Wypełnienie sofy narożnej kuchni skórzanej rękami, aktualizacja podłokietników Ekokozhey, renowacja krzeseł i tapicerki - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wypełnienie sofy: jak dać drugie życie meblom tapicerowanym (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Prędzej czy później Twoja ulubiona sofa straci swój połysk i atrakcyjność. Kupowanie nowych mebli jest głupie i niewłaściwe, ponieważ wygląd starego zepsuł się trochę. Ciągnięcie kanapy własnymi rękami to rozwiązanie najbardziej przyjazne dla budżetu. Możesz jednak zaktualizować meble domowe, korzystając z usług doświadczonego mistrza. Najważniejsze jest, aby wybrać najlepszą opcję dla tapicerki.


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-2

Główne niuanse wyboru

Tekstylia - unikalne narzędzie do wystroju wnętrz. Za pomocą spektakularnych materiałów możesz przekształcić każde pomieszczenie, całkowicie zmienić wygląd mebli, uczynić dom bardziej komfortowym i pięknym. Ciągnięcie mebli to dobry sposób, aby nie tylko przywrócić utraconą estetykę starej sofie lub krześle, ale także znacząco zmienić sytuację w pomieszczeniu dzięki „magicznej transformacji” kluczowych atrybutów.


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-5


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-6

Klasyfikacja tkanek według składu i kluczowych cech

Zazwyczaj tkaniny są klasyfikowane według pochodzenia. Od tego, jak i od jakiego materiału została wykonana, zależy wydajność i estetyka tkaniny. W przypadku tapicerki sof można stosować następujące kategorie:

  • Naturalne tkaniny. Ekologiczne, oddychające, hipoalergiczne, bezpieczne pod każdym względem tkaniny takie jak len, juta, bawełna jako włókna mogą być łączone ze sobą lub z syntetycznymi analogami. Minimalny odsetek - 40% naturalnych składników w płótnie;
  • Syntetyki Wyściełanie kanapy materiałami syntetycznymi jest niezwykle popularne ze względu na wysoki stopień odporności na zużycie płótna. Tekstylia nie są podatne na kurczenie się, nie zrzucają, co jest ważne dla sofy kuchennej lub „książek” dla dzieci. Wady obejmują niską przepuszczalność powietrza i zdolność do akumulacji napięcia statycznego;
  • Sztuczne płótno. Mówimy o materiałach uzyskanych w trakcie głębokiej i dokładnej obróbki surowców naturalnych środkami przemysłowymi. Tekstylia mają lepszą wydajność niż syntetyczne, ale zużywają się znacznie szybciej.

Większość tkanin jest wytwarzana przez połączenie wszystkich trzech rodzajów surowców. Wybierając tekstylia, warto rozważyć każdy rodzaj tapicerki osobno.


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-11


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-12

Zamsz

Ten rodzaj tapicerki może być sztuczny lub naturalny. Najbardziej popularnym i dostępnym typem jest Alcantara. Często przewożenie skórzanej sofy odbywa się za pomocą zamszu. Chcesz pozbyć się nieprzyjemnych właściwości skóry „przyklejaj się” do ciała tak szybko, jak to możliwe, tak wiele osób wybiera delikatny, miękki, delikatny zamsz zamiast grubej skóry.

Niezwykła tekstura nadaje meblom, a cały pokój jest wyjątkowo elegancki i luksusowy, daje poczucie ciepła, komfortu, bezpieczeństwa. Jednak takie przyjemne tkaniny wymagają odpowiedniej opieki. Aby sofa była nieco dłuższa, zaleca się stosowanie specjalnych środków czyszczących zaprojektowanych specjalnie dla zamszu.

Jeśli planujesz ciągnięcie narożnika kuchennego, lepiej jest porzucić zamszową tkaninę. Ta tapicerka szczególnie boi się wilgoci i różnych płynów. Takie plamy będą niemożliwe do pozbycia się. Podobna zasada działa w pokoju dziecięcym, jeśli dziecko często przynosi jedzenie lub różne płyny do pokoju.


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-13


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-14


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-15

Aksamit

Aksamit - tkanina o puszystej powierzchni przedniej, charakteryzująca się ekstremalną miękkością. Podobny materiał, ale z długą drzemką (od 3 do 8 mm) jest klasyfikowany jako welur. Tapicerka uszlachetnia krzesła, sofy i sofy o złożonym kształcie. Im więcej załamań, tym wyraźniejsza i bardziej interesująca jest faktura płótna.

Aksamit jest ceniony za wysokie walory estetyczne. Istnieje wiele kolorów, różne przykłady dekoracyjne: haft, tłoczenie, druk, aplikacje. Próbki welurowe są interesujące dla ich wydajności. Welur nie jest pomarszczony, długo zachowuje kolor i teksturę.


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-16


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-17

Żakard

Żakard jest materiałem niepozostawiającym włókien, charakteryzującym się złożonym tkaniem, często uzupełnionym wielokolorowym wzorem. Jest trwały, trwały, bezpretensjonalny, uniwersalny pod względem kombinacji stylistycznych. Na przykład talia kanapy może być łączona z elementami wykonanymi z żakardu. Dzięki odpowiednio dobranemu kolorowi i ogólnemu projektowi kompozycja jest dość spektakularna.


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto.jpeg">


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-18

Żakard jest jednak uważany za dość specyficzną tkaninę. Uważa się, że tekstylia mają pewien chłód, który dobrze pasuje do koncepcji drogich i klasycznych wnętrz.


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-19


peretyazhka-divana-kak-podarit-vtoruyu-zhizn-myagkoj-mebeli-24-foto-20

Jedwab

Jeśli musisz ciągnąć narożną sofę, która nie jest bardzo podatna na obciążenia operacyjne, możesz eksperymentować z jedwabnymi tkaninami. Jedwab jako włókno naturalne jest używany do wykańczania mebli tapicerowanych nie tak często jak inne materiały.

Obejrzyj film: Testujemy sofy #2. Sofa Arno. Narożnik Nappa (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send