Drabina Krzesło Aluminiowy drewniany teleskopowy transformator z włókna szklanego z szerokimi schodami, jak wybrać składaną drabinę metalową z domem i ogrodem Plac zabaw - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Właściwie wybierz drabinę do domu i ogrodu

Pin
Send
Share
Send
Send


Wiele prac domowych nie może być wykonywanych bez pomocy drabinki. Trzeba zawiesić zasłony, wytrzeć kurz na szafach, zdobyć coś z półki, wspiąć się na strych domu lub zebrać z górnych gałęzi drzewa, więc ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru drabiny. Kupując, otrzymujesz nie tylko narzędzie, ale także niezawodnego i niezbędnego asystenta, który będzie potrzebny niemal codziennie.

Pytanie, jak wybrać drabinę, wielu już zadawało w sklepie ze sprzętem. Przy wyborze drabiny należy spojrzeć na:

 • materiał, z którego jest wykonany;
 • szerokości stopni;
 • odległość między krokami;
 • obecność ogrodzeń i balustrad na miejscu;
 • obecność urządzeń, które zapobiegają poślizgowi;
 • obecność głębokiej ulgi na schodach.

Również wybierając drabinę domową, należy zwrócić uwagę, aby była łatwa w montażu, miała niewielką wagę, była kompaktowa i mobilna. Co najważniejsze, drabina była stabilna.

Pożądane jest, aby była to drabinka z szerokimi stopniami z gumowymi okładzinami na nogach, które nie pozwolą jej ślizgać się po podłodze. Guma powinna znajdować się na stopniach i na uchwytach, do których należy trzymać podczas pracy. Jeśli martwisz się o swoje bezpieczeństwo, wybierz model tylko z drabin wykonanych zgodnie z GOST.

Drabina do domu, przede wszystkim, powinna być optymalną wysokością dla twojego mieszkania. Wybierz drabinę, aby z niej dotrzeć do sufitu w największym pomieszczeniu. Nie ma sensu brać zbyt wysokiej drabiny. Będzie to kosztować więcej i nie będziesz musiał go całkowicie używać. Również w mieszkaniu trzeba będzie znaleźć miejsce do przechowywania takiej klatki schodowej.

Jeśli mieszkasz we własnym domu, będziesz potrzebować drabinki ogrodowej. Nie ma ścisłych ograniczeń wysokości. Jeśli jednak planujesz zbierać, stać na nim, wiśnie z góry drzewa lub wspinać się na strych, będziesz potrzebował wyższej klatki schodowej.

W kuchni po prostu niezastąpiona drabinka na krzesło. Jednocześnie spełnia dwie funkcje: możesz na niej usiąść, a ty możesz wspinać się i zdejmować puszki z górnych półek szafek kuchennych. Jeśli przyjeżdżają goście i nie ma wystarczającej liczby krzeseł, może służyć jako taboret. Główną zaletą tej drabiny jest to, że jest bardzo zwarta, dlatego drabina do kuchni może być niska, a lepiej kupić ją jako dodatek do pierwszej.

Dzisiaj drabiny wykonane są z różnych materiałów. Najbardziej popularne to:

 • aluminium;
 • drzewo;
 • stal;
 • duraluminium;
 • włókno szklane.

Najpopularniejszą opcją jest drabinka aluminiowa. Ze względu na niewielką wagę można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce, składać i rozkładać. Aluminium nie pęka, prawie się nie deformuje, nie rdzewieje. Ta drabina najlepiej kupić za mieszkanie.

Wszystkie drabiny są podzielone na dwie duże grupy:

 • profesjonalny;
 • gospodarstwo domowe.

Pierwszy typ drabin jest stosowany w produkcji na dużą skalę, a drugi jest nabywany przez zwykłych użytkowników do pracy w domu i ogrodzie. Mają mniejszą wysokość i wagę i nie są przystosowane do nadmiernych obciążeń.

Jeśli potrzebujesz metalowej drabinki, podczas jej wyboru zwróć szczególną uwagę na kroki. Do każdej pracy, której potrzebujesz dokładnie drabiny z szerokimi stopniami stabilnymi, kompaktowymi i mobilnymi. Ważne jest również, aby schody miały wytłoczone elastyczne taśmy - dzięki ich obecności korzystanie z takiej drabiny staje się bezpieczniejsze.

Poszukaj drewnianych i metalowych dwustronnych drabin z pasami ograniczającymi. Bezpiecznie mocują drabinę i eliminują możliwość jej składania podczas pracy. Nogi tych schodów są również różne. Metalowa drabinka ze spiczastymi nogami nadaje się do pracy w ogrodzie, a drabinka na kółkach (będzie łatwo się poruszać) do naprawy.

Obejrzyj film: 156th Knowledge Seekers Workshop Jan 26 2017 Napisy PL (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send