Sufit drewniany i plastikowy z klapą, wykończenie tapicerki i montaż łaty w wannie i mieszkaniu, jak dokować, z widokiem na strych w domu z belkami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sufit z podszewki: funkcje projektowe (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Materiały wykończeniowe wykonane z drewna są dziś bardzo popularne. Podszewka, imitacja drewna, bunkier wykorzystywany w dekoracji drogich restauracji, szanowanych domków, biur, kawiarni, butików. Domy, hotele, motele są wznoszone z zaokrąglonego bala i klejonego drewna profilowanego. W drewnianym domu panuje specjalny mikroklimat, a miękki, przyjemny kolor drewna łagodzi zmęczenie oczu, nie męczy się i zapewnia komfortowy odpoczynek.


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-2

W pomieszczeniach z wykończeniem z naturalnego drewna sufit powinien odpowiadać ogólnemu stylowi. Z tego powodu wykonany jest sufit z klapą, materiał ten można stosować we wszystkich pomieszczeniach domu, z wyjątkiem łazienki. W tym pomieszczeniu wysoka wilgotność, którą łatwo tolerować tylko cis. Najlepszą opcją w łazience będzie plastikowa podszewka na suficie, imitująca fakturę naturalnego drewna.

Podszewka jest tradycyjnie stosowana w kraju, w wannie lub saunie, w ostatnich latach te materiały wykończeniowe są używane we wnętrzach domków i mieszkań miejskich. Powszechny przyczynia się do prostej instalacji podszewki, rozsądnej ceny i dużego asortymentu. Producenci wytwarzają produkty z następujących gatunków drewna:

  • sosna - ma atrakcyjną wartość, piękną teksturę i delikatny kolor z odcieniem od różowego do żółto-brązowego;
  • Świerk - najtańsza podszewka, idealna do malowania ze względu na niewyrażalną teksturę i wyblakły kolor;
  • modrzew - wyróżnia się wysoką wytrzymałością, charakterystycznym czerwono-brązowym odcieniem i oryginalną fakturą, toleruje wysoką wilgotność;
  • Lipa - miękkie drewno o przyjemnym różowo-złotym kolorze.

Rzadko, ale można spotkać się w sprzedaży produktów z dębu lub jesionu, z których można wykonać piękną podszewkę sufitową w biurze lub bibliotece domowej.

We wnętrzu można użyć paneli ściennych o innym profilu, najczęściej jest to eurolining, charakteryzujący się obecnością wydłużonej półki kolczastej. Lepiej jest użyć takiego materiału na daczy lub przykrywając sufit strychowy. Tworzy powierzchnię z charakterystycznymi rowkami, które zgodnie ze stylem nie pasują do każdego wnętrza.

Producenci okładzin sufitowych opracowali profil „spokojnej” okładziny, której cechą jest brak półki przy kolcu. Podczas używania sufit drewnianej okładziny staje się solidny, praktycznie bez widocznych połączeń. Pozwala to na wykorzystanie materiału we wnętrzu, wykonanego w dowolnym stylu.


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-5


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-6

Szczególne znaczenie przy wykonywaniu prac wewnętrznych ma kolor materiałów wykończeniowych na suficie. Ważną zaletą podszewki jest możliwość jej malowania w dowolnym odcieniu. Podczas używania moriloka i impregnacji zachowuje się fakturę naturalnego drewna, a za pomocą farby można tworzyć monochromatyczne panele o pożądanym kolorze. Lepiej jest używać farb akrylowych, które umożliwiają oddychanie drewna, co sprawia, że ​​klimat w pomieszczeniu jest jak najbardziej komfortowy.


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-9


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-10

Podszewka jest podzielona na klasy, jeśli powierzchnia ma być traktowana lakierem przezroczystym lub półprzezroczystym, to należy preferować produkty o wyższych klasach. Czy clapboard będzie pokryty nieprzezroczystą warstwą farby? Używaj paneli 2 i 3, ich koszt pozwoli Ci w pełni zrównoważyć koszty farb i lakierów.


