Narożny skórzany kącik z sofami i podłokietnikami do kuchni i korytarza, składany i akordeonowy Click Clik do salonu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wąskie sofy: wybór idealnych mebli tapicerowanych (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Sofa jest integralną częścią wnętrza nowoczesnych apartamentów. W małych miejskich mieszkaniach, w przytulnych wiejskich komiksach, w luksusowych przestronnych rezydencjach zawsze można znaleźć meble tapicerowane różnych typów i konfiguracji.

Model sofy jest wybierany do mieszkania, biorąc pod uwagę rzeczywisty obszar roboczy, zwłaszcza układ, a także ogólną koncepcję stylu. Im mniej wolnych kwadratów, tym trudniej jest wyposażyć lokalizację, aby styl, walory funkcjonalne i komfort tworzyły harmonijną kompozycję.


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-2

Wąska kanapa: rzeczywisty model dla każdej lokalizacji

Składane wąskie sofy z miejscem do cumowania to stylowe, kompaktowe, wygodne meble, które zapuszczą korzenie w najmniejszych pokojach. Jeśli w salonie lub sypialni lepiej jest wybrać stosunkowo duże sofy z szerokim płótnem, to w określonych małych miejscach bardziej pasuje wąska kanapa lub kompaktowa sofa.

Możesz umieścić wąskie sofy w następujących pokojach:

 • Na ocieplonym balkonie i loggii;
 • W dużym korytarzu lub na korytarzu;
 • W kuchni lub w jadalni;
 • W badaniu, jeśli jest dość blisko;
 • Małe sofy dziecięce do organizowania łóżka dla dziecka.

Zasadniczo sofa z wąskimi podłokietnikami lub innymi tego rodzaju elementami konstrukcyjnymi może uzupełniać wnętrze sypialni, salonu lub przedpokoju. Nie zawsze te pokoje charakteryzują się dostępnością wolnej przestrzeni lub koncepcja projektowania obejmuje wykorzystanie miniaturowych mebli. Rozwiązaniem jest: znaleźć kompaktową wąską sofę, podkreślając styl pomieszczenia i wykonując wszystkie niezbędne funkcje.

W rzeczywistości wąska prosta sofa, rozkładana sofa lub rozkładana sofa nie różnią się od swoich „towarzyszy”. Mogą być również rozkładane, a także popularne „transformatory”. Składane miękkie modele do wąskiego pomieszczenia mogą być wykonane z różnych materiałów, spełniających różne parametry i wymagania ergonomii.

Popularną wąską muszlę często uzupełniają takie mechanizmy transformacji:

 • Eurobook;
 • Tradycyjne łóżko z książkami;
 • Bezpośrednia opcja rozwijana;
 • Wąska kanapa click-klyak;
 • „Delfin”;
 • Francuska kanapa z szufladą;
 • „Puma”.

Główną różnicą między wąskimi modelami mebli tapicerowanych są rozmiary. Standardowo głębokość siedzenia nie przekracza 60 cm, szerokość całej sofy wynosi około 70 cm, wysokość nie przekracza 55 cm.


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-5


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-6

Kuchnia

Wąska narożna sofa w kuchni jest odbierana, jeśli pokój różni się w niestandardowym układzie lub jest zaśmiecony innymi ważnymi przedmiotami. Modele najczęściej prezentowane są bez podłokietników, co czyni je jeszcze bardziej kompaktowymi i miniaturowymi.

Przed zakupem wąskiej sofy w kuchni ważne jest wcześniejsze określenie jej lokalizacji. Należy wziąć pod uwagę następujące niuanse:

 • Wielkość samej kuchni;
 • Liczba otworów drzwiowych i okiennych;
 • Układ pomieszczenia jako całości, aw szczególności jednostki kuchennej;
 • Liczba sektorów funkcjonalnych, w których podzielony jest cały pokój (obszar roboczy, jadalnia, część salonu, która sąsiaduje z kuchnią, sektor do przechowywania lub używania innych akcesoriów gospodarstwa domowego);
 • Pokój ten dysponuje jadalnią.

Sofy w kształcie półkoli prawie nigdy nie są używane, ponieważ zajmują dużo miejsca. To dobra opcja tylko dla kuchni z oknem wykuszowym. Lepiej wybrać sofę kuchenną o bezpośrednim kształcie, która w razie potrzeby może zostać przekształcona w małe łóżko.


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-8


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-9

Sztuczki oparte na wygranych

Najczęściej sofę w kuchni (wąską lub raczej szeroką) umieszcza się tak, aby nowe meble zostały zintegrowane ze strukturą mebli, która wcześniej znajdowała się w pokoju. Zwykle nowa sofa uzupełnia zespół jadalny. Jest mieszany przy oknie, w niszy wykuszowej. Jeśli pokój jest przestronny, jadalnię można umieścić oddzielnie od kuchni.

Balkon

Mieszkańcy nowoczesnych metropolii w dowolny sposób próbują poszerzyć swoje własne nieruchomości, wykorzystując balkony i loggie jako dodatkowe miejsca do wypoczynku lub pracy. Aby stworzyć atmosferę pracy, wystarczy wybrać ergonomiczny stół i krzesło. Aby balkon mógł stać się miejscem odpoczynku, musisz wybrać meble tapicerowane o kompaktowych rozmiarach.


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-10


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-11

Sofa na balkonie zwykle nie jest szersza niż 1 metr i nie dłuższa niż 2,5 metra. Najczęściej używana opcja vykatnoy lub „puma”. W razie potrzeby meble ułożone.

