Banquette in the Hall z oparciem półki na siedzenia od Array w stylu prowansalskim, wąska półka na kute buty ze skórzaną ławką i szufladami we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Bankiet: piękno i wygoda na korytarzu (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Teatr zaczyna się od wieszaka, a dom od korytarza. Akcesoria określą, w jakim stopniu będą piękne i wygodne dla właścicieli i gości. Jedna z tych uroczych małych rzeczy (stołek na korytarzu) nie występuje w każdym domu, ale tam, gdzie jest, jest niezbędna.

Czym jest ławka?

Strukturalnie jest to mała ławka z twardym lub miękkim siedziskiem. W języku francuskim słowo to oznacza „małą ławkę”. Wcześniej, a nawet teraz, takie meble zostały ustawione na zaproszonych imprezach dla gości pragnących zrobić sobie przerwę między wycieczkami walcowymi.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-2

Zmodernizowany sklep znalazł szersze zastosowanie na korytarzach. Nie poważne wymiary nie anulują jego zgodności z ogólnym stylem pomieszczenia. Ograniczenie większości małych mieszkań doprowadziło do nadania mu większej funkcjonalności. Teraz stołki w korytarzu wyglądają imponująco i wykonują kilka obowiązków.

Nowoczesne taborety wyglądają inaczej. To zależy od wielkości i stylu korytarza, celu, dla którego meble zostały zakupione.

Klasyczny

Klasyczny stołek w korytarzu jest zbudowany w formie ławki z miękkim siedziskiem, zwykle z nogami. Nie ma innego praktycznego zastosowania, z wyjątkiem miejsca, którego nie wykonuje. Ale tylko właściciele przestronnych apartamentów i ścisłych wyznawców tradycji mogą sobie pozwolić na taki luksus. Praktyczni ludzie nie docenią takiego marnotrawstwa. Dla nich istnieją inne, wielofunkcyjne opcje mebli.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-4


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-5

Z oparciem

Ławki z oparciem na korytarzu należy zakupić z kilku powodów. Podczas pereobuvaniya wygodnie jest opierać się na plecach, co jest szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych lub starszych.

Praktyczną zaletą jest to, że oparcie chroni tapetę przed ścieraniem, a bardziej odporne pokrycie ścian takim stołkiem jest mniej zabrudzone.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-6


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-7

Sofa

Ławka w formie sofy, czyli z oparciem i składanym siedziskiem, rozwiązuje kilka problemów jednocześnie:

  • wygodne siedzenia;
  • przechowywanie wielu rzeczy;
  • estetyczna dekoracja.

Jeśli chodzi o przedmioty zapakowane pod siedzeniem, całkowicie zastępuje całą skrzynię, której nie zauważysz w tej formie. Jednak nawet małe sofy w korytarzu mogą być dostarczone przez właścicieli przestronnego pokoju.

Z półką

Ci, którzy nie chcą przeciążać mieszkania masywnymi rzeczami, polubią stołek na korytarzu z półką. Wygląda minimalistycznie i funkcjonuje trochę: jako miejsce do tymczasowego przechowywania, na przykład rękawice lub torby dla gości. Taka konstrukcja często ma kute taborety.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-8


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto.jpeg">

Z szafką

Solidna opcja używana do średnich lub dużych korytarzy. W nich ławka z postumentem może stać się elementem przestrzennego zagospodarowania przestrzennego. Znaczna ilość pozwala zorganizować wewnętrzny układ sekcji zgodnie z życzeniami i potrzebami właściciela: od małych segmentów do separacji z pudełkiem na buty o dużych wymiarach.

Z podstawką na telefon

Klasyczny telefon dziś wydaje się anachroniczny: urządzenia mobilne praktycznie go zastąpiły. Jednak na bankietach z półką na telefon też nie było odbite. Po pierwsze, modele w stylu klasycznym są poszukiwane przez tych, którzy nadal korzystają z telefonów stacjonarnych. Po drugie, narożna struktura, która jest znana i bezpieczna dla telefonu, jest atrybutem niektórych stylów, na przykład retro. Po trzecie, telefon komórkowy zostanie spokojnie umieszczony na takiej półce wraz z ładowarkami, słuchawkami i innymi akcesoriami. To właśnie w korytarzu często okazuje się, że gniazdo jest wolne i można z niego ładować telefon.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-2.jpeg">


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-3.jpeg">

Z pudełkiem na buty

Jeśli złożone buty na podłodze są denerwujące, w korytarzu potrzebny jest uchwyt na buty. Jednak utrzymanie go w czystości, zwłaszcza zimą i deszczem, nie jest łatwe. Ten minus neutralizuje stołek na buty w korytarzu z drzwiami: za nimi łatwo ukryć zawartość. Utrzymywanie butów zamkniętych jest również korzystne, ponieważ jest chronione przed słońcem, kurzem i uszkodzeniami.

Bankiet w sali z półkami na buty jest niezbędny dla fanów tego ubrania, którzy chcą się pochwalić kolekcją.

