Okrągły sufit napinany z płyty gipsowej, jak zrobić instalację dwupoziomowego HL z oświetleniem w sypialni i kuchni - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Okrągły sufit: funkcje projektowe (21 zdjęć)

Dekoracja sufitu odgrywa bardzo ważną rolę w tworzeniu wyjątkowego wnętrza. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów możliwe jest tworzenie pięknych i nietypowych wzorów. W niestandardowym rozwiązaniu projekt powinien obejmować okrągły sufit.W zależności od realizowanego pomysłu, sufit w kuchni lub salonie może mieć projekt jednej zaokrąglonej powierzchni lub na jego płaszczyźnie można wykonać figurę w kształcie koła. W rzeczywistości istnieje wiele pomysłów na dekorowanie powierzchni.

Aby okrągły sufit miał piękny i zgrabny wygląd, do materiału, z którego został wykonany, należy podejść bardzo poważnie. Jeśli musisz zainstalować zaokrągloną konstrukcję sufitu, zaleca się zwrócenie uwagi na takie materiały:

 • Płyty gipsowo-kartonowe, charakteryzujące się wszechstronnością;
 • Tkanina do napinania, która jest najlepsza pod względem plastyczności;
 • Panele, które wycinają, mogą stworzyć okrągły projekt sufitu.

Wybór jednej lub innej opcji zależeć będzie od budżetu przeznaczonego na naprawę, wysokości sufitów i celu pomieszczenia.Stworzenie okrągłych sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych

Przed wykonaniem okrągłego sufitu z płyt gipsowo-kartonowych należy wcześniej zobaczyć, jak będzie wyglądać na tle ogólnego wnętrza pokoju. Często konstrukcje sufitowe są podkreślone łukowatym otworem, oświetlonym przez niszę lub po prostu pięknym przejściem kolorów.Najbardziej popularny materiał używany do tworzenia struktur, uważa się za płytę gipsowo-kartonową. Sufity Armstrong mają dobrą jakość. Materiał jest realizowany w kilku wersjach:

 • Arkusze magnezu;
 • Arkusze z włókien gipsowych;
 • Arkusze płyt gipsowo-kartonowych.

Dwa ostatnie gatunki mogą być odporne na wilgoć.

Prawie każda naprawa wykorzystuje płyty gipsowo-kartonowe. Okleinają ściany, nisze, łuki i sufity. Okrągły sufit z płyt gipsowo-kartonowych z oświetleniem wyróżnia się takimi zaletami, jak przyjazność dla środowiska, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, łatwość instalacji, dobra izolacja akustyczna i cieplna.Używając takiego materiału, możesz tworzyć nie tylko idealnie gładkie ściany z płyt gipsowych własnymi rękami i funkcjonalnymi niszami, ale także dwupoziomowy sufit.

Często decyduje się na sufit z oświetleniem. Reflektory halogenowe są wbudowane w taką konstrukcję sufitu.

Okrągły sufit wykonany z elastycznej tkaniny

Do sufitu miał doskonały design, trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór kształtu konstrukcji i materiału na napięcie.W zależności od przeznaczenia pomieszczenia, czy to w sypialni, salonie czy kuchni, wymagane jest pewne podejście do projektu jego konstrukcji. Każdy szczegół wnętrza powinien być dobrany z uwzględnieniem jego harmonii z otaczającymi obiektami. Tylko pod tym warunkiem pokój będzie wyglądał jak jeden.

Wybór materiału na urządzenie sufitowe zależy od:

 • Całkowita powierzchnia pokoju;
 • Kolory tapet lub farb ściennych;
 • Konfiguracje ścienne;
 • Kolory i rodzaj montażu mebli;
 • Umieszczanie mebli i sprzętu gospodarstwa domowego;
 • Rodzaj podłogi.

Te parametry są brane pod uwagę przy wyborze materiału, aby stworzyć piękny sufit z elastycznej tkaniny.

Jaka powinna być tekstura materiału?

