Biały pokój dzienny i sypialnia w Chruszczowie, tapeta, cegła i podłoga z lekkich kwiatów w apartamentach w stylu klasycznym, biały laminat w kuchni domu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Białe wnętrze w różnych stylach: jak wszechstronny jest biały? (110 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Przez biały kolor w projekcie zawsze była postawa niejednoznaczna. Niektórzy projektanci wykorzystują go jako doskonałe tło, na którym inne kolory będą wyglądać pięknie. Inni dekoratorzy go nie lubią, ponieważ każde pomieszczenie, w którym jest zbyt dużo bieli, może wyglądać jak sala szpitalna. Można tego uniknąć, jeśli biały kolor we wnętrzu jest używany inteligentnie, dozowany i zna środek.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto.png">


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-2


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-3


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-4


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-5

Współcześni projektanci coraz częściej wykorzystują biały kolor w swoich projektach. W tych lub innych wnętrzach widzimy różne obiekty i powierzchnie w kolorze białym:

 • meble;
 • sufit;
 • podłoga;
 • ściany;
 • tekstylia;
 • lampy i żyrandole;
 • akcesoria dekoracyjne.

Ponadto w niektórych projektach dekorator może przyjąć jeden punkt tego planu, aw innych kilka naraz. Ktoś we wnętrzu używa tylko białego wystroju, a ktoś całkowicie białego wykończenia. W tym przypadku pojawia się efekt czystego łupka - ściany i podłoga stają się idealnym tłem dla mebli i dekoracji w innych kolorach. Jest to dobry trik projektowy, ponieważ biały kolor, jako podstawowy, działa dobrze z ogromną liczbą odcieni. Musisz tylko znaleźć odpowiednią kombinację.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-7


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-8


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-9


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-11


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-12


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-13


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-15


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-16


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-17


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-18


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-19

Za pomocą białego koloru możesz wizualnie przekształcić dowolną przestrzeń:

 • podnieść sufit;
 • uczynić pokój szerszym i bardziej przestronnym;
 • umieścić akcenty;
 • podzielić pokój na strefy semantyczne;
 • wypełnić całą przestrzeń powietrzem;
 • odśwież każde wnętrze.

Należy pamiętać, że efekt ten można osiągnąć nie tylko dzięki radykalnej przeróbce. Jeśli nie ma czasu i możliwości na ponowne przyklejenie tapety lub ponowne laminowanie, możesz ograniczyć się do zakupu białych mebli tapicerowanych i lekkiej szafki. To też wystarczy.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-20


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-21


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-22


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-23


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-24

Złożoność białych wnętrz

Białe wnętrze, jeśli jest niewłaściwie zaprojektowane i zorganizowane, może mieć istotne wady. Jeśli w pokoju jest za dużo bieli, wydaje się to nudne i nudne. Nawet psycholodzy twierdzą, że nadmiar bieli może powodować melancholię i przygnębienie, powodując apatię.

Może stać się irytujące i nadmierna podaż błyszczących białych powierzchni. Oni, podobnie jak lustra, odbijają światło, z którego oczy mogą zacząć się męczyć. Ale ten problem jest rozwiązany po prostu: aby wnętrze było wygodne i przytulne, można użyć różnych odcieni bieli do jego projektu. Czy uważasz, że tak nie jest? Wręcz przeciwnie, biały, jak każdy inny kolor, ma różnorodną gamę odcieni. Najpopularniejsze odcienie bieli to:

 • kość słoniowa;
 • śnieżnobiały biały;
 • perła;
 • pieczone mleko;
 • plamy szampana;
 • krem;
 • zadymiony
 • siemię lniane

Asortyment odcieni jest bardzo bogaty, a każdy kolor, gdy jest właściwie stosowany i łączony, jest interesujący. Wśród tej różnorodności można oczywiście znaleźć najlepszą opcję dla konkretnego wnętrza. Biały kolor jest uniwersalny, więc idealnie pasuje do każdego stylu, od klasycznych po nowoczesne.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-25


