Sufity akustyczne Rozciągnięty panel podwieszany Armstrong z powłoką natryskową, montaż i instalacja dekoracyjnych płyt i sufitów - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Sufity akustyczne: zalety pokrycia (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Planując naprawy w pomieszczeniach, niezależnie od ich przeznaczenia, szczególną uwagę zwraca się na kwestię izolacji akustycznej. Istnieje wiele sposobów spełnienia tego wymagania, ale nie wszystkie są skuteczne. Na przykład akustyczny sufit napinany, w porównaniu z konstrukcjami zawieszonymi, nie może zapewnić poziomu ochrony dźwięku.


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-2

Aby zapewnić odpowiednią izolację akustyczną w pomieszczeniu, zaleca się instalowanie sufitów akustycznych przy użyciu materiałów wiodących producentów.

Mówiąc o zakresie sufitów akustycznych, nie oznacza to, że są montowane tylko w studiach nagraniowych. Typowym przykładem korzystania z takich konstrukcji byłoby:

 • własny dom lub mieszkanie - dzięki czemu możesz chronić się przed hałaśliwymi sąsiadami lub oglądać film na swoim kinie domowym;
 • biuro - to rozwiązanie zwiększa komfort pracowników w ich miejscach pracy. Biuro stworzy atmosferę pracy, która wpływa na wydajność pracy;
 • pomieszczenie handlowe w sklepie - kupujący będzie czuł się komfortowo, ponieważ nie będzie musiał krzyczeć, aby zapytać o coś sprzedającego.

Oprócz właściwości izolacji akustycznej, podwieszane sufity akustyczne są w stanie zatrzymać ciepło, co również wpływa na zwiększenie komfortu w pomieszczeniu. Dzięki dodatkowej izolacji termicznej można zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu przestrzeni.

Wiele osób uważa, że ​​sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych są akustyczne. W rzeczywistości opinia ta jest błędna, ponieważ sam materiał nie jest dźwiękoszczelny. Aby zapewnić tę jakość, musi istnieć szczelina powietrzna między płótnem a podstawą sufitu. Jeśli ta warstwa zostanie wypełniona wełną mineralną lub włóknem szklanym, wskaźnik izolacji akustycznej wzrośnie.

Panele akustyczne do sufitu mogą być kilku typów. Rozważ najpopularniejsze.


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-6


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-7

Wykorzystanie płyt PPGZ

Nazwa ta oznacza perforowane płyty dźwiękochłonne z płyt gipsowo-kartonowych. Zasadniczo są one wykonane przez Knauffa. Ten kafelkowy materiał jest w stanie zapewnić dobrą izolację akustyczną dzięki specjalnemu podłożu wykonanemu z włókniny na tylnej stronie produktu. Przednia strona sufitu tych płyt może być jednak licowana dowolnym materiałem, jak również zwykłymi płytami gipsowymi.

Właściwości akustyczne uzyskuje się dzięki utworzonym perforacjom. Rozważmy bardziej szczegółowo kwestię perforacji. Materiał wykonał specjalne otwory, które w rzeczywistości są rezonatorami. To w nich energia fal dźwiękowych jest wygaszana. Na podstawie testów stwierdzono, że płytki te są w stanie skutecznie tłumić fale o niskiej częstotliwości. Pomimo tej zalety PGMS, musi istnieć odpowiednia przestrzeń między materiałem a podstawą sufitu, aby osiągnąć maksymalne wyniki.


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-8


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto.png">

Teraz możesz zwrócić uwagę na zewnętrzne znaki tablic. Ich standardowy kształt to kwadrat o wymiarach 595 na 595 mm. Grubość płyty wynosi 8,5 mm. Stosunek powierzchni perforacji do powierzchni arkusza może zmieniać się w zakresie 9-15%.

Taki materiał jak PPGZ jest klasyfikowany jako „niepalny”, można go stosować do montażu sufitów w pomieszczeniach o wilgotności względnej do 95%.


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-9


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-10

Aplikacja sufitowa akustyczna Armstrong

Specjalizacja tej firmy opiera się na produkcji materiałów podwieszanych do montażu sufitowego.

Istnieje szeroka gama produktów TM Armstrong:

 • sufity ogólnego przeznaczenia;
 • płyty odporne na wilgoć;
 • materiały higieniczne;
 • dekoracyjne materiały wykończeniowe do podłóg;
 • sufity akustyczne.

Uważamy, że ostatni rodzaj produktu jest bardziej szczegółowy.


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-11


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-12


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-13

Sufity akustyczne to konstrukcja podwieszana składająca się z ramy nośnej i płyt sufitowych bez natrysku. Do produkcji ramy zastosowano profile prowadzące z metalu.

Wysokiej jakości sufit akustyczny firmy Armstrong można wykonać przy użyciu tych materiałów:

 • włókno szklane;
 • włókno bazaltowe;
 • mieszane rodzaje płyt z dodatkiem włókien mineralnych i celulozowych.

W tym drugim przypadku materiał organiczny jest stosowany jako środek wiążący, podczas gdy dodatek składników azbestowych jest wykluczony.

Te trzy wersje produktów akustycznych są przyjazne dla środowiska i bezpieczne. Oprócz podziału na rodzaje materiałów używanych do produkcji, płyty akustyczne mogą być perforowane lub lite.

Ecophon to światowej sławy firma specjalizująca się w produkcji akustycznych sufitów podwieszanych. Z założenia produkty są podobne do poprzednich produktów. Montaż sufitu akustycznego będzie również wykonany za pomocą metalowej ramy.


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-18


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-2.png">

Zalety materiału to możliwość malowania powierzchni po zamontowaniu sufitu akustycznego. Dzięki temu łatwo jest stworzyć ozdobny sufit z ochroną. Zaletą jest również wysoka odporność ogniowa.


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-19


akusticheskie-potolki-preimushestva-pokritiya-23-foto-20

Podobnie jak w poprzedniej wersji sufitów akustycznych, płyty te można stosować w pomieszczeniach o wilgotności do 95%. Płyty mogą mieć kształt kwadratu i prostokąta. Natryskiwana powłoka jest prezentowana w ośmiu kolorach, więc łatwo jest wybrać odpowiednią wersję materiału.

Obejrzyj film: Płyta akustyczna w formie wyspy na suficie (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send