Sufity dla dziewczynek z płyt gipsowo-kartonowych rozciągniętych zawieszonych w sypialni, wzory z rysunkiem i drukowaniem fotograficznym we wnętrzu pokoju dziecka, projekty dziecięcych dla nastolatków - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Piękny sufit w przedszkolu dla dziewczynek: funkcje projektowe (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Pokój dziecięcy, w którym mieszka mała dama, jest jej oddzielnym małym światem, dlatego wnętrze takiego pokoju, a zwłaszcza dekoracja sufitu, powinny być przemyślane w najmniejszym szczególe.

W przedszkolu dziewczyna spędza dużo czasu. Śpi w niej, gra, rysuje i marzy, dlatego tak ważne jest, aby dziecko było w niej wygodne, a wnętrze inspirowało ją. Nie wystarczy tylko dokonywać napraw i renowacji mebli, trzeba wymyślić szkic jednego wnętrza, w którym wszystkie obiekty i powłoki zostaną połączone i harmonijnie. I tu bardzo ważne jest, aby sufit w przedszkolu dla dziewczynki miał rację: nie mylić z kolorem i materiałem wykończeniowym.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-2

Jak przyciąć sufit w przedszkolu?

Tworząc wnętrze pokoju dziecięcego dla chłopca i dziewczynki, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów. Muszą być całkowicie bezpieczne dla zdrowia dziecka. Lepiej jest wybrać całkowicie naturalne materiały, które nie mają nieprzyjemnego zapachu, nie wytwarzają szkodliwych oparów. Przed zakupem zapytaj sprzedawcę o dokumenty potwierdzające certyfikację materiałów. Sufity dla dziewczynek w przedszkolu mogą:

 • do szycia płyt gipsowo-kartonowych;
 • zamknij płótno napinające;
 • malować;
 • wkleić tapetą.

Wybierz materiał wykończeniowy sufitu w przedszkolu, który musi być oparty na wielkości pomieszczenia, lokalizacji okna i możliwościach finansowych.

Sufity z płyt gipsowo-kartonowych są idealne do sypialni dla dzieci. Dzięki niemu można nie tylko zamknąć rury, przewody, pęknięcia i inne wady, ale także zbudować wielowarstwową strukturę. Te poziomy można pomalować na różne odcienie, a wszystko można stonować w jednym kolorze. Aby jednak zrobić taki sufit w pokoju, potrzebujesz miejsca. Jeśli szkółka jest zbyt mała, nie należy sztucznie obniżać poziomu sufitu.

Ważną zaletą suchej zabudowy - jej przyjazność dla środowiska. Ten materiał jest wykonany z gipsu i kartonu, dzięki czemu mogą przycinać każde pomieszczenie, w tym dzieci.

Sufit z płyt gipsowo-kartonowych można pomalować dowolnym kolorem lub ozdobić dowolnymi elementami dekoracyjnymi. W pokoju dla młodej dziewczyny na suficie należy spojrzeć na jasne motyle, bajkowe postacie, postacie z nowoczesnych kreskówek, a sufit w pokoju dla nastolatki powinien być solidny i urządzony spokojniej. W płytach gipsowo-kartonowych można wyciąć otwory na oryginalne żyrandole i lampy, można zrobić ciekawe oświetlenie.

Płyty gipsowo-kartonowe mają swoje wady. Wiele czasu poświęcamy na prace instalacyjne: montaż ramy, panele GKL, a następnie ich przygotowanie do zdobienia i malowania. Arkusze są duże, więc ten sufit w przedszkolu nie może być zamontowany bez asystenta.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-5


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-6


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-7

Wykonujemy sufity napinane

Jeszcze jedną udaną opcją dla pokoju dziecięcego jest sufit podwieszany. Jest szczególnie odpowiedni dla tych, którzy chcą jak najszybciej zakończyć naprawę. Instalacja samej struktury zajmie kilka godzin. I pod nim, jak i pod płytą gipsowo-kartonową, będzie można ukryć wszystkie wady sufitu.

Dziś na płótnie stretch można zastosować dowolne zdjęcie: zwierzęta, rozgwieżdżone niebo, krajobraz, obraz swoich ulubionych postaci z bajek - wszystko to, czym dziecko jest zainteresowane. Również sufity napinane w przedszkolu mogą być wykonane z dowolnego odcienia, który będzie idealnie pasował do mebli i ścian. Kolor, który można zastosować za pomocą drukowania zdjęć na płótnie, prawdopodobnie nie odbierze nawet w trakcie barwienia.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto.jpeg">


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-8

Aby stworzyć bajeczną atmosferę w pokoju i sprawić, by dziecko czuło się bezpiecznie w pokoju, możesz zainstalować wielopoziomowe światła w suficie. W zależności od nastroju może świecić zimnym lub ciepłym światłem. Zasadniczo montaż podwieszanego sufitu jest okazją do stworzenia dowolnego projektu pokoju dziecięcego, nawet najbardziej śmiałego i oryginalnego.

