Okrągły sufit napinany z płyty gipsowej, jak zrobić instalację dwupoziomowego HL z oświetleniem w sypialni i kuchni - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Okrągły sufit: funkcje projektowe (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dekoracja sufitu odgrywa bardzo ważną rolę w tworzeniu wyjątkowego wnętrza. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów możliwe jest tworzenie pięknych i nietypowych wzorów. W niestandardowym rozwiązaniu projekt powinien obejmować okrągły sufit.


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-2

W zależności od realizowanego pomysłu, sufit w kuchni lub salonie może mieć projekt jednej zaokrąglonej powierzchni lub na jego płaszczyźnie można wykonać figurę w kształcie koła. W rzeczywistości istnieje wiele pomysłów na dekorowanie powierzchni.


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-4


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-5

Stworzenie okrągłych sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych

Przed wykonaniem okrągłego sufitu z płyt gipsowo-kartonowych należy wcześniej zobaczyć, jak będzie wyglądać na tle ogólnego wnętrza pokoju. Często konstrukcje sufitowe są podkreślone łukowatym otworem, oświetlonym przez niszę lub po prostu pięknym przejściem kolorów.


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-6


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-7

Najbardziej popularny materiał używany do tworzenia struktur, uważa się za płytę gipsowo-kartonową. Sufity Armstrong mają dobrą jakość. Materiał jest realizowany w kilku wersjach:

 • Arkusze magnezu;
 • Arkusze z włókien gipsowych;
 • Arkusze płyt gipsowo-kartonowych.

Dwa ostatnie gatunki mogą być odporne na wilgoć.

Prawie każda naprawa wykorzystuje płyty gipsowo-kartonowe. Okleinają ściany, nisze, łuki i sufity. Okrągły sufit z płyt gipsowo-kartonowych z oświetleniem wyróżnia się takimi zaletami, jak przyjazność dla środowiska, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, łatwość instalacji, dobra izolacja akustyczna i cieplna.


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-8


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-9

Używając takiego materiału, możesz tworzyć nie tylko idealnie gładkie ściany z płyt gipsowych własnymi rękami i funkcjonalnymi niszami, ale także dwupoziomowy sufit.

Często decyduje się na sufit z oświetleniem. Reflektory halogenowe są wbudowane w taką konstrukcję sufitu.

Okrągły sufit wykonany z elastycznej tkaniny

Do sufitu miał doskonały design, trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór kształtu konstrukcji i materiału na napięcie.


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-10


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-11

W zależności od przeznaczenia pomieszczenia, czy to w sypialni, salonie czy kuchni, wymagane jest pewne podejście do projektu jego konstrukcji. Każdy szczegół wnętrza powinien być dobrany z uwzględnieniem jego harmonii z otaczającymi obiektami. Tylko pod tym warunkiem pokój będzie wyglądał jak jeden.

Wybór materiału na urządzenie sufitowe zależy od:

 • Całkowita powierzchnia pokoju;
 • Kolory tapet lub farb ściennych;
 • Konfiguracje ścienne;
 • Kolory i rodzaj montażu mebli;
 • Umieszczanie mebli i sprzętu gospodarstwa domowego;
 • Rodzaj podłogi.

Te parametry są brane pod uwagę przy wyborze materiału, aby stworzyć piękny sufit z elastycznej tkaniny.

Okrągły sufit stretch może być wykonany z takich materiałów:

 • Błyszcząca folia pomoże stworzyć projekt powierzchni, który będzie miał doskonały współczynnik odbicia i dobry stopień rozproszenia światła. Lakierowana folia winylowa może być wykonana wokół kształtu sufitu, który zostanie oprawiony w podstawę, wykonany z matowej folii. Rezultatem jest oryginalny dwupoziomowy sufit;
 • W porównaniu z pierwszą wersją materiału matowe płótno nie odbija światła i przedmiotów. Ten film jest najczęściej używany jako podstawa lub rama o interesujących kształtach i wzorach sufitu;
 • Satynowe płótno to coś pomiędzy lakierem a matową folią. Dzięki świetnej powłoce zapewnia doskonałe rozpraszanie światła, nie zakłócając jednocześnie olśnienia. Z takiej powierzchni pochodzi perłowy blask. Satyna doskonale nadaje się do kadrowania figur na suficie i może być używana jako tło;
 • Tkanina metaliczna wygląda jak metal szlachetny. Powszechnie stosowane są odcienie złota, srebra i brązu. Całkowite usunięcie sufitu z tego materiału jest niepraktyczne. Zwykle oddzielny fragment umieszcza się w strukturze wykonanej z kontrastowego koloru;
 • Perforowana folia jest często używana do montażu ukrytego oświetlenia, a także do tworzenia sufitu typu „gwiaździste niebo”.

Również folia sufitowa winylowa może być przezroczysta lub półprzezroczysta, co może być przydatne do montażu opraw oświetleniowych.


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-13


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-14

Jakie problemy rozwiązuje okrągły sufit stretch?

Z pomocą rozciągliwej tkaniny na suficie możesz rozwiązać wiele problemów:

 • Oddzielna część sufitu może wyglądać na większą i głębszą;
 • Gładkie ostre rogi, podkreślające niektóre elementy wnętrza;
 • Skupienie się na poszczególnych częściach pokoju, podkreślając ich znaczenie;
 • Konwencjonalny podział pokoju na kilka stref. W tym przypadku odpowiednie są różne przejścia krzywoliniowe;
 • Tworzenie dekoracyjnego oświetlenia na głównej konstrukcji sufitu.

Projektanci uważają, że krąg jest konwencjonalnym słońcem, które może harmonijnie wyglądać w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia.

Jeśli po prostu narysujesz okrągłe wzory na idealnie płaskim suficie, będą one świetnie wyglądać, ale musisz zrozumieć, że trójwymiarowy obraz nie może być w ten sposób osiągnięty.

Istnieje duży wybór materiałów do sufitów podwieszanych, dzięki którym można zainstalować trójwymiarową strukturę o różnych kształtach. Najczęstsze opcje tworzenia okrągłych sufitów powinny obejmować:

 • Wpuszczone lub odwrotnie, wypukłe pierścienie, oprawione reflektory;
 • Zaokrąglone wgłębienia na płaskim suficie ze światłem prowadzącym;
 • Konstrukcja sufitowa w postaci wypukłej kropli;
 • Półkule wystające z głównej struktury, z zewnętrznym i wewnętrznym oświetleniem;
 • Kształt dysku z bocznymi światłami.

Projekt przyszłego pułapu można wymyślić niezależnie lub przyjrzeć się pomysłowi w Internecie.


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-17


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-18

Panele sufitowe

Plastikowe panele mogą być również używane do montażu sufitowego. Konstrukcje wykonane z takiego materiału z zaokrąglonymi rogami są rzadkie, ale wyglądają całkiem nieźle.

Montaż konstrukcji do okrągłego sufitu jest prosty, odbywa się na tej samej zasadzie, jak w przypadku płyt gipsowo-kartonowych, tylko ten materiał będzie mocowany w inny sposób.

Dekoracja zewnętrznego okrągłego rogu będzie również wykonana inaczej. Do sufitu wyglądał schludnie, zaleca się zakup rogu gięcia do maskowania fug.


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-19


kruglij-potolok-osobennosti-konstrukcii-21-foto-20

Opcje łączenia

Istnieje wiele pomysłów na ułożenie okrągłego sufitu za pomocą kombinacji różnych materiałów. Bardzo częste zjawisko - okrągły sufit gipsowy uzupełniają elementy płócien PCV. Taka kompozycja wygląda bardzo atrakcyjnie, a instalacja nie będzie szczególnie skomplikowana.

Obejrzyj film: jak zrobić kaseton z gips-kartonu- prezentuje (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send