Zasłony bez wiercenia Rzymskie i walcowane plastikowe okna, Jak zawiesić i zapiąć zasłony w loggii, Instalacja kaset i zasłon na drewnianych stokach za pomocą teleskopowego gzymsu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Rolety bez wiercenia: możliwości projektowania (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Czym są zasłony bez wiercenia i jak je zainstalować niezależnie interesuje wielu konsumentów. Jest to dość prosta konstrukcja, która zapewnia łatwość użycia i proste kroki podczas zamykania i otwierania. Najbardziej popularne są rolety na plastikowych oknach bez wiercenia, które w razie potrzeby można zainstalować niezależnie.

Odmiany i funkcje projektowe

Zanim zawiesisz rolety na ramie okna, musisz przeczytać:

 • z istniejącymi projektami;
 • z zasadą ich pracy;
 • z funkcjami systemów montażowych.


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-2

Ochrona przed słońcem w postaci zasłon na plastikowych oknach może być kilku rodzajów. Dopiero po zapoznaniu się z funkcjami każdego projektu możliwe będzie podjęcie decyzji o wyborze jednej z następujących opcji:

 • Mini (Mini) - otwarty system typu rolkowego z bębnem, na którym nawijane jest płótno;
 • „UNI” i „UNI2” - zamknięte systemy z płótnem, umieszczone w kasecie.

Rolety w oknach „Mini” należą do opcji budżetowej, ich mocowanie odbywa się bez perforacji ramy. Prosta konstrukcja składa się z ruchomego uchwytu wału, na którym zamocowane jest specjalne ostrze. Dzięki niezawodnemu mocowaniu z jednej strony materiał można wyprostować, złożyć i przechowywać w zmontowanej pozycji.


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-5


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-6

Zwiększoną funkcjonalność zapewniają rolety kasetowe „Zebra”, składające się z naprzemiennych pasków - zasłony zaciemniające (z bardzo gęstej tkaniny) i dimata (z prześwitującej tkaniny). Oba typy płócien są przesuwane, w wyniku czego zmienia się intensywność strumienia świetlnego, a okno może być „głuche”. Wystarczy zamocować kurtynę, a system ochrony przeciwsłonecznej jest gotowy do użycia. Płótna są przesuwane na bok bez pełnego podnoszenia, a dzięki ścisłemu dopasowaniu do okna zapewniona jest niezawodna ochrona przed wypaleniem zasłon, zasłon, tapet i tapicerki mebli.


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-9


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-10

Metody instalacji

Aby naprawić żaluzje na szybie na dwa sposoby:

 • za pomocą wsporników kołpakowych, które są zamontowane na ramie w pozycji otwartej. Zasada instalacji jest identyczna jak zacisk lub standardowy spinacz do papieru;
 • przy użyciu dwustronnej taśmy samoprzylepnej (gruba taśma).

W pierwszym przypadku montaż rolet bez wiercenia odbywa się za pomocą specjalnego wspornika, który przechwytuje skrzydło okna od góry. Ta metoda jest specjalnie zaprojektowana do montażu systemu „Mini”. Można również zainstalować rolety na drewnianych oknach.


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-11


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-12

Mocowanie rolet w drugim przypadku odbywa się za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej, która jest umieszczana na kasecie lub bębnie na etapie produkcji. Podczas instalacji folia ochronna jest usuwana z taśmy klejącej i nakładana na powierzchnię ramy, odtłuszczana specjalnym roztworem. Ci, którzy instalują żaluzje po raz pierwszy, powinni wiedzieć, że przed powieszeniem zasłon należy bardzo dokładnie oznaczyć punkty, w których zostaną umieszczone elementy mocujące. Wiedząc, jak naprawić rolety, możesz samodzielnie przeprowadzić instalację.

Zapinanie zasłon zimą odbywa się za pomocą wstępnie podgrzanej ramy suszarki do włosów.


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-13


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-14

Rolety rzymskie bez wiercenia

Prostota jest inna roleta rzymska, bez wiercenia za pomocą uniwersalnego gzymsu na ramie lub w otworze okna. Do zasłon tego typu nadaje się odpowiedni gzyms teleskopowy, który jest umieszczony bezpośrednio w otworze okna i jest regulowany. Płótna są montowane w kierunku „góra-dół” przez „akordeon”, którego stopień zwartości jest dostosowywany do potrzeb.


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-17


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-18


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-19

Korzyści

Nowoczesne metody pozwalają na przymocowanie gotowych rolet do ramy, bez większego wysiłku. Takie systemy zyskały większe zapotrzebowanie, a dzięki licznym zaletom udekorować otwory okienne:

 • Kurtyny typu kasetowego mogą być zawieszone blisko okna, dzięki czemu są one jednym z profilem.
 • Nadaje się do każdego pomieszczenia i stylu wnętrza.
 • Nie zajmuj parapetu.
 • Różnią się prostym opuszczaniem i obsługą.
 • Popraw estetykę dużego lub małego okna.
 • Mogą pełnić rolę niezależnego elementu dekoracyjnego we wnętrzu i doskonale łączą się z tradycyjnymi zasłonami, tiulowymi zasłonami.

Wiedząc, jak zainstalować różne rodzaje zasłon na plastikowym oknie, możesz poradzić sobie samodzielnie bez pomocy ekspertów. Systemy mocowania są bardzo wygodne i można je łatwo i prosto zainstalować, nie psując wyglądu i integralności profilu z tworzywa sztucznego.


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-20


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-21


rulonnie-shtori-bez-sverleniya-vozmozhnosti-konstrukcii-22-foto-22

Obejrzyj film: P+R Roleta MIDI - instrukcja montażu (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send