Płytka do toalety układanej własnymi rękami, Płytka ceramiczna do podłogi i ściany do małej łazienki, z widokiem na białą Piękna mozaika w naprawie i projektowaniu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Płytka do toalety: jak wybrać i założyć własne ręce (62 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Płytka do toalety zwykle wymaga starannej selekcji, ponieważ niewłaściwy kolor spowoduje powstanie małego pokoju, a więc małego, a niewłaściwy materiał pęknie w ciągu kilku lat. Ważne jest, aby pamiętać wiele drobnych rzeczy: wszystko ma znaczenie, od rozmiaru do rysunku; że nie można umieścić płytek ściennych na podłodze i przykleić płytek ściennych do ściany; że układanie płytek w toalecie zajmie kilka dni.


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-2


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-3


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-4


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-5


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-6

A pierwszą rzeczą, którą musisz zapamiętać, jest to, że płytki ceramiczne są umieszczane w toalecie, która ma całą listę szczególnych zalet:

 • Biernie pasywny. Grzyby i pleśń przyklejają się do drewna i kamienia, co jest bardzo ważne dla toalety. W panelach drewnianych można również włączyć pasożyty, linoleum można pokryć grzybem. Płytka jest używana nawet w placówkach medycznych.
 • Nie powoduje alergii. Drewno może wpływać na wrażliwe ciało, jak również na różnorodne materiały, które mają w swoim składzie plastik. W przypadku płytek taki problem nie występuje.
 • Odporny na wilgoć. Płytka ceramiczna do toalety jest również doskonałym rozwiązaniem - nawet jeśli przebije się wewnętrzna rura, nic się nie stanie na podłodze ani na ścianach.
 • Łatwy do czyszczenia. Wykończenie płytek toaletowych pozwala zapomnieć o trudnościach, które są wymagane przy pielęgnacji drewna lub kamienia naturalnego. Wystarczy od czasu do czasu wytrzeć go wilgotną szmatką wodą z mydłem - i wszystko będzie czyste i lśniące jak w pierwszym dniu instalacji.
 • Trwałe i słabo przetarte. Nawet jeśli chodzisz po niej codziennie - a płytka podłogowa do toalety ma być cały czas chodzona - nie zmienia jej właściwości, nie traci koloru, a nie izotretsya.
 • Odporny na ogień. Jeśli w rodzinie jest palacz, kafelki do toalety będą doskonałym rozwiązaniem, ponieważ sprawią, że ogień stanie się niewiarygodny. Ceramika nie pali się i jest ogólnie niewrażliwa na temperatury.
 • Estetyka. Opcje wykończenia płytek toaletowych są naprawdę nieograniczone, ponieważ jest ich ogromna liczba. Różne kolory, rozmiary, tekstury - to wszystko pozwala bez końca eksperymentować z rozwiązaniami projektowymi.

Oczywiście płytki ceramiczne mają wadę - są dość kruche, a jeśli upuścisz na nie coś ciężkiego, zwłaszcza z pewnej wysokości, pęknie. Wymaga to również starannej stylizacji - nawet osoba, która nie była zaangażowana w naprawianie życia, może przeprowadzić ten proces, ale będzie musiał spędzić dużo czasu i zainwestować w ten wysiłek. Najpierw jednak musisz zdecydować, jak wybrać płytkę do toalety.


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-2.jpeg">


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-8


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-9


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-10


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-11


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-12


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-14


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-15

Jak układać płytki w toalecie: rodzaje, kolory, sposoby układania i ich kombinacje

Układanie płytek na podłodze w toalecie jest rodzajem sztuki, która wymaga kreatywnego podejścia i posiadania całej różnorodności informacji na temat tego, jaki to rodzaj płytek, jak wygląda, jak można go układać i jak to wszystko pasuje do siebie.


