System alarmowy do nadawania i garażu Gsm z syreną i kamerą wideo, jak wybrać i zainstalować autonomiczny i bezprzewodowy system bezpieczeństwa z czujnikiem ruchu na bateriach - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sygnalizacja, aby podać: cechy i typy

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa, właściciele często zwracają się o pomoc do systemów bezpieczeństwa. Jak pokazuje praktyka, naśladowanie alarmu dla dawania nie przynosi pozytywnego rezultatu, więc trzeba chronić strukturę bardziej radykalnymi rozwiązaniami. Obecnie oferta obejmuje szeroką gamę urządzeń, różnią się typami i typami, mają różne cechy i, oczywiście, mają swoje zalety i wady. Aby wybrać odpowiedni alarm do podania, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które wpłyną na ostateczny wynik i będą w stanie zapewnić całkowite bezpieczeństwo i niezawodność.

Po pierwsze, na wynik wpłynie to, na co host czeka. Każdy typ wymaga innej instalacji alarmu, więc przy wyborze należy wziąć pod uwagę ten moment.

Samodzielny

Są to najprostsze urządzenia z zasady działania, są dość łatwe w instalacji. Jest to alarm dla syreny, która ma czujniki, i rejestrują każdy ruch w pomieszczeniu. Możesz zainstalować zarówno w samym pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, dlatego taki system alarmowy nadaje się do ogrodu i garażu.

Oprócz poprzednich głównych typów, alarmy antywłamaniowe mogą różnić się stopniem złożoności, obecnością dodatkowych funkcji. Na przykład, jeśli zwierzę mieszka w daczy, które sąsiedzi karmią się od czasu do czasu, konieczne jest wybranie specjalnych urządzeń, które mają „odporność” na zwierzęta. Ta opcja pozwala ignorować przypadkowe ruchy i analizuje sytuację, przetwarzając piksele: wymiary obiektu poruszającego się wzdłuż daczy.

Alarm można zainstalować, aby dać z kamerą wideo, wybór tutaj zależy nie tylko od preferencji, ale także od możliwości finansowych.

Każdy rdzeń systemu alarmowego jest jednostką sterującą, do której podłączone są czujniki do śledzenia wewnętrznego i zewnętrznego. Informacje zbierane przez wszystkie urządzenia zainstalowane na stronie mogą wejść do tego rdzenia, a następnie, dzięki specjalnemu algorytmowi, zostać przekazane dalej.

Istnieje kilka rodzajów czujników, które mogą reagować na różne zmiany ruchu, temperatury, wibracji, dymu, zalania, otwierania drzwi lub okien, tłuczonego szkła. Bezpieczeństwo zależy od ich ilości - im więcej, tym lepiej.

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie alarmu z takim czujnikiem, ponieważ w ten sposób przeprowadzana jest penetracja do domu. Najczęstsze czujniki akustyczne - reagują na dźwięk tłuczonego szkła.

Są one instalowane kilka metrów od okna, co pozwala reagować na wszelkie dźwięki, które pojawiają się w momencie uderzenia szkła.

Niewidoczny typ obserwacji - czujnik z podczerwienią

Ta opcja jest konieczna w przypadku, gdy złodzieje mogą wejść do pomieszczenia nie za pomocą okna lub drzwi, dlatego dzięki temu czujnikowi system zareaguje na ruch wewnątrz chronionego miejsca. Modele budżetowe zauważają wszelkie zmiany, a droższe są w stanie odróżnić fałszywy sygnał od sygnału prawdziwego.

Istnieją również urządzenia pasywne i aktywne. Pierwszy typ nie emituje sygnałów, ale jest w stanie reagować tylko na zmianę temperatury, drugi reaguje, gdy przecinają go promienie.

Istnieją dwa rodzaje alarmów: ukryty i zewnętrzny. Są wykonane z magnesu i kontaktronu - specjalnego kontaktu, który jest wyzwalany, gdy zbliża się magnes. Jeśli okna i drzwi znajdują się w pozycji zamkniętej, styki są zamknięte, a przy ich minimalnym otwarciu kontaktron opuszcza pole magnesu, co prowadzi do otwarcia styków i dalszych powiadomień o penetracji.

Czujnik mikrofalowy, który rejestruje każdy ruch

Ten system jest najbardziej podobny do pracy kuchenek mikrofalowych. Podczas ruchu obiekt jest odbijany, co odróżnia go od częstotliwości od obiektu statycznego. Zmiany te są rejestrowane przez czujnik, a następnie przesyłane do jednostki sterującej.

Dość często czujniki wykrywają fałszywe sygnały: ruchy gałęzi drzewa, ruchy kota, ale czasami można dostosować czułość czujnika.

Ten czujnik nazywany jest również wibracjami. Jest to kabel, który jest wciągany do ogrodzenia lub zakopany w ziemi. Charakteryzuje się odpowiedzią nawet w przypadku najbardziej subtelnych wstrząsów, więc jeśli złodziej wejdzie na strzeżony obszar, alarm natychmiast się uruchomi.

Najbardziej niezawodny wynik - podwójny czujnik

Ta opcja jest używana w przypadku możliwych zmian warunków temperaturowych, co prowadzi do odpowiedzi czujnika podczerwieni. Model ten łączy czujniki podczerwieni i mikrofalowe, co zmniejsza możliwość wyzwalania fałszywego alarmu i zwiększa ogólną wydajność.

Aby system działał, konieczne jest jednoczesne rejestrowanie zmian ruchu i temperatury.

Są mikrofony, które działają z każdym szumem. Ponadto, gdy reagują na hałas, wykonywane jest nagrywanie, jeden czujnik może monitorować kilka okien na raz.

Jak widać, systemy ochrony mają bardzo zróżnicowane cechy. Czasami cena odgrywa kluczową rolę w wyborze, ale nie jest tak, gdy oszczędności są odpowiednie. Wybierając, powinieneś zawsze kierować się tym, co musisz osiągnąć. Jeśli domek jest wśród innych budynków, a są bardzo często sąsiedzi, odpowiednie będą systemy autonomiczne. Jeśli jest możliwe, że dacza można pozostawić bez opieki przez długi czas, a jednocześnie nie ma sąsiadów, zapoznaj się z opcjami konsoli.

Obejrzyj film: FAMILIADA - Podaj przykład czegoś olimpijskiego ?! ''ZAWODNIK'' (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send