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-26


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-27

Jeśli chcesz stworzyć piękne i wygodne wnętrze w białych kolorach, nie zapomnij o prostej zasadzie: nie możesz oszczędzać na materiałach wykończeniowych. Specyfiką koloru białego jest to, że widoczne są wszelkie nawet najmniejsze niedoskonałości powierzchni. Na przykład ten sam plastik w kolorze brązowym będzie wyglądał dobrze, aw bieli będzie tani i nieszczęśliwy. To samo dotyczy drewna. Jeśli jest źle przetworzony, biały kolor to podkreśli.

Do dekoracji powierzchni pionowych lepiej jest porzucić tynk strukturalny. Nawet jeśli wybierzesz odcień kości kostnej, z czasem kurz zapełni się rysunkiem, a ściana przybrze brzydki szary odcień. Biała tapeta z włókniny we wnętrzu będzie świetnie wyglądać. Oddychają, czyści się dobrze, nie boją się narażenia na wilgoć. Wszystko zależy od ich wyglądu, ale jeśli zdecydujesz, że będziesz miał białe ściany we wnętrzu, lepiej kupić zmywalną tapetę.

Idealnym rozwiązaniem dla kreatywnych, wątpiących natury będzie zakup tapety do malowania. Jeśli nagle poczujesz się znudzony i nieprzyjemny w pokoju z białą tapetą, możesz je łatwo przemalować kilka razy. Jest to bardzo wygodne, jeśli tapeta szybko się zabrudzi. Mogą po prostu ponownie zostać pokryte warstwą białej farby i będą tak nowe.

Użyj lekkiej tapety w pierwszej kolejności można wykorzystać do dekoracji małych pomieszczeń, przynajmniej wizualnie uczynić je bardziej przestronnymi. Jeśli pomalujesz ściany na biało w Chruszczowie, mieszkanie będzie wydawało się większe, a odczucia w nim będą większe. To bardzo prosta i skuteczna technika.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-30


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-31


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-32


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-33


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-34


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-35


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-36


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-37

Biała podłoga we wnętrzu ma również kilka zalet. On, jak białe ściany, znacząco rozładowuje przestrzeń, dodając do niej powietrze. Na tym tle ciemne meble nie wydają się tak kłopotliwe, jest uczucie, że unosi się w powietrzu. Białe podłogi należy wykonać w pomieszczeniu z ciemnym sufitem lub ozdobnymi brązowymi belkami. W takim wnętrzu podłoga ciągnie się po pokoju. Jasna podłoga świetnie kontrastuje z jasnymi meblami i ścianami. Biały laminat we wnętrzu jest szczególnie zalecany dla osób, które mają małe dzieci lub zwierzęta. Na białym tle nie są widoczne plamy, kurz i wełna.

Ważnym szczegółem może być biały cokół we wnętrzu lub drzwi z kości słoniowej. Za pomocą takiego cokołu można narysować wyraźną granicę między sufitem a ścianami o kontrastowych kolorach. Projektanci wykorzystują ten ruch, aby wizualnie podnieść sufit. Ważny jest również wybór drzwi. Powinien mieć wysoką jakość i taki sam styl jak wnętrze. Zainstalowanie białych drzwi również doda powietrza do wnętrza. Tutaj musisz wybrać odpowiednie materiały. Najlepiej, jeśli cokół i drzwi są wykonane z naturalnego drewna lub MDF. Powinny być dobrze wyszlifowane i pokryte gładką, błyszczącą farbą, która nie pochłania brudu i nie przyciąga kurzu. Drzwi, z których często korzystamy, powinny być pokryte takim lakierem lub farbą, które można łatwo umyć.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-38


