Drzwi w stylu prowansalskim Biały pokój we wnętrzu, jak pomalować drzewo rękami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Drzwi Prowansji: cechy charakterystyczne, wykorzystanie we wnętrzu (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Prowansja to uosobienie łaski, prostoty i elegancji. Styl ten wywodzi się z południowej prowincji Francji, która od dawna słynie z malowniczych krajobrazów, starożytnych tradycji i wiejskiego komfortu. Ten kierunek jest podsycany rustykalnym kolorem, romantycznym urokiem ciszy i spokoju. Drzwi wewnętrzne Prowansji wykonane są z naturalnego drewna, pomalowane w przyjemnych kojących odcieniach, ozdobione ornamentami kwiatowymi. Zastosowanie takich modeli wymaga odpowiedniego zaprojektowania całego wnętrza.


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-2


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-3

Cechy produktu

Stosowane są materiały pochodzenia naturalnego. Większość modeli jest wykonana z naturalnego drewna bez dodatku plastiku i metalu. Ten ostatni jest często używany do produkcji piór. Bardziej ekonomiczne opcje są tworzone z MDF. Odpowiednim wystrojem będą naturalne motywy, miniaturowe okna, jasne linie proste i ornamenty kwiatowe.


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto.png">


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-4


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-5

Drewniane drzwi, urządzone w stylu Prowansji, mają następujące cechy:

 • Tradycyjne formy wzorów.
 • W większości przypadków nie używa się wkładek z różnych materiałów. Wyjątkiem są drewniane modele z oknami ze szkła mozaikowego.
 • Spokojna paleta kolorów, zdominowana przez beżowy, szary, biały i inne kolory. Głównym warunkiem drzwi w stylu Prowansji jest zastosowanie ciepłych, wesołych kolorów: bladoniebieskiego, purpurowego, bladej brzoskwini, cytryny. Wszystkie te kolory symbolizują główne kolory krajobrazu francuskiej prowincji.
 • Minimalna liczba wystających części na powierzchni produktów.
 • W roli głównej dekoracji płótna znajdują się panele i ramy.
 • Oddzielne elementy produktów muszą być symetryczne.
 • Stosowanie gładkich powierzchni i połysku jest niedopuszczalne, ponieważ Prowansja charakteryzuje się spektakularnym podkreśleniem surowości tekstury drewna.
 • Elementy metalowe nie są używane. Ta zasada nie dotyczy zamków, oczek i uchwytów.

Po renowacji drzwi mogą być nowe lub stare. Obecnie producenci coraz częściej stosują metodę sztucznego starzenia. Daje to produktowi niepowtarzalny urok i oryginalność.


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-7


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-8

Z założenia drzwi wewnętrzne w stylu prowansalskim to nie tylko huśtawka, ale także przesuwane. Te ostatnie nadają się do nowoczesnych wnętrz. Koneserzy klasyków preferują modele jedno- lub dwuskrzydłowe z konstrukcją na zawiasach.

Produkty zaprojektowane w stylu Prowansji, są uosobieniem piękna łaski, które harmonijnie łączy się z prostotą i niegrzecznością.


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-9


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-10


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-11

Zaprojektuj rejestrację modeli

Kierunek stylu opiera się na cechach architektury, przyrody i wnętrz charakterystycznych dla południowej prowincji francuskiej. Prowansja kojarzy się z ciepłym letnim słońcem, błękitnym niebem, lazurowymi falami morza, niekończącymi się polami pachnącej lawendy i łąkami z bujną trawą. Drzwi wewnętrzne w tym kierunku są łatwo rozpoznawalne dzięki kilku elementom projektu:

 • Biały kolor. Ta decyzja jest uważana za tradycyjną, ponieważ to właśnie ten neutralny kolor w połączeniu z pastelowymi odcieniami stanowi podstawę stylu. Białe płótna na drzwiach są ozdobione misternymi rzeźbami, dopuszczalne jest stosowanie techniki decoupage. Staromodne produkty, przynoszące do pokoju nuty vintage, przytulności i antyku, są bardzo popularne.
 • Obraz. Pomaga szybko zmienić wygląd drzwi, nadając im nowy i atrakcyjny wygląd. Do zdjęć nadają się tradycyjna prowansalska stylistyka bukietów lawendy, malownicze gatunki śródziemnomorskie, gałązki oliwne. Kupując produkt na zamówienie, możesz przedyskutować swoje życzenia z mistrzem. Specjaliści potrafią starzeć nowy model, tworzyć obraz, który harmonijnie wpasuje się w wnętrze domu.
 • Zastosowanie ciemnego dębu. To dość śmiała i nowa decyzja. Drzewo ma oryginalną przyjemną teksturę, która nie wymaga specjalnego barwienia. Modele ze szklanymi wstawkami, z reguły kolorowe kompozycje światła. Windows może być przezroczysty lub matowy. Ciekawie wyglądające przedmioty dekoracyjne o geometrycznych kształtach.

