Sofa bez podłokietników Akordeon Eurobook, prosta i narożna na metalowej ramie z rozkładanym łóżkiem do przodu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Sofa bez podłokietników - rzeczywiste rozwiązanie dla domu i biura (25 zdjęć)

Wnętrze pokoju bez mebli tapicerowanych pozbawione jest znaczenia, ponieważ to ona tworzy komfort i przytulność, nadaje każdemu projektowi uroczą wyjątkowość. Być może jest to sofa, która nadaje nastrój całej atmosferze. Projekt tego mebla niewiele się zmienił. Dzięki wyrafinowanemu połączeniu nowych rodzajów tapicerki, zastosowaniu systemów modułowych, nowoczesne sofy są w stanie zaspokoić zachcianki każdego niegrzecznego klienta.Zalety sof bez podłokietników

Sofy ortopedyczne bez podłokietników są uniwersalną koją. Osoba o dowolnej wysokości może wygodnie i wygodnie siedzieć na niej. Z pewnością model spodoba się bardzo wysokim ludziom, którzy czasami muszą się skupiać i cierpieć, kładąc nogi na podłokietniku.

Ciekawe sofy różnią się kompaktowymi rozmiarami i doskonale pasują do wnętrz małych pomieszczeń. Dobre właściwości ergonomiczne uzupełniają doskonałe cechy dekoracyjne: niestandardowe formy, wysokiej jakości tapicerka (tekstylna, skórzana lub eko-skóra), elegancka paleta kolorów. Niektóre modele są wyposażone w poduszki, które mogą być z powodzeniem stosowane jako podłokietniki.

Możemy założyć, że brak podłokietników przedłuża żywotność mebli tapicerowanych, ponieważ tkanina na podłokietnikach jest szybko usuwana i często jest to powodem zakupu nowego środowiska.

Niektóre gospodynie domowe nie reprezentują mebli tapicerowanych bez pokrowców, a geometryczne kształty sof bez podłokietników ułatwiają szycie peleryny na meblach własnymi rękami.

Popularność takich modeli wśród młodych rodziców jest całkiem zrozumiała. Ze względu na brak stałych podłokietników i ostrych narożników nie można się martwić o ewentualne uderzenia i siniaki małego niespokojnego.Funkcje projektowe

Sofy są dostępne w wersji stacjonarnej i modułowej. W pierwszym przypadku model ma pewne ramy, których nie można zmienić (nie można ich rozmontować ani zakończyć). W przypadku systemów modułowych kupujący może bawić się geometrią mebli, liczbą miejsc.

Klasyfikacje sof

Jaki typ sofy lepiej kupić i jak wybrać odpowiedni model - nie bezczynne pytania, ponieważ meble różnią się wyglądem, kształtem nóg i kolorem tapicerki, rodzajem wypełniacza i rodzajem ramy. Znajomość różnych cech sof pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Wygląd sof

Tradycyjny jest podział sof na rogu, prostej i wyspie.

Bezpośrednie sofy bez podłokietników mają wydłużoną formę. Głębokość siedzenia zależy od obecności / braku wbudowanego łóżka składanego. Sofy bez składanego łóżka są kompaktowe (głębokość siedziska wynosi około 60 cm). Podobne modele z reguły są zakończone nogami.

