Spot Drewniana lampa sufitowa LED do wnętrz, Lampy LED High Tech, oprawa do wbudowania na poddaszu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Punkty sufitowe: zalety i zastosowanie (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Reflektory sufitowe - reflektory kierunkowe, które umożliwiają niezależną regulację kierunku światła. Niektóre z nich przypominają zwykłe reflektory, kinkiety lub żyrandole, ale strukturalnie bardzo różnią się od innych rodzajów opraw oświetleniowych. Cechą tego miejsca jest obecność ruchomego wspornika, który służy do zmiany kierunku oświetlenia. Reflektory są różne typy, projekt i zastosowanie we wnętrzu.


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-2

Zalety i wady punktów sufitowych

Miejsca na suficie we wnętrzu mają wiele zalet, z których główną jest możliwość przekierowania przepływu światła w dowolnym momencie. Warto zauważyć inne zalety stosowania takiego oświetlenia we wnętrzu. Obejmują one:

  • Łatwa instalacja. Montowane tak łatwo, jak zwykłe reflektory. Możesz je zainstalować samodzielnie bez specjalnego wykształcenia lub specjalnych narzędzi.
  • Wizualna ekspansja przestrzeni. Stylowe lampy nie zaśmiecają przestrzeni, a oświetlenie z nich nie jest gorsze niż z klasycznych żyrandoli.
  • Nie ma potrzeby tworzenia długopisów. Zalety plamek sufitowych obejmują również możliwość montażu w dowolnym miejscu w suficie podwieszanym. Aby to zrobić, nie musisz układać piór. Wystarczy zrobić mały otwór w suficie, przez który lampa zostanie połączona twardym drutem.
  • Wszechstronność. Może być stosowany do sufitów podwieszanych i konstrukcji podwieszanych. Są idealne dla każdego kierunku projektowania. Szeroki wybór miejsc obrotowych o różnych kształtach, kolorach i wzorach pozwoli Ci wybrać optymalny projekt w każdym konkretnym przypadku.

Inne zalety spotów obrotowych obejmują możliwość łączenia ich w grupy kontrolowane przez oddzielne przełączniki.


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-4


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-5

Pomimo oczywistych zalet punktów sufitowych, mają one również kilka wad. Obejmują one:

  • Trudności w organizacji oświetlenia ogólnego. Za pomocą plamek sufitowych trudniej jest zorganizować oświetlenie, które można uzyskać za pomocą zawieszonego klasycznego żyrandola.
  • Wyższe koszty. Aby uzyskać wymagany poziom oświetlenia, należy natychmiast użyć kilku opraw oświetleniowych, co zwiększa koszt ich instalacji.

Jednak dzięki odpowiedniej organizacji oświetlenia i wyborowi wysokiej jakości spotów można rozwiązać wszystkie problemy z oświetleniem w pomieszczeniu o dowolnej wielkości.


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-6


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-7

Typy i funkcje

Istnieją trzy główne typy spotów, które różnią się konstrukcją i metodą instalacji. Obejmują one napowietrzne, obrotowe, wbudowane i złożone konstrukcje.

Wbudowany

Wbudowane konstrukcje są znane wielu jako regulowane reflektory. W tym przypadku kierunek światła można nieznacznie zmienić. Wbudowane spoty punktowe służą do oświetlania małych obszarów funkcjonalnych. Aby uzyskać jednolite oświetlenie, można lekko dostosować przepływ światła.

Wymiary urządzeń punktowych są małe, a do instalacji wymagane jest jedynie wykonanie małego otworu w suficie podwieszanym. Sufitowe oprawy montowane są za pomocą zacisków sprężynowych.

Nad głową

Konstrukcje obrotowe nad głową różnią się od wbudowanych lamp tylko sposobem instalacji. Zgodnie z metodą instalacji najbardziej przypominają kinkiety. Do ich montażu używa się specjalnego wspornika. Jest przymocowany do sufitu, a lampa przylega do niego śrubami.

Ich zaletą jest brak konieczności wycinania otworu w suficie. Pozwoli to w każdej chwili zmienić projekty dla innych.


