Płytka do toalety układanej własnymi rękami, Płytka ceramiczna do podłogi i ściany do małej łazienki, z widokiem na białą Piękna mozaika w naprawie i projektowaniu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Płytka do toalety: jak wybrać i założyć własne ręce (62 zdjęcia)

Płytka do toalety zwykle wymaga starannej selekcji, ponieważ niewłaściwy kolor spowoduje powstanie małego pokoju, a więc małego, a niewłaściwy materiał pęknie w ciągu kilku lat. Ważne jest, aby pamiętać wiele drobnych rzeczy: wszystko ma znaczenie, od rozmiaru do rysunku; że nie można umieścić płytek ściennych na podłodze i przykleić płytek ściennych do ściany; że układanie płytek w toalecie zajmie kilka dni.A pierwszą rzeczą, którą musisz zapamiętać, jest to, że płytki ceramiczne są umieszczane w toalecie, która ma całą listę szczególnych zalet:

 • Biernie pasywny. Grzyby i pleśń przyklejają się do drewna i kamienia, co jest bardzo ważne dla toalety. W panelach drewnianych można również włączyć pasożyty, linoleum można pokryć grzybem. Płytka jest używana nawet w placówkach medycznych.
 • Nie powoduje alergii. Drewno może wpływać na wrażliwe ciało, jak również na różnorodne materiały, które mają w swoim składzie plastik. W przypadku płytek taki problem nie występuje.
 • Odporny na wilgoć. Płytka ceramiczna do toalety jest również doskonałym rozwiązaniem - nawet jeśli przebije się wewnętrzna rura, nic się nie stanie na podłodze ani na ścianach.
 • Łatwy do czyszczenia. Wykończenie płytek toaletowych pozwala zapomnieć o trudnościach, które są wymagane przy pielęgnacji drewna lub kamienia naturalnego. Wystarczy od czasu do czasu wytrzeć go wilgotną szmatką wodą z mydłem - i wszystko będzie czyste i lśniące jak w pierwszym dniu instalacji.
 • Trwałe i słabo przetarte. Nawet jeśli chodzisz po niej codziennie - a płytka podłogowa do toalety ma być cały czas chodzona - nie zmienia jej właściwości, nie traci koloru, a nie izotretsya.
 • Odporny na ogień. Jeśli w rodzinie jest palacz, kafelki do toalety będą doskonałym rozwiązaniem, ponieważ sprawią, że ogień stanie się niewiarygodny. Ceramika nie pali się i jest ogólnie niewrażliwa na temperatury.
 • Estetyka. Opcje wykończenia płytek toaletowych są naprawdę nieograniczone, ponieważ jest ich ogromna liczba. Różne kolory, rozmiary, tekstury - to wszystko pozwala bez końca eksperymentować z rozwiązaniami projektowymi.

Oczywiście płytki ceramiczne mają wadę - są dość kruche, a jeśli upuścisz na nie coś ciężkiego, zwłaszcza z pewnej wysokości, pęknie. Wymaga to również starannej stylizacji - nawet osoba, która nie była zaangażowana w naprawianie życia, może przeprowadzić ten proces, ale będzie musiał spędzić dużo czasu i zainwestować w ten wysiłek. Najpierw jednak musisz zdecydować, jak wybrać płytkę do toalety.

Jak układać płytki w toalecie: rodzaje, kolory, sposoby układania i ich kombinacje

Układanie płytek na podłodze w toalecie jest rodzajem sztuki, która wymaga kreatywnego podejścia i posiadania całej różnorodności informacji na temat tego, jaki to rodzaj płytek, jak wygląda, jak można go układać i jak to wszystko pasuje do siebie.

Tak więc zdarza się płytka ceramiczna:

 • Maolika Lekka, podwójnie wypalona płytka, która jest trwała.
 • Terralya. Również lekkie płytki, które są wypalane dwukrotnie, ale wykonane z droższych surowców. Sam w sobie jest biały, pokryty kolorem podczas procesu wypalania i pokryty tylko jedną warstwą powłoki po. Bardzo jasny, nasycony kolor.
 • Cotto. Ciężka płytka, która nie jest szkliwiona i dlatego ma kolor wypalanej gliny - różne odcienie czerwieni, czerwieni, brązu. Jego powierzchnia jest porowata, krawędzie są nierówne.
 • Gres porcelanowy. Nie szkliwione, ale produkowane przy użyciu prasy i mogą być polerowane. Różni się siłą i faktem, że nawet pęknięty zachowuje jednolity kolor.
 • Klinkier Najbardziej wytrzymała opcja, ciężkie płytki, które są używane do podłóg. Jest przeszklony i dlatego ma dużą różnorodność kolorów.
 • Płytka teksturowana. Jeśli płytki ceramiczne zostały wynalezione w zasadzie kilka wieków temu, to ich teksturowana wersja jest wynalazkiem ostatnich czasów. Naśladuje - zarówno w kolorze, jak iw dotyku - inne materiały: drewno, metal, powierzchnię lustra. Jest kosztowny, nieco bardziej kruchy niż inne, ale pozwala rozwinąć pomysły projektowe w pełnym zakresie.
 • Mozaika. Ściśle mówiąc, nie jest to oddzielny rodzaj płytek, lecz po prostu mała kolorowa płytka innych typów, która nadaje się do dekoracji złożonych powierzchni: łuków, nierównych kropli, wypukłości lub zagłębień. Często jest to wzór lub wzór.

Mozaika jest umieszczana na podłodze i na ścianach, w zależności od materiału, jak również płytek teksturowanych. Klinkier, porcelana i cotto są zbyt ciężkie i umieszczane są wyłącznie na podłodze, a terral i maolica, ze względu na swoją lekkość, idealnie pasują do ścian. Aby wynik wyglądał, wybór płytki musi uwzględniać metodę instalacji, w tym:

 • Klasyczny. Najłatwiejsza opcja - płytka jest umieszczona prosto, równolegle do podłogi. Może być pionowa i pozioma, w zależności od tego, jak celujesz w wąskie i szerokie boki. Możesz także układać wzory, od najprostszych szachów do bardziej złożonych.
 • Przekątna Znacznie trudniej wykonać, ponieważ musisz kupić trójkątną płytkę i półkolistkę, która zmieści się na bokach, ale wynik jest tego wart. Wygląda spektakularnie, zwłaszcza jeśli zastosujesz kilka kolorów i zrobisz wszystko ostrożnie. Zwykle używa się kwadratowych płytek, ale można również użyć wydłużonych - w niektórych pokojach będzie to dobrze wyglądać.
 • Cegła. Stosuje się prostokątną płytkę, którą układa się zgodnie z zasadą zwykłego muru - nad każdą płytką znajdują się dwa. Szczególnie dobrze wygląda z cotto - pozwala stworzyć wrażenie muru starego domu.
 • W jodełkę. Płytka jest układana w „trójkącie”, wąskim bokiem do wąskiej strony. Szczególnie dobrze wygląda, jeśli zastosujesz teksturowaną płytkę wykonaną pod drzewem.
 • Mozaika. Używana jest mała płytka, która pasuje do złożonego wzoru lub wzoru. Przy wystarczającej wyobraźni możesz użyć programów, które tworzą obrazy pikseli, aby stworzyć zdjęcie według własnych upodobań.
 • Połączone opcje. Pozwala łączyć różne opcje stylizacji i różne opcje materiałów. Mogą wyglądać bardzo efektownie, zwłaszcza jeśli są stosowane zgodnie z kształtem pomieszczenia i wymaganymi zmianami wizualnymi.
Nie mniej ważny jest kolor płytki do toalety - powinien istnieć ogólny schemat kolorów, w który będą pasować wszystkie odcienie. Najbardziej popularne opcje pozostają:

 • Ciemne dno, jasny blat i ściany. Płytka w małej toalecie wygląda najczęściej w ten sposób, ponieważ pozwala ją wizualnie rozszerzyć.
 • Lekkie dno i sufit, ciemne ściany. Jeśli potrzebujesz wizualnie rozciągnąć zbyt szeroki pokój z niskim sufitem.
 • Lekkie ściany, ciemna podłoga i sufit. Jeśli potrzebujesz wizualnie rozszerzyć zbyt wąski pokój z wysokim sufitem.
 • Jasny akcent. Jedna ściana lub jakiś element wystroju - na przykład skomplikowany ornament na ścianie za toaletą - przyciąga uwagę, a także wizualnie rozszerza pokój.

Uważa się za rozsądne stosowanie zimnych odcieni koloru niebieskiego, zielonego, żółtego, różowego, pastelowego. Pozwala to wizualnie rozszerzyć pomieszczenie. Przydatne jest również używanie różnych odcieni tego samego koloru - jest to dobry sposób dla tych, którzy nie są pewni, że będą w stanie pięknie połączyć kilka kolorów.

