Laminat w korytarzu Lekkie i ciemne wykończenie ścian we wnętrzu, układanie połączonych podłóg i połączenie z płytkami, projekt korytarza - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Laminat na korytarzu: możliwość pokrycia (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Popularność laminatu opiera się nie tylko na przystępnej cenie i łatwości instalacji, ale także na imponującym asortymencie. Producenci wytwarzają kolekcje imitujące egzotyczne drewno, kamień naturalny i płytki ceramiczne, skórę krokodyla i kobrę królewską. Dzięki temu projektanci mogą używać laminatu na ścianie w korytarzu równie skutecznie, jak na podłodze.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-2

Materiał jest praktyczny, łatwy w utrzymaniu i ma długą żywotność. A jednak, laminat w pierwszej kolejności - wykładzina podłogowa stosowana we wszystkich pokojach domu lub mieszkania miejskiego. Jak wybrać laminat na korytarz, dachówkę i laminat w tym pokoju? Pytania te są istotne dla każdego, kto chce zaimponować swoim gościom projektowaniem korytarza.

Jakie podłogi laminowane powinienem wybrać na podłogę w korytarzu? Ten pokój graniczy z ulicą, jest w butach, które mogą być dużo brudu i piasku. Materiały ścierne niekorzystnie wpływają na powierzchnię laminatu, zmniejszając jego żywotność. Z tego powodu producenci zalecają stosowanie klas pokrycia domowego 23. Praktyka mówi, że ułożenie laminatu w klasie 32-33 jest pożądane. Będzie to znacznie dłuższe niż posadzki domowe, co zmniejszy prawdopodobieństwo dokonania napraw w domu.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-5


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-6

Jako oryginalne rozwiązanie projektowe wybrano wykończenie ścian laminowanych w korytarzu, w tym celu można kupić wykładzinę w klasie 21-22. Panele są w stanie wytrzymać większe obciążenia niż tradycyjne materiały ścienne. Otwiera to nieograniczone możliwości dla projektantów, którzy mogą wybrać dowolny kolor laminatu.

Zasady układania laminatu we wszystkich pokojach są takie same:

  • instalacja odbywa się na równej suchej podstawie;
  • stosuje się podłoże;
  • lewy odstęp kompensacyjny 10-15 mm;
  • panele są ułożone w stos.

Korzystanie z laminatu na korytarzu musi być zgodne z tymi wszystkimi zasadami. Istnieją pewne cechy szczególne, na przykład projektanci i architekci często zalecają stosowanie płytek ceramicznych przy drzwiach wejściowych. Preferowana klasa laminatu 23? Opcja z połączonymi podłogami będzie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Płytka przybiera główny ładunek, jest bardziej odporna na ścieranie piasku, kurzu i brudu.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-8


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-9

Jak łączyć płytki i laminat? Możesz podnieść materiały jednego cienia lub zaznaczyć strefę przy drzwiach w kontrastowym odcieniu. Najważniejsze jest przestrzeganie zasad dokowania, z których główną jest obecność luki kompensacyjnej między materiałami. Wystarczy pozostawić odstęp 3-4 mm, który jest ukryty pod progiem służącym do łączenia płytki i laminatu.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-10


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-11

Montaż laminatu na ścianach korytarza

Zastosowanie laminatu w korytarzu wewnętrznym rozpoczęło się nie tak dawno temu. Początkowo były to różne wersje paneli dekorujących spód ściany. Dzisiaj materiał jest używany do okładania wszystkich pionowych powierzchni. Szczególną cechą korytarzy jest niewielki obszar ścian i obecność kilku drzwi. Pozwala to na umieszczenie laminatu pionowo, poziomo lub po przekątnej bez połączeń wzdłuż długości panelu.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto.jpeg">


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-12

Jak układać podłogi laminowane nie tylko wszyscy budowniczowie, ale także większość rzemieślników domowych. Montowanie tych paneli na ścianie może być dla niektórych pierwszym doświadczeniem. Technologia nie różni się od wykończenia paneli ściennych z MDF, pod laminatem potrzebna jest pionowa lub pozioma skrzynia z małego drewnianego drążka, do którego zostaną przymocowane panele. Istnieje możliwość montażu na płynnych gwoździach lub klejach, ale w tym przypadku konieczne jest uzyskanie idealnie płaskich ścian.

