Hall White z czarną szafą Coupe w nowoczesnym stylu, cegła, błyszczące lekkie meble we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Biała sala: tylko dla elity (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdecydowana większość korytarzy w zwykłych domach ma małe wymiary. Poszerz przestrzeń przynajmniej wizualnie do białego wnętrza. Nawet najmniejsze korytarze sprawiają, że białe i stylowe kolory są eleganckie. Dla fanów niestandardowych rozwiązań nadal dostępne są opcje w kolorze czerwonym lub czarnym i białym.

Ogólne wymagania

Monochromatyczne wnętrza wyglądają ekologicznie, są wykonane zgodnie z określonymi zasadami.

Metody zagospodarowania przestrzennego

Ciągłe monotonne wnętrze w białych kolorach z łatwością zmieni nawet mały pokój w korytarz szpitalny. Ciągłe czerwone światło przytłoczy. Wybór poszczególnych segmentów eliminuje ten dysonans, sprawia, że ​​wnętrze korytarza jest atrakcyjne i funkcjonalne.


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-2

Umieszczając meble, przede wszystkim decydują o przemieszczeniu najbardziej widocznego obiektu, czyli szafy. Jest on umieszczony w taki sposób, że dostęp do sąsiednich pomieszczeń nie jest zablokowany i nie ma przeszkód podczas otwierania drzwi. W kwadratowej lub wąskiej sali kupić kompaktowe modele narożne.

Z reguły z przeciwnej strony umieszcza się otomanę i szewca.


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-6


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-7

Paul

Linoleum lub kafelki w korytarzu są uważane za najbardziej odpowiednie. Podłoga imitująca drewno lub kamień w korytarzu jest ceniona za swoją praktyczność. Podłoga wyłożona kafelkami wygląda imponująco, ale biała dachówka, inne opcje świetlne powodują nieuniknioną zwiększoną ostrożność. Jeśli nie ma na to gotowości, lepiej wybrać opcję kafelków mniej markowych. Laminat nie jest zbyt odpowiedni, ponieważ intensywne czyszczenie jest poważnie dotknięte nieuniknionym zjawiskiem na korytarzu.

Ściany

Zazwyczaj rozwiązaniem dla większości mieszkań jest tapetowanie. Nie są odpowiednie zwykłe rodzaje papieru, ale te, które można często czyścić lub myć. Dekoracyjny tynk strukturalny w odcieniach szarości wygląda bardzo korzystnie. Ponadto nie wymaga specjalnej opieki.

Oak zyskał dobrą reputację. Bielone panele - optymalne rozwiązanie. Ich solidność zmiękczy lustro.

Świąteczna opcja, chociaż praktyczni ludzie białe korytarze nie są szczególnie pożądane ze względu na zwiększone marcos.

Ściany, podłoga, sufit

Stylizacja ścian pod białą cegłą we wnętrzu korytarza, wytłaczane płótno z tym samym białym wzorem lub z ornamentami innego koloru, na przykład szaro-dymny, wygląda ekologicznie. Tapety można wybierać w kolorze, a biel można pozostawić tylko z meblami i akcesoriami.

Pokój z białą podłogą jest bardzo piękny, szczególnie błyszczący, ale śliski połysk korytarza nie jest odpowiedni. Praktyczne matowe powierzchnie są bezpieczniejsze. Pokrycie z bielonego dębu, jasnego północnego wenge, kafelkowej stylizacji kamienia naturalnego rozwiązuje wszystkie problemy. Jeśli nie chcesz mieszać z kafelkami, linoleum zrobi: białe, szaro-niebieskawe lub w kolorze dekoru.

Aby znacznie zwiększyć przestrzeń, biały hol wejściowy w nowoczesnym stylu zdobi lśniący sufit. Duże lustro na szafce lub ścianie będzie wspierać ten efekt białego połysku.


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-10


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-11

Meble

Biały apartament może wyglądać uciążliwie, zwłaszcza duże białe szafy w korytarzu lub komodzie. Uczyń je bardziej eleganckimi, zdolnymi do wykończenia odpowiedniego koloru. Modele narożne są prawie niezauważalne, jednak są wykonane w tym samym stylu co główna szafa.

Mniejsze rzeczy: pudełko na buty, delikatny stół na konsolę, mała otomana może być zarówno czysta biel, jak i połączona. Wszystko zależy od gustów właścicieli.

Kolor

Aby zapobiec powodowaniu przez pomieszczenia niepożądanych skojarzeń, konstrukcja białych korytarzy zapewnia rozcieńczenie białego tła kolorowymi akcentami. W dekoracji pomieszczeń różnych stylów są one różne:

 • złoty, niebieski - klasyczny;
 • czarny - minimalizm;
 • czerwony - awangardowy, nowoczesny;
 • brązowy lub zielony - eko;
 • szaro-biały, metal - high-tech.

Eksperci uważają, że w każdym przypadku korytarz w kolorze białym powinien być wykonany w nie więcej niż trzech kolorach: białym na ścianach, jasnym drewnie na podłodze (najlepiej dębowym lub wenge), odrobinie ciemności, aby pokój nie „unosił się”.


