Jak wybrać dobry mop parowy ze spinem do mycia podłogi w domu, do laminowania - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać mopa: funkcje projektowania

Pin
Send
Share
Send
Send


Uważa się, że czystość i porządek w domu przynoszą właścicielom sukces i dobrobyt, ale dobre sprzątanie jest pracochłonnym zadaniem i czasami zajmuje dużo czasu. Mopy - proste urządzenia, które znacznie ułatwiają czyszczenie podłóg i przyspieszają czyszczenie.

Obecnie producenci oferują szeroką gamę urządzeń podłogowych. Jednak zwykły drewniany mop do mycia jest nadal popularnym i poszukiwanym produktem.

Konstrukcja modelu jest najbardziej bezpretensjonalna: drewniana rączka z poprzeczną krótką stałą deską, na której jest nawinięta odpowiednia mokra tkanina. Do mycia podłóg można naprawdę używać różnych łyżek, ponieważ tylko tekstylia są opuszczane do pojemnika.

Jasne jest, że jakość czyszczenia mopa nie ma specjalnego efektu. Aby stworzyć czystość, pomaga materiałowi nawiniętemu na urządzeniu. Można oczywiście kupić specjalną ściereczkę do czyszczenia podłóg w sklepie, ale niepotrzebne koszulki lub stare ręczniki również doskonale zapewniają czystość w pokojach. Aby uniknąć plam na laminacie po mokrej ściereczce, lepiej jest wybrać ściereczkę z mikrofibry do mycia pokoju.

Urządzenia te są często wybierane przez hostessę, ponieważ nie muszą się pochylać, aby spłukać i odkręcić tkaninę. Są mopy z gąbką lub linami.

Gąbka do pomocy

Produkt składa się z metalowego teleskopowego uchwytu do rur, gąbki-dyszy i urządzenia do prasowania wody. Zasada działania urządzenia jest prosta: gąbkę zanurza się w wodzie, naciska się i mop jest gotowy do czyszczenia podłogi.

Zalety mycia takiego mopa: łatwo i szybko trafiając do przypadkowo rozlanej wody, jest to wygodne do mycia podłóg pokrytych płytkami lub linoleum.

Negatywne momenty to: woda jest częściowo wyciskana, konieczne jest trzymanie gąbki przez pewien czas w wodzie przed czyszczeniem, sporadyczne uszkodzenie mechanizmu wirującego, nie każde wiadro będzie pasowało, nie nadaje się do mycia żebrowanych powierzchni, trudno jest umyć trudno dostępne miejsca. Nie zaleca się dbania o laminat, ponieważ słabo wykręcona gąbka może znacząco uszkodzić powłokę.

„Zmechanizowani” asystenci znacznie ułatwiają czyszczenie i sprawiają, że proces mycia jest szybki i wydajny. Można powiedzieć, że modele parowe nieco naciskały na tradycyjne mopy. Przy pomocy pary technika ta zajmuje się wszelkimi powierzchniami: marmurem, parkietem, laminatem. Dodatkowe środki czyszczące nie są wymagane. Zalety: wielofunkcyjne (myje i dezynfekuje powierzchnie, plastikowe okna), wysoki poziom zwrotności, eliminacja zapachów. Wady technologii: nie wszystkie plamy są usuwane (farba, Zelenka), zalecana jest zawodność niektórych modeli, wstępne czyszczenie dużych śmieci, wysoka cena. Jaki mop parowy wybrać? Przy ocenie technologii bierze się pod uwagę kilka wymagań.

  • Czas produktu. Średni czas pracy wynosi 20 minut, a następnie mop parowy powinien ostygnąć przez chwilę. W tym czasie możliwe jest mycie podłóg w małym mieszkaniu. Potężne modele są w stanie pracować bez przerwy przez około 30 minut i pomogą wydostać się z większej liczby obszarów.
  • Wymiary produktów do czyszczenia podłóg mogą się różnić. Waga modeli wynosi do 5 kg, co jest ważne przy czyszczeniu powierzchni pionowych. W takich przypadkach zaleca się stosowanie małych modeli, ale konieczne jest uwzględnienie małej objętości zbiornika.
  • Funkcjonalność urządzenia zależy bezpośrednio od ceny, więc jeśli planujesz prać tylko podłogi - nie ma potrzeby kupowania drogiego sprzętu.
  • Dostarczanie pary jest ważnym parametrem i jest dobre, jeśli można ją regulować (ponieważ reakcja różnych powierzchni na parę jest inna). A przy czyszczeniu mocno zabrudzonych powierzchni lub po naprawach ta funkcja jest bardzo cenna.

Aby mop dla domu spełniał oczekiwania i jakość pracy przez długi czas, zaleca się zakup modeli znanych producentów.

Przy zakupie mopa zaleca się stosowanie modeli z teleskopowym uchwytem. Będzie możliwe dostosowanie długości uchwytu do wzrostu gospodyni. Co pozwoli na przeprowadzenie czyszczenia przy minimalnym obciążeniu kręgosłupa.

Obejrzyj film: 1. Wprowadzenie - Audytor H2O - instrukcja obsługi - projektowanie na rzutach (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send