Drabina Krzesło Aluminiowy drewniany teleskopowy transformator z włókna szklanego z szerokimi schodami, jak wybrać składaną drabinę metalową z domem i ogrodem Plac zabaw - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Właściwie wybierz drabinę do domu i ogrodu

Wiele prac domowych nie może być wykonywanych bez pomocy drabinki. Trzeba zawiesić zasłony, wytrzeć kurz na szafach, zdobyć coś z półki, wspiąć się na strych domu lub zebrać z górnych gałęzi drzewa, więc ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru drabiny. Kupując, otrzymujesz nie tylko narzędzie, ale także niezawodnego i niezbędnego asystenta, który będzie potrzebny niemal codziennie.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze drabiny?

Pytanie, jak wybrać drabinę, wielu już zadawało w sklepie ze sprzętem. Przy wyborze drabiny należy spojrzeć na:

 • materiał, z którego jest wykonany;
 • szerokości stopni;
 • odległość między krokami;
 • obecność ogrodzeń i balustrad na miejscu;
 • obecność urządzeń, które zapobiegają poślizgowi;
 • obecność głębokiej ulgi na schodach.

Również wybierając drabinę domową, należy zwrócić uwagę, aby była łatwa w montażu, miała niewielką wagę, była kompaktowa i mobilna. Co najważniejsze, drabina była stabilna.

Pożądane jest, aby była to drabinka z szerokimi stopniami z gumowymi okładzinami na nogach, które nie pozwolą jej ślizgać się po podłodze. Guma powinna znajdować się na stopniach i na uchwytach, do których należy trzymać podczas pracy. Jeśli martwisz się o swoje bezpieczeństwo, wybierz model tylko z drabin wykonanych zgodnie z GOST.

Wysokość drabiny

Drabina do domu, przede wszystkim, powinna być optymalną wysokością dla twojego mieszkania. Wybierz drabinę, aby z niej dotrzeć do sufitu w największym pomieszczeniu. Nie ma sensu brać zbyt wysokiej drabiny. Będzie to kosztować więcej i nie będziesz musiał go całkowicie używać. Również w mieszkaniu trzeba będzie znaleźć miejsce do przechowywania takiej klatki schodowej.

Jeśli mieszkasz we własnym domu, będziesz potrzebować drabinki ogrodowej. Nie ma ścisłych ograniczeń wysokości. Jeśli jednak planujesz zbierać, stać na nim, wiśnie z góry drzewa lub wspinać się na strych, będziesz potrzebował wyższej klatki schodowej.

W kuchni po prostu niezastąpiona drabinka na krzesło. Jednocześnie spełnia dwie funkcje: możesz na niej usiąść, a ty możesz wspinać się i zdejmować puszki z górnych półek szafek kuchennych. Jeśli przyjeżdżają goście i nie ma wystarczającej liczby krzeseł, może służyć jako taboret. Główną zaletą tej drabiny jest to, że jest bardzo zwarta, dlatego drabina do kuchni może być niska, a lepiej kupić ją jako dodatek do pierwszej.

Cechy materiałów

Dzisiaj drabiny wykonane są z różnych materiałów. Najbardziej popularne to:

 • aluminium;
 • drzewo;
 • stal;
 • duraluminium;
 • włókno szklane.

Najpopularniejszą opcją jest drabinka aluminiowa. Ze względu na niewielką wagę można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce, składać i rozkładać. Aluminium nie pęka, prawie się nie deformuje, nie rdzewieje. Ta drabina najlepiej kupić za mieszkanie.

Drewniana drabinka nie jest tak praktyczna w życiu codziennym jak aluminium. Waży więcej i kosztuje więcej. Aby go przenieść, musisz zrobić dużo wysiłku. Drzewo, nawet dobrze potraktowane, może pęknąć z czasem i zerwać się z silnym ciosem. Dołączone drabiny wykonane z drewna są często używane w ogrodzie do zbioru. W przeciwieństwie do metalu, drabina z drzewa nie boi się zimy na świeżym powietrzu. Jest wystarczająco regularnie leczony środkami pasożytów i przykrywa farbą olejną.

Drabiny stalowe nie powinny być kupowane do domu, ponieważ mają zbyt dużą wagę i trzeba je nosić razem lub trzy. Takie urządzenia są wykorzystywane w warsztatach w produkcji przemysłowej.