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-12


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-13


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-14

Sala Prowansji

Korytarz w stylu prowansalskim sugeruje białą tapetę na korytarzu: czystą lub z ledwo zauważalnym wzorem w głównych kolorach stylu. Nie powinny być większe niż trzy. Drewniane meble, proste kształty, przypominające wiejskie. Często wybierany jest bielony dąb. Jeśli pozwalają na to środki, kupuje się meble z lekkiego wenge.

Wystrój jest biały lub w bardzo jasnej pastelowej skali szarości: białe szafki plus kolorowe wstawki lub fragmenty. Tabela konsoli jest również akceptowalna, ale w wersji bardziej solidnej niż zwykle, aby nie naruszać stylu.

Czerwony korytarz to popularne, choć niestandardowe rozwiązanie. Czerwony uosabia energię, ruch, urok. To samo w sobie jest wspaniałe, ale nadmiar jasnego odcienia jest niepokojący, a nawet tłumi, dlatego najważniejsza jest konstrukcja korytarza: dokładna dawka czerwieni, łącząca go z bardziej spokojnymi kolorami. Tutaj szczególnie cenne są modularne korytarze, których jasne segmenty są rozmieszczone w całym pomieszczeniu, a nie bryła. Jest jeszcze kilka zasad:

 • W przypadku dużego korytarza dozwolone są czerwone ściany i sufity. W skromniejszym korytarzu jasne powierzchnie są mniejsze.
 • Jeśli ściany i sufit są czerwone, meble są potrzebne w neutralnych kolorach.
 • Meble w jasnych kolorach są ułożone ze ścianami i sufitem w jasnych odcieniach.

Dla każdego stylu wybrano jego odcień i materiały. W hi-tech jest nasycona czerwień z połyskiem, nowoczesne wieszaki i metalowe akcesoria. Klasyki są harmonijne w kolorze wenge, z meblami z delikatnego drewna (na przykład dębu).


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-17


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-18

Jeśli całkowicie czerwone ściany są niedopuszczalne, ale taki kolor we wnętrzu jest pożądany, klasyczne korytarze mogą mieć pewne zauważalne elementy. Oznacza to, że jasne ściany i sufit są otoczone jasnymi naklejkami. Uzupełnia je ten sam soczysty otomana lub obuvnitsa.

Jednym z najbardziej poszukiwanych duetów jest biało-czerwony. Na tle jasnych ścian nowiutka jest śnieżnobiała konsola stoiska lub elegancki biały stołek.

Czarno-biały hol wejściowy

Czarno-biały korytarz sugeruje dwie opcje rejestracji, w zależności od wielkości pokoi. Małe zwiększą przewagę bieli, doda duży czarny styl dominujący. Konieczne jest, aby dominował jeden kolor, równy stosunek sprawia, że ​​wnętrze jest zbyt zróżnicowane. Chociaż modele kątowe izometrycznych czarno-białych segmentów wyglądają wspaniale. Stosunek kolorów 50x50 jest dopuszczalny w akcesoriach:

 • wieszak w korytarzu z białą drewnianą podstawą i czarnymi haczykami lub odwrotnie;
 • szewc z naprzemiennymi półkami w kolorze;
 • stół konsoli z różnymi blatami i nogami;
 • otomana z połówkami, góra i dół w różnych kolorach lub w innym wzorze.

Korytarze są prawie zawsze małe, więc podstawą jest biel, trudno jest osiągnąć harmonię z czernią. Jedyna opcja czarnej, rozszerzającej się wizualnie przestrzeni - połysk. Sprawia, że ​​podłoga lub sufit są bardziej przestrzenne, jak gdyby podnosząc drugą.


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-19


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-20

Jeśli biel jest wybrana dla sufitu, jest ona podkreślona czarną obwódką, podłogami lub wzorem. W ten sam sposób rozróżnij białą szafę w korytarzu i inne meble.

Ciemniej lepiej zrobić podłogę i obszary bezpośrednio przylegające do drzwi frontowych: to jest stempel.

Podłoga w korytarzu może nie być całkowicie czarna, ale w formie mozaiki lub dwukolorowego wzoru. Jeśli dostępne są fundusze, w tablicy wybierana jest kombinacja bielonego dębu i czarnego wenge.


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-21


belaya-prihozhaya-tolko-dlya-izbrannih-23-foto-22

Modułowa konstrukcja

Korytarze modułowe - prawdziwe zbawienie dla właścicieli małej lub niestandardowej konfiguracji pomieszczeń. Każdy element może być zainstalowany dokładnie tam, gdzie będzie na swoim miejscu. Opcje narożników są bardziej zwarte, a prostopadłe lustrzane fasady tworzą interesujące efekty.

Jednak modułowa konstrukcja ma jedną poważną wadę. Musi być zainstalowany na podłodze, idealnie wypoziomowany, w przeciwnym razie moduły nie będą pasować do siebie, „będą się opierać” na sobie, co jest niedopuszczalne dla mebli.

Obejrzyj film: Curious Beginnings. Critical Role. Campaign 2, Episode 1 (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send