Parapet napisany w dzieciach dla dziewczynki i chłopca Jak zrobić własnymi rękami projekt blatu z kamienia w oknie we wnętrzu kuchni - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Parapet - racjonalność, wygoda, pomysłowość (24 zdjęcia)

Dla większości ludzi parapet to tylko miejsce na kwiaty. Możesz także uprawiać na nim cebulę. Czasami możesz położyć na nim żelazko lub stos książek. Jednak właściciele małego mieszkania, zwłaszcza jeśli ma małe dzieci w domu Chruszczowa iw rodzinie, trudno jest zapewnić osobny stół dla każdego członka rodziny do pracy lub nauki; pomysł, jak zrobić stół z parapetu, pojawia się często.Parapet we wnętrzu: dobry czy nie?

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od tego, jak skutecznie można połączyć funkcję progu z wymaganiami w każdym konkretnym przypadku dla tworzonego stołu. A także o tym, jak piękne i wygodne będzie jego wdrożenie. Poniżej przedstawiono zalety i wady stołów zaprojektowanych na podstawie parapetów.

Korzyści

Najważniejszą zaletą jest to, że niezależnie od tego, gdzie jest zbudowany, na przykład w sypialni, w salonie lub w pokoju dziecięcym, zawsze pozwoli na najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni tego pokoju.Oczywiście, dużo przestrzeni życiowej w ten sposób jest mało prawdopodobne, ale dla tych, którzy mieszkają w Chruszczowie, czasem dodatkowy metr kwadratowy jest przyjemnym znaleziskiem. Taki stół może być nie tylko kolejnym elementem wnętrza, ale także oddzielnym komputerem lub biurkiem dla syna nastolatka, o którym od dawna marzył.

Parapet, podobnie jak stół w przedszkolu, może również dać dziecku miejsce, w którym będzie spokojnie, bez przeszkadzania innym, rzeźbienia, malowania, projektowania. Takie miejsce pracy będzie również interesujące dla niego, ponieważ zawsze możesz połączyć swoje zajęcia z nie mniej interesującymi obserwacjami przejeżdżających samochodów, biegających kotów i psów oraz latających wron i gołębi. Parapet stołowy w przedszkolu może mieć również szuflady, które dla dzieci obu płci będą bardzo popularnym, konstruktywnym dodatkiem:

  • dla dziewczyny będzie możliwość zorganizowania w końcu przechowywania jej „klejnotów” i strojów lalek;
  • dla chłopca pojawią się garaże na miniaturowe samochody i magazyny na zabawki-zabawki.

Stół zamiast parapetu na mieszkanie w mieszkaniu Chruszczowa zrobi miejsce na stolik nocny na sprzęt wideo lub audio. Parapet na balkonie lub loggii można łatwo przekształcić w pulpit. W rezultacie ten, kto lubi robić na przykład drewno, będzie miał swój własny warsztat, w którym będzie mógł zarówno ciąć, jak i latać, bez obawy, że przeszkodzi innym.

Parapet do pisania dla ucznia zapewni mu dobre oświetlenie, co oznacza, że ​​nie tylko pomoże zachować jego wzrok, ale także zaoszczędzi energię na oświetlenie.

Jak widać, parapet w pokoju ma pewne zalety i są one znaczące.Wady

Wraz z zaletami takie tabele, w których można konwertować parapety, powodują pewne niedogodności.

