Wycinarka szczotek Elektryczna benzyna Akumulatorowa mechanika pionowa, Jak wybrać przycinarkę teleskopową montowaną w ogrodzie dla drzew, charakterystyk i typów modeli dla roślin tnących - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać odpowiedni model wycinarki do krzewów?

Pin
Send
Share
Send
Send


Miej zadbane i piękne miejsce - naturalne pragnienie każdego letniego mieszkańca lub ogrodnika. Nadanie drzewom estetycznego przyciętego wyglądu i przekształcenie zielonego ogrodzenia w stylowy element krajobrazu nie jest łatwym zadaniem. Dzięki specjalnym narzędziom - wycinarkom do pędzli - można łatwo poradzić sobie z zarośniętymi drzewami i szybko nadać krzakom surowe geometryczne lub niestandardowe kształty.

Ten typ narzędzia jest najprostszy w konstrukcji i najtańszy. Praca z wycinarką nie wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy. Narzędzie jest łatwe w utrzymaniu.

Wizualnie urządzenie przypomina nożyce ogrodowe, ale wyróżnia się obecnością dłuższych uchwytów. Wybierając go, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące cechy:

 • waga;
 • rozmiar ostrza;
 • ergonomia.

Najpopularniejsze modele narzędzi ręcznych, wyposażone w gumowane uchwyty, ząb piły i długość około 560 mm.

Wycinarki do pędzli nadają się do przycinania cienkich gałęzi drzew i krzewów lub do tworzenia dekoracyjnego zielonego żywopłotu z cienkich gałązek.

Wady tego narzędzia można uznać za potrzebę podejmowania wysiłków fizycznych w celu wycinania drzew, a także dzielenia gałęzi, co może prowadzić do choroby roślin.

Model ten jest wyposażony w silnik elektryczny, co sprawia, że ​​urządzenie jest znacznie bardziej wydajne i wydajne, dzięki czemu można pracować z narzędziami elektrycznymi znacznie dłużej i częściej. Jedynym ważnym niuansem jest obecność gniazdka elektrycznego w odpowiedniej odległości, dlatego przy wyborze narzędzia należy wziąć pod uwagę:

 • długość sznurka - zapewni to większą ruchomość kosiarki. Możliwe jest rozwiązanie problemu oddalenia lądowań w inny sposób - użycie przedłużacza;
 • moc - zapewnia szybką i łatwą pracę, ale jednocześnie zużywa więcej energii elektrycznej, dlatego wskazane jest wybranie kompromisowej wersji techniki;
 • prędkość obrotowa na biegu jałowym. Im wyższy wskaźnik, tym mniej czasu poświęca się na pracę i porządkowanie krzewów i drzew.

Na rynku narzędzi oferowane są modele z pojedynczymi i dwustronnymi ostrzami. Jeśli wykonywane są proste cięcia, można uzyskać jednostronne ostrze, a aby nadać krzakom niestandardowe kształty, lepiej użyć dwustronnego ostrza.

Jakość strzyżenia jest określona przez odległość wzdłużną między zębami ostrza i częstotliwością skoku. Wysoka częstotliwość gwarantuje wysokiej jakości strzyżenie (największy wskaźnik to 3500 uderzeń na minutę). Znaczna odległość między zębami i zwiększona moc pozwalają ci ciąć grube gałęzie, ale jakość strzyżenia jest zmniejszona.

Najbardziej popularne są modele o długości ostrza od 40 do 50 cm, które dość jakościowo usuwają gałęzie o grubości do 2 cm w krzewach / drzewach o wysokości do 2 metrów.

W przypadku wyższych i szerszych plantacji używana jest teleskopowa kosiarka do trawy z płótnem o długości 50-60 cm. Przy wyborze mocniejszego modelu należy wziąć pod uwagę zwiększone wibracje narzędzia.

Aby nadać zielonym płotom idealne kształty geometryczne, wybierz pionową wycinarkę. Takie narzędzia wyróżniają się możliwością kontrolowania kąta nachylenia ostrza tnącego (oferowane są 4 pozycje). Modele są wyposażone w specjalny pręt, który pozwala na obsługę wysokich żywopłotów bez drabiny.

Urządzenia tej linii działają na paliwie płynnym i wyróżniają się wysoką wydajnością. Funkcjonalne wycinarki pędzli to możliwość wykonywania dużych ilości pracy. Przy wyborze modeli zwróć uwagę na wskaźniki:

 • wyposażenie narzędzia w system antywibracyjny, który zapewnia komfort pracy i nie pozwala na szybkie zmęczenie rąk, co ostatecznie zwiększa wydajność pracy;
 • obecność systemu filtra wylotowego umożliwia oddychanie stosunkowo czystym powietrzem podczas pracy;
 • cel konkretnego modelu narzędzia. Niektórzy producenci produkują modele, które są specjalnie przystosowane do pracy w topiary, parkach i pozwalają im nadawać fantazyjne i oryginalne formy krzewom i roślinom.

