Łóżko na letni domek Drewniana pojedyncza sosna na biegunach, rozkładana sofa ogrodowa, zawieszone meble z litego drewna dla dziecka - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łóżko dla daczy: nie ma zbyt wiele komfortu (25 zdjęć)

Nie ma znaczenia, ile czasu ogrodnicy spędzają na działce. Nawet jeśli w ciągu dnia okaże się, że leży się tylko kilka godzin, miejsce odpoczynku powinno być wygodne i wygodne.

Jak wybrać łóżko do zaoferowania?

Miejsce spoczynku, przede wszystkim, powinno być wygodne i wygodne, nie znajdować się pod oknem iw zanurzeniu. Wielkość łóżek zależy od powierzchni pokoi w wiejskim domu. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie podwójnych łóżek. W pomieszczeniach o skromnych rozmiarach wskazane jest zainstalowanie łóżek piętrowych.Najpopularniejszy model łóżka do dawania - z masywu. Sklepy meblowe oferują produkty fornirowane o naturalnej fakturze drewna. Świetną opcją jest zakup nieobrobionego modelu i pokrycie go odpowiednim kolorem. Wysokiej jakości łóżko wykonane z sosny toleruje spadki temperatury i wilgotności oraz dobrze zimuje w nieogrzewanym domku ogrodowym. Drewniane łóżko do dawania tworzy przytulną domową atmosferę w pokoju.

Również dość popularne modele łóżek z płyty MDF lub płyty wiórowej. Takie produkty są bardzo trwałe i wymagają minimalnej opieki. Koszt mebli zależy od wyglądu projektu i producenta.

Również w domkach czasami instalujemy metalowe łóżka. Produkt można kupić gotowy lub specjalnie zamówiony. Kute modele łóżek są droższe, ale pięknie uszlachetniają wiejskie wnętrze w stylu Prowansji.

Jeśli musisz spędzić noc tylko sporadycznie i nie chcesz zmusić małego pokoju z łóżkiem stacjonarnym, odpowiednim rozwiązaniem będzie składane łóżko. Ten model jest wyposażony w materac i można go łatwo transportować dzięki specjalnym kółkom umieszczonym na ramie. Materac jest przymocowany do metalowej podstawy, a po złożeniu klapka zajmuje bardzo mało miejsca.

Ciekawym pomysłem byłaby również instalacja składanego łóżka. Takie modele są szeroko reprezentowane na rynku. Możesz wybrać projekt, który przekształci się w sofę lub stół. Dzieci będą chciały odpocząć na łóżku piętrowym.
Sofa rozkładana do dawania

Kwestia zorganizowania łóżka w kraju nie zawsze jest szybko rozwiązywana. Czasami pojedyncze łóżka wyglądają zbyt banalnie. Te meble są niewygodne, jeśli przyjaciele przychodzą lub chcą po prostu usiąść przy stole w pokoju. Świetną alternatywą dla łóżka jest rozkładana sofa.

W zależności od obszaru i układu pomieszczenia możesz wybrać odpowiedni model. Przy wyborze sofy należy zwrócić uwagę na następujące szczegóły:

  • materiał ramy. Idealnym rozwiązaniem jest naturalne drewno, dobrze wysuszone (aby wyeliminować pisk) i poddane działaniu środków o wysokiej wilgotności;
  • wypełniacz podstawowy. Klasyczną i powszechną opcją jest hipoalergiczna guma piankowa. W domkach wiejskich najlepiej wybrać sofę ze sprężynami i piankowe poduszki z filcową podszewką;
  • Mechanizm układu jest prosty i wygodny w użyciu. Najlepsze opcje to muszla lub książka.

Składane łóżko jest najbardziej wymaganym modelem, ponieważ ma małe wymiary. Podstawa siedziska - solidna poduszka.

Sofa-book - tradycyjna wersja z prostym mechanizmem, który przekształca sofę w wygodne, szerokie miejsce do odpoczynku. Konstrukcja wymaga dodatkowej przestrzeni między ścianą a sofą - co najmniej 20 cm, nie zawsze jest wygodna. Ważną zaletą jest odporny mechanizm transformacji, który jest idealny dla domu na wsi.