Drabina z włókna szklanego ma szczególną przewagę nad schodami wykonanymi z innych materiałów: nie przewodzi prądu elektrycznego, dlatego podczas pracy z liniami energetycznymi, nieosłoniętymi przewodami, a nie metalową drabinką, stosuje się drabinę z włókna szklanego. Nie boi się także wilgoci, nie blaknie na słońcu i nie płonie. Drabina do domu powinna być lekka, wygodna i bezpieczna, więc schody wykonane z tego sztucznego materiału będą dobrym rozwiązaniem.

Jaki projekt wybrać?

Wszystkie drabiny są podzielone na dwie duże grupy:

 • profesjonalny;
 • gospodarstwo domowe.

Pierwszy typ drabin jest stosowany w produkcji na dużą skalę, a drugi jest nabywany przez zwykłych użytkowników do pracy w domu i ogrodzie. Mają mniejszą wysokość i wagę i nie są przystosowane do nadmiernych obciążeń.

Drabina transformatorowa jest bardzo popularna wśród współczesnych nabywców. Ze względu na ruchomą konstrukcję może przybrać formę liter „L” i „P”, w zależności od zadania. Zmontowane transformatory zajmują bardzo mało miejsca w szafie lub spiżarni.

Dwustronna drabinka jest również dość pożądana. Główna zaleta: nie trzeba jej ponownie przesuwać, ale można wspinać się po schodach w lewo i w prawo. Jeśli konstrukcja jest niezawodna, dwie osoby mogą stać na niej w tym samym czasie. Jest to szczególnie cenne, gdy trzeba bardzo szybko wykonać pracę: pomalować ścianę, zebrać plon z drzewa, usunąć ciężką rzecz ze strychu lub antresoli.

W życiu składana drabina jest niezbędna. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, a po rozłożeniu jest bardzo stabilną konstrukcją, na której platformie można bezpiecznie stać. Składana drabina musi się składać, ponieważ to ona będzie stać stabilnie nawet na luźnej ziemi. Aby wykonywać prace z zewnątrz domu, można użyć składanych i bocznych schodów ogrodowych.

Niezbędną rzeczą w życiu codziennym będzie drabina teleskopowa, która, podobnie jak wędka, może zmieniać swoją wysokość w zależności od charakteru pracy. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, a jeśli zostanie rozłożony, może osiągnąć wysokość ponad 4 metrów. Są często używane przez pracowników, którzy zmieniają banery na ulicach miasta. Nadaje się do pracy na dużych wysokościach, dlatego drabina teleskopowa do domu nie zawsze jest odpowiednią opcją.

Drabina z platformą nadaje się również do długiej pracy na wysokości. Jest używany przez malarzy podczas malowania ścian, rzemieślników, którzy zamykają szwy na budynkach. Na platformę można umieścić pojemnik z farbą lub wodą, ale jest on zbyt duży, ciężki i nie nadaje się jako drabinka dla domu.

Na co należy zwrócić uwagę?

Jeśli potrzebujesz metalowej drabinki, podczas jej wyboru zwróć szczególną uwagę na kroki. Do każdej pracy, której potrzebujesz dokładnie drabiny z szerokimi stopniami stabilnymi, kompaktowymi i mobilnymi. Ważne jest również, aby schody miały wytłoczone elastyczne taśmy - dzięki ich obecności korzystanie z takiej drabiny staje się bezpieczniejsze.

Poszukaj drewnianych i metalowych dwustronnych drabin z pasami ograniczającymi. Bezpiecznie mocują drabinę i eliminują możliwość jej składania podczas pracy. Nogi tych schodów są również różne. Metalowa drabinka ze spiczastymi nogami nadaje się do pracy w ogrodzie, a drabinka na kółkach (będzie łatwo się poruszać) do naprawy.

Drabiny są różnych typów i są wykonane z materiałów o własnych właściwościach. Muszą być przestudiowani przed pójściem na zakupy. Przed zapłatą w sklepie dokładnie sprawdź drabinkę: złóż ją i rozłóż kilka razy, sprawdź wszystkie połączenia części. Drabina w domu jest niezbędna, więc musisz pomyśleć o jej zakupie.

Obejrzyj film: 156th Knowledge Seekers Workshop Jan 26 2017 Napisy PL (Grudzień 2019).

Загрузка...