Narożny hol wejściowy z szafą i półkami w małym korytarzu, szafa w szafie, modułowe opcje meblowe z krawężnikiem i wieszakiem w wąskim pokoju - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Hala narożna - stylowe i wygodne wnętrze na małym placu (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Korytarz jest właściwie nazywany znakiem rozpoznawczym mieszkania, ponieważ jego wnętrze sprawia wrażenie całego pokoju. Również z tej małej strony oczekuje się dużej funkcjonalności, ponieważ tutaj właściciele spotykają się z gośćmi, porządkują się przed wyjściem, ubierają się / rozbierają, przechowują rzeczy.


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-2

Praktycznie każdy właściciel mieszkania marzy o przestronnym holu wejściowym i szerokim korytarzu, ale układ większości domów (domów Chruszczowa) nie oddaje się dodatkowym metrom, a zatem w aranżacji pomieszczeń stosuje się różne sztuczki projektowe.

W małej przestrzeni bardzo ważne jest prawidłowe zorganizowanie przestrzeni do przechowywania i stworzenie stylowego wnętrza. Na skromnym kwadracie możesz ująć kilka różnych pomysłów na aranżację korytarza. Zamontuj szafę w korytarzu, a pokój uzyska ścisły, zwięzły wygląd. Jeśli harmonijnie umieścisz pojedyncze meble (komoda, półki, stół), pokój zyska klasyczny romantyczny wizerunek.


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-5


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-6

Szafa narożna w holu: wiele zalet

Przeważnie korytarze nie różnią się na dużych obszarach, więc głównym zadaniem właścicieli apartamentów jest wyposażenie pokoju w takie meble na korytarz, które będą przechowywać maksimum rzeczy, a jednocześnie wyglądać stylowo i indywidualnie. Narożna szafa w korytarzu odpowiednio rozwiązuje wszystkie problemy, ponieważ ma wiele zalet:

  • powierzchnia korytarza jest znacznie zaoszczędzona, ponieważ wszystkie półki, szuflady i pręty odzieżowe są ergonomicznie rozmieszczone w szafie i nie jest potrzebna wolna przestrzeń do otwarcia drzwi;
  • indywidualne zamówienie przewiduje stworzenie takiego modelu mebli narożnych, który organicznie pasuje do konkretnego pomieszczenia. Szafa może być wykonana w tym samym stylu z całym mieszkaniem lub, przeciwnie, kontrastować z resztą wnętrza. Wybór „wypchania” szafki i jej racjonalne rozwiązanie pomoże uwzględnić interesy wszystkich członków rodziny;
  • Szafka z lustrem jest doskonałym rozwiązaniem dla wizualnej ekspansji przestrzeni. Te wygodne meble pozwolą właścicielom ocenić ich wygląd przed wyjazdem i nie zapomnieć o niezbędnych drobiazgach (parasol, szalik lub zapasowe klucze);
  • Niektóre modele mebli mają otwarte półki na zewnątrz. Dzięki takiemu projektowi łatwiej jest zebrać niezbędne rzeczy przed wyjściem (klucze, telefon), a jeśli umieścisz swoje ulubione zdjęcia lub pamiątki na półkach, wtedy komfort rodziny spotka wszystkich od samego początku;
  • dzięki możliwości samodzielnego wyboru wypełnienia szafki, materiałów, bardzo łatwo jest zamówić model w rozsądnej cenie;
  • obiekty są łatwe do znalezienia i łatwe do zdobycia, a jednocześnie zapewniona jest izolacja rzeczy od reszty przestrzeni życiowej (obiekty są mniej zakurzone).

Świetny pomysł na mały korytarz - szafa wnękowa. Takie modele w nowoczesnym stylu są instalowane bez ścian bocznych, dna i dachu. Konstrukcja składa się dosłownie z drzwi i półek, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Wydajność wzrasta dzięki instalacji narożnych regałów od podłogi do sufitu. Modele Plus - nie gromadzą kurzu między meblami a ścianami. Wadą jest to, że takich szafek nie można po prostu przenieść, trzeba będzie zdemontować drzwi, półki.

Szafa narożna jest odpowiednią opcją dla fanów niestandardowych modeli mebli i ciekawych linii. Te projekty w pełni posiadają zalety szaf: kompaktowość, estetyka, wszechstronność.

Czasami właściciele celowo nie chcą instalować szafek w korytarzu, nawet jeśli pozwala na to wielkość pomieszczenia. Miłośnicy permutacji preferują systemy modułowe składające się z różnych przedmiotów (komody, szafki, wieszaki). Ta opcja ma swoje zalety: możesz zmieniać kolejność poszczególnych elementów według potrzeb lub dodawać / usuwać je (w zależności od zapotrzebowania na meble).