Wybierając najlepsze modele instrumentu, konieczne jest porównanie charakterystyk wskaźników deklarowanych przez różnych producentów, ponieważ przy tej samej mocy narzędzia mogą mieć różne zużycie paliwa. Jeśli planujesz przycinanie wysokich drzew / krzewów, należy wybrać odpowiednie modele, aby nie używać dodatkowych drabin lub drabin.

Wady takich urządzeń można uznać za znaczną wagę (5,0-5,5 kg), wysoki koszt, głośny hałas i konieczność regularnego dodawania paliwa.


kak-vibrat-podhodyashuyu-model-kustoreza-dlya-rabot-v-sadu-5


kak-vibrat-podhodyashuyu-model-kustoreza-dlya-rabot-v-sadu-6

Modele baterii

Takie narzędzie jest wyposażone zarówno w silnik elektryczny, jak i wbudowany akumulator. Główne zalety to mobilność i zwrotność. Modele różnią się następującymi cechami:

 • pojemność baterii i napięcie;
 • przybliżona żywotność baterii przed ładowaniem.

Przy wyborze narzędzia należy pamiętać, że im potężniejsze narzędzie, tym dłuższy czas pracy. Jednak wycinarka akumulatorów z akumulatorem o dużej pojemności ma znaczną wagę.

Średnio akumulatory o pojemności 1,3 Ah zapewniają do 30 minut ciągłej pracy. Kupując narzędzie, należy również zwrócić uwagę na wagę modeli, poziom hałasu i obecność wskaźnika pokazującego poziom naładowania akumulatora.

Na podstawie krótkich specyfikacji powstaje pytanie, którą wycinarkę do krzewów wybrać? Wskazane jest, aby kierować się procesem selekcji według kilku kryteriów.

 • Jak często planujesz korzystać z tej techniki i jak długo trwa jednorazowe użytkowanie wycinarki. To koniecznie bierze pod uwagę złożoność pracy, wymagania dotyczące dokładności przycinania roślin, drzew lub krzewów.
 • Należy jasno określić poziom mobilności instrumentu, jego wielkość i możliwości przenoszenia. Ważne jest, aby zastanowić się, jak daleko rośliny są od gniazdka elektrycznego.
 • Wybierając narzędzie, bierze się pod uwagę, że w celu wykonania stałej i długotrwałej pracy, wysoka moc nie zawsze jest konieczna. Chociaż, jeśli to możliwe, pożądane jest posiadanie narzędzia o dużej mocy do sporadycznego użytku. W przypadku zarośniętych krzewów o grubych gałęziach najlepiej jest użyć wycinarki szczotek benzynowych o mocy powyżej 800 watów. Dobrej jakości cięcie małych żywopłotów o cienkich gałęziach zapewni modele o pojemności do 500 watów.
 • Często wymagane jest usunięcie roślinności i chwastów między drzewami, na dnie żywopłotu lub wzdłuż ścieżek ogrodowych. W takich przypadkach stosowane są zamontowane wycinarki szczotek.
 • Nie mniej ważne są wskaźniki hałasu, wagi narzędzi. Te cechy mogą być dość znaczące, jeśli w rodzinie jest małe dziecko, a ogród znajduje się w pobliżu domu. Lub w przypadku korzystania z urządzeń przez słabe osoby starsze.
 • Zasługuje na uwagę i materiał korpusu narzędzia. Trwałe tworzywo sztuczne nie rdzewieje z czasem, łatwo wytrzymuje obciążenia mechaniczne i jest lekkie.

Ocena popularności w porządku malejącym to następujący producenci narzędzi: Stihl, Husqvama, Bosch, Makita, Gardena.


kak-vibrat-podhodyashuyu-model-kustoreza-dlya-rabot-v-sadu-9


kak-vibrat-podhodyashuyu-model-kustoreza-dlya-rabot-v-sadu-10

Oczywiście, wybierając narzędzie ogrodowe, nie należy ścigać marek ani mocy. Konieczna jest odpowiednia ocena nadchodzącej ilości pracy, możliwości finansowych. Dla kompaktowych działek ogrodowych z małymi trybunami wystarcza mechaniczna kosiarka do zarośli.

Jeśli drzewa i krzewy / żywopłoty są regularnie przycinane, najlepszym wyborem jest wycinarka do benzyny. Mogą być używane w dowolnym miejscu i dowolnej liczbie, ale należy wziąć pod uwagę konieczność regularnego tankowania i okresowej konserwacji narzędzia.


kak-vibrat-podhodyashuyu-model-kustoreza-dlya-rabot-v-sadu-11


kak-vibrat-podhodyashuyu-model-kustoreza-dlya-rabot-v-sadu.jpeg">

Elektryczna wycinarka szczotek ma niższy koszt niż benzyna, ale jest „powiązana” z lokalizacją źródła energii elektrycznej.

Modele akumulatorów są dość drogie, ale bardzo przyjazne dla środowiska i pozwalają na traktowanie nasadzeń w znacznej odległości od źródła zasilania.

Różne typy wycinarek do szczotek umożliwiają wybór techniki, która jest najbardziej odpowiednia do wygodnego pielęgnowania zielonych roślin w każdej konkretnej działce ogrodowej.

Pin
Send
Share
Send
Send