Drzwi do łazienki i szkła toaletowego Plastikowe ślizgowe wilgoć fornirów, jak wybrać salę masywu z progiem w Chruszczowce, jaki materiał umieścić - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Drzwi łazienkowe: wariacje konstrukcyjne (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wybierając drzwi do łazienki, musisz wziąć pod uwagę nie tylko swoje preferencje we wnętrzu, ale także warunki pracy. Wysoka wilgotność i wysoka temperatura mogą spowodować poważne uszkodzenie produktu wykonanego z materiałów nieprzeznaczonych do pracy w takich warunkach. Tradycyjnie drzwi są wybierane jednocześnie dla całego mieszkania lub domu, dlatego warto zacząć od łazienki i toalety. Może się okazać, że w eleganckich drzwiach ze szkła wenge do salonu nie będzie pary podobnych drzwi z materiałów wodoodpornych. Jednak zadanie wyboru drzwi do łazienki i toalety nie jest trudne, producenci wytwarzają szeroką gamę produktów, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto.jpeg">


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto

Rodzaje drzwi do łazienki

Odporne na wilgoć drzwi do łazienki mogą być wykonane z naturalnych i sztucznych materiałów. Oczywiście tradycyjne modele drewniane są dalekie od najlepszej opcji. Wymagane są słoiki z drewna o wysokiej temperaturze i ekstremalnych temperaturach, pęknięcia, zmiany geometrii i pilne naprawy. Wyjątkiem mogą być drzwi do łazienki cisa lub modrzewia. To drewno nie boi się wysokiej wilgotności, ale cis jest drogi, a modrzew ma dużą wagę. Nic dziwnego, że właściciele nieruchomości wolą klasyczne drzwi wewnętrzne do łazienki, wykonane z nowoczesnych materiałów odpornych na wilgoć.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-4


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-5

Drzwi łazienkowe z laminatu i laminatu

Właściciele standardowych apartamentów preferują niedrogie drzwi do łazienki i łazienki. Rzeczywiście, w „Chruszczowie” będą wyglądać dziwne drzwi z szeregu wenge lub merbau. W przypadku naprawy budżetu najbardziej kompetentnym wyborem byłyby drzwi laminowane, które można wybrać dla dowolnego projektu i koloru. Powłoka takich produktów może być z laminatu lub laminatu. Materiały te powstają z ozdobnego papieru, nasączonego lakierem. Różnica polega na tym, że konwencjonalny laminat ma grubość tylko 0,2 mm i tylko jedną warstwę ochronną. Zaleca się umieszczanie drzwi z powłoką tego typu w pomieszczeniach o wilgotności nie większej niż 60%. Inną wadą jest brak odporności laminatu na naprężenia mechaniczne. Podczas pracy na progach pojawiają się zadrapania, które będą trudne do ukrycia.

Laminatyna ma wyższe właściwości wytrzymałościowe, ponieważ składa się z kilku warstw papieru i ma lepszą ochronę. Takie drzwi nadają się nie tylko do łazienki, ale także do łazienki w „Chruszczowie” lub „Breżniewce”. Ich koszt jest nieco wyższy niż w przypadku modeli z powłoką laminowaną, ale żywotność jest znacznie dłuższa.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-7


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-8

Drzwi z okleiny naturalnej i sztucznej

Zaleca się instalowanie naturalnych drzwi fornirowanych w łazience, jeśli stosowane drewno jest wodoodporne. Produkty te wyglądają szlachetnie, poważnie, ale praktyczność powinna przewyższyć te zalety. Nowoczesne drzwi ekoshpony mają nie mniej atrakcyjny wygląd, najczęściej naśladują fakturę i fakturę naturalnego drewna. Jednocześnie są całkowicie wodoodporne, różnią się długą żywotnością i doskonale odporne na obciążenia mechaniczne.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-9


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-10

Produkują sztuczną okleinę z polichlorku winylu, tworzywo sztuczne nie boi się wody, a nowoczesne technologie pozwalają szczegółowo odwzorować fakturę drewna. Z tego powodu drzwi PCV do łazienki są najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza że kupujący nie ma ograniczonego wyboru. Możesz kupić wodoodporne drzwi pod wenge, bielony dąb, ciemny orzech lub inny popularny rodzaj drewna. Wizualnie powłoka PVC nie różni się od naturalnego drewna, dlatego została nazwana sztuczną okleiną.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-11