Pionowe pasy na ścianach podnoszą sufit - projekt w małej toalecie powinien być do tego całkowicie skierowany. Ale poziome pasy wizualnie zmniejszają wysokość sufitu i rozszerzają pomieszczenie.

Oddzielnie należy pamiętać, że jeśli chcesz użyć mozaiki, płytki 3D do toalety lub złożonych elementów dekoracyjnych, lepiej jest umieścić je na poziomie oczu osoby, która weszła. Ta sztuczka pozwala odwrócić uwagę od wszelkich niedociągnięć pomieszczenia.

Tylko właściwa płytka stworzy właściwe wrażenie. Dlatego zanim zaczniesz układać płytki w toalecie własnymi rękami, najlepiej narysować szkic, aby połączyć kolor i metodę układania, i zobaczyć, jak to wygląda.


Jak umieścić płytkę w toalecie: przygotowanie

Płytka w toalecie własnymi rękami nie będzie wyglądać dobrze, jeśli nałożysz ją na starą farbę, nierówną podłogę lub pozostałości poprzedniej płytki. Dlatego przede wszystkim powinieneś zająć się stanem bazy:

 • najpierw usuń kurz i brud za pomocą szczotki, a następnie szmaty;
 • usunąć papier ścierny z farbą, resztki starych płytek odłamują się;
 • wylać jastrych na podłogę - mieszanka samopoziomująca, która usunie wszelkie nierówności powierzchni, ale wyschnie od kilku godzin do kilku dni;
 • Najpierw pokryj ściany podkładem (w tym celu możesz użyć pistoletu natryskowego), a następnie grubo pokryj je tynkiem i przeszlifuj, a następnie pokryj je ponownie podkładem.

Wynikiem tego powinna być płaska powierzchnia na ścianach i płaska powierzchnia na podłodze. Jeśli w ścianach znajdują się duże otwory, muszą być one wstępnie pokryte tynkiem i pokryte plastikową siatką, co pomoże utrzymać drugą warstwę.

Najważniejsze na tym etapie - dokładność. Jeśli tapetę można przykleić na zakrzywionych ścianach, płytki ścienne do toalety są przyklejone tylko na płaskiej powierzchni.


Jak umieścić płytki na podłodze w toalecie

Podłoga z płytek w toalecie może być dowolna - duże płytki, prostokątne płytki, mozaika do toalety - wszystkie są przymocowane zgodnie z tą samą zasadą. Na kleju. Odbywa się to konsekwentnie:

 1. pomieszczenie jest mierzone, starannie obliczono, ile płytek zajmie;
 2. płytka jest ułożona zgodnie ze szkicem narysowanym na etapie przygotowawczym i, jeśli to konieczne, jest cięta i wyrównana, aby wszystko było idealne;
 3. W wiadrze, które nie jest szkoda (większość roztworów nie jest myta), klej jest rozcieńczany, który jest przygotowywany zgodnie z instrukcjami na opakowaniu i który można łatwo wymieszać pałeczką, a nie narzędziem elektrycznym;
 4. płytka jest pokryta klejem i umieszczona na swoim miejscu;
 5. nadmiar kleju jest usuwany ze szwów miękką szmatką, powierzchnia wysycha;
 6. po zastosowaniu roztworu, który sprawi, że szczeliny między płytkami nie będą tak oczywiste - wystarczy je rozcieńczyć, założyć na szpatułkę i delikatnie położyć, usuwając nadmiar tymi samymi szmatami;
 7. kiedy jest sucho, możesz całkowicie umyć płytki.

Kombinacja kafelków w toalecie wymaga wyobraźni i ucieczki od myśli - choć możesz zrobić wersję standardową, w stylu loft, w stylu etno, w stylu klasycznym, wybierając ten, który lubisz w Internecie.

Najważniejsze jest to, że proces był przyjemnością, aby umieścić płytki w toalecie było interesujące i zabawne, a nie rutynowe i nudne. I oczywiście najważniejsze jest zaspokojenie wyniku. A jeśli do tego potrzebujesz skomplikowanej mozaiki, ciepłej podłogi lub elementów lustrzanych - tym bardziej interesujące.

Obejrzyj film: Peppa Pig Świnka Peppa po Polsku najlepsze odcinki - Kompilacja 4 - bajki dla dzieci (Listopad 2019).

Загрузка...