Materiał tapicerski dobierany jest zgodnie z wymogami lata: odporny na wilgoć, wytrzymały na ścieranie i łatwy w utrzymaniu. W tej kwestii koszt materiału może znacząco wpłynąć na wybór.

Opcja niestandardowa i kreatywna polega na zakupie dmuchanego łóżka lub sofy. Ta metoda jest odpowiednia, jeśli przychodzi duża liczba gości, którzy nie są zbyt wymagający w stosunku do warunków noclegu.Huśtawka łóżkowa do dawania

Taki projekt można nazwać uniwersalnym miejscem odpoczynku dla ogrodu. Łóżka podwieszane mają wiele zalet: nie są luźne, nadają się dla dorosłych i dzieci, można je łatwo wykonać niezależnie. Najlepszym sposobem na zainstalowanie takiego modelu dla domów, w których znajdują się belki, w okresie zimowym jest zawieszenie łóżka w sypialni w domu. W okresie letnim konstrukcja jest przymocowana do tarasu i służy jako przyjemne miejsce do snu na świeżym powietrzu.Huśtawka na łóżko, zamontowana na stabilnej, niezawodnej ramie z mocnego materiału, może być zainstalowana w dowolnym miejscu na działce. Ponieważ podstawa łóżka musi wytrzymywać duże obciążenia, części te są wykonane z metalu lub twardego drewna. W przypadku ramy nośnej stosuje się rury stalowe o pożądanym przekroju. Szeroka gama modeli pozwala wybrać łóżko o odpowiednim rozmiarze, wyposażone w moskitierę, markizę.Na łóżku miło jest siedzieć z dzieckiem w ciągu dnia - oglądać czasopisma lub czytać książkę.

Łóżko bujane na letni domek

Taka konstrukcja jest natychmiast powiązana tylko z kołyską dla dzieci kołysających się. I na próżno. Dzięki przedsiębiorczości i kreatywności projektantów podobne produkty zaczęły być produkowane w wymiarach dla dorosłych.Łóżko jest zainstalowane na podstawie, zakrzywione w formie prowadnic lub przymocowane do metalowych obręczy. Do produkcji konstrukcji używany metal, drewno. Żelazna podstawa jest pokryta specjalnym wodoodpornym związkiem, który chroni powierzchnię przed korozją. Niektóre modele są wyposażone w koła i są łatwe w transporcie. W razie potrzeby górne obręcze są szybko usuwane lub, odwrotnie, do nich mocowany jest baldachim, chroniący go przed słońcem lub owadami.Modele są dostępne w trzech rozmiarach: pojedynczym, pół i podwójnym. To, że łóżko nie huśtało się, projekty są zakończone specjalnymi gumowymi zaciskami.

Huśtawka w łóżku jest umiejscowiona w dowolnym miejscu ogrodu lub osobistej działki. Jeśli umieścisz obok niego mały stolik, w tym przytulnym kąciku możesz przyjmować gości i odpoczywać o każdej porze.Jak dbać o meble wiejskie?

Obserwując proste zasady, możesz znacznie przedłużyć żywotność przedmiotów:

  • przy aranżacji mebli ważne jest, aby powierzchnia podłogi była płaska, a łóżka i sofy nie były zniekształcone. Spełnienie tego wymogu zapewni jednolite obciążenie mebli;
  • Meble do przechowywania powinny być zmontowane i ustawione w takiej pozycji, w jakiej zwykle się znajdują. W okresie zimowym wskazane jest owinięcie przedmiotów welonem i polietylenem, aby rzeczy nie zbierały kurzu;
  • podczas składania rozkładane sofy nie powinny być zbyt gorliwe, aby nie przerwać mechanizmu transformacji;
  • Regularna konserwacja - odkurzanie i czyszczenie miękkich powierzchni.

Oczywiście ważne jest, aby starannie wybrać model sofy, tak aby pasował do pokoju i był wygodny w użyciu, ale nie odmawiaj sobie przyjemności - stwórz kilka obszarów rekreacyjnych z małymi sofami i wiszącymi łóżkami, aby wszyscy członkowie rodziny mogli wygodnie cieszyć się przyjemnościami wiejskiego życia.