Wytwornica pary do sauny, sauny, elektrycznych pieców gazowych na drewno do łaźni tureckiej, instalacji i instalacji kotłów, wymiany grzejników - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Generatory pary do saun, łaźni i łaźni: funkcje

Pin
Send
Share
Send
Send


Za pomocą generatora pary, zwanego również generatorem pary, prawie każde pomieszczenie można przekształcić w doskonałą wannę z łaźnią parową wypełnioną lekką i gorącą parą, a regulując jego gęstość i temperaturę, można stworzyć mikroklimat odpowiadający saunie fińskiej lub łaźni rosyjskiej lub łaźni tureckiej.

Para w kąpieli to nie tylko przyjemna procedura. Z jego pomocą przeprowadzana jest:

 • oczyszczanie powierzchni i porów ludzkiej skóry z brudu widocznego i niewidocznego dla oka;
 • wydajność wraz z wydzielaniem potu z toksyn, żużli;
 • regeneracja, gojenie skóry, włosów;
 • leczenie gardła, płuc.

W jaki sposób generator pary jest lepszy niż piec?

Rosyjska łaźnia zawsze słynęła ze specjalnej lekkiej pary, ale kiedy jest odbierana, na przykład przy użyciu konwencjonalnego pieca opalanego drewnem, większość pary po prostu wpada do rury.

Gdy używane są specjalne generatory pary do wanien i saun, które są systemami zamkniętymi, cała wytwarzana przez nie para pozostaje wewnątrz sauny. Takie jednostki mają dość prosty i zrozumiały projekt, ponieważ sami rosyjscy rzemieślnicy często konstruują na przykład kamienny piec do kąpieli z generatorem pary o konstrukcji zgodnej z projektem, używając albo pustej butli z gazem, albo grubych ścian metalowych pojemników jako zbiornika na wodę.

Jednak konstrukcja ogromnego pieca do sauny zdolnego do wytwarzania dobrej pary jest bardzo kłopotliwym biznesem. Konieczne jest wykonanie fundamentu, zbudowanie komina. Jednocześnie wszystko, co zostało zbudowane, musi ściśle spełniać wymogi wytycznych bezpieczeństwa pożarowego. Ogólnie rzecz biorąc, w tym przypadku jest wiele problemów. Jednocześnie, kupując elektryczną wytwornicę pary do łaźni tureckiej lub generator pary gazowej do rosyjskiej łaźni, można szybko uzyskać wynik: wystarczy zawiesić lub zainstalować taką jednostkę na podłodze i dowiedzieć się, jak korzystać z panelu sterowania.

Nowoczesne generatory pary mogą być:

 • automatycznie działające urządzenia podłączone do systemu zaopatrzenia w wodę;
 • autonomiczne instalacje, w których konieczne jest niezależne okresowe zalewanie wodą.

Wydaje się, że pierwszy rodzaj generatorów pary jest lepszy, ale biorąc pod uwagę, że woda w rurociągach często zawiera wiele zanieczyszczeń, w tym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo zatykania się systemu i skalowania, dlatego niektórzy uważają, że bardziej wskazane jest wlewanie gwarantowanej czystej zakupionej wody do samego generatora pary. zrekrutowany ze studni.

Oddzielenie generatorów pary w zależności od wykorzystywanego źródła energii

Biorąc pod uwagę metodę ogrzewania wody, generatory pary mogą być:

 • elektryczny;
 • gaz;
 • olej napędowy.

Elektryczne generatory pary europejskiej produkcji są często sprzedawane, ponieważ gaz dla krajów europejskich jest kosztowny, dlatego na przykład generator pary gazowej dla hamamu znajduje się w europejskim konsumentie znacznie rzadziej niż piec elektryczny, który ogrzewa wodę w celu wytworzenia pary. Dla rosyjskiego konsumenta bardziej opłaca się zakupić na przykład urządzenie wykorzystujące gaz lub olej napędowy do sauny z generatorem pary, ponieważ uzyskanie dużej ilości gorącej pary wymaga dużej ilości energii elektrycznej, a zatem znacznych kosztów finansowych.

Praktycznie wszystkie wytwornice pary, bez względu na to, czy są używane do łaźni tureckiej czy łaźni rosyjskiej, są ułożone w bardzo podobny sposób. Są one zawsze wyposażone w:

 • zbiornik (pojemność) na wodę;
 • jednostka przygotowania wody pierwotnej;
 • pompa, która wytwarza ruch wody;
 • pompa parowa;
 • generator pary;
 • jednostka sterująca (często oparta na mikroprocesorach);
 • czujniki kontrolne i alarmy, które kontrolują działanie urządzenia i bezpieczeństwo jego działania.

Przegląd najpopularniejszych modeli generatorów pary

Producent HumiSteam (Dania)

Ten generator pary gazowej, oprogramowanie, które zostało opracowane przez Carel, ma wysoką wydajność i jest łatwy w utrzymaniu. Jednostka ta może pracować na skroplonym gazie i przy podłączaniu go do głównego gazociągu. Jego działanie jest dozwolone dla każdej twardości wody. Do sterowania jest wyposażony w wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Wydajność wytwarzania pary podczas pracy może osiągnąć do 3 l / h. Przybliżony koszt modelu: 93 tys. Rubli.

Obejrzyj film: FEMAX Grohe F-Digital Deluxe - rozbudź swoje zmysły pod prysznicem SPA (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send