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-11


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-12

Montaż okładziny na suficie

Dekoracja sufitu zrób to sam dla każdego rzemieślnika domowego. Do pracy wymaga prostych narzędzi ręcznych, poziom budynku. Największą trudnością jest układanie skrzyń. To pytanie jest najtrudniejsze dla mieszkańców mieszkań miejskich i właścicieli domów, którzy budowali żelbetowe płyty podłogowe. W takim przypadku należy uzupełnić zestaw narzędzi perforatorem i wiertłami do betonu. Wykończenie sufitu za pomocą klapy rozpocznie się od przygotowania otworów do montażu kotew, które bezpiecznie zamocują skrzynkę do płyty betonowej.


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-13


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-14

Materiał listwy to pręt o wymiarach 20x30-30x50 mm, równoległy do ​​siebie w odległości od 60 do 100 cm. Na suficie panele ścienne nie odczuwają uderzeń mechanicznych ani wstrząsowych, dlatego ten odstęp można wydłużyć w porównaniu z dekoracją ścienną. Znacznie mniej problemów przy wykładaniu klapy stropowej poddasza. Nie potrzebuje skrzyni, jej rolę pełnią krokwie systemu dachowego, znajdujące się w odległości 60 cm od siebie. Podobna sytuacja może mieć miejsce w kraju lub w domu szkieletowym, gdzie montaż paneli ściennych na suficie odbywa się na belkach podłogowych.


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-16


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-17

Jak ułożyć klapę stosunkowo długim bokiem pokoju? Używając paneli o profilu spokoju, można użyć dowolnej opcji, a podczas instalacji euroliningu należy ułożyć tak, aby światło z okna wpadało wzdłuż niego. Może powstać pytanie: jak zadokować podszewkę? Ukryj staw może używać specjalnych „grzybów” lub instalując belki.


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-18


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-19

W których pokojach znajduje się sufit paneli ściennych

Podszewka sufitowa jest stosowana we wszystkich pomieszczeniach domu lub mieszkania miejskiego. Główne obszary jego zastosowania to korytarze, sypialnie i pokoje dziecięce, gabinety i biblioteki domowe, werandy i jadalnie. Podszewka w kuchni jest używana rzadziej, zwłaszcza jeśli nie ma w niej kaptura. W tym przypadku można zwrócić uwagę na taki materiał jak aluminiowa podszewka, która doskonale wpisuje się w wnętrze nowoczesnego stylu. W wykończeniu na poddaszu poddasza wszystkie pokoje w kraju mogą również dać ten materiał na łaskę wszystkich pokoi.


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-20


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-21

Projektanci nie zawsze zgadzają się z instalacją paneli ściennych w salonie, chyba że oczywiście nie mówimy o domku myśliwskim lub domku z profilowanego drewna. W domku sufit w salonie może być zwrócony dowolną klapą, ale w mieszkaniu w mieście konieczne jest użycie tylko „spokoju” w kolorze białym. Taki sufit będzie pasował do wnętrza każdego stylu, z wyjątkiem nowoczesnych i nowoczesnych technologii. Możliwe jest nadanie panelom ściennym białego koloru za pomocą dowolnej farby, a jeśli istnieje potrzeba naśladowania bielonego dębu, lepiej użyć impregnacji tego odcienia.


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-22


potolok-iz-vagonki-osobennosti-konstrukcii-24-foto-23

Używanie podszewki na suficie pozwala stworzyć piękną atmosferę w każdym pomieszczeniu. Drewno jest doskonałym regulatorem wilgotności iz tego powodu zawsze jest wysoki poziom komfortu w pomieszczeniu wyłożonym tym materiałem. Zadanie pokrycia klapy sufitowej poradzi sobie z każdym rzemieślnikiem domu. To znacznie obniży koszty napraw. Podczas pracy panele ścienne nie wymagają regularnej aktualizacji, wystarczy pokryć je lakierem raz na 10–15 lat. Dbanie o sufit jest bardzo proste - można usunąć kurz w ciągu kilku minut wilgotną szmatką i to wystarczy.

Obejrzyj film: Taśma marszcząca system Neweve - sklep poleca (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send