Sufit na werandzie Wykończenie i ocieplenie niż uzdrowienie w domu letnim, Letni pokój Izolacja termiczna, panele drewniane na tarasie - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Sufit na ganku: odpowiednie materiały do ​​izolacji i wykończenia (27 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Właściciele prywatnych domów i willi często zwiększają powierzchnię mieszkalną ze względu na przedłużenie letniego pokoju lub werandy. Tutaj możesz spędzić przyjemną herbatę w kręgu bliskich, zorganizować wakacje lub spędzić relaksujące wakacje. Aby w pełni wykorzystać dodatkowe metry kwadratowe, nie tylko w ciepłym sezonie, ale także jesienią i zimą, konieczne jest wykonanie izolacji sufitu werandy, a także zadbanie o wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-2

Cechy działania werandy

Naprawa i dekoracja sufitów muszą być przeprowadzane z uwzględnieniem niektórych ważnych wymagań:

  • Weranda powinna być łatwa w obsłudze, niezależnie od przestrzeni życiowej. Jest to szczególnie ważne na tarasie zewnętrznym, który nie jest ogrzewany.
  • Odporny na wilgoć. Opady atmosferyczne w postaci śniegu i deszczu prowadzą do wzrostu wilgotności powietrza, co może niekorzystnie wpływać na powierzchnię sufitu.
  • Atrakcyjny wygląd. Ten ważny warunek musi być przestrzegany, jednak nie wszystkie materiały radzą sobie z realizacją funkcji estetycznej.

W oparciu o specyficzne warunki użytkowania tarasu, a także wymagania dotyczące jego wyglądu, wybierane są materiały odpowiednie do pomieszczeń wewnętrznych lub zewnętrznych.

Początkowo konieczne jest zrozumienie zakresu prac i niezbędnych kosztów finansowych. Jest to szczególnie ważne, jeśli sufit werandy jest zakończony rękami. Do izolacji nadają się pianka polistyrenowa, wełna mineralna, pianka polistyrenowa, pianka poliuretanowa. Najbardziej powszechne i ekonomiczne są pianka i wełna mineralna. Ich użycie pomoże uczynić werandę ciepłą i przytulną.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-5


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-6

Ważne jest, aby z góry wziąć pod uwagę, że piana ma dość dużą grubość - około 12 cm, co prowadzi do zmniejszenia powierzchni podłogi. Minvata ma wyższą retencję ciepła. Jego instalacja w porównaniu z poprzednim materiałem jest łatwiejsza i szybsza. Izolacja termiczna z zastosowaniem zewnętrznej powłoki z folii i podwójnej metalizacji pozwoli na jakościowe ogrzanie tarasu bez zbędnych wydatków finansowych.

Jeśli weranda jest przestronna, a właściciel zamierza jej używać zimą, należy użyć technologii połączonej izolacji cieplnej. W tym celu należy zastosować rolkę wełny mineralnej i pianki arkuszowej.

Przed izolacją sufitu należy wykonać tę samą procedurę dla podłogi i ścian. Powierzchnia jest narażona na wilgoć, dlatego ważne jest stworzenie niezawodnej ochrony w postaci warstwy hydroizolacyjnej. Często w tym celu stosuje się specjalną perforowaną folię, którą mocuje się klejem powlekanym metalem.

Podczas montażu drewnianej konstrukcji i izolacji konieczne jest stosowanie okularów ochronnych, ponieważ małe wióry mogą wpaść do oczu.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-8


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-9

Odpowiednie wykończenia

Sufit na werandzie musi być pokryty trwałymi, trwałymi materiałami, które nie boją się wody, kurzu i przeciągów. Zastosowanie ściereczek napinających jest możliwe, ale tkanina w tym przypadku musi zostać poddana wstępnej obróbce. Powłoka jest narażona na uszkodzenia mechaniczne, dlatego najlepiej używać jej w wysokich pomieszczeniach. Główne zalety sufitów napinanych to oryginalny wygląd, różnorodność kolorów i faktur. Rozważ najczęstsze opcje wykończenia werandy sufitowej.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-10


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-11

Malowanie

Być może najłatwiejsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie. Kompozycje barwiące i wybielające nie ukrywają defektów powierzchni, dlatego najpierw są wykończone tynkiem, a następnie ostrożnie wyrównane. Będzie to wymagało dodatkowych materiałów, narzędzi i czasu. Pomalowana powierzchnia wygląda nudno. Specjalna kompozycja teksturalna imitująca różne materiały pomoże poprawić sytuację.

Tapetowanie

Niedroga wersja tradycyjna, która nie nadaje się do otwartych zimnych werand. Nadmiar wilgoci spowoduje ich pęcznienie. Aby przedłużyć żywotność tapety, wystarczy pokryć powierzchnię warstwą lakieru. Dobrym wyjściem z tej sytuacji byłoby użycie specjalnych włókninowych lub winylowych tapet, które nie boją się wody.

