Sufit z obramowanymi i nieobrzynanymi deskami w wannie i poddaszu, jak prawidłowo uszyć z drewnianego Reek - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sufit desek: cechy naturalnej powłoki (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


W nowoczesnym wnętrzu aktywnie rozwija się kierunek wykorzystania naturalnych materiałów. Sufit desek pozwala nie tylko idealnie stylizować pokój w stylu retro, ale także wypełnia obudowę betonem w zaciszu ciepłego drewnianego domu. Istnieją różne sposoby instalowania takiego sufitu, który może być wykorzystany jako przetworzona tarcica i deska nieobrzynana. Sposób obszywania płyty sufitowej zostanie omówiony poniżej.


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-2

Zalety i wady drewnianego sufitu

Sufit drewnianych desek ma swoje zalety i wady.

Wady drewnianych sufitów:

 • Jeśli w domu lub pomieszczeniach niemieszkalnych, gdzie zainstalowany jest sufit takiej konstrukcji, wilgotność powietrza przekracza normę, a następnie możliwe jest odkształcenie materiału.
 • Wysokiej jakości tarcica jest znacznie droższa niż syntetyczne materiały wykończeniowe, dlatego przy dużej powierzchni podszewka sufitowa będzie kosztować ryczałt.
 • Nagłe zmiany temperatury mogą również powodować deformację płyty sufitowej.
 • Niskie bezpieczeństwo pożarowe.

Zalety sufitu z drewna:

 • Ma doskonałą izolację akustyczną i termiczną.
 • Możesz go zainstalować samodzielnie.
 • Ma wysoką wytrzymałość.
 • Ma atrakcyjny wygląd.
 • Bezpieczeństwo ekologiczne.
 • Estetyczny wygląd.

Jest o wiele więcej pozytywnych cech niż wady, które można z powodzeniem rozwiązać, traktując materiał specjalnymi związkami, które chronią naturalne drewno przed zniszczeniem i deformacją.

Jednym z najczęstszych materiałów używanych do wykładania sufitów są płyty okładzinowe. Sufit tego materiału ma wysoką estetykę, a koszt tarcicy będzie znacznie niższy w porównaniu z deską podłogową.

Montaż okładziny deski odbywa się w kilku etapach:

 1. Przygotowanie bazy.
 2. Znakowanie sufitowe.
 3. Instalacja ramy.
 4. Podszewka mocująca.

Każdy etap musi być wykonany zgodnie z wymaganiami technicznymi dotyczącymi montażu powłoki drewnianej.

Jeśli drewniany strop deski obrzeża jest zainstalowany na betonowej podstawie, dokładnie wyczyść powierzchnię przed przystąpieniem do prac instalacyjnych. Jeśli jest stare wykończenie, należy je zdemontować, a jeśli na powierzchni podstawy są pęknięcia - nałożyć sufit.


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-5


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-6

Powierzchnia wyrównana i oczyszczona z brudu i pyłu jest koniecznie traktowana związkami antyseptycznymi. Zabieg ten pomaga zapobiegać uszkodzeniom drewna przez różne bakterie i grzyby.

Właściwe oznakowanie powierzchni sufitu pozwala na perfekcyjne wygładzenie sufitu. Znakowanie odbywa się za pomocą poziomu budynku i sznurka do farbowania, który jest instalowany w idealnie równych liniach w odległości do 10 cm od betonowej podłogi.

Listwy wykończeniowe sufitowe wykonuje się za pomocą metalowych lub drewnianych profili, które są instalowane wzdłuż linii znakowania. Optymalna odległość między profilami dla wykończenia sufitu płyty wynosi 30 cm, a takie ułożenie ramy całkowicie eliminuje ugięcie materiału wykończeniowego. Mocowanie do podstawy za pomocą kołków lub śrub.

Niezależnie od poziomu wilgotności w pomieszczeniu, zaleca się stosowanie ocynkowanego profilu metalowego, a podczas montażu drewnianych konstrukcji nośnych materiał musi być poddany działaniu środków antyseptycznych.


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-9


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-10

Drewniany sufit w wannie

Nie każdy domowy artysta wie, jak zrobić sufit w drewnianej wannie, więc zanim pójdziesz kupić materiał do tego celu, powinieneś dokładnie przestudiować tę sekcję.

Do organizacji sufitu w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności nie zaleca się używania drewna iglastego. Taka płyta po podgrzaniu emituje dużą ilość żywic aromatycznych, które mogą spontanicznie zapalić się w pewnych warunkach. Zdolność drzewa do zmiany objętości po zwilżeniu powinna być również brana pod uwagę przy pokrywaniu sufitu deskami.


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-11


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-12

Drzewo jest znacznie bardziej narażone na rozkład przy wysokiej wilgotności, więc gdy wybrana jest płyta sufitowa w wannie, musi być odpowiednio przetworzona i zainstalowana.

W wannie można zainstalować sufit z nieobrzynanych desek. W tym przypadku koszty finansowe zakupu materiału zostaną znacznie zmniejszone, ale zużycie środków antyseptycznych, które zostaną zastosowane na niepoddaną obróbce powierzchnię drewnianą, zostaną znacznie zwiększone ze względu na większą szorstkość takiego materiału. Jeśli używasz planowanych desek, możesz również znacznie obniżyć koszty. Możesz sam zaplanować trymowanie drewna, w tym celu możesz użyć specjalnych maszyn lub użyć „szlifierki”.


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-16


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-17

Zazwyczaj taka podwójna hydroizolacja jest stosowana do ochrony izolacji, która jest umieszczona w poszyciu sufitu, ale podczas izolowania strychu materiałami sypkimi wystarczy jedna warstwa, która jest umieszczona pod sufitem. Aby zaizolować sufit, możesz użyć staromodnego sposobu. W starożytności stosowano mieszankę gliny i słomy do izolacji termicznej sufitu w wannie.


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-18


potolok-iz-dosok-osobennosti-naturalnogo-pokritiya-22-foto-19

Po zakończeniu izolacji sufitu deski są mocowane do listwy za pomocą gwoździ wykończeniowych. Jeśli jako podsufitkę stosuje się wykładzinę, montaż wykonuje się w sposób opisany powyżej.

Do montażu strychu najkorzystniejszy jest drewniany sufit z podszewką. Biorąc pod uwagę złożoną geometrię pomieszczenia, wykorzystanie tego materiału może znacznie obniżyć koszty pracy. Na poddaszu konieczne jest wykonanie wysokiej jakości izolacji i hydroizolacji.

Obejrzyj film: Sufity podwieszane - zobacz jak najtaniej można je wykonać (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send