Dwukolorowa sufitowa płyta gipsowo-kartonowa jednoelementowa w holu i kuchni, projekt konstrukcji zawieszanej w sypialni - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dwukolorowy sufit: zalety, wykorzystanie we wnętrzu (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Dwukolorowe sufity napinane - świetna alternatywa dla produktów wiszących, które składają się z kilku poziomów. Oryginalne kolory i atrakcyjna faktura płótna pozwalają na wdrożenie różnorodnych rozwiązań projektowych. Właściwy dobór odcieni wizualnie rozszerza przestrzeń i dzieli ją na strefy funkcjonalne. Powłoki malowane w kontrastowych odcieniach można stosować w każdym pomieszczeniu. Przy wyborze konkretnego sufitu należy wziąć pod uwagę jego zalety i wady, a także połączenie z wnętrzem lokalu.


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-2


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-3

Cechy produktu

Dwukolorowy sufit zyskał ogromną popularność dzięki swojej trwałości, atrakcyjnemu wyglądowi i prostej instalacji. Współcześni projektanci aktywnie wykorzystują szeroką paletę kolorów do tworzenia wyjątkowych wnętrz. Główne cechy obrazów to:

 • Kontrastowe odcienie skutecznie dzielą przestrzeń na strefy. Ta właściwość jest szczególnie ważna w przypadku małych apartamentów i apartamentów typu studio, które nie mają ścian wewnętrznych.
 • Płótna PVC mają ograniczony rozmiar, więc nie nadają się do pomieszczeń o dużej powierzchni. Ta maszyna pomoże poradzić sobie z tym problemem. Dwukolorowe sufity napinane są instalowane tak, aby szew nie był uderzający, ale wygląda całkiem harmonijnie.
 • Przy odpowiednim użyciu połączonej powierzchni łatwo koryguje wady układu. Na przykład wizualnie rozszerzają wąskie pokoje.


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-4


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-5


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-6

Produkty składające się z dwóch kolorów różnią się wyglądem:

 • Sufity jednopoziomowe. Wielobarwne płótna są ze sobą połączone i wyglądają jak jedna całość. Dodatkowe materiały i urządzenia podczas instalacji nie będą wymagane, dlatego ta opcja jest uważana za bardziej przystępną.
 • Wielopoziomowe sufity. W tym przypadku każdy poziom ma inny kolor. Instalacja wymaga użycia struktur pomocniczych. Modele mogą przybierać różne formy, jednak instalacja wymaga więcej czasu i pieniędzy niż pierwsza opcja.

Podczas tworzenia projektu można łączyć nie tylko kolory, ale także różne materiały, tekstury. Połączenie powierzchni monofonicznej z nadrukiem fotograficznym, połysk - z nieprzezroczystymi panelami wygląda interesująco. Ta druga opcja jest ustawiona na tej samej wysokości, ale tworzona jest iluzja wielopoziomowej powierzchni.


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-8


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-9

Zalety i wady modeli dwukolorowych

Wielokolorowe sufity, składające się z jednego lub więcej poziomów, słyną z estetycznego wyglądu, a także mają wysokie parametry techniczne. Główne zalety to:

 • Trwałość Wielu producentów udziela gwarancji na produkty do 10 lat. Dzięki starannemu obchodzeniu się z produktem produkty działają znacznie dłużej.
 • Łatwy w pielęgnacji. Dwukolorowe sufity napinane nie wymagają specjalnej konserwacji, nie tracą oryginalnego wyglądu i są łatwe do czyszczenia z brudu.
 • Odporny na wodę. Ściereczki sufitowe nie pochłaniają zapachów i nie niszczą się po kontakcie z wilgocią, co sprawia, że ​​są niezbędne podczas aranżacji przestrzeni kuchennej.
 • Możliwość niezawodnego ukrycia wszystkich przewodów i komunikacji, co zapewnia atrakcyjny wygląd.
 • Ochrona sufitu głównego przed różnymi negatywnymi wpływami, w tym gromadzeniem się kurzu, brudu, zanikania kolorów. Pozwala to na zainstalowanie sufitu w sypialni, a także w łazience i kuchni.
 • Możliwość instalacji dowolnych żyrandoli i osprzętu.
 • Projekt dwukolorowego sufitu napinanego różni się różnorodnością farb, form, wzorów, dlatego nadaje się do każdego wnętrza.

Wady obejmują obecność szwu, choć dyskretnego. Tkaniny są niestabilne na naprężenia mechaniczne, łatwo je uszkodzić. Wielu konsumentów zwraca uwagę na wysoki koszt modeli, ale opłaca się trwałością i niezawodnością, gdy jest prawidłowo używany.


