Dywan w sypialni przy łóżku z długim stosem Jak wybrać, biały czerwony i burgundowy pałac owalny na podłodze i ścianie w klasycznym wnętrzu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Dywan w sypialni: przyjemna potrzeba (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Miękkie pokrycie podłogi lub ściany jest obowiązkowe w większości domów, zwłaszcza w regionach o chłodnym klimacie. Dywany we wnętrzu sypialni sprawiają, że pokój jest bardziej komfortowy, rano ustawiając właścicieli pozytywnie. Jest to kosztowna rzecz, kupowana przez długi czas, więc musisz ją wybrać świadomie.

Kolor

Głównym celem sypialni - dobry odpoczynek i zdrowy sen. Psychologowie uważają, że mogą stworzyć spokojną beżowo-brązową gammę. Miłym towarzyszem może być wyciszona zielona i niebieska paleta. Doda wiosennej świeżości, a purpura spowoduje poczucie zaufania.


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-2

Młodzi, aktywni i żywiołowi natury nawet wybierają do sypialni kolor czerwony. Wierzą, że w ten sposób ciało podczas snu zostanie ponownie naładowane. Intelektualiści i kreatywni ludzie wolą pomarańczę jako źródło inspiracji.

Decydując się na wybór dywanu w sypialni w kolorze, należy wziąć pod uwagę stopień oświetlenia pomieszczenia. Wygląd okien po słonecznej stronie powoduje zimne odcienie dywanu, przy braku światła preferowane są ciepłe kolory, takie jak żółty lub podobny.

Dawno minęły czasy, gdy w sprzedaży były tylko prostokątne modele dywanów. Dzisiaj wybór jest znacznie szerszy: owalne dywany, okrągłe lub inne kształty nikogo nie zaskakują.

Prostokąt

Tradycyjne rozwiązanie. Używane w kilku sytuacjach:

 • Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do tej opcji i nie chcą niczego zmieniać.
 • Surowe linie są odpowiednie, jeśli chcesz zrównoważyć zbyt miękkie wnętrze sypialni.
 • Prostokąt maksymalnie pokrywa przestrzeń, więc jest wybierany, jeśli podłoga nie jest idealna.
 • Jedyny model ścienny.

Pożądane jest, aby wybrać tę znajomą formę dla osób starszych: inspiruje ich poczucie spokoju i stabilności.


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-5


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-6

Owalny

Bardziej nowoczesny wygląd, stosowany również w sypialni:

 • Jeśli meble, zwłaszcza masywna szafa, mają kształt prostokąta, są inne „kanciaste” elementy, do wyważenia potrzebny jest zaokrąglony dywan.
 • Owaly łagodzą prostoliniowość, sprawiając, że wnętrze jest bardziej intymne, co jest ważne psychologicznie dla sypialni.
 • Owalny dywan automatycznie powoduje uczucie błogości i komfortu.

Niestandardowe dywany o owalnym kształcie umożliwiają eksperymentowanie ze znaną przestrzenią.

Koło

Posiada wszystkie zalety owalnego modelu. Praktyczne i wygodne małe okrągłe dywany przy łóżku. Okrągły biały dywan o długiej drzemce wypełni mlecznobiałą lub jasną pastelową sypialnię specjalnym urokiem.

Wygląda interesująco centralny duży okrągły dywan, uzupełniony o mniejsze owale.

W sypialni używa się z reguły nie jednego dywanu. Nawet w małych pomieszczeniach mogą być dwa: na ścianie i podłodze. To naturalne, ponieważ nic nie może stworzyć większego komfortu niż miękka puszysta powłoka.

Duży i mały dywan wykonuje różne zadania estetyczne i praktyczne. W przypadku kompaktowej przestrzeni wystarczy jeden dywan z litej podłogi. Ozdabia wnętrze i służy jako akcesorium przy łóżku. W przestronnych sypialniach oprócz głównej centrali, umieść kilka małych łóżek.