Laminat na ścianach można łączyć, ale zaleca się stosowanie różnych kolorowych paneli z tej samej kolekcji. Takie rozwiązania są szczególnie skuteczne w przypadku instalacji diagonalnej, która jest najbardziej praktyczna w przypadku laminatu. Takie ułożenie paneli na ścianie pozwala rozłożyć ładunek i zamocować laminat w kilku kierunkach.

To sprawia, że ​​instalacja jest tak niezawodna i trwała, jak to możliwe, ale zwiększa koszty wraz ze wzrostem liczby paneli wykończeniowych. Należy to wziąć pod uwagę przy zakupie materiału i zakupie po przekątnej jest o 5-10% więcej.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-13


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-14

Rozwiązania projektowe na korytarz

Na podłodze korytarza zazwyczaj umieszcza się laminat pod drzewem, a producenci oferują szeroką gamę tych produktów. W małych zaciemnionych korytarzach lepiej jest użyć jasnego laminatu, który wizualnie rozszerza przestrzeń. Może to być bielony dąb, klon, buk lub jesion. Ciemny laminat lepiej stosować na korytarzach z dobrym oświetleniem i dużą powierzchnią. W mniejszych pomieszczeniach należy połączyć ciemną podłogę z jasnymi ścianami. Lepiej jest używać laminatu odpornego na wilgoć na podłodze, ponieważ czyszczenie odbywa się tutaj częściej niż w innych pomieszczeniach.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-16


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-17

Pełne wykończenie korytarza podłogami laminowanymi to spektakularna technika, w której wykorzystuje się kolekcje kontrastowych kolorów na podłodze i ścianach. Część dużego korytarza może być wykończona jednym kolorowym laminatem, dzięki czemu podłoga unosi się na ścianie i podsuwa się do sufitu. Takie rozwiązania są typowe dla nowoczesnych stylów w aranżacji wnętrz.

Popularność laminatu pod skórą rośnie, tworzy wyjątkowe poczucie luksusu i bogactwa. Producenci wytwarzają kolekcje, których panele imitują skórę rzadkich odmian, w tym egzotycznych zwierząt. Innym kierunkiem jest produkcja materiału outdoorowego, którego wzór imituje naturalne drewno, oraz faktura - wzór skóry. Na przykład można kupić szary dąb z reliefem pod skórą aligatora. Wybierając laminat do ścian korytarzy, należy wziąć pod uwagę odcień używanych drzwi. Muszą być kontrastowe i nie łączyć się z panelami w jedną całość.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-18


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-19

Główne zalety laminatu w korytarzu

Laminat ułożony na podłodze i powierzchnia ścian wyłożona tym materiałem to dobry wybór na korytarz. Wysoka jakość warstwy laminującej sprawia, że ​​powierzchnie są praktyczne i łatwe do czyszczenia. Ponadto materiał ma następujące zalety:

  • szeroki zakres;
  • prosta instalacja;
  • długa żywotność;
  • dobra odporność na wodę;
  • zdolność do wytrzymywania dużych obciążeń.

Jakościowo układaj laminat może być sobą, a to znacznie zmniejsza koszty naprawy domu.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-20


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-21

Decyzje projektowe twórców kolekcji laminatów różnią się od decyzji producentów tapet i tynków dekoracyjnych. Tylko panele ścienne mogą konkurować z tym materiałem, ale nie różnią się pod względem różnych wzorów. Jego użycie pozwoli Ci stworzyć ekskluzywne wnętrze przy minimalnych kosztach. Koszt kolekcji 21 i 22 klasy jest prawie taki sam jak cena wysokiej jakości płyt MDF produkowanych przez krajowych producentów materiałów ściennych. Wszystko to sprawia, że ​​laminat jest jednym z najlepszych rozwiązań na korytarzu.


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-22


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-23


laminat-v-prihozhej-vozmozhnosti-pokritiya-25-foto-24

Obejrzyj film: Odnawiamy stare meble - farby Annie Sloan ;- Moja nowa miłość ;- (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send