Narożne sofy można podzielić na modele o niewielkich rozmiarach i meble do przestronnych pokoi. Małe sofy mają kształt litery L dzięki wydłużonemu występowi. Narożnik, delfin bez podłokietników, przekształca się w pełnowymiarowe łóżko do spania o wymiarach 140 x 160 cm lub 195 x 210 cm. Duże modele narożne są zazwyczaj wykonane w formie systemu modułowego (opartego na 3 lub więcej siedzeniach). Niektóre sofy są wykonane tak długo, że siedzenia są wygięte w formie liter P lub S. Kanapy kątowe są czasami umieszczane na środku pokoju, ale bardziej racjonalne jest umieszczanie takich modeli w rogu pokoju (zajmuje to minimalną przestrzeń użytkową).Kanapy na wyspie są umieszczone tylko na środku pokoju i nie wymagają tworzenia koi. Cechą tych modeli jest dekoracyjna tylna ściana z tyłu, dzięki czemu ta sofa wygląda dobrze ze wszystkich stron. Jeśli tył sofy ma zaokrąglony kształt, to przyłóż ją do ściany nie działa, co można uznać za minus modelu.Dla tych, którzy lubią przestawiać meble, zdecydowanie powinieneś spojrzeć na proste sofy. Ten model jest łatwiejszy do zmiany i łączenia z innymi meblami (krzesła, stoły, szafki), a modele narożne zasługują na uwagę miłośników wolnej przestrzeni. Ponadto dzięki tej sofie można wizualnie strefować pokój: oddzielić jadalnię w apartamencie typu studio lub niezwykle osłonić miejsce pracy.

Modele sof według rodzaju transformacji

Sofa-książka na metalowej ramie bez podłokietników jest najpopularniejszym typem sofy, na której wygodnie jest siedzieć zarówno siedząc, jak i leżąc (nawet jeśli jest złożona). Aby go zdemontować, wystarczy lekko podnieść fotel, a następnie go obniżyć. Model jest uformowany w ten sam sposób: siedzenie podnosi się, aż mechanizm uruchamia się (dźwięk kliknięcia), a następnie znika. Minus modelu można uznać za wolną przestrzeń za tyłem sofy, niezbędną do swobodnego składania mebli. Chociaż, jeśli kanapa rzadko się rozumie, możesz popchnąć ją do ściany.Model click-klyak jest rodzajem sofy o ulepszonym wyglądzie, która wzięła swoją nazwę od dźwięku, który jest słyszany podczas rozwijania. Zaleta - trzy opcje lokalizacji pleców: do siedzenia, do połowy siedzenia i leżenia. Ponieważ sofa na metalowej ramie bez podłokietników wygląda kompaktowo, idealnie nadaje się do aranżacji sytuacji małych mieszkań.

Akordeon sofy bez podłokietników. Prosty mechanizm transformacji i kompaktowe wymiary sprawiają, że model jest znany i pożądany. Miejsce do cumowania składa się z trzech składanych części, z których jedna jest siedzeniem, pozostałe dwie to tył.

Podczas rozkładania produktu siedzenie przesuwa się do przodu, aż do rozłożenia oparcia. Następnie siedzenie podniesie i po opuszczeniu klamry mechanizmu. Bloki oparcia są ułożone poziomo. Model na metalowej ramie bez podłokietników doskonale nadaje się do małych pomieszczeń, ponieważ nie trzeba go odsuwać od ściany podczas rozkładania.Sofa Eurobook bez podłokietników. Proste mechanizmy transformacji pomagają osobom starszym i dzieciom z łatwością korzystać z sofy, a dzięki prostemu systemowi sterowania modele te będą działać dłużej niż inne składane sofy. Aby rozszerzyć meble, siedzenie przesuwa się do przodu, a tył umieszcza się na pustym siedzeniu. Sofa z pudełkiem na pościel może być zainstalowana w dowolnym miejscu w pokoju.Sofa „francuskie łóżko składane”. Zasada działania takich modeli może być porównana z rozwijaną spiralą. Po usunięciu poduszki do siedzenia. Składane łóżeczko musi być wyciągnięte i podniesione, a następnie rozłożone i zamontowane na nogach łuku. Specyfiką modelu jest bezpieczeństwo podłogi, ponieważ w trakcie rozkładania nogi nie poruszają się po podłodze.

Wadami sofy są cienkie materace (dzięki trzykrotnemu składaniu materac ma grubość do 6 cm), nie ma pudełka do prania, skromna długość koi (dla wysokich osób nie byłaby wygodna), kruchość mechanizmu, więc francuskie składane łóżko bez podłokietników może być używane tylko jako dodatkowe łóżko, a nie jako opcja dla pełnoprawnego miejsca do odpoczynku.