Z pudełkiem

Ławka w przedpokoju z pudełkiem ma projekt, który pozwala na wykonywanie kilku funkcji:

  • Racjonalnie wykorzystano znaczną przestrzeń pod fotelem. Solidna głębokość umożliwia umieszczenie nad nim wieszaka na płaszcz.
  • Ergonomia: małe przedmioty są zawsze na miejscu; wszystko jest dobrze oglądane, więc nie musisz tracić czasu na ich wyszukiwanie.
  • Estetyka: w zamkniętych sekcjach należy umieścić niezbędne, ale niezbyt piękne rzeczy.
  • Możesz kupić długi model i przechowywać w nim ponadgabarytowe rzeczy, które trudno znaleźć w innym miejscu.

Na otwartych półkach takich stołków we wnętrzu przedpokoju znajdują się przedmioty dekoracyjne.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-9


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-10

Wąski

W przypadku wydłużonych małych pomieszczeń zmieści się wąski stołek na korytarzu. Pełna szafka nie będzie jednak umieszczać małych rzeczy i butów. Nie zawsze jest możliwe stworzenie oparcia, ponieważ zajmuje ono objętość, ale podłokietniki znacznie ułatwią korzystanie z takich mebli.

Materiał

Ławka to meble do codziennego intensywnego użytkowania, dlatego wykonane są z trwałych, praktycznych, łatwych w pielęgnacji materiałów.

Rama

Nowoczesne modele wykonane są z drewna, metalu, plastiku, a nawet rattanu, dzięki czemu można wybrać produkt na poziomie projektu lub prostszy model, zgodnie z możliwościami finansowymi i preferencjami.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-11


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-12

Drzewo

Najpopularniejsza i najtańsza opcja płyty wiórowej lub podobnych materiałów. Są trwałe, piękne, ekologiczne. Nawet fornirowany model zmieści się w korytarzu wenge. Ten materiał jest wybierany do tradycyjnych, konserwatywnych pomieszczeń. Zawsze jest niezwykłe widzieć ławkę w stylu prowansalskim na korytarzu wiejskiego domu lub mieszkania o podobnej konstrukcji. Najczęściej jest to zasługa oryginalnej tapicerki, która jest wybierana na tle ogólnego wnętrza i akcesoriów.

Specjalna pielęgnacja wymaga produktów z rattanu, więc są one mało używane do przechowywania, na przykład butów lub parasoli. Jednak dla innych rzeczy taka ławka w korytarzu z półkami doskonale pasuje do tego, co bezpieczne dla środowiska i po prostu piękne.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-14


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-15

Plastik

Biały lub jasny model jest umieszczony w jasnych, przestronnych korytarzach. Lub urządzone jako hi-tech, techno, minimalizm. Często wykonane z półką na buty.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-16


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-17

Wypełniacz

Miękki stołek w korytarzu ma oparcie i siedzisko z innym wypełnieniem. Najbardziej trwała, trwała i jednocześnie wygodna opcja - konstrukcja sprężynowa. Najbardziej popularna i niedroga guma piankowa. Pianka poliuretanowa jest rozpowszechniona, lateks jest używany w segmencie premium.

Tapicerka

Ławka w korytarzu z siedziskiem wykonana jest w dwóch podstawowych wersjach:

  • Tkaniny meblowe to klasyczne aksamitne, welurowe, gobelinowe, żakardowe i bardziej nowoczesne stado lub szenil. Są one wybierane pod tłem wnętrza, a gęstość jest określana przez obciążenia. Tapicerka z tkaniny jest łatwa do wykonania samodzielnie.
  • Skóra - naturalna lub sztuczna. Pierwszy typ trafia do drogich modeli, drugi to większy budżet, ale będzie mniej. Skórzana tapicerka nie nadaje się do żadnego stylu (na przykład, w minimalizmie, hi-tech lub ampire jego użycie jest wykluczone). Jednak kute bankiety ze skórzanym fotelem wyglądają stylowo, imponująco, a nawet brutalnie.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-18


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-19

Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Przed zakupem lub zamówieniem należy dokładnie określić wymiary, przyszłą funkcjonalność, materiał tapicerski. Na przykład, należy rozumieć, że biała ławka lub inny jasny ton wygląda niesamowicie, ale wymaga zwiększonej pielęgnacji ze względu na zwiększone marże. Najmniej traumatyczna miękka półokrągła konstrukcja, dlatego jest wybierana przez rodziny z małymi dziećmi.


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-20


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-21


banketka-krasota-i-udobstvo-v-prihozhej-23-foto-22

Jeśli potrzebujesz stylowego stołka na korytarzu, lepiej skontaktować się z profesjonalistą, aby kosztowny model dostosowany do indywidualnych potrzeb nie okazał się bez smaku.

Obejrzyj film: Sokół - Napad na Bankiet feat. PRO8L3M, Taco Hemingway (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send