Obecnie coraz częściej konsumenci wolą przedział drzwiowy w stylu Prowansji. Takie modele są łatwe w użyciu, wyposażone w ergonomiczne uchwyty i oszczędzają miejsce w pomieszczeniu.


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-12


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-13


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-14

Użyj we wnętrzu

Wiele osób decyduje się pomalować drzwi w stylu Prowansji. Często taki projekt jest stosowany do modeli wewnętrznych. Wyglądają atrakcyjnie i elegancko, odświeżają i dekorują dom. Płótna z oknami i bez okien są doskonałym rozwiązaniem. Jeśli to konieczne, układ w tym kierunku tylko jeden pokój w domu może być używany w drzwiach wewnętrznych do garderoby w stylu Prowansji. W takim przypadku projekt wejścia powinien być bardziej powściągliwy. Projekt całego pokoju zmieni się całkowicie, ale nie będzie ostrego kontrastu z innymi pokojami.


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-15


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto.jpeg">


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-16

Jeśli we wnętrzu całego domu zostanie wykorzystana Prowansja, w tym przypadku nie można obejść się bez odpowiednich drzwi do projektu. Rezultatem będzie harmonijny, przemyślany projekt, który nie znudzi się z czasem. Zastanów się, które projekty są wybrane dla różnych pomieszczeń:

 • Pokój dzienny. Odpowiednie są różne modele drzwi: zawiasowe, przesuwne, z jednym lub dwoma drzwiami. Uchwyty muszą być szklane lub kute. Odpowiedni projekt będzie w harmonii z wnętrzem pokoju. Styl pozwala na dość grube i jednocześnie eleganckie połączenia szkła, metalu i drewna.
 • Kuchnia Najlepszym rozwiązaniem będą białe drzwi. Wygląda interesująco, w których tekstura materiału jest wyraźnie widoczna. Doskonałym wystrojem będą wiązki zieleni, małe pęczki suszonych kwiatów i pachnące zioła. Dopuszczalne jest stosowanie malowideł ściennych, w szczególności ornamentów roślinnych i kwiatowych.
 • Sypialnia. Pokój ten jest przeznaczony na relaksujący pobyt i dobry sen. Z tego powodu wszystkie elementy projektu powinny być spokojne i spokojne. Odpowiednie odcienie będą bladożółte, beżowe, cytrynowe, jasnofioletowe. Drzwi sosnowe w stylu Prowansji mają oryginalną fakturę, która wprowadzi komfort i ciepło paleniska do pokoju. Jeśli sypialnia należy do dziecka, użyj wesołych jasnych kolorów: fioletowego, niebieskiego, oliwkowego.

Przy wyborze odpowiedniego modelu wyposażenie pokoju jest zawsze brane pod uwagę. W przeciwnym razie nie będzie możliwe stworzenie przyjemnego, harmonijnego wnętrza.


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-17


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-18

Metody starzenia drzwi w domu

Wstępne koszty czyszczenia płótna ze starej warstwy kompozycji kolorystycznej. Ponadto wszystkie działania są wykonywane zgodnie z planem:

 • Frytki i pęknięcia są wypełnione kitem, który dodatkowo wyrównuje powierzchnię.
 • Ponadto impregnacja jest stosowana w celu zapewnienia trwałości i niezawodności drewna.
 • Tonowanie sprawia, że ​​naturalny materiał jest bardziej nasycony i jasny.
 • Wystrój. W razie potrzeby możesz użyć dekoracji w postaci malowania, decoupage, belek prawdziwych roślin.
 • Wybierz szkło lub kute uchwyty.

Główną zasadą stylu prowansalskiego jest harmonijne połączenie każdego elementu w pokoju. Dzięki temu możesz natychmiast wrócić do przytulnego zakątka na południu Francji. Nie jest trudno stworzyć romantyczną atmosferę w stylu Prowansji własnymi rękami. Jednocześnie ważne jest, aby starannie traktować kluczowe elementy i nie przesadzać z charakterystycznymi cechami stylistycznymi przy aranżacji pokoju.


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-19


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-20


dveri-provans-harakternie-cherti-ispolzovanie-v-interere-23-foto-21

Obejrzyj film: Okna Prowansji (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send