Pokój dzienny w domku Jak zaprojektować wnętrze, projekt pokoju w stylu Prowansji i kraju w wiejskim domu z własnymi rękami, Ogród Kuchnia Mały z kominkiem, Dekoracja z drewna - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Pokój dzienny w kraju: wystawiamy mieszkanie w kraju (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


W ciepłym sezonie wielu mieszkańców miasta wyjeżdża do swojego wiejskiego domu. Dla niektórych jest to skromny zakątek, w którym można odpocząć w samotności od pracy. Dla innych - miejsce, w którym nie jest wstydem spotkać gości. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak urządzić pokój dzienny w kraju, aby odpocząć tam z przyjemnością.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-2

Wskazówki dotyczące aranżacji wnętrz salonu w kraju

Ponieważ domek różni się od zwykłego budynku mieszkalnego, podczas naprawy należy wziąć pod uwagę niektóre cechy:

  • Domek letni jest przeznaczony do tymczasowego pobytu (zazwyczaj w lecie). Aby utrzymać daczy w niezmienionej formie w zimnych porach roku, konieczne jest prawidłowe dobranie materiałów wykończeniowych. Najlepszym wyborem jest drewno i kamień.
  • Zazwyczaj sytuacja w ogrodzie - to meble, przeniósł się z mieszkania miejskiego. Mogą to być stare elementy wnętrza, które nie straciły swojej funkcjonalności, ale po prostu wyszły z mody. Albo coś złamanego, z którym właściciele trudno się rozstać. W pierwszym przypadku meble mogą być aktualizowane i pozostawione, w drugim - powinny być bezwzględnie wyrzucone.
  • Często salon w wiejskim domu łączy zarówno salon jak i kuchnię. Aby pomieszczenie nie wyglądało na zaśmiecone, trzymaj się zasady minimalizmu. Projekt kuchni w stylu rustykalnym z powodzeniem uzupełni piec i malowane naczynia.
  • Dla ścian pożądane jest stosowanie spokojnych kolorów (biały, beżowy, jasnoszary, oliwkowy). Tworzą atmosferę ciszy i spokoju. Drewniane ściany pokryte są przezroczystym lakierem, aby pozostawić ich naturalny odcień. Monochromatyczna gama kolorów rozcieńczona jasnymi akcesoriami.
  • Potraktuj poważnie wybór zasłon. Zasłony z przewiewnej tkaniny wizualnie powiększają mały pokój. Jeśli nie ma problemów z obszarem pomieszczenia, zwróć uwagę na grube zasłony, które zapobiegną przenikaniu światła słonecznego w upalny dzień. Jeśli salon i kuchnia są połączone, zasłony powinny być takie same lub być ze sobą połączone.

Do wnętrza domku ci się podobało, nie bój się eksperymentować!

Salon w kraju to miejsce, w którym odbywają się spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Aby wszyscy czuli się komfortowo, musisz dokładnie rozważyć wnętrze tego pokoju. Oferujemy zapoznanie się z głównymi stylami używanymi przez projektantów do projektowania „serca domu letniego”.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-5


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-6

Prowansja

W stylu prowansalskim pierwszeństwo mają naturalne motywy i naturalne materiały do ​​dekoracji. Do podłóg w salonie najlepiej używać drewna lub kamienia. Możesz także zaznaczyć strefy za pomocą płytek lub cegieł. Warunkiem koniecznym powinien być efekt starożytności. Jeśli materiały są nowe, mogą być sztucznie starzone własnymi rękami. Na przykład, drewniane deski mogą być lekko cięte, w niektórych miejscach płytki powinny być rozdrobnione.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-8


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-9

Przy rejestracji sufitu w stylu prowansalskim stosuje się jasne pastelowe odcienie. Może to być mleko, bielona oliwka, jasna pistacja, jasnoniebieski lub biały. Na tle takich odcieni, jakby wypalonych na słońcu, masywne drewniane belki będą wyglądać świetnie. Czasami są pomalowane w tonie sufitu, aby jaśniejszy, słabo oświetlony pokój.