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-16


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-17


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-18


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-19


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-20


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-21


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-22


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-23

Tak więc zdarza się płytka ceramiczna:

 • Maolika Lekka, podwójnie wypalona płytka, która jest trwała.
 • Terralya. Również lekkie płytki, które są wypalane dwukrotnie, ale wykonane z droższych surowców. Sam w sobie jest biały, pokryty kolorem podczas procesu wypalania i pokryty tylko jedną warstwą powłoki po. Bardzo jasny, nasycony kolor.
 • Cotto. Ciężka płytka, która nie jest szkliwiona i dlatego ma kolor wypalanej gliny - różne odcienie czerwieni, czerwieni, brązu. Jego powierzchnia jest porowata, krawędzie są nierówne.
 • Gres porcelanowy. Nie szkliwione, ale produkowane przy użyciu prasy i mogą być polerowane. Różni się siłą i faktem, że nawet pęknięty zachowuje jednolity kolor.
 • Klinkier Najbardziej wytrzymała opcja, ciężkie płytki, które są używane do podłóg. Jest przeszklony i dlatego ma dużą różnorodność kolorów.
 • Płytka teksturowana. Jeśli płytki ceramiczne zostały wynalezione w zasadzie kilka wieków temu, to ich teksturowana wersja jest wynalazkiem ostatnich czasów. Naśladuje - zarówno w kolorze, jak iw dotyku - inne materiały: drewno, metal, powierzchnię lustra. Jest kosztowny, nieco bardziej kruchy niż inne, ale pozwala rozwinąć pomysły projektowe w pełnym zakresie.
 • Mozaika. Ściśle mówiąc, nie jest to oddzielny rodzaj płytek, lecz po prostu mała kolorowa płytka innych typów, która nadaje się do dekoracji złożonych powierzchni: łuków, nierównych kropli, wypukłości lub zagłębień. Często jest to wzór lub wzór.


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-24


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-25


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-26


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-28


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-29


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-30


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-31


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-32

Mozaika jest umieszczana na podłodze i na ścianach, w zależności od materiału, jak również płytek teksturowanych. Klinkier, porcelana i cotto są zbyt ciężkie i umieszczane są wyłącznie na podłodze, a terral i maolica, ze względu na swoją lekkość, idealnie pasują do ścian. Aby wynik wyglądał, wybór płytki musi uwzględniać metodę instalacji, w tym:

 • Klasyczny. Najłatwiejsza opcja - płytka jest umieszczona prosto, równolegle do podłogi. Może być pionowa i pozioma, w zależności od tego, jak celujesz w wąskie i szerokie boki. Możesz także układać wzory, od najprostszych szachów do bardziej złożonych.
 • Przekątna Znacznie trudniej wykonać, ponieważ musisz kupić trójkątną płytkę i półkolistkę, która zmieści się na bokach, ale wynik jest tego wart. Wygląda spektakularnie, zwłaszcza jeśli zastosujesz kilka kolorów i zrobisz wszystko ostrożnie. Zwykle używa się kwadratowych płytek, ale można również użyć wydłużonych - w niektórych pokojach będzie to dobrze wyglądać.
 • Cegła. Stosuje się prostokątną płytkę, którą układa się zgodnie z zasadą zwykłego muru - nad każdą płytką znajdują się dwa. Szczególnie dobrze wygląda z cotto - pozwala stworzyć wrażenie muru starego domu.
 • W jodełkę. Płytka jest układana w „trójkącie”, wąskim bokiem do wąskiej strony. Szczególnie dobrze wygląda, jeśli zastosujesz teksturowaną płytkę wykonaną pod drzewem.
 • Mozaika. Używana jest mała płytka, która pasuje do złożonego wzoru lub wzoru. Przy wystarczającej wyobraźni możesz użyć programów, które tworzą obrazy pikseli, aby stworzyć zdjęcie według własnych upodobań.
 • Połączone opcje. Pozwala łączyć różne opcje stylizacji i różne opcje materiałów. Mogą wyglądać bardzo efektownie, zwłaszcza jeśli są stosowane zgodnie z kształtem pomieszczenia i wymaganymi zmianami wizualnymi.


