Niezwykły Kitchen Bar Table Corner Round, Glass Metal Wooden Loft Rack Wnętrze domu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Licznik prętów: optymalizacja rozkładu przestrzeni (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Nadszedł czas, kiedy stoły barowe można już znaleźć nie tylko w restauracjach, barach i kawiarniach. Coraz częściej stają się atrybutem wnętrza nowoczesnej kuchni. W niektórych przypadkach, zapewniając skuteczne wypełnienie przestrzeni wewnętrznej ogromnymi do starych standardów pomieszczeń, aw innych - pozwalając rozwiązać problem optymalnego wykorzystania powierzchni małego pomieszczenia do gotowania i jedzenia.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-2

Dziś można kupić stół barowy dla kuchni dla 6–10 osób w przestronnej rezydencji i mały bar dla kuchni o niewielkich wymiarach, który może pomieścić tylko dwie lub trzy osoby. Jednocześnie rynek oferuje konsumentom różnego rodzaju stoły barowe, różniące się wielkością, wzornictwem, materiałem produkcyjnym, kształtem i rozwiązaniami kolorystycznymi.

Moda na stoły barowe (stojaki) przyszła do nas z kultury Europy Zachodniej i Ameryki, gdzie takie funkcjonalne meble często zastępują zwykły stół kuchenny, co pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce w małym salonie.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-5


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-6

Obecność we wnętrzu każdego baru domowego wskazuje na samowystarczalność i oryginalność właściciela, obecność pewnego poczucia stylu. Wizerunek osoby odnoszącej sukcesy, który jest pewny swoich działań, zawsze był atrakcyjny, jest lubiany nie tylko przez młodych ludzi, ale także przez osoby starsze.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto.jpeg">


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-9


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-10

Kiedy odpowiedni jest pasek we wnętrzu?

Brak możliwości zainstalowania standardowego stołu jadalnego

Taka sytuacja nie jest rzadkością w małych mieszkaniach. W tym przypadku obecność licznika prętów zamiast tabeli pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni. A bardzo dobrym rozwiązaniem dla małych kuchni będzie zastosowanie składanych stołów i / lub składanych stojaków na pręty oraz wszelkich innych mebli z kategorii transformatorów, których konstrukcja pozwala na zwiększenie ich rozmiaru, jeśli to konieczne. Utworzono już wiele odmian regałów prętowych o zmiennej geometrii. Na przykład mogą to być:

  • chowany;
  • rozwijanie;
  • podróżować
  • składane.

Ze względu na obecność w nich specjalnego „inteligentnego” mechanizmu możliwe jest zmienianie nie tylko wysokości takich liczników prętów, ale także zwiększenie powierzchni ich blatu.

W przypadku pomieszczeń o podłużnym kształcie wąski licznik prętów umieszczony wzdłuż długiej niezajętej ściany jest odpowiedni.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-2.jpeg">


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-11

Konieczne jest podzielenie przestrzeni kuchennej na obszary funkcjonalne.

Ten problem jest znany wielu właścicielom ogromnych mieszkań i domów na wsi. W takim przypadku kuchnia musi zorganizować dwa oddzielne obszary funkcjonalne:

  • miejsce, w którym gotuje się żywność;
  • przestrzeń dla gości.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-12


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-13

W tym przypadku liczniki prętów w projektowaniu wnętrz pozwalają skutecznie rozwiązać ten problem, ponieważ mogą działać jako:

  • bariery;
  • wewnętrzne przegrody;
  • ekran

Przy łączeniu kuchni z jadalnią pomocny będzie dwupoziomowy stół i bar. W tym samym czasie, jego wyższa część jest lepiej zwrócić się do jadalni, a niższa - w kierunku kuchni.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-14


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-15

Jest też miejsce na mini-bar specjalnie zaprojektowany przez projekt pokoju.

Jeśli w mieszkaniu jest wystarczająco dużo miejsca, jeśli chcesz, zawsze możesz wybrać osobny narożnik lub nawet mały pokój, aby utworzyć pełny pasek. Cóż, jeśli jest lodówka, umywalka i szafki lub półki na okulary i alkohole.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-16


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-17

Konieczne jest połączenie kuchni i balkonu

Ta opcja staje się możliwa, gdy masz pomysł na przebudowę kuchni. Następnie licznik prętów jest zwykle instalowany na styku dwóch pomieszczeń: balkonu i kuchni, to znaczy w miejscu wcześniej istniejącego parapetu.

Obecnie głównym trendem w ich projektowaniu jest prostota projektu i opływowy kształt, który w większości jest prostokątny. W tym przypadku godna uwagi jest znaczna grubość blatu tego mebla. Jeśli okaże się, że jest nieco mniejszy, taki drewniany licznik prętów może zamienić się w zwykły, nieskomplikowany, plisowany stół w stylu loftu.

Tylko gruba gama drewna, w pobliżu której znajdują się na przykład trzy lub cztery stołki barowe z białymi siedzeniami na metalowych nogach, jest w stanie nadać kuchni elegancji w połączeniu z luksusem.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-21


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-22

Stelaże barowe wykonane z metalu

Gładkie błyszczące powierzchnie metalowe są zgodne z nowoczesnym stylem. Jednak metal, wraz z drzewem, w rzeczywistości nie ma limitu czasowego w aplikacji.

Metalowe stoły barowe mogą mieć najróżniejsze wzory: mogą być zarówno prostokątne, jak i okrągłe oraz inne nietypowe formy. Z pozorną prostotą projektowania, zawsze stają się centralnym elementem wnętrza każdego pomieszczenia, podkreślając jego nowatorski styl. Jest to metal, który jest najlepszym materiałem do produkcji takich mebli jak narożne stoły barowe i składane blaty barowe, które pozwalają osiągnąć maksymalne oszczędności w wolnej przestrzeni w kuchni.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-23


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-24

Stojaki na beczki ze szkła

Szklane blaty barowe są uważane za najbardziej uniwersalne. Są dobrze połączone z dowolnymi meblami: z drewna, metalu i plastiku. Szklane stoły barowe świetnie prezentują się w klasycznym i nowoczesnym wnętrzu. Jednocześnie trudno je nazwać zwykłym - szkło zawsze fascynuje swoją przejrzystością i czystością i może mieć dowolny kolor, kształt i fakturę powierzchni. Szklany stojak można umieścić zarówno przy oknie, jak i małej wyspie pośrodku dużej kuchni.


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto.png">


barnaya-stojka-optimizaciya-raspredeleniya-prostranstva-29-foto-25

Kupując kontuar barowy, musisz pamiętać, że jest to przede wszystkim rzecz funkcjonalna, a nie tylko element wystroju, dlatego od razu powinieneś określić, jaką rolę będzie odgrywał szklany stół barowy lub lite drewno we wnętrzu pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany. Być może powinieneś kupić składaną wersję takich mebli. Pamiętajcie, że mając do dyspozycji licznik barowy, zwłaszcza szklany, z oświetleniem LED, wnieśliście urok i nowość do każdego pokoju, czy to do kuchni, czy małego studia.

Pin
Send
Share
Send
Send