Salon z połyskiem w kolorze białym i wenge w nowoczesnym stylu, beżowe meble z połyskiem w hallu, czarna polerowana ściana modułowa i szafka z MDF - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Błyszczący salon: genialne pomysły na wystrój wnętrz (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


W każdej chwili bardzo cenione jest niestandardowe podejście do biznesu. Dotyczy to każdej sfery: mody, literatury, telewizji i oczywiście wyposażenia wnętrz. Jak zmienić sytuację w salonie, ale nie przeciążaj go modułowymi elementami wnętrza, które służą tylko do zbierania kurzu? Tutaj potrzebujesz nie tylko nietypowej, ale także racjonalnej decyzji. W takiej sytuacji na salon przyjdzie użycie błyszczących mebli do salonu.


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-2

W jakich pokojach lepiej jest używać błyszczących mebli?

Pierwszym elementem na tej liście będzie oczywiście kuchnia. Faktem jest, że w większości apartamentów planiści nie mają przestronnej kuchni. Błyszczące powierzchnie sprawią, że pokój stanie się bardziej wizualny, odwracając uwagę od przeciążonego wnętrza. Dodatkowo, w połączeniu z matowymi akcentami, lśniący połysk wygląda całkiem stylowo. Jedynym minusem - utrzymanie czystości w tej kuchni będzie miało zemstę. Najmniejszy dotyk pozostawia plamy na połysku MDF, nie wspominając o typowym dla tego pomieszczenia zanieczyszczeniu: plamy tłuszczu, rozwód itp. Nie oznacza to jednak, że powierzchnie odblaskowe powinny być wyłączone z wnętrza. W tej chwili wymyślili już materiały, na których prawie nie ma śladów ani nawet zadrapań.


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-5


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-6

Dlaczego połysk nie nadaje się do sypialni?

Opinie projektantów na ten temat różnią się, ale większość faworyzuje brak połysku w wystroju tego pokoju. Sypialnia jest zaprojektowana dla relaksu, kluczowe momenty wnętrza powinny być spokojne i komfortowe. Odblaskowe powierzchnie nie pozwolą się odprężyć, a niektóre odcienie mogą sprawić, że pomieszczenie będzie zimne i jakoś nieożywione.

Jeśli nadal mówisz o zastosowaniu białego połysku MDF przy projektowaniu miejsca do spania, powinieneś być bardzo ostrożny co do lokalizacji przedmiotów w pokoju. Nie umieszczaj powierzchni odbijających w pobliżu luster i źródeł światła.

Przy zastosowaniu błyszczących mebli we wnętrzu salonu należy zwrócić szczególną uwagę na kolorystykę. Faktem jest, że połysk dość mocno przekształca zwykłe odcienie.
Na przykład czarny na powierzchniach odbijających wygląda jasno i głęboko. Kompetentne połączenie z matowymi detalami wnętrza może uczynić czarny połysk zarówno mrocznym, jak i uroczystym lub szlachetnym.


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-9


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-10

Biały kolor, w przeciwieństwie do czerni, staje się bardziej olśniewający i bezstronny. Jego nadmiar w błyszczących powierzchniach sprawi, że pokój będzie niewygodny i zimny, podobnie jak w sali operacyjnej. Z drugiej strony, umiejętne połączenie bieli i luster w modułowych szafkach i ścianach wizualnie rozszerzy pomieszczenie i wypełni je powietrzem.

Jeśli chodzi o inne kolory, błyszczące powłoki sprawiają, że są jaśniejsze i bogatsze: salon z wenge w białym połysku, a nawet pastelowe odcienie będą wyglądać bogatsze, co z pewnością przyciągnie uwagę.

Jeśli celem jest pokój dzienny w kolorze beżowego połysku, należy pamiętać, że odblask na lakierowanych meblach pochodzi z każdego, nawet najdelikatniejszego oświetlenia. W tym przypadku przytulny zmierzch będzie musiał zapomnieć. Jeśli mówimy o naturalnym świetle, lepiej jest umieścić odblaskowe powierzchnie z dala od okien. W przeciwnym razie blask plam słonecznych ze ściany w salonie w szczególnie jasne dni zmęczy oczy.