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-33


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-34


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-35


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-37


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-3.jpeg">


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-38


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-39


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-40


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-41


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-42


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-43


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-44

Jak umieścić płytkę w toalecie: przygotowanie

Płytka w toalecie własnymi rękami nie będzie wyglądać dobrze, jeśli nałożysz ją na starą farbę, nierówną podłogę lub pozostałości poprzedniej płytki. Dlatego przede wszystkim powinieneś zająć się stanem bazy:

 • najpierw usuń kurz i brud za pomocą szczotki, a następnie szmaty;
 • usunąć papier ścierny z farbą, resztki starych płytek odłamują się;
 • wylać jastrych na podłogę - mieszanka samopoziomująca, która usunie wszelkie nierówności powierzchni, ale wyschnie od kilku godzin do kilku dni;
 • Najpierw pokryj ściany podkładem (w tym celu możesz użyć pistoletu natryskowego), a następnie grubo pokryj je tynkiem i przeszlifuj, a następnie pokryj je ponownie podkładem.

Wynikiem tego powinna być płaska powierzchnia na ścianach i płaska powierzchnia na podłodze. Jeśli w ścianach znajdują się duże otwory, muszą być one wstępnie pokryte tynkiem i pokryte plastikową siatką, co pomoże utrzymać drugą warstwę.

Najważniejsze na tym etapie - dokładność. Jeśli tapetę można przykleić na zakrzywionych ścianach, płytki ścienne do toalety są przyklejone tylko na płaskiej powierzchni.


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-45


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-46


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-47


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-48


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-49

Jak umieścić płytki na podłodze w toalecie

Podłoga z płytek w toalecie może być dowolna - duże płytki, prostokątne płytki, mozaika do toalety - wszystkie są przymocowane zgodnie z tą samą zasadą. Na kleju. Odbywa się to konsekwentnie:

 1. pomieszczenie jest mierzone, starannie obliczono, ile płytek zajmie;
 2. płytka jest ułożona zgodnie ze szkicem narysowanym na etapie przygotowawczym i, jeśli to konieczne, jest cięta i wyrównana, aby wszystko było idealne;
 3. W wiadrze, które nie jest szkoda (większość roztworów nie jest myta), klej jest rozcieńczany, który jest przygotowywany zgodnie z instrukcjami na opakowaniu i który można łatwo wymieszać pałeczką, a nie narzędziem elektrycznym;
 4. płytka jest pokryta klejem i umieszczona na swoim miejscu;
 5. nadmiar kleju jest usuwany ze szwów miękką szmatką, powierzchnia wysycha;
 6. po zastosowaniu roztworu, który sprawi, że szczeliny między płytkami nie będą tak oczywiste - wystarczy je rozcieńczyć, założyć na szpatułkę i delikatnie położyć, usuwając nadmiar tymi samymi szmatami;
 7. kiedy jest sucho, możesz całkowicie umyć płytki.

Kombinacja kafelków w toalecie wymaga wyobraźni i ucieczki od myśli - choć możesz zrobić wersję standardową, w stylu loft, w stylu etno, w stylu klasycznym, wybierając ten, który lubisz w Internecie.

Najważniejsze jest to, że proces był przyjemnością, aby umieścić płytki w toalecie było interesujące i zabawne, a nie rutynowe i nudne. I oczywiście najważniejsze jest zaspokojenie wyniku. A jeśli do tego potrzebujesz skomplikowanej mozaiki, ciepłej podłogi lub elementów lustrzanych - tym bardziej interesujące.


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-50


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-51


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-52


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-53


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-54


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-55


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-56


plitka-dlya-tualeta-kak-vibrat-i-ulozhit-svoimi-rukami-62-foto-57Obejrzyj film: Peppa Pig Świnka Peppa po Polsku najlepsze odcinki - Kompilacja 4 - bajki dla dzieci (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send