Stół Dla Dziecka Lub Dwojga Dzieci Pisać Kąta Przy Okno Z Piętrowym łóżkiem, Szeroki Stołowy Odgórny Parapet W Pokoju - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jaki powinien być stół dla dziecka: główne typy (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Do rozwoju i szkolenia dziecka w każdym wieku potrzebny jest stół. W różnorodności jego typów i rozmiarów łatwo się pomylić.

Konieczne jest podejście do zakupu tabeli w odpowiedzialny sposób, ponieważ z wiekiem dziecko spędza z nim coraz więcej czasu. Poprawność dokonanego wyboru wpływa na zdrowie, a mianowicie na kształt postawy.


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-2

Odmiany

Tabela dla dziecka może się różnić w zależności od wieku i celu. Rozważ wszystkie jego typy.

Stół do karmienia

W ciągu sześciu miesięcy dziecko jest już w stanie samodzielnie siedzieć, więc możesz kupić mu krzesełko z wyjmowanym blatem. Ta opcja jest idealna do jedzenia i do pracy twórczej.


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-6


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-7

Korzyści:

 • Interesuje dziecko;
 • Istnieją szczegóły edukacyjne.

Wady:

 • Ograniczenia wiekowe;
 • Brak możliwości zmiany miejsca pracy.


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-8


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-9

Tabela transformacji

Główną cechą tego stołu jest to, że rośnie wraz z dzieckiem. Eliminuje potrzebę zmiany produktów w miarę wzrostu dziecka. Optymalna jest możliwość płynnej regulacji wysokości.

Korzyści:

 • Kształtowanie prawidłowej postawy;
 • Wyrównanie kąta nachylenia;
 • Oszczędzanie gotówki.

Wady: tylko produkty wysokiej jakości nadają się do eliminacji obrażeń.


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-12


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-13


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-14

Stół narożny dla kilku dzieci

Niewiele rodzin z kilkoma dziećmi ma dużą przestrzeń mieszkalną. Reszta musi wybrać tylko wielofunkcyjne meble, aby zaoszczędzić miejsce. Obecnie istnieje wiele takich produktów: łóżko piętrowe, stół dla dwójki dzieci i połączone kompleksy zabaw. Istnieją stoły narożne w kształcie litery L i trójkątne.

Korzyści:

 • Kompaktowe rozmieszczenie;
 • Każde dziecko ma swoją indywidualną przestrzeń.

Wady:

 • Rozmiar miejsc pracy dla dwójki dzieci powinien być taki sam;
 • Trudność instalacji jednolitego oświetlenia.

Producenci starają się zainteresować kupującego na wszystkie sposoby, dlatego oferują wiele opcji produktów dla każdego gustu i możliwości finansowych.

Stolik dla dzieci powinien być wykonany z przyjaznego dla środowiska i hipoalergicznego materiału.

Lite drewno

Drewno jest materiałem naturalnym i ekologicznym. Przy takim stole dziecko będzie czuć się tak komfortowo, jak to możliwe.

Produkt z drzewa będzie stabilny, ale ciężki. Jest trwały i będzie trwał dłużej niż rok. Meble wykonane z litego drewna mają wysokie koszty.

MDF i płyta wiórowa

Tabela tych materiałów jest niedroga. Do mebli dziecięcych używana jest tylko płyta wiórowa klasy E1, ponieważ zawiera niską zawartość szkodliwych zanieczyszczeń. W MDF spoiwo to lignina, więc jest przyjazna dla środowiska.

Plastik i szkło

Zaletą plastiku jest jego koszt, jasność i lekkość. Dziecko może łatwo przenieść produkt z tworzywa sztucznego. Takie meble mogą być wykonane w dowolnych kształtach i kolorach. Wyroby szklane są niebezpieczne dla dzieci, w skrajnych przypadkach, zastosowanie szkła hartowanego.


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-17


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-18

Mieszany typ

Meble wykonane z materiałów łączonych są produkowane dla dzieci powyżej 7 lat. W takich modelach nogi mogą być wykonane z metalu, a blat z drewna lub MDF. Jeśli potrzebujesz kupić stół dla dwojga dzieci, wtedy wysokiej jakości płyta wiórowa będzie doskonałym rozwiązaniem. Przy niskich kosztach meble wyglądają nowocześnie i schludnie.

