki stolik na konsolę, aby ułatwić picie herbaty w centrum.

Ogólnie okno wykuszowe można uznać za dodatkową możliwość stworzenia wyjątkowego wnętrza salonu. Kreatywny projekt salonu z oknem wykuszowym pomaga stworzyć strefy w pomieszczeniu, które mają inny cel, ale połączone jednym nastrojem i stylem.


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto.jpeg">


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-26


gostinaya-s-erkerom-sovremennij-vid-starinnoj-arhitekturi-28-foto-27

Pin
Send
Share
Send
Send