Sufit przy daczy z rękami Co do schowania, udekorowania i ocieplenia w zimie, drewniana konstrukcja GCR ze sklejki, tapety na zawieszonej konstrukcji z MDF - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wykreowanie sufitu w kraju: miłośnicy napiwków

Pin
Send
Share
Send
Send


W kraju wielu z nas spędza znacznie mniej czasu niż w mieszkaniach miejskich, a właściciele chcą, aby dom był przytulny i wygodny. Aby tak było, nie trzeba wydawać na to dużo pieniędzy - do naprawy można użyć tanich materiałów budowlanych. Jeśli musisz wykończyć sufit w kraju, możesz użyć nie suchej zabudowy lub tkaniny elastycznej, ale tańsze opcje.

Jak zacząć?

Przed podjęciem decyzji, co zrobić sufit w wiejskim domu, musisz naprawić i zaizolować dach. Dach nie powinien płynąć w przypadku śpiączki. Ocieplenie sufitu w kraju lepiej powierzyć zespołowi profesjonalnych rzemieślników. Nie można zaoszczędzić na ciepłocie, dźwięku i materiałach hydroizolacyjnych. Izolacja termiczna jest jednym z najważniejszych etapów przygotowania sufitu w wiejskim domu. W przeciwnym razie pierwszy deszcz zrujnuje nowy piękny sufit.

Kiedy prace przygotowawcze zostaną zakończone, możesz wybrać dokładnie, co sprawi, że sufit w kraju będzie bardziej opłacalny i szybszy. Do podsufitki możesz użyć:

  • clapboard;
  • sklejka;
  • panele;
  • płyty gipsowo-kartonowe;
  • płytka z pianki.

Przygotowany sufit może być bielony, pokryty kolorową farbą lub przyklejony tapetą. Każdy z wybranych materiałów będzie odpowiedni dla wiejskiego domu. Tu ważna jest kolejna rzecz - powłoka i skóra powinny być bezpieczne dla zdrowia, nie emitować żadnych szkodliwych substancji, a także „oddychać”. Jeśli materiały są złej jakości, w lecie dom może przekształcić się w szklarnię, w której nie będzie możliwe. Jeśli nie możesz zdecydować, jak schować sufit w kraju, zapoznaj się z charakterystyką tych opcji i wybierz najlepszą kombinację jakości i ceny.

Jeśli planujesz zrobić tapetę na suficie, lepiej wybrać rolki na bazie papieru, o szerokości mniejszej niż metr. Łatwiej je kleić, przepuszczają powietrze i zapobiegają gromadzeniu się kondensacji.

W przypadku napraw w kraju nic nie może być lepsze niż naturalne drewno i jego pochodne, ponieważ główną zaletą tych materiałów jest przyjazność dla środowiska i absolutne bezpieczeństwo w działaniu. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i zrobić sufit w kraju własnymi rękami, użyj sklejki. Aby wykonać sufit ze sklejki, wystarczy posiadać podstawową wiedzę i mieć standardowy zestaw narzędzi budowlanych.


oformlyaem-potolok-na-dache-soveti-lyubitelej-3


oformlyaem-potolok-na-dache-soveti-lyubitelej-4

Musisz zbudować ramę na suficie, a następnie zszyć ją sklejką. Wszystkie komunikaty, nieprawidłowości i inne wady sufitu ukryją się pod nim, ale jednocześnie kilka centymetrów przestrzeni może „pożreć”. Jeśli pokój jest mały, sufit ze sklejki nie będzie działał. Arkusze ze sklejki wymagają dodatkowego przetwarzania. Mogą być lakierowane, ale nie będą wyglądać bardzo dobrze. Lepiej wziąć farbę, która mieści się pod ścianami i podłogą. Nie powinien być jaśniejszy w kilku tonach. Zbyt ciemny sufit ze sklejki wywiera nacisk na twoją głowę.

Pytanie, jak przyciąć sufit w kraju, aby był piękny i tani, martwi wielu. Oprócz sklejki i paneli ściennych do wykończenia będą odpowiednie płyty pilśniowe i MDF. Wygląda na to, że materiały te nie różnią się zbytnio, ale mają inną strukturę i skład.

Arkusze ze sklejki są wykonane z forniru łuszczonego, sklejonego specjalnym klejem z żywic sztucznych, a płyta pilśniowa jest wykonana z matrycy składającej się z jednorodnych włókien sklejonych razem. Ze względu na różnicę w technologii produkcji, pułap DVP różni się na zewnątrz od sklejki.

Płyta MDF nadaje się do wykończenia sufitu - innego rodzaju materiału z trocin. Panele MDF są różnych typów:

  • fornirowane;
  • laminowane;
  • malowane

Każdy typ ma bardzo piękny wygląd. Z ogromnej różnorodności prezentowanej w sklepach możesz wybrać panele MDF pod drzewem, a ty możesz wybrać dowolny kolor: od czerwonego i niebieskiego do zielonego i niebieskiego. Dzięki tej różnorodności można wykończyć sufit w kuchni i innych pomieszczeniach wiejskiego domu. Zaletą paneli jest to, że nie trzeba ich dodatkowo zakrywać. Wystarczy zainstalować ramę i zamocować płytę MDF.

Projektanci często zalecają wykonanie stropu z MDF z MDF, ponieważ ten materiał jest niedrogi i nie wymaga dodatkowej konserwacji. Wystarczy po prostu wytrzeć sufit wilgotną szmatką. Płyta MDF nie jest zalecana do wykończenia nieogrzewanego pomieszczenia. Przy nagłych zmianach temperatury i wysokiej wilgotności panele mogą zostać zdeformowane. Jeśli zimą jest zbyt zimno, lepiej pomalować sufit lub wydostać się ze sklejki. We wnętrzu pokoju prostego domu na wiejskiej posiadłości sufit z pewnością nie będzie pasował, zbyt ozdobiony.

Jeśli jesteś skłonny wydać pieniądze na dobrą naprawę w kraju, możesz zrobić sufit z płyt gipsowo-kartonowych. Ramy z prowadnic aluminiowych, na których montowane są płyty z gipsowego kartonu. Następnie są pokryte farbą na bazie wody. GKL montowany łatwo, ale ten projekt co najmniej 10 centymetrów obniża sufit. Wizualnie można go podnieść za pomocą bagietki sufitowej. Najważniejsze jest, aby nie mylić się z szerokością i wzorem.

Pin
Send
Share
Send
Send