Ściany salonu w stylu prowansalskiego drewna z efektem zużycia i łatwej spójności lub tapety. Tapeta może być monofoniczna (pastelowa lub naturalna), z kontrastowymi paskami lub motywami kwiatowymi. W tym drugim przypadku zwróć uwagę na szczegóły połączone z elementami dekoracyjnymi.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-10


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-11

Jeśli pozwalają na to wymiary przestrzeni, zbuduj kominek. W zależności od konstrukcji budynku może być dekoracyjne lub grzewcze. Kominek w stylu prowansalskim wykonany jest w kształcie litery U z naturalnych lub sztucznych kamieni o delikatnych odcieniach. Ozdobiona jest kutymi częściami metalowymi. Salon z kominkiem, w którym drewno na opał będzie wygodnie trzaskać, stanie się ulubionym miejscem dla gości i członków Twojej rodziny.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-12


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-13

Uzupełnij kreację wnętrza Prowansji w salonie masywnymi meblami i bogactwem wystroju. Ponieważ pokój jest zdominowany przez spokojne naturalne odcienie, powinien dodawać jasne akcenty. Na sofie musisz wrzucić urocze podkładki w kolorowe okładki. Na oknie powiesić lniane zasłony z motywami kwiatowymi. Bukiety z dzikich kwiatów stworzą wyjątkową atmosferę. Efekt zniszczenia da stare książki, zegarki lub świeczniki. Jeśli projektujesz salon połączony z kuchnią, dodaj ceramikę i obrus z marszczeniami lub marszczeniami.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-14


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-15

Muzyka country

Wnętrze salonu w wiejskim domku to połączenie maksymalnej praktyczności, bliskości natury i nieskomplikowanego rustykalnego komfortu. Projektanci podkreślają prostotę i funkcjonalność. Sprawiając, że pokój jest w tym stylu, należy unikać najnowocześniejszych materiałów wykończeniowych, ponieważ nie są one połączone z koncepcjami „naturalności” i „życia na wsi”. Paleta kolorów jak najbliżej naturalnych odcieni: biały, beżowy, brązowy, terakota, żółty, zielony. Jako główna paleta, warto zdefiniować 3-4 kolory i dodać kolor do pomieszczenia za pomocą bogatych akcesoriów.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-16


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-17


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto.png">

Ściany w domu mogą być pokryte tapetą w paski, w kratkę lub z kwiatowymi i kwiatowymi ornamentami. Możesz zastosować tynk dekoracyjny, wykończenia z kamienia, cegły lub drewna. Nie jest zabronione łączenie powyższych opcji. Najważniejsze - wszystko powinno wyglądać prosto, bez zbędnych dodatków. Podłoga jest najczęściej wykonana z naturalnych płyt, ale może być również wykonana z płytek kamiennych lub ceramicznych. Sufit, podobnie jak w stylu prowansalskim, jest pomalowany na biało i uzupełniony drewnianymi belkami.

Układając meble i elementy dekoracyjne, unikaj symetrii. Wszystko powinno wyglądać trochę nieostrożnie. Meble powinny wyglądać trochę szorstko, ale być wygodne. Powierzchnie drewniane nie powinny być polerowane na połysk. Wykończenie - akcesoria wykonane ze starego metalu. Dobrze pasuje do mebli wiklinowych w stylu rustykalnym. Na ścianach można powiesić zdjęcia z krajobrazami lub obrazami zwierząt. Ważne jest, aby były w prostych drewnianych ramach.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-18


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-19


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-21


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-22

Skandynawski styl

Projekt salonu w kraju w stylu skandynawskim obejmuje dekorację ścian i materiałów sufitowych w najlżejszych odcieniach. Tak więc mieszkańcy krajów skandynawskich korygują naturalną niesprawiedliwość - brak naturalnego światła. W naszej rzeczywistości, projektując wnętrze w tym stylu, można uzyskać o wiele bardziej przestronny pokój z małego ciemnego salonu.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-23


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-24

Skandynawowie do dekoracji pomieszczeń preferują biały kolor. Ściśle przestrzegać tej zasady nie jest konieczne. Odpowiedni byłby beżowy lub mleczny. Rozcieńczone odcienie światła mogą być czarne. Tradycyjne ozdoby zajmą miejsce na kocach, poszewkach i dywanie. Starannie używaj tekstyliów, a nadwyżka wizualnie czyni pokój mniejszym. Ramy okienne powinny być również białe. Same okna można pozostawić otwarte lub ozdobione przezroczystymi zasłonami.


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-25


gostinaya-na-dache-oformlyaem-zagorodnoe-zhilishe-27-foto-26

Preferuj meble drewniane lub plastikowe. Mogą to być składane modele wielofunkcyjne. Jeśli pokój jest wykorzystywany jako jadalnia, zamiast zwykłych krzeseł można korzystać z ławek. Punktem kulminacyjnym będzie kominek w salonie typu skandynawskiego. W tym wnętrzu można używać zarówno nowoczesnych modeli, jak i tradycyjnych.

Zapewniamy, że jeśli stworzysz przytulny salon w swoim wiejskim domu, często odwiedzasz go wraz z bliskimi.

Pin
Send
Share
Send
Send