Rozwiązania kolorowe

Jaki kolor będzie na stole dla dzieci, musisz zdecydować z dziećmi i wziąć pod uwagę projekt pokoju. Najczęstsze są następujące opcje:

 • Drzewo Naturalna kolorystyka doskonale komponuje się z wnętrzem. Może być ozdobiony sztucznym starzeniem lub rzeźbą.
 • Biały Dla dziewczynek odpowiedni jest produkt z kwiatowym wzorem i wdzięcznymi uchwytami, a dla chłopca - meble w futurystycznym stylu.
 • Niebieski Kolor pokoju i koncentracji. Delikatny odcień rozprasza uwagę i nie powoduje uczucia podrażnienia.
 • Jasne odcienie. Wielokolorowy stół sprawi radość i zainteresowanie każdemu dziecku. Jasny model nadaje się również dla starszych dzieci, które kochają podobne kolory.

Warto pamiętać, że stół powinien być w harmonii ze wszystkimi meblami w pokoju: łóżkiem piętrowym, krzesłami, szafami.

Wysokość stołu

Ten wskaźnik należy traktować poważnie. Odpowiednio dobrany produkt może zapobiec występowaniu skoliozy. Dziecko siedzące przy stole powinno sięgać po podłogę całą podeszwą. Kolana nie powinny spoczywać na stole.

Wysokość produktu zależy od wysokości dziecka. Zalecane dane wyświetlane w tabeli:

Wysokość, cmWysokość stołu, cm
100-11546
115-13052
130-14558
145-16063
160-17570
Od 17576

Przy stole w sklepie lepiej iść z dzieckiem. Będzie w stanie określić na miejscu, czy jest mu wygodnie, a jego rodzice ocenią wizualnie, czy produkt jest odpowiedni pod każdym względem.


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-19


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-20

Lokalizacja stołu dla dzieci

Konieczne jest staranne rozważenie, gdzie znajduje się miejsce pracy dla dzieci. Istnieje kilka opcji:

 • Wzdłuż okna. Biurko dla dwójki dzieci przy oknie lub dla jednego dziecka znajduje się, jeśli pokój jest mały i wąski. W tym przykładzie wykonania można nawet przekształcić parapet w blat stołu. Naturalne oświetlenie jest korzystne dla zdrowia. Konieczne jest wyeliminowanie problemu grzejników i przeciągów, aby dziecko było wygodne.
 • Blisko ściany. Oto odpowiednie opcje dla zwykłego prostego lub narożnego stołu. Dziecko ma możliwość zawieszenia wszystkich niezbędnych informacji na ścianie. W takim przypadku wymagane jest dodatkowe źródło światła - lampa biurkowa.
 • Pod łóżkiem na poddaszu. Dziś są modele łóżek piętrowych z wbudowanymi półkami i szafkami i przymocowane z boku stołu. Zamiast łóżka piętrowego można kupić łóżko na poddaszu, umieszczając je w dolnej części mebli na zajęcia.

Musimy zadbać o warunkowe oddzielenie obszaru roboczego od gry. Oświetlenie powinno być ustawione prawidłowo i wykluczać możliwość problemów ze wzrokiem.


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-21


kakim-dolzhen-bit-stol-dlya-rebenka-osnovnie-vidi-23-foto-22

Cechy wyboru biurka dla ucznia

Szkoła towarzyszy dziecku od 11 lat, dlatego musi stworzyć najbardziej komfortowe warunki do nauki. W tym celu brane są pod uwagę następujące czynniki:

 • Praktyczność i wygoda. Student ma dużo czasu na odrabianie lekcji i hobby różnych hobby. Rodzaj, styl i kolor produktu powinny być lubiane przez ucznia i służyć jako zachęta do owocnych działań.
 • Niezawodność i trwałość. Meble muszą być mocne i wysokiej jakości, aby mogły przetrwać długi czas i wytrzymać codzienne użytkowanie.
 • Ergonomiczny. Stół powinien być odpowiedni dla wieku i mieć racjonalne wymiary pomieszczenia. Oprócz wysokości produktu odpowiadającej wysokości, powinien on mieć szerokość większą niż 1 metr i głębokość co najmniej 60 cm Stół dla trzech dzieci powinien być odpowiednio większy.
 • Funkcjonalność Meble dla ucznia powinny zawierać wiele szuflad i półek na książki, zeszyty, przedmioty hobbystyczne i inne rzeczy. Korzystanie z łóżka piętrowego wraz ze stołem i szafkami rozwiązuje wszystkie problemy.

Nie ufaj tylko wysokim kosztom mebli. Głównym kryterium powinno być połączenie wszystkich wskaźników w jednym produkcie.

Pin
Send
Share
Send
Send