Na przykład, doskonałe oświetlenie takiego parapetu w postaci stołu ma również „odwrotną” stronę: kiedy świeci słońce w oknie, może występować nadmiar światła, i jest to ta sama niepożądana sytuacja, co jego wada, więc trzeba zainstalować żaluzje na oknie.W większości mieszkań, zarówno w nowoczesnym układzie, jak iw domach Chruszczowa, akumulatory znajdują się bezpośrednio pod parapetami okiennymi, co przyczyni się do większego ogrzewania nóg niż przy zwykłym stole. Ta sytuacja wywoła przyjemne doznania, ale komuś się to nie spodoba. Ponadto cyrkulacja ogrzanego powietrza ulegnie nieznacznemu pogorszeniu, ponieważ blat stołu tego stołu rozciąga się na znaczną odległość od okna, a zatem zapobiega pionowemu wzrostowi ciepłego powietrza pochodzącego z baterii.Zasadniczo łatwo jest rozwiązać ten problem: trzeba wykonać otwory (okrągłe lub podłużne) w blacie stołu w pobliżu lokalizacji akumulatora, które zapewnią swobodny przepływ ciepłego powietrza przez nie, przywracając tym samym zwykłą cyrkulację mas powietrza w pomieszczeniu. Dziś w sklepach można znaleźć plastikowe lub metalowe wkładki do takich otworów technologicznych, które nadają estetyczny wygląd „otworom”.
Parapet, który przechodzi do stołu, ma nietypową dużą szerokość, więc trudno będzie korzystać z długich, pięknych zasłon, które wcześniej były zawieszone. Konieczne jest skrócenie zasłon lub zainstalowanie rolet lub żaluzji. Ostatnia opcja z roletami i roletami w tej sytuacji wygląda bardziej atrakcyjnie, ponieważ taki system ściemniania i wygodny w użyciu, można zamknąć okno bez zakłócania kolejności na stole.

Konstrukcja parapetu może być taka, że ​​wymaga pracy artysty, aby uzyskać estetykę stworzonej struktury.

Zasadniczo są to praktycznie wszystkie wady, jakie mają progi.

Takie struktury mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu, ale w zależności od ich przeznaczenia są wybierane:

  • bardziej prosty lub skomplikowany projekt;
  • materiał, z którego wykonany jest parapet;
  • jego kolor i dekoracyjny wzór, połączony z ogólnym stylem wnętrza pokoju.

Następnie rozważamy jedną z najczęstszych opcji korzystania z tabel utworzonych na podstawie parapetów.Parapet w kuchni

Każde wnętrze dowolnego pomieszczenia ma rozsądny układ. W małej kuchni w Chruszczowie jest to tym ważniejsze. Jednym ze zwycięskich rozwiązań najczęściej stosowanych w kuchni jest połączenie blatu i parapetu w taki sposób, że stół staje się częścią projektu parapetu.

Często parapet (zwłaszcza o znacznej szerokości) zajmuje dużo miejsca, którego funkcjonalne wykorzystanie jest bardzo ograniczone: miejsce na rośliny, czasami naczynia, młynki do kawy itp. Trudno jest racjonalnie zorganizować wystawę kwiatów na oknie i skupić się na resztkach placu. Możesz bardziej kompetentnie podejść do organizacji przestrzeni kuchennej.

Parapetowy blat będzie odpowiedni nie tylko w małej kuchni w Chruszczowie, ale w elitarnym wnętrzu przestronnych apartamentów z ogromnymi kuchniami może to być całkiem wygodny stół kuchenny lub podobny do baru. W tym przypadku blat może być nie tylko wykonany z drewna, ale także z PCV, a nawet z kamienia. Drewniane stoły, posiadające naturalne ciepło, są przyjemniejsze w dotyku, ale plastikowe są łatwiejsze do czyszczenia.Typ składanego parapetu zamiast parapetu w kuchni zwykłego będzie szczególnie wygodny w Chruszczowie, ponieważ w tym przypadku, gdy nie będą używane, zwolni się nieco więcej miejsca. Ale stół narożny, będący kontynuacją parapetu i zajmujący przestrzeń od okna do rogu pokoju i rozciągający się dalej wzdłuż innej ściany, nadaje się tylko do nowoczesnych kuchni, dla których oszczędność miejsca nie jest zbyt istotna.Jeśli przy parapetach jest wystarczająca szerokość, można je wyposażyć w chowaną płaszczyznę, która po wysunięciu stanowi przedłużenie tego parapetu, tworząc razem z tym ostatnim dość funkcjonalny stół jadalny.

Podstawą nowoczesnej tendencji aranżacji pomieszczeń jest najbardziej użyteczne wykorzystanie każdego decymetra kwadratowego przestrzeni życiowej, dlatego parapet jest coraz częściej nie tylko miejscem na ogródek domowy lub kwietnik, ale także miejscem do pracy dla osoby z laptopem lub biurkiem dla ucznia lub stołem w kuchni.

Obejrzyj film: Dom bliźniak w Żukowie (Styczeń 2020).

Загрузка...