Powołanie sof

Różne modele, mechanizmy układu i rodzaje tapicerki pozwalają wybrać produkt, który jest najbardziej odpowiedni do określonego celu, dlatego następujące rodzaje mebli można klasyfikować według celu:

  • meble biurowe odzwierciedlają wizerunek firmy, więc skórzane sofy bez podłokietników są najbardziej popularnymi modelami mebli urzędowych. W przypadku przestronnych pomieszczeń, kanciastego modelu lub systemów modułowych, a do osobistego odbioru w biurze lepiej jest umieścić mini-sofę bez podłokietników. Szczególną uwagę zwraca się na wypełniacz i tapicerkę, a także na ramę, ponieważ meble są kupowane przez długi czas;
  • do salonu podnieść sofy, biorąc pod uwagę styl pokoju. Sofy bez podłokietników wyróżniają się lakonicznym wzornictwem i są idealne zarówno do przestronnych pokoi, jak i małych (ze względu na możliwość zbliżenia się do sofy z różnych stron). Geometryczne kształty mebli idealnie nadają się do wnętrz high-tech, minimalizm i loft;
  • sofy w kuchni dobierane są w zależności od obszaru pokoju. Przestronna kuchnia czasami służy jako jadalnia i salon, więc wygodna sofa w pokoju jest więcej niż odpowiednia. Zarówno modele proste, jak i narożne wyglądają świetnie. Główne wymagania dla mebli: praktyczna tapicerka (łatwa do prania), wytrzymała rama, funkcjonalność (sofy do małych kuchni są wyposażone w schowki na przybory kuchenne);
  • Pokój dziecięcy wyposażony jest w trwałe i łatwe w użyciu meble, więc odpowiednimi opcjami są modele eurobook z pudełkiem na bieliznę i zatrzaskiem. Rozkładany akordeon na metalowej ramie po złożeniu ma kompaktowe rozmiary i doskonale pasuje do atmosfery pokoju nastolatka. Dziecięca sofa nie musi pełnić roli łóżka. W przestronnym pokoju, oprócz łóżka, wskazane jest, aby umieścić małą podwójną sofę - dla gości i tylko do gier. Interesującym modelem będą zdejmowane poduszki, które dzieci mogą przesuwać;
  • w przedpokoju kanapa bez podłokietników - najbardziej odpowiednia opcja. Meble na korytarzu nie są już uważane za luksusową rzecz, ponieważ znacznie wygodniej jest zdjąć buty obuwnicze, wygodnie siedząc na sofie. Odpowiednie opcje - pojedyncza lub podwójna sofa bez podłokietnika, tapicerowana eko-skórą. Jeśli korytarz nie jest szeroki, możesz zamówić wąską sofę.

Jeśli natychmiast określisz „obowiązki” sofy, łatwiej będzie wybrać odpowiedni model. Jednak styl wnętrza, liczba najemców i czas, który rodzina lubi spędzać na kanapie przed telewizorem lub przy stole, również zasługują na uwagę.

Zakres rozmiarów mebli

Nie można wyraźnie odróżnić parametrów sof. Każdy producent kieruje się własnymi pomysłami na komfort.

Warunkowo możliwe jest odróżnienie modeli kompaktowych przeznaczonych dla 2-3 osób oraz trójwymiarowych struktur zaprojektowanych dla czterech lub więcej osób.

Pamiętaj, aby porównać powierzchnię i wielkość sofy. Zdemontowane meble nie powinny ograniczać ruchu mieszkańców wokół pokoju, blokować dostępu do drzwi i telewizora, wyjść na balkon.

Przy wyborze sofy bez podłokietników bierze się pod uwagę, że tapicerka i formy nie są głównymi punktami odniesienia. Pamiętaj, aby zainteresować się „wewnętrznym światem” sofy. Jakość wypełniacza, niezawodność ramy i mechanizmy są głównymi elementami właściwego wyboru.