Błyszcząca biała sypialnia z szafą narożną i nowoczesną klatką piersiową, błyszczące czarne meble z rysunkiem we wnętrzu, fasady z polerowaną powierzchnią - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Błyszcząca sypialnia: genialny komfort (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Czy pokój przeznaczony do spania i odpoczynku może być genialny? Czy to koliduje z człowiekiem? Okazuje się, że może nie boli. Połysk w sypialni przyciąga i fascynuje, a nowoczesne błyszczące zestawy słuchawkowe są mocno osadzone na szczycie popularności.

Musujący sen

Błyszczące sypialnie, a nawet białe, dla wielu pokoleń ludzi były nieosiągalnym ideałem, obrazem z zagranicznego magazynu. W tym czasie w sprzedaży znajdowały się wyjątkowo praktyczne i niebrudzące ciemnobrązowe zestawy słuchawkowe, więc obywatele starali się poprawić wnętrze, kupując dodatkowe białe akcesoria, takie jak wazony, zasłony lub zasłony na oknach.

Dziś to już nie jest problem, bajka stała się rzeczywistością - dla wielu pokoi dostępne są błyszczące meble do wszystkich pomieszczeń. Teraz niebezpieczeństwo jest inne: nie przesadzaj z bielą i blaskiem.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto.png">


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto

Co mówią psychologowie?

Wierzono, że obecność połysku w sypialni dowolnego koloru jest niedopuszczalna. Podobno odbicia przedmiotów i odblaski mogą przestraszyć osobę, która obudziła się w środku nocy, aw ciągu dnia są po prostu denerwujące. Jednak polerowane zestawy sypialni i luster zawsze były i nikt nie narzekał.

Biała błyszcząca sypialnia to bardzo dobre rozwiązanie. Ten kolor jest neutralny, nie męczący dla oczu, nie wywołuje napięcia nerwowego.

Co to jest atrakcyjny połysk?

Połysk na powierzchni mebli dowolnego koloru ma wielu wielbicieli. I jest kilka powodów:

  • Równie dobrze odbija sztuczne światło i naturalne, przenikające do pomieszczenia.
  • Sprawia, że ​​nawet najmniejsze pomieszczenie jest wygodniejsze, łatwiejsze i bardziej optymistyczne.
  • Błyszcząca powierzchnia wizualnie zwiększa przestrzeń, co jest szczególnie ważne w przypadku małych przestrzeni. Tak, a właściciele przestronnych sypialni nie mają nic przeciwko temu, że wydają się jeszcze większe.
  • Uroczysty połysk sprawia, że ​​najbardziej typowe ustawienie z matowymi powierzchniami równoważy ciemną gamę kolorów.

Ten sam efekt tworzą lustra, ale w sypialni musisz być ostrożny z nimi i mieć je poprawnie.

Aby pokój nie przypominał luksusowego, ale wciąż szpitalnego oddziału, białe błyszczące meble do sypialni są rozcieńczone kolorowymi akcentami.

Jeśli chodzi o sufit, aby nie przesadzić z blaskiem, lepiej wybrać matowy. Ściany są również preferowane jako spokojne dźwięki, jak to możliwe.

Wnętrze sypialni z białymi meblami jest bardzo opłacalne, ponieważ białe meble idealnie współgrają z każdym innym kolorem. Na przykład żółte zasłony lub narzuta na łóżko mogą zostać zmienione na czerwone lub zielone w razie potrzeby - wystrój pokoju nie ucierpi. Białe błyszczące meble to najlepszy sposób na zaprojektowanie sypialni w kontrastowych odcieniach.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-4


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-5


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-2.png">

Z błyszczącymi powierzchniami organicznie wyglądają jak plastik, metal, emalia, szkło. Aby uniknąć nadmiernego połysku we wnętrzu, niepożądane jest nadmierne używanie luster.

Kolor

Biały połysk, jak już zauważono, uzupełnia i ożywia ciepłe wnętrze sypialni, pastelowo-matową powierzchnię ścian, sufitu lub podłogi, która jest tradycyjna w sypialni. Właściciele, skłonni do eksperymentowania, ozdabiają swoje sypialnie w nowoczesnym stylu za pomocą bardzo różnych metod i kolorów.

Turkusowy

Biało-turkusowa sypialnia uosabia spokój, łagodzi zmęczenie w ciągu dnia. Fasada z misternym wzorem wywołuje myśli o luksusie Wschodu.

Żółty

W wersji błyszczącej wygląda bardziej jak złoty. Mogą to być nie tylko większe szafki lub fasady mebli, ale także cień zasłon lub narzut.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-6


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-7

Orange

W swojej najczystszej formie nie nadaje się do sypialni ze względu na jej jasność. Jednak ogólna paleta kolorów nie stoi w sprzeczności z gamą kolorów pastelowych: brzoskwini, moreli. Staje się miękka i romantyczna.