Szafa narożna w małym korytarzu jest zainstalowana do przechowywania odzieży wierzchniej. Najczęściej modele są produkowane w małych rozmiarach, z lustrem na panelu drzwi. Z reguły takie szafy są dostępne z jednym lub dwoma drzwiami i półkami wewnętrznymi.


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-9


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-10

Narożna komoda w korytarzu ma niewielkie rozmiary i jest wykonana z płyty MDF lub płyty wiórowej. Dostępne w modelach z szufladami, składanymi półkami na buty. Jeśli skrzynia nie jest szeroka, aby zapewnić jej bezpieczeństwo, jest dodatkowo przymocowana do ściany lub podłogi.

Narożne pudełko na buty w korytarzu jest idealne na mały korytarz, gdzie jest mało miejsca na dodatkowe schowki. Głębokość niektórych modeli nie przekracza 30 cm. Pionowe szafki są uniwersalne do przechowywania wysokich butów (buty, buty). W nowoczesnym stylu produkowany jest wąski but, w którym półki są rozmieszczone w kilku rzędach i rozkładają się pod określonym kątem.


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-11


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto.png">


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto.jpeg">

Stojak narożny w korytarzu mieści mniej elementów niż prostokątny i spełnia bardziej dekoracyjne funkcje, dlatego wybierając model, należy zwrócić uwagę na następujące rzeczy: stosunek wielkości stojaka do powierzchni podłogi, funkcjonalność, wnętrze korytarza, cel stoiska. Jeśli w korytarzu nie ma szafki z lustrem, rozsądnie jest zainstalować szafkę z lustrem.

Wieszak narożny w korytarzu przeznaczony jest do otwartego przechowywania odzieży wierzchniej, dlatego estetyczny element ma ogromne znaczenie. Produkowane są modele ścienne i podłogowe. W nowoczesnym stylu oferowane są kompaktowe modele obrotowe z półkami, szafkami i hakami.


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-12


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-13

Wielu producentów bierze pod uwagę życzenia klientów dotyczące samodzielnego uporządkowania sytuacji w narożnym korytarzu. Aby ułatwić wybór przedmiotów, meble są dostępne w kolekcjach. Konstrukcja narożnych korytarzy zależy nie tylko od wymiarów pomieszczenia, ale także od liczby najemców i ich preferencji stylistycznych. Opcje narożnych korytarzy mogą być bardzo zróżnicowane. Aby nie zmuszać przestrzeni za pomocą niepotrzebnych mebli, lepiej jest najpierw kupić tylko niezbędne przedmioty: wieszak / piórnik, pudełko na buty.

Jeśli narożny korytarz przechodzi do małego korytarza, możesz umieścić lustro na drzwiach wejściowych - to wizualnie zmieni geometrię przestrzeni. Narożne półki w korytarzu będą wygodne do przechowywania drobnych przedmiotów (kluczy, portfeli, notebooków) i pełnią głównie funkcję dekoracyjną.


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-14


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-15

Narożna garderoba w korytarzu

Jest to najlepsza opcja mebli, jeśli pokój ma wystarczającą powierzchnię. Konstrukcja jest wyposażona w różne miejsca do przechowywania, półki, szuflady, pręty. Systemy pamięci masowej mogą być otwarte / zamknięte lub połączone. Drzwi promieniowe nadają meblom niestandardowy, nowoczesny styl.

Ogólne zalecenia dotyczące aranżacji korytarza w mieszkaniu

W wąskich przestrzeniach zaleca się instalowanie mebli nie głębszych niż 35-40 cm, aby nie utrudniać przejścia wzdłuż korytarza.


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-16


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-17

Meble z białymi odcieniami wizualnie poszerzą przestrzeń, ale jeśli w rodzinie są małe dzieci i zwierzęta, bardziej racjonalne jest instalowanie narożnych korytarzy wenge.

Szafa narożna w holu z wysuwanym wieszakiem pozwoli na powieszenie ubrania w komfortowych warunkach.

Jeśli układ pozwala, to najlepsza opcja na mały korytarz - wbudowane meble.


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-18


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-19


uglovaya-prihozhaya-stilnij-i-komfortnij-interer-na-malenkoj-ploshadi-22-foto-20

Ponieważ w małych korytarzach jest mało miejsca, każdy mebel powinien być wielofunkcyjny: kompaktowe pudełko na buty może służyć jako krzesło, narożne szafki z lustrzanymi drzwiami będą pełnić rolę dekoracyjnego lustra.

Każda wersja korytarza ma prawo do życia. Ważne jest, aby atmosfera wprowadziła porządek i możliwość wygodnego spotkania z przyjaciółmi, ubierała się / rozebrała. I oczywiście musimy pamiętać, że to ona na progu tworzy niezbędny nastrój i odzwierciedla charakter całego mieszkania.

Obejrzyj film: DOM DO SPRZEDANIA - MYSŁOWICE (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send