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-12

Producenci produkują plastikowe drzwi do łazienki z dodatkowymi wkładkami wykończeniowymi z matowego, satynowanego, przyciemnianego szkła. Możesz kupić modele z lusterkami, witrażami i szkliwionymi modelami, z sitodrukiem i dekoracyjnym tłoczeniem. Produkowane są drzwi w różnych stylach, nie tylko klasyczne, barokowe, ale także hi-tech lub nowi fani znajdą porządny model.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-13


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-14

Szklane drzwi

Szklane drzwi łazienki wykonane z grubego szkła hartowanego stają się coraz bardziej popularne. Mają pudełko z sosny lub aluminium, dostępne są z przyciemnianym i matowym szkłem. W asortymencie znajdują się modele z lustrzaną powierzchnią, które są w stanie zapewnić maksymalny poziom prywatności. Ozdobione szklanym drzwiczkami do nadruku fotograficznego do łazienki może być dekoracją wnętrza w dowolnym stylu. Asortyment jest tak szeroki, że łatwo jest wybrać model do ekskluzywnych projektów. Drzwi są praktyczne, charakteryzują się wysoką wytrzymałością i bezpretensjonalnością, mają długą żywotność. Uszczelnienie jest zainstalowane wzdłuż obwodu wstęgi, zapewniając szczelność wymaganą do kąpieli.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-15


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-16


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-17

Cechy konstrukcyjne drzwi łazienki

Wewnętrzne plastikowe drzwi do łazienki i toalety mają wiele ważnych różnic. Ich wysokość jest podobna do modeli przeznaczonych do pomieszczeń mieszkalnych, ale szerokość jest tradycyjnie mniejsza. Jest to spowodowane nie tylko tradycyjnie małymi rozmiarami pomieszczeń, ale także praktycznością. Kolejny ważny niuans: drzwi z progiem muszą być zainstalowane w łazience, co pozwoli wyeliminować przeciągi i kondensację.

Produkowane są przesuwane drzwi do łazienki i toalety, ukryte drzwi, huśtawki i modele składane. Które drzwi lepiej wybrać? Klasyczne drzwi skrzydłowe zapewniają maksymalny poziom szczelności. Ukryte drzwi są oryginalnym rozwiązaniem, ale ich elementy konstrukcyjne mogą nie być gotowe do wytrzymania wysokiej wilgotności. Bardziej praktyczne drzwi przesuwne do łazienki będą wygodne w wąskim korytarzu, nie będą przeszkadzały w przejściu, pozwolą ozdobić przestrzeń przed łazienką wazonem podłogowym lub innym elementem dekoracyjnym.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-2.jpeg">


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-18


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-19

Jak wybrać drzwi do łazienki?

Jakie drzwi, jaki materiał wybrać w łazience? Tradycyjnym rozwiązaniem były białe modele do malowania, teraz wybór jest znacznie większy i wielu fanów kontrastowych stylów woli raczej tapetę wenge niż beżowy. Ciemne płótno będzie się wyróżniać na podobnym tle, ale mimo to cień jest kwestią gustu. Najlepszym wyborem są plastikowe drzwi do łazienki, takie modele nadają się do miejskiego mieszkania i do poważnej rezydencji. Drzwi ze szkła staną się dobrym wyborem, ale ich koszt jest znacznie wyższy. Przy naprawach budżetowych lepiej jest instalować modele z powłoką laminowaną, jest bardziej praktyczne niż laminat, a żywotność takich drzwi będzie 2-3 razy dłuższa.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-20


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-21


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-22

Przy wyborze drzwi warto wziąć pod uwagę, że łazienka i toaleta są małe. Wymiary produktów przeznaczonych do tych pomieszczeń są mniejsze niż przy drzwiach do sypialni lub salonu. Producenci biorą to pod uwagę i jeśli wyprodukują kolekcję wenge lub wiśni, z pewnością będą oferować kilka rozmiarów drzwi. Również przy zakupie skrzydła drzwiowego nie należy zapominać o dodatkowych elementach: pudełku, obudowie, akcesoriach. Szczególną uwagę należy zwrócić na zadaszenia i uchwyty: powinny być pokryte powłoką ochronną, która przedłuży żywotność w warunkach wysokiej wilgotności. Klamki w łazience muszą być wyposażone w zatrzask lub zamek, ponieważ jest to prywatny pokój.


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-23


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-24


dveri-v-vannuyu-konstruktivnie-variacii-27-foto-25

Obejrzyj film: 066 Ozdobny projekt HUBA Ornamental HUBA design (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send