Modularny narożnik skórzany z rozkładanym fotelem i rozkładanym siedziskiem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Inteligentny fotel rozkładany: przyszłość jest w Twoim domu (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Postęp techniczny pomaga osobie poradzić sobie ze stresem współczesnego rytmu życia. Jednym z jego prezentów są innowacyjne fotele i sofy z tajemniczym prefiksem foteli.

Co to jest?

Określenie „rozkładany fotel” odnosi się do mebli o niezwykłych możliwościach dotyczących wnętrza. Ma ruchome siedzenie, oparcie, podłokietniki. Fotel i rozkładana sofa rozkładają się tak, aby precyzyjnie dopasować się do parametrów ciała konkretnej osoby. Ładunek jest usuwany z kręgosłupa, szyi, talii, nóg. Modele z koją zapewniają zdrowy sen.

Historia

Sofa-rozkładana jest produktem wspólnej pracy inżynierów, ortopedów i specjalistów od fitnessu. Termin pochodzi od angielskiego reclinera - leżącego.


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-2

W meblach pierwszej generacji transformacja była mechaniczna: położenie siedziska lub oparcia zostało zmienione przez ruch dźwigni. Teraz stworzyliśmy sofy, fotele elektryczne. Wysiłek fizyczny nie jest już wymagany: konfigurację zmienia się po prostu naciskając przyciski na panelu sterowania.

Główną ideą, pod którą zaprojektowano reklayner, jest stworzenie maksymalnych możliwych warunków komfortu w indywidualnym wykonaniu.

Parametry zewnętrzne

Fotele mają każde miejsce autonomicznie, i nawet jeśli kilka osób siedzi na tej samej kanapie z modułów, każdy z nich może wybrać wygodną dla siebie pozycję.

Bezpieczny i estetyczny wygląd i wypełnienie sofy lub krzesła:

 • bez rogów;
 • miękka w dotyku tapicerka ze skóry lub materiałów imitujących zamsz, welur;
 • warstwa pianki poliuretanowej w siedzisku i plecach.

Jest to ważne dla rodzin z małymi dziećmi, alergików oraz podczas korzystania z sofy z fotelem i łóżkiem.


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-4


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-5

Wypełniacz

Jest kilka rodzajów tego. W rosyjskich meblach często stosowany jest holofiber - nowoczesny materiał do rozwoju domowego. To syntetyczne włókno, stworzone na bazie syntetycznego winterizera.
Kanapa rozkładana jest wypełniona nimi dzięki swoim wyjątkowym właściwościom:

 • doskonale zastępuje puch i piórko, hipoalergiczny;
 • słabo gromadzi kurz, nie elektryzuje;
 • nie zlepia się razem;
 • żaden problem nie toleruje obróbki suchą gorącą parą, wielokrotne pranie aż do wrzenia.

Sofa lub krzesło, wypełnione holofibrem, są bardzo miękkie, zawsze suche, ciepłe, eliminując wygląd pleśni i pleśni.


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-6


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-7

Czym są sofy?

Fotele rozkładane nie różnią się pod względem różnorodności wzornictwa i zasady działania. Jednak inne parametry są różne.

 • Liczba miejsc W wersji standardowej jest to podwójna sofa rozkładana lub na trzy miejsca. Istnieją modele zaprojektowane dla większej liczby. W projektach modułowych może być dowolna, w zależności od liczby segmentów.
 • Konfiguracja Oprócz linii prostych dostępne są standardowe modele kątowe i typy modułowe. Narożnik z rozkładanym fotelem jest najbardziej kompaktowy, nie zaśmieca nawet małego pokoju. Popularny, ponieważ prawie zawsze jest to model z koją.
 • Materiał tapicerski. Tekstylia, skóra (naturalna, sztuczna), inne przyjemne w dotyku materiały. Solidne skórzane sofy z reklayner, ich tapicerka może być od białej do czarnej.
 • Możliwość przekształcenia w łóżko. Pozycja leżąca jest zapewniona we wszystkich modelach; sofa z rozkładanym fotelem i miejscem do spania pozwala stworzyć kompletną przestrzeń do spania.
 • Typ napędu Elektryczne lub mechaniczne. Pierwsze są konwertowane przez naciśnięcie przycisku, ale częściej pękają. Konfigurację drugiego można zmienić za pomocą specjalnej dźwigni. Połączone opcje nie są dostępne.

W ten sposób można wybrać odpowiedni model biorąc pod uwagę wielkość pokoju, towarzyskość właścicieli, ich wiek i dane fizyczne. Luksusowe skórzane kanapy z fotelami lub w skromniejszym wykonaniu są równie skuteczne.

Zasada działania

Konstrukcja mechanizmu wbudowanego w produkt jest klasyfikowana według złożoności. Wyróżnia się prostym, średnim i trudnym do zarządzania mechanizmem.

Proste

Ułożone w fotelu mechanicznym. To podstawowa, przystępna i wygodna wersja sofy. Aby się położyć, wystarczy go nacisnąć, a ruch stojaka pod nogami jest regulowany dźwignią.

Średnia

Sofy z mechanizmem fotela i zwiększoną liczbą operacji: przedłużenie podnóżków, obniżenie pleców i podłokietników. Napęd może być mechaniczny lub elektryczny.


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-9


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-10

Wyzwanie

Rozkładana sofa z rozszerzonym zestawem opcji:

 • regulowane oparcie i podnóżek;
 • ruchome zagłówki;
 • przechylane siedzisko.