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-10


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-11

Rodzaje lamp do sufitów

Plamy ścienne i sufitowe można wyposażyć w różnego rodzaju elementy oświetleniowe. W zależności od tego wskaźnika właściwości sprzętu również się różnią.

Żarówki

Jeśli klasyczne żyrandole nadal używają żarówek, większość nowoczesnych opraw oświetleniowych wykorzystuje energooszczędne elementy oświetleniowe. Ponadto stosowanie żarówek w miejscach nie jest zalecane z wielu powodów:

  • Oświetlenie punktowe wymaga reflektora, który odbija zarówno światło, jak i ciepło. Ponadto zawieszone miejsca są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego, które jest uszkodzone przez stałe ogrzewanie. W tym przypadku zaleca się stosowanie konstrukcji szklanych, których koszt jest wyższy.
  • Nowoczesne technologie mają na celu maksymalną efektywność energetyczną, dlatego najczęściej produkowane są spoty diodowe, które pozwalają uzyskać równomierne oświetlenie i zaoszczędzić energię elektryczną.
  • Żarówki są ciepłe. Aby stworzyć pewne opcje projektowe, ważne jest, aby zmieniać odcienie, a żarówki nie dają takiej możliwości.
  • Ciepło emitowane przez żarówki może uszkodzić niektóre powierzchnie. Na przykład w przypadku sufitów podwieszanych takie lampy są zabronione. Przy dłuższym kontakcie mogą uszkodzić nawet plastikowe struktury.


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-12


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-13

Żarówki halogenowe

Takie elementy oświetleniowe przypominają wizualnie klasyczne żarówki, ale pod względem ich właściwości są znacznie lepsze niż zwykłe lampy. Ich światło jest znacznie jaśniejsze i nie gorsze od słońca. Ponadto ich użycie umożliwia przydzielenie pewnych obiektów wnętrza.

Żarówki halogenowe są trwałe, energooszczędne i mają wysoką jasność. Jednak ze względu na to, że takie żarówki są również ogrzewane, zabronione jest ich stosowanie do sufitów podwieszanych.

W zależności od celów można kupić uliczne miejsca i projekty do projektowania przestrzeni mieszkalnych i biurowych. Możliwość bezpośredniego oświetlenia pozwala na użycie lamp o niższej mocy. W tym przypadku możesz skupić światło na pewnych szczegółach wnętrza lub rozproszyć je w całym pomieszczeniu.

Nowoczesne spoty można łatwo zastąpić klasycznymi żyrandolami i mogą być domem lub ulicą. Służą do dekoracji różnych pomieszczeń.


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-17


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-18

Sypialnia

Do projektowania sypialni można użyć kryształowych i metalowych plamek, a także wzorów ze szkłem. W tym przypadku możesz niezależnie ustawić kierunek światła. Na przykład możesz zapalić tylko łóżko lub toaletkę. Jeśli ustawisz punkt wokół obwodu pomieszczenia, możesz uzyskać nawet rozproszone światło.

Gabinet

Spot można wykorzystać do pięknego oświetlania regałów lub biurek. W przeciwieństwie do klasycznego oświetlenia, plamki umożliwiają kierowanie światła. Może być używany w połączeniu z lampami podłogowymi lub lampami stołowymi. W biurze można używać białych lub czarnych opcji projektowych, wzorów kwadratowych lub okrągłych, a także drewnianych plam sufitowych lub kryształowych świateł.


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-19


potolochnie-spoti-preimushestva-i-primenenie-23-foto-20

Pokój dzienny

Możesz użyć spotów indywidualnie lub w połączeniu z głównym oświetleniem w stylu high-tech. W takim przypadku można wyłączyć główne światło i pozostawić podwieszany sufit podświetlający sofę, stół lub inne elementy wnętrza. Do projektowania salonu można wykorzystać punkty typu loft, lampy z kryształem, a także oryginalne czarne i białe plamy w stylu high-tech. Ponadto, przy użyciu elementów ledowych, można je stosować do sufitów podwieszanych i konstrukcji podwieszanych.

Obejrzyj film: Podbitka dachowa z płyt cementowych (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send