Sufit napinany ma znaczącą wadę: płótno nie pozwala na przepływ powietrza, dlatego należy regularnie wietrzyć pomieszczenie, aby dziecko miało stały dostęp do tlenu. Ale sufit napinany jest łatwy do czyszczenia. Wystarczy zetrzeć kurz z mokrej szmatki i znów zabłysnie.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-9


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-10

Sufit napinany może trwać długo, ale dla dziecka ta liczba nie jest tak ważna. Jeśli twoja córka jest jeszcze młoda, możesz udekorować sufit w pokoju dziecięcym niedźwiedziami, motylami i różowymi kucykami. Kiedy dziecko dorośnie, będzie już niewygodne w takim wnętrzu, a konstrukcja sufitu będzie musiała zostać zmieniona. Tak więc dla nastolatki sufity zmieszczą się w jednolitym kolorze iw bardziej powściągliwej kolorystyce.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-11


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-12

Tapeta i malarstwo

W pokoju z niskimi ścianami, malowanie i tapeta są uważane za jedne z najlepszych opcji. W przeciwieństwie do sufitów podwieszanych pokrywy te nie pochłaniają cennych centymetrów przestrzeni. Zaletą takich powłok jest ich oddychalność.

Nawet za pomocą niedrogiej tapety możesz stworzyć oryginalny projekt sufitu. Możesz wybrać małe kwiaty, motyle lub tapety z dużym wzorem. Dziś w sklepach prezentowany jest cały obraz na tapecie, który składa się z kilku części.

Aby ta tapeta wyglądała dobrze, muszą być bardzo precyzyjnie zadokowane. Jeśli nie masz umiejętności w takiej pracy, lepiej zadzwonić do profesjonalnego zespołu mistrzów.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-13


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-14

Istnieje również uniwersalna wersja tapety do pokoju dla nastolatków - tapety z gwiazdami, które świecą w ciemności. Ten pomysł będzie pasował do przedszkola, chłopca i dziewcząt. Wyobraź sobie, że twoje dziecko nie będzie spało pod normalnym sufitem - nad nim będzie prawdziwe gwiaździste niebo.

Sufit w pokoju dziecięcym można pomalować, a aby stworzyć atmosferę, nałóż na niego zdjęcia za pomocą szablonów. Monochromatyczne postacie byłyby odpowiednie nie tylko w pokoju małej dziewczynki, ale już dorosłej dziewczyny. Najważniejsze jest to, że farby są naturalne i nie mają nieprzyjemnego zapachu. Jeśli nie chcesz żadnych dodatkowych elementów we wnętrzu, możesz po prostu wybielić sufit i zaktualizować kolor mniej więcej raz w roku.

Wcześniej projekt pokoju dziecięcego dla małej księżniczki wykonano na różowo, ale dzisiaj ten trend się zmienia, a dekoratorzy sugerują dekorowanie pokoi dziecięcych w innych kolorach:

 • zielony;
 • mięta;
 • beżowy;
 • krem;
 • morela;
 • brązowy;
 • niebieski;
 • fioletowy.

Możesz wybrać jeden kolor i połączyć jego różne odcienie. Do projektowania pokoju dziecięcego możesz użyć kilku kolorów. Na przykład spraw, by ściany były miętowe, a sufit biały. Lub pomaluj ściany brązową farbą, a sufit w spokojnym turkusie. W zasadzie kolor sufitu może być dowolny. Najważniejsze jest to, że jest w harmonii z innymi detalami wnętrza, w połączeniu ze ścianami i nie wywiera nacisku na głowę dziecka.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-16


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-17

Do dekoracji sufitu w przedszkolu dla dziewczynki lepiej nie używać:

 • czarny;
 • ciemny brąz;
 • jasny żółty;
 • szary;
 • ciemnoniebieski.

Te kolory mogą niekorzystnie wpływać na psychikę Twojego dziecka. Będąc w pokoju z sufitem w takich tonach, twoja córka może zacząć odczuwać niepokój, strach, tęsknotę i inne nieprzyjemne emocje. Podnieś materiały wykończeniowe dla dzieci w jasnych kolorach, rozcieńczyć wnętrze jasnymi plamami, a następnie dziecko będzie wygodne w takim pokoju.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-18


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-19

Rozszerzanie przestrzeni

Aby dziecko chciało być w swoim pokoju, możesz spróbować wizualnie go powiększyć, a dekorowanie sufitu pomoże nam rozwiązać ten problem. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest oczywiście pomalowanie sufitu w jasnym kolorze. To doda kilka centymetrów wysokości.

Możesz iść dalej i trzymać się tapety na suficie ze wzorem 3D. Idealną opcją dla dziewczynki jest błękitne niebo z białymi chmurami.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-20


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-21

Kiedy patrzysz na sufit, wygląda na to, że naprawdę pływają. Widok tych chmur uspokoi dziecko i poprawi sen. Dziewczęta docenią sufit, na którym zostanie zastosowany obraz 3D dowolnej postaci z kreskówek. Gospodyni pokoju poczuje, że jej ulubione postacie ożyły i zaraz zejdą na podłogę i będą się z nią bawić z przyjemnością. Ale wybierając takie tapety, pamiętaj, że preferencje dzieci zmieniają się bardzo szybko, a postać, którą dziś kochasz, może jutro stracić oko. Jeśli chłopiec i dziewczynka mieszkają w przedszkolu, ustaw neutralny sufit. W tym przypadku lepiej nie dekorować go różowymi kucykami lub samochodami wyścigowymi.


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-2.jpeg">


krasivij-potolok-v-detskoj-komnate-dlya-devochki-osobennosti-oformleniya-25-foto-22

Niektórzy rodzice nie chcą, aby sufit był zbyt skomplikowany. W tym przypadku możesz zrobić go białym, beżowym lub kremowym i ozdobić go ciekawym kształtem z ciepłym światłem. Z takimi żyrandolami w pokoju będzie bardzo wygodnie.

Obejrzyj film: Bajkowe Przedszkole Nr 2 w Toruniu (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send