Krzesła są jeszcze bardziej technologiczne: do wszystkich powyższych elementów dodano obrotową podstawę, huśtawkę i wibromasaż. Dla tych, którzy chcą mieć takie przyjemności, potrzebne jest krzesło, ponieważ sofy są rzadko dostarczane.

Fotele i rozkładane fotele mają podobny mechanizm, różni się tylko liczba modułów. Na krześle jest sam, na kanapie od dwóch do kilku. W przypadku mniejszych apartamentów, narożna sofa z rozkładanym fotelem jest odpowiednia dla bardziej przestronnych - składających się z kilku modułów.

Autonomia

Zewnętrznie są ze sobą połączone, ale każdy ma swój własny mechanizm, więc każdy segment sofy, nawet jeśli jest to sofa z fotelem i koją, może być regulowany na swój sposób, niezależnie od innych.

Oparcie

Praktycznie dla wszystkich modeli z miejscem do spania lub bez niego, są one zamocowane podobnie w dwóch pozycjach:

 • rozkładane: oparcie i siedzenie są ustawione pod kątem względem siebie, zwykle tworzone do pracy z laptopem lub telefonem, lub jeśli chcesz oglądać telewizję;
 • leżenie: plecy i siedzenie są na tym samym poziomie, używane do odpoczynku lub snu.

Opcja jest wybierana w zależności od sytuacji: czy zasnąć, czy po prostu się położyć.


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-12


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-13

Podnóżek

Nie może wystawać. Sofa z rozkładanym fotelem i koją stanowi podstawę jako kompletny dodatek do głównej części. Dlatego też będzie pod obciążeniem. Aby sobie poradzić, mechanizm tej części jest ogromny, a ogólne wymiary są bardziej solidne. Podnóżek w rozkładanych sofach jest szerszy i grubszy niż w zwykłych.

Zalety modeli elektrycznych

W rozkładanych fotelach leżał napęd elektryczny z kilku węzłów. Każdy z nich kontroluje oddzielny segment sofy. Ręczna koordynacja pracy jest trudna, zwłaszcza jeśli są to sofy modułowe z rozkładanym fotelem z wielu segmentów, więc są to najwygodniejsze modele z napędem elektrycznym: koordynacja systemów jest łatwa do osiągnięcia za pomocą jednej konsoli. Jednak zależność takich modeli od zasilacza wymaga od właściciela zwrócenia uwagi na proste zasady.

Elektryczna sofa działa z sieci lub akumulatora. Bateria jest podobna do zasilacza laptopa, można ją ukryć w niszy z tyłu kanapy. Jest to pośredni łącznik między sofą a gniazdem, więc gdy jest światło, nie można korzystać z baterii, ale można podłączyć sofę lub krzesło bezpośrednio do gniazdka. Jest to jednak skuteczna opcja tworzenia kopii zapasowych, a przy braku energii elektrycznej jedynym rozwiązaniem. Dzięki rozsądnym obciążeniom zapewnia pracę sofy nawet z miejscem do spania przez kilka tygodni, ale nie zaszkodzi monitorować stan drutu i wylotu.

Konstrukcja mechanizmu fotela jest taka, że ​​nie są dostępne duże wymiary w zwykłej wersji. Z reguły sofy są przeznaczone dla dwóch do trzech osób.

W dużych firmach lub rodzinach odpowiednie są skórzane sofy z modułowymi wkładkami. Mogą mieć dowolny rozmiar, który zależy od liczby modułów.

Modele foteli są poszukiwane w różnych przypadkach:

 • właściciele kina domowego;
 • dla tych, którzy spędzają dzień roboczy tylko stojąc lub siedząc;
 • osoby starsze i niepełnosprawne.

Te same skórzane sofy z fotelami są wybierane w miejscach publicznych jako bardziej solidne i łatwe w pielęgnacji.


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-16


umnij-divan-reklajner-budushee-u-vas-doma-21-foto-17

Gdzie umieścić?

Wskazówka jest zawarta w zadaniu, które jego twórcy przygotowali dla swojego potomstwa - odpoczynku i relaksu. Dlatego takie meble powinny być instalowane tam, gdzie spoczywają właściciele. Sofa z fotelem i miejscem do spania jest zazwyczaj umieszczana w oddzielnym pomieszczeniu, aby gospodarz lub gość, korzystając z niej, nie odczuwał żadnych niedogodności.

Jeśli mieszkanie jest małe, najlepiej kupić sofę narożną z rozkładanym fotelem. Metoda instalacji w pokoju - półkole przed telewizorem lub kominkiem. Szczególnie dobrze wyglądały sofy narożne. W każdym razie lepiej jest, jeśli jest to oddzielne pomieszczenie, a nie przejście, w przeciwnym razie nie będzie działać.

Sofy są dostępne w różnych wymiarach, więc łatwo jest wybrać model zarówno dla przestronnego domku wiejskiego, jak i sofy z fotelem i miejscem do cumowania w małym mieszkaniu.

Zwolennicy ścisłego przestrzegania stylu mogą mieć wątpliwości co do zgodności takich mebli z tradycyjnym wnętrzem. Oczywiście skórzane kanapy z fotelami raczej nie pasują do baroku, kraju czy imperium. Dla nich idealny techno, hi-tech lub blisko nich. Jednak w klasycznym wnętrzu, zwłaszcza z tapicerką w kolorze głównego wystroju, będą dobrze wyglądać.

Obejrzyj film: Dom Inteligentny Scena Relax (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send