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-39


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-40


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-41


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-42

Biały w klasycznym wnętrzu

Biały kolor był i pozostaje w palecie kolorów klasycznego wnętrza. Styl ten charakteryzuje się obecnością prostych form mebli, niepozornych materiałów wykończeniowych i tkanin o powściągliwych kolorach. Projektanci oferują dziesiątki pomysłów na wykorzystanie bieli w takim wnętrzu. Oferujemy korzystanie z najpopularniejszej opcji. Po prostu połóż ciemnobrązowy laminat na podłodze, a na białym:

 • podłoga;
 • sufit;
 • wszystkie meble;
 • oświetlenie

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w takim wnętrzu jest za dużo bieli. W rzeczywistości ciemna podłoga będzie świetnym kontrastem, na którym meble i ściany będą wyglądać jeszcze wyżej. Takie piękne białe wnętrze nadaje się szczególnie do wiejskiego domu. Jeśli chcesz dodać do niego kilka jasnych punktów, umieść białą szafę ze szklanymi drzwiami w pobliżu jednej ze ścian i umieść za nimi bordowe, złote, niebieskie lub turkusowe talerze i szklanki.

Aby ozdobić ściany w klasycznym białym wnętrzu, można użyć tynku, który nie ma głębokiej tekstury. Ten kominek będzie dobrze pasował, okablowany białym marmurem. Jeśli boisz się zmęczenia białymi ścianami, spraw, by były oszlifowane lub żółte. Na tym tle szafki i biała sofa we wnętrzu będą wyglądać idealnie. Te zalecenia można wykorzystać, jeśli stworzysz klasyczne wnętrze kuchni w kolorze białym. Podłoga może być wykonana z ciemnego drewna lub kamienia, a zestaw lepiej zamówić z naturalnego drewna, pokrytego farbą z kości słoniowej. To będzie prawdziwy klasyk.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-43


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-44


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-45


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-46

Biały kolor w stylu loft

W stylu loftu, który pojawił się w USA w ubiegłym stuleciu, biel jest koniecznie obecna w dużych ilościach. Ten kierunek projektowania charakteryzuje się obecnością tak zwanych nieobrobionych powierzchni: jastrychu cementowego, pośpiesznie otynkowanych ścian, muru, surowego drewna. Chcesz prawdziwy loft w swoim mieszkaniu? Nie bój się eksperymentować z kolorami i powierzchniami.

Biała cegła we wnętrzu strychu będzie idealna i absolutnie w każdym pokoju. Jeśli chcesz stylowego wnętrza w kuchni, połóż jedną ze ścian prawdziwą lub dekoracyjną cegłą i przykryj ją śnieżnobiałą farbą. Na takiej ścianie powinieneś wieszać różne małe rzeczy w kontrastowych kolorach. Mogą to być zegarki, drewniane półki, zdjęcia w ramkach. Szczególnie istotne we wnętrzu strychu są przedmioty wykonane ręcznie.

Jeśli stworzysz własną kuchnię na poddaszu w kolorze białym, przyjmij popularny hacking: dobrze umyć faliste puszki z ananasów, zielonego groszku lub brzoskwiń i pomaluj je białą farbą. Te słoiki będą doskonałymi doniczkami na sztuczne kwiaty lub szklanki do wszelkiego rodzaju drobiazgów kuchennych.

Proste drewniane meble pomalowane białą farbą zmieszczą się w wnętrzu pokoju w stylu loftu. W kuchni lub w salonie można wykończyć ściany farbą na bazie wody lub białym tynkiem, wzdłuż której specjalnie zaprojektowano przewody elektryczne - kolejny znak prawdziwego strychu. W tym stylu nie ma żadnych twardych ograniczeń. Biel może być dywanem, zasłonami, dowolnymi źródłami światła lub tylko sofą. Najważniejsze jest to, abyś czuł się tu komfortowo.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-47


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-48


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-49


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-50


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-51

Wykonujemy pokój w stylu hi-tech i minimalizmu

Każde nowoczesne wnętrze jest zdalnie podobne do wnętrza statku kosmicznego. Tylko błyszczące powierzchnie i tylko nowoczesna technologia. W projektowaniu nowoczesnych wnętrz tego stylu używa się bardzo aktywnie białego koloru. Najwięksi fani tego „kosmicznego” kierunku w projekcie mogą sprawić, że całe wnętrze będzie całkowicie białe.