Duże dywany natychmiast wskazują styl wnętrza, uzupełniając meble. Ponadto są bardziej funkcjonalne, antypoślizgowe.

Małe dywaniki przy łóżku albo pokrywają się w kolorze z głównym i tworzą jeden zespół lub służą jako jasne akcenty. Są umieszczane dowolnie, gdzie właściciele są wygodne.


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-8


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-9

Materiał

Przy całej różnorodności wyboru w fakturze, kolorze lub kształcie, gama materiałów nie zmienia się: ta sama naturalna wełna lub jedwab plus syntetyczne. Każdy z nich ma swoje zalety i wady w stosunku do sypialni.

Wełna

Punktem odniesienia dla tego segmentu jest luksus z Iranu, czyli wspaniałe perskie dywany w stylu klasycznym. Są produkowane fabrycznie lub wykonywane ręcznie, ale są równie niedostępne dla większości z powodu wysokich kosztów utrzymania.


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-10


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-11

Są cenione za walory estetyczne, absolutne bezpieczeństwo sanitarne i środowiskowe, wysoką izolację termiczną i akustyczną. Zużywają się bardzo powoli. Wszystkie te cechy pozwalają bezpiecznie położyć je w sypialni lub powiesić na ścianie. Ściany wyglądają na solidne, bardziej wyrafinowane dywany owalne na podłodze. Jeśli masz wystarczającą cierpliwość do regularnego czyszczenia, lepiej wybrać dywany ze stosem. Modele te idealnie nadają się do sypialni: przyjemnie jest na nie wejść boso.


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto.jpeg">


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-2.jpeg">

Jedwab

Podobnie jak tysiące lat temu naturalny jedwab jest uważany za atrybut luksusu. Materiał jest silnie związany z wyrafinowaniem i wyrafinowaniem. Wyprodukowane z niego dywany są trwałe i bajecznie piękne, ale nie są grube ani kudłate, więc nie ma sensu układać ich na podłodze. Rzadko widuje się je na podłodze z innego powodu: nie wszyscy zdecydują się na stomp. Wisząc taki dywan na ścianie w sypialni, możesz stworzyć uroczysty nastrój, a nie komfort. Naturalny jedwabny dywan przekształca błyszczącą sypialnię w cesarską komorę i zdobi prostszy pokój, dzięki czemu staje się bogatszy. Kontemplacja jedwabnego luksusu zaraz po przebudzeniu gwarantuje właścicielowi wysoką samoocenę na cały dzień.

Syntetyczny

Prawdziwe zbawienie dla wszystkich, którzy decydują, jak wybrać przyzwoity budżet. Poliamid, poliester, akryl i inne sztuczne materiały stały się wartościowym substytutem drogiego naturalizmu.


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-12


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-13

Akryl. Dywany są jak wełna: te same miękkie, z dowolnym stosem na długości, łatwe do czyszczenia. Chociaż wymaga regularnego czyszczenia. Poliester jest bardziej odpowiedni do sypialni, ponieważ jest mniej brudny.

Poliamid - najbardziej odporny na zużycie ze wszystkich syntetycznych, dobrze oczyszczony, odporny na chemikalia, może przetrwać przez długi czas.

Jedyna troska o szkodliwość dla zdrowia jest niepotrzebna, ponieważ bezwzględna większość ofert na rynku jest sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa i spełnia standardy sanitarne i higieniczne. Syntetyczny dywan we wnętrzu ma jeszcze jeden plus: szeroką gamę faktur i kolorów.

Nie wszystkie takie dywany trwają długo: z polipropylenu - około pięciu lat, z nylonu - 10-15. Jednak fani mogą często zmieniać projekt: łatwo rozstać się z niedrogą rzeczą.

Projekt

Produkty dopasowane do podłogi lub ściany powinny być w harmonii z odcieniem tapet i mebli: pożądane jest używanie beżowych lub innych pastelowych kolorów w sypialni.