Gdy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, sofa ponownie zyskała kompaktowy wygląd. Jeśli loggia jest również wykorzystywana jako schowek na różne akcesoria domowe, sofa na balkonie powinna być jeszcze bardziej miniaturowa.


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-12


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-13

Sala i korytarz

Wąskie skórzane sofy mogą uzupełniać wewnętrzny korytarz. Ten pokój to rodzaj twarzy całego mieszkania lub domu. Ważne jest, aby korytarz był nie tylko funkcjonalny, po uwzględnieniu wszystkich niezbędnych atrybutów mebli na dość małym obszarze, ale także aby zapewnić komfort lokalizacji, zachowując styl.

Najczęściej na korytarzu musisz umieścić następujące przedmioty:

 • Szafka na rzeczy;
 • Wieszak;
 • Co do butów;
 • Stolik nocny lub mała komoda.

Jeśli w korytarzu można umieścić akordeon z wąską sofą, wracając do domu, każdy mieszkaniec mieszkania będzie mógł usiąść na miękkim płótnie i zdjąć buty lub po prostu usiąść wygodnie na odpoczynek. Podwójne sofy w tym przypadku byłyby niewłaściwe. Wyjątkiem jest brak łóżek.


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-14


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-15

Kolory i materiały

Wybierając wąską kanapę na korytarzu lub korytarzu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe cechy i cechy skurczu, ale także kolor tapicerki, fakturę materiału i ogólny styl. Podobnie jak sofa kuchenna vykatnogo, modele na korytarz powinny być praktyczne i wygodne w obsłudze.

Najbardziej praktyczne materiały do ​​tapicerowania mebli tapicerowanych: skóra, eko-skóra, gobelin, żakard. Wąskie i maleńkie sofy wyglądają szczególnie stylowo w tradycyjnych kolorach: paleta kremów, odcienie czekolady, wenge.

Zawsze wyglądaj win-win ciemnozielony, szary, czarny, bogaty niebieski kolor. Lepiej jest, jeśli meble tapicerowane w korytarzu lub korytarzu są stylistycznie zbliżone do palety kolorów dominującej w salonie lub holu.

Gdy tylko dziecko wyrośnie z łóżeczka, młodzi rodzice opiekują się pierwszym łóżkiem dla dziecka. Jednakże, oprócz wygodnego łóżka, często konieczne jest wykorzystanie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu tak ekonomicznie, jak to możliwe. Dziecko powinno mieć wystarczająco dużo miejsca na gry i studia.

Tradycyjna rozkładana sofa w wąskiej konfiguracji. Już kompaktowe i ergonomiczne transformatory są wybierane z uwzględnieniem faktu, że meble wykorzystają najmniejszego członka rodziny.

Miękkie sofy są nie tylko wygodne dla dziecka. To na podstawie takich mebli można eksperymentować z kolorem, kształtem i stylem. Meble dziecięce mogą mieć różne kształty i konfiguracje. Jeśli sofa na balkonie nie pozwala na użycie niestandardowych form i niezwykłych kolorów, atrybuty mebli do pokoju dziecięcego stanowią idealną podstawę dla swobodnej kreatywności.


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-17


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-18

Stylistyka

Wąska kanapa na balkonie, stylowa sofa na korytarzu, miniaturowy kącik w przedszkolu - wszystkie te atrybuty mogą stać się personifikacją stylu, symbolizują ozdobny pomysł na projekt. Istnieje niesamowita liczba stylowych kombinacji, oryginalne trendy w wystroju wnętrz, ekskluzywne kombinacje stylistyczne. Wąska konstrukcja sofy to kolejna okazja do stylowego montażu w Twoim mieszkaniu.

Sofę kuchenną w stylu hi-tech lub techno wybierają młodzi i postępowi ludzie, którzy chcą zobaczyć aktualne trendy nowoczesności nawet w najbardziej zwyczajnych lokalizacjach. Wykorzystanie dużej liczby elementów metalowych jest mile widziane. Doskonałe tkaniny - skóra lub kozy.


Sofa na balkonie w stylu funkcjonalizmu sprawi, że nawet najmniejsza lokalizacja będzie stylowa i niezwykła. Główne cechy: lakoniczne formy, minimum szczegółów, czyste kolory. Podłokietniki są zwykle nieobecne, a jeśli tak, to projekt często pozwala na ich „niewidzialność”. Proste i stylowe wnętrze również będzie miało inną praktyczność.

Do małego salonu lub małego pokoju można użyć mebli tapicerowanych w stylu Art Deco. To wyjątkowa symbioza „wiecznej” klasyki, wyrafinowanej nowoczesności, w której wyrafinowane formy i eleganckie linie łączą się w jedną. Preferowane materiały do ​​tapicerki: aksamit, gobelin, skóra.


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-21


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-22

Lekka konstrukcja kuchennej sofy i surowa forma nadadzą kuchni lekkości. Dla miłośników bardziej progresywnych trendów możesz zaoferować konstruktywizm mebli tapicerowanych.

Sztuczne materiały na bazie metalu będą spektakularnym dodatkiem do wnętrza nowoczesnych apartamentów.


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-23


uzkie-divani-vibor-idealnoj-myagkoj-mebeli-25-foto-24

Dla każdego człowieka jego dom jest miejscem mocy, miejscem relaksu, dobrego wypoczynku i szybkiej odbudowy zasobów energetycznych. Niezwykle ważne jest, aby każdy element dekoracji domu dawał poczucie radości i spokoju.

Pin
Send
Share
Send
Send