Laminat, błyszczący sufit, meble o surowej formie z błyszczącymi fasadami, sofą i fotelami - i wszystkie olśniewające białe. Nie każdemu spodoba się to wnętrze pokoju, ale dla wielu będzie to idealne miejsce na relaks. Aby stworzyć większy komfort w tak śnieżnobiałym pokoju, możesz użyć kontrastowych detali. Błyszczące powierzchnie będą dobrze łączone z elementami dekoracyjnymi ze stali chromowej. Skup się na podłodze - połóż jasny dywan z małą drzemką. W mniej kategorycznych wnętrzach high-tech dozwolone jest używanie szarości. W tym ciemnym odcieniu bieli wygląda bardziej interesująco i ostrzej.

Wnętrze w stylu minimalizmu jest nieco podobne do stylu high-tech. To w nim, podobnie jak w pierwszym przypadku, nie ma niepotrzebnych, niepotrzebnych szczegółów. Jedyny minimalizm nie jest tak kategoryczny jak high-tech, a połączenie bieli we wnętrzu z innymi odcieniami jest dozwolone.

We wnętrzu w stylu minimalizmu powinny być obecne tylko niezbędne meble, a powierzchnia do krępowania w kolorze. Białe meble we wnętrzu minimalizmu będą idealnie wyglądać, ale nie zagubią się na ścianach, muszą być pomalowane w kontrastowym kolorze. Biel w tym wnętrzu będzie dobrze połączona z niebieskim lub zielonym odcieniem. Jeśli podłoga jest biała, można ją pokryć dywanem o różnych odcieniach. Jednak aby stworzyć nowoczesne wnętrze w kolorze białym z jasnymi akcentami, lepiej jest użyć schematu kolorów. Opowie ci dokładnie, jakie odcienie stylu minimalizmu wybrać, ponieważ jeśli popełnisz błąd, lakoniczny minimalizm może łatwo przekształcić się w kicz.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-52


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-53


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-54

Styl chebbi-chic pojawił się w USA w ubiegłym stuleciu i zapożyczył wiele Prowansji, która jest popularna w Europie od wielu stuleci, więc biel jest używana niemal w równym stopniu w tych dwóch kierunkach. Style te charakteryzują się dużą liczbą jasnych powierzchni. Jeśli jednak w minimalizmie i zaawansowanej technice występuje chłodna biel, tutaj są już ciepłe odcienie.

Do wnętrza sypialni można użyć drewnianych paneli w kolorze pieczonego mleka. Podłoga tutaj może być ciemniejsza o kilka tonów, a wtedy pokój będzie bardzo wygodny. W stylu Prowansji i Chebbi-chic dozwolone jest dowolne połączenie kolorów, ale często dominują kolory pastelowe. Jeśli ściany są białe, meble powinny być brązowe, oliwkowe, turkusowe, żółte, różowe, aw pokoju z białymi meblami przeciwnie, ściany powinny być kolorowe. To nie jest ścisła zasada, ale raczej zalecenie. Jeśli jest prowadzony, nawet mały pokój w stylu Prowansji lub Chebbi-chic może być przytulny. Najważniejsze jest znalezienie idealnego schematu kolorów dla siebie i nie wycofywanie się z niego.

