Wyrównanie sufitu betonu tynkiem tynkarskim z gipsową płytą gipsowo-kartonową w mieszkaniu własnymi rękami, wykończenie suchymi mieszankami na beaconach, wprowadzenie drewnianych konstrukcji - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wyrównywanie sufitu: podstawowe sposoby

Pin
Send
Share
Send
Send


Samopoziomowanie sufitu własnymi rękami jest odpowiedzialnym, skomplikowanym i czasochłonnym procesem, ponieważ wygląd całego pomieszczenia będzie zależał od jakości wykonanej pracy, dlatego niezwykle ważne jest, aby wybrać najlepszy sposób wyrównywania sufitów, stosować technologię i stosować wysokiej jakości materiały i narzędzia.

Sposoby wyrównywania sufitu

Technologia poziomowania sufitu polega na określeniu różnicy wysokości i jego eliminacji. Aby to zrobić, poprzednie wykończenie jest usuwane, sufit podwieszany lub sufit gipsowo-kartonowy jest demontowany. I dopiero potem, przy pomocy poziomu konstrukcji, zmieniają się różnice wysokości.


viravnivanie-potolka-osnovnie-sposobi-2


viravnivanie-potolka-osnovnie-sposobi-3

Aktywnie wykorzystywane jest również wyrównywanie stropu za pomocą płyt gipsowo-kartonowych i stosowanie systemów sufitów napinanych lub podwieszanych. Metody te można przypisać metodom wyrównywania powierzchni suchej.

Jeśli różnica nie przekracza 2 cm, można zastosować wyrównanie sufitu za pomocą szpachli bez użycia tynku. W tym przypadku istnieją dwa rodzaje kitów - początkowe i końcowe. Gdy różnica wynosi od 2 do 5 cm, zaleca się szpachlówkę szpachlową na wzmocnionej siatce, którą należy przymocować do sufitu.

Przed zastosowaniem jakiejkolwiek zaprawy wyrównującej sufit należy dokładnie wyczyścić i pokryć podkładem. Wykończenie powierzchni można przeprowadzić tylko wtedy, gdy grunt jest całkowicie suchy.

Wyrównująca płyta gipsowo-kartonowa

Wyrównanie sufitu z płytą gipsowo-kartonową polega na zainstalowaniu arkuszy na specjalnej konstrukcji, tworząc gładką i równą powierzchnię. Zalety tej metody obejmują możliwość samodzielnego wykonywania pracy bez użycia skomplikowanych narzędzi i drogich materiałów.

Przy wyborze metody poziomowania na sucho najlepiej jest preferować płytę gipsowo-kartonową. Technologia jest bardzo prosta i może być wykonana nawet przez osobę bez doświadczenia w budowie:

  1. Pierwszym etapem jest oznaczenie punktów, wzdłuż których zostanie przeprowadzona instalacja zawieszeń podtrzymujących konstrukcję, dlatego do tego etapu należy podejść z wielką odpowiedzialnością.
  2. Jeśli umieścisz je nierównomiernie, struktura zostanie przechylona lub złamana.
  3. Instalowane są okablowanie i inne urządzenia komunikacyjne, które zostaną ukryte przez konstrukcję z płyt gipsowo-kartonowych.
  4. Rama jest wykonana. W tym celu używany jest profil metalowy.
  5. Przygotuj arkusze suchej zabudowy i nadaj im odpowiedni kształt i rozmiar.
  6. Mocowanie arkuszy do ramy.
  7. Szwy są uszczelniane kitem, a gdy wysycha, nakładana jest na nie warstwa tynku.

Za pomocą kartonu gipsowego można wyrównać sufit w całym mieszkaniu. Do projektowania łazienki i kuchni zaleca się stosowanie arkuszy z dobrym wskaźnikiem odporności na negatywne skutki wilgoci.

Najpopularniejszą metodą jest wyrównywanie sufitu tynkiem. Jest to najczęściej stosowany tynk gipsowy, który zapewnia idealnie płaską powierzchnię.

Najtrudniejszą i najważniejszą metodą jest pełne wyrównanie z kitem. Można go stosować po tynkowaniu lub małymi kroplami - niezależnie. Zaleca się stosowanie roztworu w dwóch warstwach, ponieważ końcowy kit daje większy skurcz.


viravnivanie-potolka-osnovnie-sposobi-11


viravnivanie-potolka-osnovnie-sposobi-12

Istnieje kilka podstawowych sposobów wypoziomowania sufitu w dzielnicy mieszkalnej. Wybór jednej lub innej metody zależy od poziomu kropli, celu pomieszczenia, sposobu wykończenia powierzchni, a także osobistych preferencji. Również wymiary pomieszczenia wpływają na wybór metody wyrównania. Przy niskich sufitach nie zaleca się stosowania konstrukcji suchej zabudowy. Jednak wybór metody wyrównania nie jest tak ważny jak staranna praca, biorąc pod uwagę wszystkie cechy technologiczne materiału. W tym przypadku sufit stanie się gładki i piękny i będzie trwał przez długi czas bez utraty właściwości zewnętrznych i operacyjnych.


viravnivanie-potolka-osnovnie-sposobi-13


viravnivanie-potolka-osnovnie-sposobi-14

Pin
Send
Share
Send
Send