Dekoracja sufitu na werandzie wykonana jest z różnych materiałów. Praktyczność i niski koszt - to główne wymagania, które stawiają przed nimi konsumenci. Wykończenie powinno być łatwe do zainstalowania, mieć atrakcyjny wygląd i, w razie potrzeby, zostać wymienione bez dodatkowego wysiłku. Takie materiały obejmują zarówno zwykłe, jak i nowoczesne wersje.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto.png">


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-12

Sufity podwieszane

Konstrukcje pozwalają na izolację i osłonięcie sufitu, ukrywając wszelką niezbędną komunikację. Nie zaleca się stosowania suchej zabudowy, ponieważ wilgoć może ją uszkodzić. Aby ozdobić sufit na tarasie, możesz skorzystać z wielu wiszących produktów:

  • Stojak. Wyglądają atrakcyjnie, jednak powodują pewne niedogodności podczas instalacji i konserwacji.
  • Kaseta. Wykonane z aluminium lub stali ocynkowanej. Główne zalety - trwałość, odporność na wilgoć, przyjemny wygląd. Zastosowanie paneli pomalowanych w różnych kolorach pomaga stworzyć oryginalne wnętrza.
  • Wyłożone kafelkami. Charakteryzują się niskim kosztem, łatwym montażem na suficie, ale nie wyglądają bardzo interesująco. Mimo to podwieszane płyty są popularne wśród konsumentów ze względu na ich wysoką wytrzymałość, niską wagę, trwałość i wysokiej jakości izolację termiczną.
  • Lustro. Dość rzadko sufity na werandzie są uszyte tylko z takich paneli. Wyglądają nowocześnie i dość śmiało, wymagają odpowiedniego wyposażenia w pokoju.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-13


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto.jpeg">

Clapboard

Drewniana podszewka wykonywana jest z naturalnej podszewki, która tworzy wyjątkowe ciepło i komfort. Materiał harmonijnie łączy się z niemal każdym wnętrzem. Dzięki instalacji można sobie poradzić samodzielnie bez udziału specjalistów. Rezultatem jest niezawodna, trwała powłoka.

Główną zaletą podszewki jest system mocowania cierno-rowkowego. Podczas montażu płyty są szczelnie połączone i zatrzaśnięte za pomocą łączników. Obcięta powierzchnia okazuje się gęsta i ciasna. Zaleca się montaż paneli w kierunku okna, które wizualnie rozszerza przestrzeń. Natomiast instalacja krzyżowa zmniejsza jej rozmiar. Okablowanie i inne połączenia mogą być umieszczone pod płytami okładzinowymi. Po zakończeniu instalacji panele są pokryte lakierem pokładowym, który chroni przed wilgocią.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-14


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-15


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-16

Wiklinowy sufit

Oryginalnym rozwiązaniem będzie wiklinowy sufit na werandzie, który idealnie współgra z meblami ogrodowymi. Powłoka jest praktyczna i stylowa.

W dzisiejszych czasach można niezależnie podszyć sufit, używając zwykłej sklejki. W przypadku werandy o powierzchni 6 x 2,3 m wymagane będzie nie więcej niż 6 arkuszy materiału o grubości 3 mm. Preferowane są odmiany sklejki, odporne na wilgoć. Arkusze są starannie pocięte na paski o grubości 10 cm. Jeśli każda taśma okaże się równa i jednolita, to gotowe wykończenie będzie piękne i równe.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-19


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-20

Płyty MDF i płyty pilśniowe

Charakteryzują się wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi, mają atrakcyjny wygląd. Obecność pojedynczego i podwójnego laminowania ułatwia pielęgnację. Wszystko, co jest wymagane podczas pracy, to wycieranie powierzchni z kurzu. Kolor i faktura materiału imitują naturalne drewno, ale są znacznie tańsze. Waga płyt jest niska, więc instalacja odbywa się przy użyciu lekkich konstrukcji.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-21


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-22

Plastik

To kolejny niedrogi materiał praktyczny. Nie wygląda tak pięknie jak drewno, ale toleruje wilgotne środowisko. Pozwala to na używanie plastikowych paneli w nieogrzewanych pomieszczeniach z możliwym wzrostem wilgotności. Sufit jest gładki i gładki. Lekki pozwala wykonywać wszystkie prace instalacyjne bez żadnych specjalnych trudności. Po instalacji należy zainstalować cokół, który zamaskuje wszystkie połączenia.


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-23


potolok-na-verande-podhodyashie-materiali-dlya-utepleniya-i-otdelki-27-foto-24

Jeśli nie wiesz, jak podwinąć sufit na werandzie domu prywatnego lub w kraju, wystarczy wybrać odpowiedni materiał z listy przedstawionej powyżej. Praktyczne, trwałe, atrakcyjne opcje niekoniecznie kosztują dużo, dziś możesz znaleźć rozwiązanie dla każdego gustu i budżetu.

Obejrzyj film: Wiatrołap Ganek Remont Tynk Akrylowy Płytki Sufit (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send