Red Sufit Stretch Glossy w kuchni i łazience, projekt Scarlet Colour Cover w sypialni - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Czerwony sufit - wybór odważnych i temperamentnych ludzi (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Czerwony to ekstrawagancki kolor preferowany przez namiętnych ludzi. Projektanci coraz częściej wykorzystują szkarłatne sufity, aby urozmaicić swój ulubiony zakres czerni i bieli. Więc czerwony dostaje się do domu, gdzie koniecznie staje się główną atrakcją mieszkania. Jeśli planujesz zmienić projekt swojego mieszkania, powinieneś przyjrzeć się tej modnej kolorystyce.


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-2

Zalety i wady czerwieni

Przede wszystkim porozmawiajmy o zaletach czerwonego koloru we wnętrzu:

  • Poprawia nastrój i daje dodatni ładunek. W środowisku o czerwonych odcieniach temperamentalne osobowości i optymiści będą się dobrze czuli. Dodatkowo szkarłat pobudza uczucia, pobudza energię seksualną, więc pasja między małżonkami nie zniknie.
  • Wygląda uroczyście. W teatrach lub salach koncertowych często widywano portiery, meble lub dywany w odcieniach czerwieni. Pamiętaj, jakie emocje przeżywasz w takim wnętrzu. Nie chcesz dodawać uczucia wakacji w szare dni?
  • W połączeniu ze złotem i naturalnym drewnem czerwony nadaje pomieszczeniu powagi. Dzięki temu możesz łatwo stworzyć luksusowe wnętrze i podkreślić swój elitarny charakter.


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto.jpeg">


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-4

Czerwony sufit we wnętrzu

Wybierając ten nasycony kolor sufitu, musisz dokładnie rozważyć szczegóły. Wielkość pomieszczenia, jego funkcjonalne przeznaczenie, stopień oświetlenia, kolory ścian, podłogi i mebli zależą od tego, jak czerwony sufit będzie wyglądał we wnętrzu. Przekonajmy się, gdzie szkarłatna tkanina będzie wyglądać wspaniale i gdzie może zepsuć wygląd pokoju.

Pokój dzienny

Rozciągliwy czerwony kolor sufitu doskonale pasuje do wnętrza przestronnego salonu. Stworzy świąteczny nastrój w pokoju, w którym zazwyczaj przyjmowani są goście, i zadziwia tych, którzy przychodzą z luksusem i powagą. Aby stworzyć oprawę w stylu klasycznym, odpowiedni jest szlachetny odcień bordowy, a do dekoracji w nowoczesnych stylach wybierz bogate szkarłatne, będzie idealnie połączone z czernią i bielą. Do salonu nie wyglądało zbyt agresywnie, trzeba wybrać ciemne meble.

Nowym słowem projektowym jest sufit napinany z zamszową teksturą. W kolorze czerwonym wygląda solidnie. Dzięki niemu możesz dodać arystokrację nie tylko w salonie, ale także w biurze lub bibliotece domowej.


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-5


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-6

Sypialnia

Sypialnia jest główną częścią wypoczynkową w domu. Sytuacja tutaj powinna przyczynić się do relaksu, ale czerwony kolor podnieca, więc czerwony sufit we wnętrzu sypialni - nie jest najlepszym wyborem. Po ciężkim dniu pracy nie będziesz w stanie się zrelaksować, jeśli masz tak bogaty zasięg. Osłabione ciało jest zagrożone wyczerpaniem nerwowym i zwiększoną drażliwością.

Jeśli jesteś już nastrojony na projekt pomieszczenia na czerwono, ogranicz się do jasnych akcentów. Białe sufity i lekkie ściany można uzupełnić szkarłatnym kocem lub różą w wazonie. Najważniejsze - nie przesadzaj, szczegóły powinny być harmonijnie łączone, a nie „krzyczeć”.

Czerwony błyszczący sufit może pozwolić młodej rodzinie. Specjaliści Feng Shui uważają, że młodzi ludzie, których związki są pełne uczuć, mogą w ten sposób dodać pasji do ich małżeństwa. Również zgodnie z chińską doktryną harmonii szkarłat ma korzystny wpływ na wygląd potomstwa.


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-7


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-8

Kuchnia

Czerwony sufit stretch w kuchni nie jest niczym niezwykłym. Wynika to z faktu, że ten kolor zwiększa apetyt i poprawia trawienie. W miejscu gotowania i spożywania potraw te właściwości są po prostu drogą. Ponadto szkarłat jest bardzo energetycznym kolorem, inspiruje gospodynie domowe do eksperymentów kulinarnych, a rano czerwony sufit w kuchni pomoże mieszkańcom rozweselić i szczęśliwie rozpocząć nowy dzień.

Najczęściej nasycony kolor sufitu jest łagodzony białymi lub beżowymi odcieniami ścian i mebli. Podłoga również nie powinna być ciemna, aby pomieszczenie nie traciło wizualnie.

Używaj neutralnych tonów, aby nie przechodzić z jasnymi kolorami, powodując, że pokój straci swój stylowy wygląd. Pogrubienie może wybrać kolor elewacji zestawu kuchennego dopasowanego do sufitu, ale należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby nie przesadzić z czerwienią.


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-9


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-10

Łazienka

Zazwyczaj ten pokój nie ma wybitnych rozmiarów, a czerwony sufit w łazience może go jeszcze bardziej zmniejszyć. Zastanów się więc uważnie, zanim zdecydujesz się na wykończenie tego koloru. Jeśli jesteś całkowicie przekonany o chęci urzeczywistnienia tego pomysłu, stwórz w łazience błyszczący sufit stretch. Ta opcja nie wpływa na wysokość pomieszczenia.


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-12


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-13

Hol wejściowy

Wykonanie czerwonego sufitu w tym pokoju to zła decyzja. Pomieszczenie jest małe, nie ma w nim okien, a agresywny kolor dodatkowo podkreśli te wady. Jedyną opcją, gdy szkarłat byłby odpowiedni na korytarzu, jest pokój z wysokimi sufitami. Ciemnoczerwony sufit pomoże zrównoważyć rozmiar korytarza. Ważne jest, aby ściany i podłoga były skontrastowane.


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-16


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-17

Delikatne odcienie czerwieni (jasny koral, jasnoróżowy) sprawią, że sypialnia dla dziewczyny będzie niezwykle wygodna i piękna. W tym kolorze dziecko poczuje się jak księżniczka. Jeśli dziecko jest nieaktywne, jasne akcesoria pomogą dodać energii.


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-18


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-19


krasnij-potolok-vibor-smelih-i-temperamentnih-lyudej-21-foto-20

Czerwony sufit to stylowe narzędzie do projektowania. Z łatwością może stworzyć spektakularne, spokojne wnętrze. Najważniejsze - nie przesadzaj. Wtedy sufit będzie wyglądał imponująco i niekonwencjonalnie. Uderzanie gości pięknem i wyjątkowością domu jest łatwe. Nie bój się wprowadzić czegoś nowego do swojego mieszkania.

Pin
Send
Share
Send
Send