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto.jpeg">


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-11


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-12

Najbardziej zwycięskie kompozycje

Najlepszą opcją dla błyszczących mebli będą tak zwane statyczne elementy wnętrza: szafki, ściany, regały, szafki. Ich zastosowanie ogranicza się do przechowywania innych elementów wystroju, podczas gdy stoły i krzesła są używane inaczej, częściej. W przypadku takich mebli połysk nie jest rozwiązaniem całkowicie praktycznym, ponieważ skupia uwagę na tarciu lub zarysowaniu.

Kolejny kluczowy punkt w używaniu błyszczących elementów wnętrza: muszą być rozrzucone po pokoju w postaci małych akcentów lub, odwrotnie, umieszczone w środku kompozycji. Uważaj na tę decyzję projektową, ponieważ powierzchnie odblaskowe mogą sprawić, że całość będzie wyglądać luksusowo lub bez smaku. Decydującą rolę odgrywa tu kompetentna kombinacja z nie błyszczącymi detalami. Doskonałym przykładem jest szafka lub półka z błyszczącą obudową i drzwiami ze szkła matowego.


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-13


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-14

Klasycznym rozwiązaniem było użycie odblaskowych powierzchni obok telewizora lub kina domowego. Ekrany LCD w większości nie dają olśnienia, takiego jak szkło. Dlatego stosowanie połysku w konstrukcji ściany jest całkiem do przyjęcia, nawet mile widziane.

Miejsce pracy i szafa z błyszczącymi półkami i szufladami będą wyglądać bardzo stylowo i biznesowo. Bezwzględność połysku wanilii w tej decyzji odegra pozytywną rolę: pomoże dostosować się do wydajności, nadać miejscu surowość biura.


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-15


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-16

Nie zapominaj, że nie tylko szafka lub modułowy salon, ściany, ale także meble tapicerowane mogą mieć błyszczącą powierzchnię. Ma jednak również swoje wady i zalety. Na przykład jest łatwy do czyszczenia, wygląda wspaniale (zwłaszcza, jeśli ma fakturę prawdziwej skóry), ale jednocześnie takie meble nie dają poczucia komfortu, są śliskie i zimne. Niektórzy kojarzą skórzane meble z biurami lub innymi lokalami biznesowymi.


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-17


glyancevaya-gostinaya-blestyashie-idei-oformleniya-interera-22-foto-18

Jakie materiały są najlepsze do połysku?

Jak wspomniano wcześniej, błyszczące elementy wnętrza wyglądają bardzo harmonijnie z matowym szkłem. Może być gładki lub tłoczony, kolorowy lub przezroczysty, z deseniem lub bez.

Następnym elementem na liście będzie metal. Daje błyszczące meble modułowe raczej nietypowy wygląd i może uczestniczyć w różnych kombinacjach, aby nadać surowy lub wręcz ekstrawagancki wygląd.

Jeśli mówimy o meblach tapicerowanych, zgodnie z zasadą „brylantowo-matowy” można połączyć odblaskowe powierzchnie z zamszem, aksamitem lub welurem. Satynowe zasłony, abażury lub jedwabne poduszki można wykorzystać jako błyszczący akcent w wnętrzu salonu.

Art Deco

Całkiem popularny styl nowoczesny, ponieważ jest w stanie połączyć luksus i wygodę. Błyszcząca modułowa ściana lub szafka w takim wnętrzu jest całkiem odpowiednia, ponieważ przyciągają uwagę, wyglądają wspaniale, ale jednocześnie są funkcjonalne i łatwe do czyszczenia. Ponadto w stylu Art Deco zachęca się do korzystania z naturalnych materiałów, więc skórzane meble będą idealnie pasować do ogólnego wystroju. Nie zabronione i używanie szkła.

Pin
Send
Share
Send
Send