Rzeźbione Sufity Dekoracyjne Rozciągnięte Drewniane z Oświetleniem, Montaż i Montaż Ażurowych Konstrukcji z Nicią - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Rzeźbione sufity napinane: cechy aplikacji, zalety i wady (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Rzeźbione sufity - to kompleks płócien składanych w poziomy. Przynajmniej jedna z warstw takich arcydzieł zawiera artystyczne cięcia. Mogą to być zarówno futurystyczne motywy, kompozycje kwiatowe, obrazy zwierząt, jak i surowe kształty geometryczne. Chcesz dowiedzieć się więcej o specyfice tworzenia takich obrazów? Przeczytaj uważnie ten artykuł, tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-2

Funkcje projektowe

Podczas instalacji płótna sufitowego rozciągnięte równolegle do siebie. Aby stworzyć pożądany efekt montuje się kilka warstw. Jednocześnie górne partie mogą mieć jasne i nasycone kolory, a niższe - spokojne pastelowe odcienie i odwrotnie. Wycięcia są wykonane za pomocą precyzyjnego lasera, który rozpakowuje materię, dzięki czemu nie ma śladu jej działania. Krawędzie pozostają stopione i gładkie, więc nie ma ryzyka, że ​​wszystko się czołga. Należy również zauważyć, że z czasem nie uginają się i przez długi czas (relacja trwa od dziesięcioleci) zachowują oryginalne właściwości estetyczne.

Rzeźbione sufity różnią się wyglądem i liczbą kolorów. Gwint może mieć różne parametry i kształty. W tym przypadku wzory mogą być rozmieszczone symetrycznie i losowo względem siebie.

Często górne warstwy mają matową powierzchnię, a dolne, przeciwnie, są błyszczące. Ta kombinacja pozwala stworzyć grę światła i cienia, podkreślając głębię szczelin. Rezultatem jest obraz 3D.

Montaż rzeźbionych sufitów napinanych polega na zastosowaniu specjalnych łączników - profili 3D. Takie części pozwalają uchwycić i zainstalować kilka obrazów naraz. Technologia jest już opatentowana i zaczyna być aktywnie wdrażana w innych obszarach budowy i naprawy.

W tej części należy zwrócić szczególną uwagę, ponieważ to rozwiązanie pozwala na wykonanie unikalnego i oryginalnego rzeźbionego sufitu. Światło może być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Możesz stworzyć dowolny system oświetlenia za pomocą klasycznych żyrandoli, a także z instalacją reflektorów i taśmy LED.


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-5


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-6

Rzeźbiony sufit z oświetleniem paskiem LED jest czymś oszałamiającym. Blask, odbijający się od błyszczących powierzchni, jak gdyby czyni wzór bezdennym, tworząc efekt głośności. Wielokrotne załamanie przepływu tworzy na płótnie ozdobne wzory, dzięki czemu perforowane płótno staje się żywe i przewiewne.


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-9


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-10

Obszary zastosowań

Dekoracyjny rzeźbiony sufit idealnie pasuje do każdego wnętrza. Wzory na powierzchni nadają sytuacji elegancji i wyrafinowanego szyku.

 • Duże cięcia są typowe dla minimalistycznych stylów i zaawansowanych technologii. W tym ostatnim przypadku preferowane są odcienie czerni i bieli.
 • Kompozycje kwiatowe można wykorzystać do prowansji i klasyki. Dobrze jest, jeśli ta ozdoba zostanie powtórzona na tkaninach, na przykład zasłonach lub tapicerce mebli.
 • Kremowe, mleczne, brązowe odcienie idealnie wpasują się w tradycyjne wnętrza.
 • Orientalne motywy w projekcie harmonijnie uzupełniają sufit wątkiem w postaci odpowiednich wzorów.


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-11


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-12

Mocne i słabe strony

Podobnie jak inne rodzaje materiałów wykończeniowych, rzeźbione sufity mają swoje wady i zalety. Zaczynamy od listy pierwszych.

 • Absorpcja hałasu. W otworach dźwięki są rozpraszane i przekształcane w energię cieplną.
 • Użyte materiały nie są palne, bezpieczne dla zdrowia i mają działanie antystatyczne.
 • Wszystkie prace instalacyjne trwają tylko kilka godzin, chyba że oczywiście nie mamy na myśli rzeźbionych sufitów drewnianych.
 • Wszystkie nierówności betonowych płyt i komunikacji są bezpiecznie ukryte i nie psują widoku.
 • Niesamowita ilość wariacji na temat koloru i kształtu nici.
 • Trwałość i praktyczność.
 • Wszechstronność.
 • Może być instalowany zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach.
 • Łatwe czyszczenie.

Tak, jak widać, zalety rzeźbionych wzorów są liczne, ale wadą jest tylko jeden - dość wysoki koszt. Jeśli metr standardowego płótna kosztuje około 300 rubli, to cena za metr kwadratowy rzeźbionego sufitu waha się między 1100-2500 w zależności od stopnia „grawitacji” i liczby warstw.


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-13


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-14

Na końcu tego artykułu chciałbym zwrócić uwagę na następujący fakt: podczas instalacji okrągłe otwory mogą się nieznacznie zmienić pod względem wielkości i kształtu. Faktem jest, że wszystkie płótna są przymocowane poprzecznie, w oparciu o wybrany kąt. Jeśli specjaliści nie mają wystarczającego doświadczenia, kształt kół może przesunąć się w tym kierunku, z którego rozpoczęła się instalacja.


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-15


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-16

Rzeźbione sufity napinane - to nowa technologia, która od pierwszego dnia zaczęła aktywnie nabierać rozpędu i tylko zwiększa swoją popularność. Taka miłość narodowa wynika między innymi z faktu, że można je montować nawet w pomieszczeniach o niewystarczającej wysokości. Pośpiesz się, aby uczynić swój dom bardziej wygodnym i oryginalnym, a wszyscy członkowie Twojej rodziny i liczni przyjaciele będą się do niego spieszyć!


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-17


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-18


reznie-natyazhnie-potolki-osobennosti-primeneniya-dostoinstva-i-nedostatki-20-foto-19

Obejrzyj film: Chata - Sufit (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send