Okrągły sufit stretch może być wykonany z takich materiałów:

 • Błyszcząca folia pomoże stworzyć projekt powierzchni, który będzie miał doskonały współczynnik odbicia i dobry stopień rozproszenia światła. Lakierowana folia winylowa może być wykonana wokół kształtu sufitu, który zostanie oprawiony w podstawę, wykonany z matowej folii. Rezultatem jest oryginalny dwupoziomowy sufit;
 • W porównaniu z pierwszą wersją materiału matowe płótno nie odbija światła i przedmiotów. Ten film jest najczęściej używany jako podstawa lub rama o interesujących kształtach i wzorach sufitu;
 • Satynowe płótno to coś pomiędzy lakierem a matową folią. Dzięki świetnej powłoce zapewnia doskonałe rozpraszanie światła, nie zakłócając jednocześnie olśnienia. Z takiej powierzchni pochodzi perłowy blask. Satyna doskonale nadaje się do kadrowania figur na suficie i może być używana jako tło;
 • Tkanina metaliczna wygląda jak metal szlachetny. Powszechnie stosowane są odcienie złota, srebra i brązu. Całkowite usunięcie sufitu z tego materiału jest niepraktyczne. Zwykle oddzielny fragment umieszcza się w strukturze wykonanej z kontrastowego koloru;
 • Perforowana folia jest często używana do montażu ukrytego oświetlenia, a także do tworzenia sufitu typu „gwiaździste niebo”.

Również folia sufitowa winylowa może być przezroczysta lub półprzezroczysta, co może być przydatne do montażu opraw oświetleniowych.Jakie problemy rozwiązuje okrągły sufit stretch?

Z pomocą rozciągliwej tkaniny na suficie możesz rozwiązać wiele problemów:

 • Oddzielna część sufitu może wyglądać na większą i głębszą;
 • Gładkie ostre rogi, podkreślające niektóre elementy wnętrza;
 • Skupienie się na poszczególnych częściach pokoju, podkreślając ich znaczenie;
 • Konwencjonalny podział pokoju na kilka stref. W tym przypadku odpowiednie są różne przejścia krzywoliniowe;
 • Tworzenie dekoracyjnego oświetlenia na głównej konstrukcji sufitu.

Projektanci uważają, że krąg jest konwencjonalnym słońcem, które może harmonijnie wyglądać w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia.

Opcje okrągłych sufitów napinanych

Jeśli po prostu narysujesz okrągłe wzory na idealnie płaskim suficie, będą one świetnie wyglądać, ale musisz zrozumieć, że trójwymiarowy obraz nie może być w ten sposób osiągnięty.

Istnieje duży wybór materiałów do sufitów podwieszanych, dzięki którym można zainstalować trójwymiarową strukturę o różnych kształtach. Najczęstsze opcje tworzenia okrągłych sufitów powinny obejmować:

 • Wpuszczone lub odwrotnie, wypukłe pierścienie, oprawione reflektory;
 • Zaokrąglone wgłębienia na płaskim suficie ze światłem prowadzącym;
 • Konstrukcja sufitowa w postaci wypukłej kropli;
 • Półkule wystające z głównej struktury, z zewnętrznym i wewnętrznym oświetleniem;
 • Kształt dysku z bocznymi światłami.

Projekt przyszłego pułapu można wymyślić niezależnie lub przyjrzeć się pomysłowi w Internecie.Panele sufitowe

Plastikowe panele mogą być również używane do montażu sufitowego. Konstrukcje wykonane z takiego materiału z zaokrąglonymi rogami są rzadkie, ale wyglądają całkiem nieźle.

Montaż konstrukcji do okrągłego sufitu jest prosty, odbywa się na tej samej zasadzie, jak w przypadku płyt gipsowo-kartonowych, tylko ten materiał będzie mocowany w inny sposób.

Dekoracja zewnętrznego okrągłego rogu będzie również wykonana inaczej. Do sufitu wyglądał schludnie, zaleca się zakup rogu gięcia do maskowania fug.Opcje łączenia

Istnieje wiele pomysłów na ułożenie okrągłego sufitu za pomocą kombinacji różnych materiałów. Bardzo częste zjawisko - okrągły sufit gipsowy uzupełniają elementy płócien PCV. Taka kompozycja wygląda bardzo atrakcyjnie, a instalacja nie będzie szczególnie skomplikowana.

Połączenie szkła i płyt kartonowo-gipsowych również daje doskonałe rezultaty. Nic nie zostało napisane o szkle powyżej, ponieważ ta opcja praktycznie nie jest używana osobno dla urządzenia sufitowego. Łącząc szkło z płytą gipsowo-kartonową, można stworzyć oryginalny projekt. W takich przypadkach płyta gipsowo-kartonowa zostanie użyta jako rama lub tło.

Jeśli umiejętnie połączysz kilka rodzajów materiałów do montażu okrągłego sufitu, możesz stworzyć arcydzieło, które z pewnością podkreśli wnętrze całego pokoju i status właścicieli domu.

Obejrzyj film: jak zrobić kaseton z gips-kartonu- prezentuje (Styczeń 2020).

Загрузка...