W tych stylach w detalach jest dużo bieli: tkaniny, posągi, naczynia, małe meble; ale rzadko dominuje biel - raczej stanowi doskonałe tło dla jasnych i pięknych przedmiotów.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-56


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-57


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-58


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-59


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-60


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-61


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-62


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-63


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-64

Morski styl w kolorze białym

Możesz stworzyć białe wnętrze w stylu marynistycznym. I tutaj biały nie będzie uzupełniał innych, a mianowicie zwycięży. Niezwykle stylowy wygląd to biała łazienka w morskim stylu. Podłoga i ściany są układane z białych płytek. Może być teksturowana lub w pełni błyszcząca, a turkusowa obręcz może być ułożona dokładnie na środku ścian, a pod nią można wybrać lustro, mydelniczkę, uchwyt na szczoteczki do zębów i inne akcesoria. W takiej łazience będzie wyglądać prosta drewniana szafa z zamkniętymi półkami. Może przechowywać wszystkie akcesoria łazienkowe, kosmetyki, ręczniki. Nie ma potrzeby przeciążania takiego wnętrza jasnymi szczegółami - mogą być dwa lub trzy i nie więcej.

Biała sala w stylu morskim będzie wyglądać stylowo. Ciepła biała podłoga laminowana jest umieszczona na podłodze. Pożądane jest, aby on na fakturze przypominał bielone drewno. Ściany mogą być również wykonane ze stopionego mleka lub kości słoniowej. Farba musi być wybrana tak, aby po wejściu do tego korytarza wydawało ci się, że słońce ciągle świeci poza ścianami domu, aw pobliżu jest głośno morze. Aby uzyskać większy efekt, ściany można ozdobić krajobrazami morskimi, a na półkach umieścić muszle i rozgwiazdy.

Jeśli przegapisz morze, zrób salon i sypialnię w stylu marynistycznym. Tutaj, podobnie jak w korytarzu, ściany i podłoga są pomalowane na ciepłe białe odcienie, a nastrój morza jest tworzony za pomocą jasnych akcesoriów. Zasłony, sofa, poduszki, wykładziny, obrazy na ścianach - wszystko to powinno być w kolorach niebieskim i niebieskim. Cóż, jeśli podłoga będzie w stanie znaleźć bielone deski, podobne do starego pokładu statku.

Jeśli chcesz, możesz całkowicie wykończyć wnętrze mieszkania na biało i ozdobić je akcesoriami w stylu marynistycznym. Biało-niebieskie połączenie ma pozytywny wpływ na ludzką psychikę, pomaga mu się zrelaksować i zapomnieć o problemach. Prawdopodobnie z tego powodu wiele osób może godzinami oglądać morze.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-65


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-66


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-67


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-68


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-69


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-70


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-72


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-73

Biały kolor w orientalnym wnętrzu

Bogato zdobione pałace sułtanów, dyskretne japońskie wnętrze - a pierwszy i drugi to styl orientalny. Ale biały kolor w tych przypadkach jest używany na różne sposoby. Ci, którzy chcą, aby ich dom lub mieszkanie wyglądały jak pałac szejka, będą musieli zrezygnować z pomysłu stworzenia wnętrza w kolorze białym. Ten kierunek charakteryzuje się zastosowaniem jasnych, bogatych kolorów, złota, brązu i srebra. W tym przypadku biały może być używany jako tło, na którym nakłada się złożony ornament, akcesoria z kości słoniowej mogą być również obecne i nic więcej.

Jeśli lubisz spokój, mierzony na wschód, interesuje cię starożytna filozofia krainy wschodzącego słońca, to z pewnością docenisz klasyczne japońskie wnętrze. Podłoga, ściany i sufit mogą być pomalowane na spokojny biały kolor. Kontrast w tym przypadku powstaje przy pomocy ciemnobrązowych mebli, zielonego bambusa w szklanych wazonach, beżowych lnianych tkanin. Okno w takim wnętrzu można udrapować białymi bawełnianymi zasłonami z zielonym wzorem. Duże czarne hieroglify skutecznie ozdobią ściany. Każdy szczegół będzie tutaj zauważalny, ponieważ na białym tle wszystkie elementy wnętrza wyglądają inaczej.


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-74


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-75


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-76


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-77


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-78


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-79


belij-interer-v-raznih-stilyah-naskolko-universalen-belij-cvet-110-foto-80


Pin
Send
Share
Send
Send