Mansardowy drewniany sufit napinany z płyty gipsowo-kartonowej Jak robić i ocieplać, ocieplać i osłaniać Clapboard, ukosować i oświetlać - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak zrobić sufit mansardowy: wskazówki i zasady

Pin
Send
Share
Send
Send


Mansard to pokój ze spadzistym sufitem, który znajduje się bezpośrednio pod dachem domu. Ściany poddasza mają wysokość około pół metra, a najwyższy punkt - więcej niż dwa. Kilka wieków temu w ogromnej większości domów był to tylko pokój, w którym przechowywano niepotrzebne rzeczy. Z biegiem czasu trend się zmienił, a teraz stał się modny i prestiżowy być właścicielem strychu. Aby jednak było naprawdę wygodnie, sufit na strychu należy najpierw ogrzać, a następnie udekorować.

Jeśli zdecydujesz się zrobić strych w funkcjonalnym domu i przestrzeni życiowej, powinien być dobrze izolowany. Oszczędź tutaj nie warto, bo jeśli tego nie zrobisz, jesienią i zimą z powodu zimna i wilgoci na poddaszu nie będzie możliwe. Odpowiednia izolacja poddasza i sufitu lepiej zaufać profesjonalnemu zespołowi rzemieślników, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie.

Sufit na poddaszu można ocieplić:

  • wewnątrz budynku;
  • na zewnątrz budynku.

W pierwszym przypadku izolacja sufitu poddasza jest wykonywana po zakończeniu budowy domu. Dzieje się tak, ponieważ wielu właścicieli decyduje się na zwiększenie przestrzeni życiowej i rozpoczęcie korzystania z poddasza jako biura lub sypialni. Bardziej rozważni właściciele zastanawiają się, jak ocieplić sufit już na etapie projektowania przyszłego projektu domowego.

Po zakończeniu prac izolacyjnych należy odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie: jak wykonać sufit. Tutaj musisz zrozumieć, czy jego forma pasuje do Ciebie, czy chcesz go zmienić. Można to łatwo zrobić za pomocą arkuszy suchej zabudowy. Wykorzystanie płyty gipsowej umożliwia szycie rur, drutów, a także sprawia, że ​​sufit jest wielowarstwowy, tworząc złożone struktury. Niektórzy decydują się na szycie belek, choć wiele pozostawia je jako znaczący i dekoracyjny mebel.

Nawet jeśli strych jest duży, potrzebujesz racjonalnego podejścia do użytkowania wszystkich powierzchni. Należy rozumieć, że pokój ze spadzistym sufitem jest pokojem niestandardowym, dlatego jego konstrukcja wymaga specjalnego podejścia.

Niezależnie od miejsca przeznaczenia wymaga oświetlenia sufitu poddasza. Żyrandole wiszące w pokojach z płaskim sufitem nie nadają się do tego. Zaleca się umieszczanie lamp na ścianach lub wąskich lampach na styku ścian i sufitu. Jednak wszystko jest indywidualne i zależy od celu pokoju i życzeń klienta.

Sufity z płyt gipsowo-kartonowych są bardzo popularne. Przede wszystkim wynika to z rozsądnej ceny materiału. Jest lekki, łatwo z nim pracować, więc często przycina nie tylko sufity, ale także ściany na poddaszu. Do pracy z płytami gipsowo-kartonowymi wystarczy podstawowe umiejętności. Jeśli masz układankę, śrubokręt i czas wolny, wykończenie sufitu poddasza nie będzie trudne. Może być droższe wykończenie. Z drugiej strony istnieje ogromne pole do wyobraźni - sufit na strychu można wykonać absolutnie w dowolnym kolorze.

GCR nie nadają się do małych pomieszczeń mansardowych, ponieważ co najmniej 10 centymetrów zjada się podczas montażu konstrukcji z płyt kartonowo-gipsowych, a suszenie każdej warstwy materiałów wykończeniowych zajmuje kilka dni. Jeśli nie ma wolnego czasu, a strych jest mały, musisz zastanowić się, jak schować sufit.

Ta okładzina jest uważana za najlepszą opcję do projektowania sufitu poddasza. Jego główną zaletą jest przyjazność dla środowiska. Trudno znaleźć bardziej oddychający i bezpieczny materiał na sufit poddasza niż drewno.

Wiele czasu poświęcimy na przygotowanie panelu ściennego do pracy. Musi być oczyszczony, oczyszczony z pasożytów, polakierowany. Ta praca wymaga czasu, ale oszczędza pieniądze. Sufity napinane na poddaszu będą kosztować więcej niż kupowanie podszewki. Nawet z jego pomocą możesz z łatwością zszyć dowolne pochyłe sufity, nawet te o zbyt ostrej rampie.

Podszewka jest uniwersalna i nadaje się do rejestracji każdego wnętrza. Na przykład będzie wyglądać bardzo dobrze w sypialni na poddaszu w wiejskim domu. Widok naturalnego drewna jest kojący i można bezpiecznie spać w takiej sypialni. W przeciwieństwie do niektórych sztucznych materiałów wykończeniowych sufitowych, podszewka nie emituje nieprzyjemnego zapachu.

Dla klientów, którzy nie są gotowi do zmniejszenia powierzchni dzięki zastosowaniu suchej zabudowy, projektanci oferują sufity poddasza. Ich zaletą jest to, że zajmują minimalną ilość miejsca. Kolejnym dużym plusem jest możliwość zastosowania dowolnego obrazu na suficie napinanym. Chcesz romans w sypialni, zamów sufit z rozgwieżdżonym niebem. Jeśli projekt sypialni jest wykonany w stylu japońskim, udekoruj sufit hieroglifami lub gałęziami kwiatów wiśni. Na suficie stretch w łazience będzie dobrze wyglądał pejzaż morski.

Pin
Send
Share
Send
Send