Kontrasty

Czarno-białe klasyki najlepiej pasują do połysku, ale „rama” na białe meble powinna pasować do wnętrza. Połączenie bieli i czerni domyślnie zakłada wyraźną geometrię kształtów i linii. Barok, Art Deco, Empire czy Rococo nie są wykluczone, ale trzeba będzie więcej pracy nad stylem. Opcjonalnie ciemna tapeta ze srebrnym wzorem na ścianach oraz białe łóżko z błyszczącym czarnym zagłówkiem. Ta kombinacja wygląda elegancko i drogo.

Czarno-biały grawerunek umieszczony nad błyszczącą białą komodą będzie wyglądał imponująco na jasnych ścianach. Kontrastujące fasady - czarno-białe - mogą składać się z narożnej szafki.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-8


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-9

Meble

Sypialnia jest miejscem odpoczynku, celem spokoju, więc meble tutaj wymagają minimum, tylko to, co niezbędne. Wystarczy szafa, łóżko, komoda, toaletka.

Łóżko

Biały błyszczący podwójny model będzie „wisienką na torcie” w sypialni, nieuchronnie przyciągając uwagę. Wygląda jeszcze ciekawiej z kontrastem - ciemny lub jasny - wystrój w postaci narzuty. Mogą to być również czarne fragmenty na błyszczącym zagłówku i ramie.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-10


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-11

Komoda

Wśród mebli jest uważany za niezbędny w każdym pomieszczeniu. Jest funkcjonalny i zawiera wszystkie „dodatkowe” małe rzeczy. Rynek oferuje różnorodne modele, ale absolutnym faworytem są klasyczne - białe błyszczące komody. Wykonywane są w wielu stylach: klasycznym, nowoczesnym, art deco, minimalizmie.

Biała błyszcząca komoda idealnie pasuje do każdego wnętrza, najważniejsze jest, aby podnieść ją w odpowiednim kształcie. Na błyszczącym blacie świetnie sprawdzają się delikatne plastikowe, wazony i lampki nocne. Błyszcząca biała komoda ozdobi elegancką lub prostą sypialnię, po prostu w niej zamieszka. W rzeczywistości, masywny, ze względu na kolor, nie wygląda tak.

Jeśli sypialnia jest mała, komoda może być również używana jako toaletka z lustrem nad nią.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-12


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-13

Szafa

Białe błyszczące szafy do sypialni są w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Równie dobrze uzupełniają wnętrze, dodając powagi i wyrazistości. Nawet największy model będzie organicznym dodatkiem do pokoju z innymi białymi meblami.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-15


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-16

Instrukcje pielęgnacyjne

Meble wykonane są głównie z MDF, a następnie z błyszczącą powłoką dla elewacji, więc jej cena nie jest przestrzenią, dostępną dla wielu. Jednak wiele gospodyń domowych jest przekonanych, że błyszcząca powierzchnia, zwłaszcza czarna, zawsze pozostanie odciskami palców i plamami po wycieraniu. Te obawy nie są nierozsądne, ale wszelkie meble, nie tylko błyszczące, stają się brudne. Potrzebujesz odpowiedniej opieki.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-17


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-18

Niektórzy konsumenci mają wątpliwości co do poziomu jakości i stopnia trwałości błyszczącej powłoki. Aby błyszcząca szafa lub komoda pozostała piękna dłużej, należy użyć specjalnych narzędzi zgodnie z instrukcjami. Oznacza to, że przetrzyj meble w razie potrzeby, ale nie więcej niż dwa razy w miesiącu. A obecne fasady należy czyścić miękką, wilgotną szmatką co trzy dni. Fanatyzm nie jest mile widziany, ponieważ nadmierne stosowanie produktów zawierających aktywne składniki chemiczne może stopniowo niszczyć połysk.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-19


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-20

Rynek oferuje wiele opcji, głównie w tradycyjnym stylu, ale kolory i kształty błyszczących mebli do sypialni mogą być najbardziej nie do pomyślenia i fantazji.

Sam połysk, bez dodatkowego wystroju, sprawia, że ​​każde wnętrze jest radosne, eleganckie i bogate. Aby sypialnia stała się spokojna, wystarczy kupić białe błyszczące meble. A sytuacja w pokoju bajecznie się zmieniła.


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-21


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-22


glyancevaya-spalnya-blestyashij-uyut-25-foto-23

Obejrzyj film: Każdy może zrobić swój zagłówek do łóżka w sypialni. Dorota Szelągowska pokazuje jak! (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send