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-10


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-11


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-12

Opcje łączenia różnych kolorów

Obecnie istnieje wiele różnych pomysłów dotyczących konstrukcji rozciągliwych sufitów dwukolorowych. Najbardziej popularne i estetycznie atrakcyjne są następujące kombinacje:

 • Przekątna W zależności od stylu, do którego należy całe wnętrze pokoju, szew jest płaski lub falisty. Obecność gładkich zakrętów nadaje pomieszczeniu miękkości i lekkości.
 • Dwie połówki. Sufity jednopoziomowe składają się z 2 części pomalowanych na różne kolory. Pozwala to podzielić pokój na dwie równe części.
 • Strip w centrum. Tak wyraźny akcent wygląda niesamowicie imponująco. Aby nadać harmonię paskowi, można przejść w linii, umieszczonej na ścianach.
 • Liczne paski. To rozwiązanie wygląda odważnie, więc nie pasuje do każdego. Doskonały efekt wizualny uzyskuje się, gdy wzór sufitu jest powtarzany w niektórych elementach wnętrza.
 • Nacisk umieszczony w środku sufitu. Środek ma formę dowolnego kształtu geometrycznego: koła, elipsy lub prostokąta. Dwukolorowy sufit napinany w hali można ozdobić pięknym żyrandolem pośrodku sufitu, reflektory wiszące na granicy kolorów wyglądają nie mniej atrakcyjnie.
 • Szachownica. Panel, który składa się z czterech identycznych kwadratów, wygląda ściśle, oryginalnie i stylowo.
 • Rysunki. Indywidualny projekt oparty na życzeniach klienta pozwala tworzyć unikalne produkty. Taka przyjemność jest dość droga, więc ludzie, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, będą mogli kupować płótna z gotowymi wzorami.


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-13


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-14

W porównaniu ze strumieniami płyt gipsowo-kartonowych, odpowiedniki typu stretch mają szeroką gamę kolorów. Wysokiej jakości modele są w stanie przekształcić każde pomieszczenie, uczynić je bardziej komfortowym, atrakcyjnym, stylowym.


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-16


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto.png">

Połączone obrazy we wnętrzu

Zastosowanie sufitów dwukolorowych zainstalowanych na tym samym poziomie jest realizowane wszędzie. Każdy pokój w domu lub apartamencie miejskim będzie wyjątkowy. Połączenie sufitu ze ścianami i podłogą pomoże zwiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie. Rozważ najczęstsze pomysły projektowe dla różnych pomieszczeń:

 • Dwukolorowy sufit w kuchni pomoże podzielić przestrzeń na miejsce do pracy i miejsce do jedzenia. Rozwiązanie to jest szczególnie ważne dla mieszkania, którego powierzchnia nie pozwala na użycie innych środków: dodatkowych ścian, platform, łuków. W środku sufitu można zainstalować żyrandol, ciemne kolory płótna nadają się do miejsca pracy wyposażonego w lampy. Bogaty odcień dobierany jest zgodnie z kolorem mebli, więc może być czerwony, brązowy, zielony. Kontrastowe odcienie w tym przypadku powinny być beżowe, białe, jasnożółte.
 • Do łazienki nadają się odpowiednie szmatki, zdobione na jednym poziomie. Udane kombinacje - białe z niebieskim lub niebieskim. Ciemne odcienie nadają się do podkreślenia obszaru, na którym znajdują się meble. Jasne kolory są używane tam, gdzie jest kąpiel.
 • W sypialni przed zainstalowaniem sufitu należy dokładnie rozważyć rozmieszczenie mebli, które uczynią projekt jednolitym. Jeśli ściana, na której opiera się zagłówek łóżka, jest ozdobiona barwną tapetą, podobne odcienie powinny być obecne na suficie. Dwukolorowy sufit w sypialni pozwala wybrać miejsce do spania i miejsce do czytania lub pracy.

Zastosowanie kontrastowych odcieni pozwala zamaskować defekty układu lub, odwrotnie, uczynić je bardziej widocznymi. Przy wyborze kolorów kieruj się wielkością i cechami domu.


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-17


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-18


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-19

W przeciwieństwie do sufitu z rozciągliwego gipsu modele dwukolorowe są bardziej atrakcyjne i praktyczne, nie boją się zanieczyszczeń, wilgoci i innych negatywnych wpływów. Produkty otwierają szerokie możliwości wdrażania różnych pomysłów projektowych.


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-2.png">


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-20


dvuhcvetnij-potolok-dostoinstva-ispolzovanie-v-interere-23-foto-21

Obejrzyj film: Jak pomalować pokój sufit i ściany - remont pokoju #3 (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send