Szary sufit Stretch błyszczący we wnętrzu, matowy jasnoniebieski Grilyato w kuchni i sypialni, design w kolorze popiołu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szary sufit stretch - wyrafinowanie w prostocie (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli podczas naprawy wybór padł na szary sufit stretch, w tym przypadku wątpliwości mogą zacząć dręczyć, ponieważ taki kolor we wnętrzu wygląda niejednoznacznie. Ktoś postrzega takie odcienie jako oznakę mroku i bezosobowości, a ktoś w tym momencie umiejętnie wykorzystuje możliwości tego kolorowego rozwiązania.


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-2

Sufit jest ważnym obszarem, od którego ogólny wygląd pokoju zależy od schematu kolorów. Szary kolor reprezentuje harmonię i spokój. Świetnie nadaje się do projektowania high-tech lub klasycznego. Jest to idealne rozwiązanie dla biur, ponieważ przyczynia się do znajdowania rozwiązań i poprawia wydajność. W wnętrzu domu odpowiedni jest również szary sufit, zwłaszcza w pokojach w prostym stylu.

Szary kolor jest doskonałym tłem dla obiektów sztuki w pokoju. W odpowiednim połączeniu z białym szarym sufitem jest w stanie wizualnie zwiększyć powierzchnię pomieszczenia.

Specjaliści w dziedzinie projektowania wnętrz wyróżniają następujące zalety powlekania:

 • zdolność do działania jako ton bazowy;
 • umiejętność pozytywnego podkreślania prostych tekstur i materiałów;
 • praktyczność i wszechstronność dzięki dyskretnemu odcieniowi;
 • funkcjonalność koloru w połączeniu z wieloma tonami;
 • umiejętność ukrywania niedociągnięć pokoju;
 • maskowanie brudu i kurzu.

Największe zalety szarego, rozciągliwego sufitu, ponieważ skutecznie zwiększają przestrzeń pomieszczenia i sprawiają, że jest lżejszy. W kanwie są drobne wady:

 • z niepiśmiennym podejściem można uzyskać nudne i ponure wnętrze;
 • w pokojach w północnej części budynku można stworzyć jeszcze zimniejszą i bardziej niewygodną atmosferę.

Negatywne cechy mogą nie pojawić się, jeśli wybierzesz wysokiej jakości płótno, odpowiednie do wnętrza i funkcji pokoju.

Przed zainstalowaniem tkaniny sufitowej należy określić, który odcień jest odpowiedni dla danego projektu. Najczęstsze odcienie szarości:

 • mokry asfalt;
 • srebro;
 • ołów;
 • popielaty;
 • zadymiony

Nasycony szary odcień jest rzadko używany do dekoracji sufitu. Może być używany z dbałością o sypialnię w połączeniu z obfitością jasnych kolorów, wtedy pokój nie będzie wyglądał ponuro.

Ciemnoszary sufit we wnętrzu jest odpowiedni tylko wtedy, gdy jest rozcieńczony jasnymi kolorami. Na przykład środkowa część jest wykonana w pełnym kolorze, a na krawędziach tworzy się biała ramka z płyty gipsowo-kartonowej. Jeśli ten odcień zostanie użyty w korytarzu, będzie musiał zapewnić dużą liczbę źródeł światła.


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-6


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-7

Średnie odcienie wymagają również rozcieńczenia lekkimi elementami, aby stworzyć harmonię w pomieszczeniu. Jasnoszare arkusze są uważane za kompletne i nie wymagają dodatków.

Powyższe opcje świetnie wyglądają w dzielnicy mieszkalnej. Wykorzystanie malowania, aplikacji i drukowania do projektowania płótna może wizualnie uczynić przestrzeń jaśniejszą. Do pomieszczeń przemysłowych odpowiedni srebrny sufit grilyato.


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-8


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-9

Połączenie z innymi kolorami

Szary jest uważany za neutralny, więc jest w doskonałej harmonii z wieloma odcieniami. Istnieją dwa rodzaje kombinacji:

 • z delikatnymi tonami;
 • z wyciszonymi dźwiękami.

Najbardziej korzystne jest połączenie z następującymi odcieniami:

 • biały;
 • czarny;
 • zielony;
 • liliowy;
 • żółty;
 • czerwony;
 • turkusowy;
 • niebieski;
 • pastelowe kolory;
 • beżowe odcienie.

Najbardziej udane kombinacje uzyskuje się w kolorze białym i czarnym. Aby stworzyć ciepłe pomieszczenie w pomieszczeniu, musisz połączyć szary sufit stretch z żółtymi odcieniami. Zimna atmosfera stworzy połączenie z dodatkiem fioletu i zieleni.


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-10


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-11

Instalacja w różnych pomieszczeniach

Szary sufit elastyczny można zamontować w każdym pokoju, w tym w pokoju dziecięcym. Każda przestrzeń ma swoje własne cechy i projekt, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze odcienia.


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-12


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-13

W salonie ta wersja płótna w większości przypadków będzie wyglądać ponuro. Tylko kilka jasnych elementów dekoracyjnych uratuje sytuację.

Dla kuchni najbardziej odpowiedni jest szary sufit. Najlepiej byłoby połączenie tkaniny z metalową powłoką urządzeń kuchennych. Biorąc pod uwagę funkcjonalne cechy pomieszczenia, sufit podwieszany w kuchni jest idealnym rozwiązaniem. Jest doskonale myte z różnych zanieczyszczeń. Połysk powierzchni może zwiększyć wysokość sufitu, co jest wielką zaletą dla małego pomieszczenia.


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-17


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-18

Konieczne jest bardziej odpowiedzialne podejście do wyboru tkaniny napinającej dla szkółki. Szary kolor jest zbyt spokojny i może sprawić, że dziecko będzie smutne. Negatywne konsekwencje pomogą uniknąć tylko jasnych odcieni.


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-19


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto.jpeg">

Szary kolor jest uniwersalny, dlatego uwielbiamy zarówno profesjonalistów, jak i początkujących w dziedzinie dekoracji. Doświadczony projektant zna wszystkie możliwości cienia i używa go, aby podkreślić wyrafinowanie i surowość pomieszczenia. Początkujący może wykorzystać właściwości szarości, aby ukryć wady i chybić i zharmonizować się z niemal każdym kolorem.


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-20


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-21


serij-natyazhnoj-potolok-iziskannost-v-prostote-23-foto-22

Sufit ma inny kolor, styl i fakturę. Najważniejsze jest, aby polubić właściciela pokoju. Szary sufit to wszechstronne narzędzie, które zamienia miejsce zamieszkania w przytulny kącik.

Pin
Send
Share
Send
Send