Aby stworzyć mniejszy pokój, bardziej przestronne i pojemne dywany podłogowe o owalnym kształcie z jasnym tłem i jasnym wzorem po przekątnej. Duży obraz jest odpowiedni dla dużych przestrzeni, ponieważ oko je dostrzega. Jednocześnie objętość pomieszczenia jest wizualnie zmniejszona. Taki obraz jest akceptowalny jako akcent w małym monochromatycznym wnętrzu. Podobną rolę przypisuje się dywanowi o innej wysokości stosu.

Aby podkreślić piękno lub styl mebli, dywan w sypialni jest lepszy od litego. Równoważy również błyszczącą podłogę, zwłaszcza tego samego koloru.


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-14


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-15

Nowoczesne trendy

Ci, którzy są zmęczeni tradycjonalizmem w projektowaniu, dekorują wnętrze bogatymi kolorami, wybierają styl vintage lub prowansalski, ale dywany pozostają. Bez względu na kaprysy mody, najkorzystniejsze są dywany z długą drzemką w sypialni. Po przebudzeniu są tak miło wkroczyć, a potem po prostu chodzą boso po pokoju.

Jest wielu wielbicieli bordo, ale wybierając ten arystokratyczny kolor do sypialni, trzeba być ostrożnym. Ten dywan jest odpowiedni w jasnym pomieszczeniu, gdzie wygląda dobrze ze spokojną bielą, beżem, kremem, jasnoszarymi odcieniami. Różowe wnętrze i bordowy dywan - świetna kombinacja do sypialni dla dorosłych i jasnobrązowy, prawie czerwony, w połączeniu z jasną paletą wprowadzą atmosferę pasji i nieziemskiej miłości do wnętrza.


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-4.jpeg">


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-17

Niebieski

Inną opcją jest piękny kolorowy dywan. Jest bardziej odpowiedni niż jakikolwiek inny w sypialni, ponieważ jest naukowo ustalony: niebieski kolor ma korzystny wpływ na ciśnienie i pracę serca. Taki dywan na podłodze w sypialni jest ustawiony na „chłodzenie” dobrze ogrzanych pomieszczeń. Jeśli opcja ciemnoniebieska nie jest odpowiednia, możesz uzyskać wyciszony niebieski. Są w harmonii z drewnianymi meblami, zwłaszcza z wysokim rzeźbionym zagłówkiem w klasycznym stylu.

Białe dywany w sypialni wydawały się ostatnio ciekawostką: zbyt markową i niepraktyczną. A dzisiaj nie są wybierani przez wszystkich. Jednak w połączeniu z tymi samymi białymi meblami na ciemnej podłodze sprawiają, że sypialnia jest wyjątkowa. Neutralny biały jest łączony z innymi kolorami, które są używane jako akcenty. Dywan w białym kolorze i miękkie kontury z długą drzemką wygląda wyjątkowo komfortowo.


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-19


kover-v-spalnyu-priyatnaya-neobhodimost-25-foto-20

Prowansja

Przekształcenie wiejskich domów w pełnoprawne rezydencje wiejskie sprawiło, że prowansalski styl stał się popularny, ale ta opcja, przypominająca vintage, jest prosta tylko na pierwszy rzut oka. Na południu Francji nie ma ekstremalnie niskich temperatur, więc dywany w stylu prowansalskim są dość specyficzne:

 • małe rozmiary są bardziej prawdopodobne;
 • nie są grube i mają wysoki lub nawet średni stos;
 • wyblakłe i celowo noszone;
 • nie jest przeznaczony do ścian;
 • często przypominają prace rękodzieła.

Z tych powodów nie nadają się one do standardowego mieszkania. Jest to wersja wiejskiego domu, w którym mieszkał w ciepłym sezonie.

Obejrzyj film: Jak urządzić mieszkanie na wynajem? KULISY BIZNESU EXTRA #3 (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send