Jak zorganizować meble w jednopokojowym Chruszczowie z dzieckiem, Odpowiedni projekt mieszkania 18 m kw., Zakwaterowanie i układ Odnuszki według Feng Shui, przykłady Light Design Studio - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Żyjemy ze smakiem: jak urządzić meble w jednopokojowym mieszkaniu (57 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Kompetentna aranżacja mebli w jednopokojowym mieszkaniu pozwala stworzyć przytulną i stylową przestrzeń mieszkalną. Konieczne jest wykorzystanie kreatywności i analitycznego myślenia w celu racjonalnego wykorzystania przestrzeni życiowej i zapewnienia komfortu gospodarstwa domowego. Nie zaniedbuj akcentów wizualnych. Pomogą z powodzeniem umieścić w pojedynczej przestrzeni i salonie, sypialni i przedszkolu, a nawet w biurze.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-2


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-3

Jak urządzić meble w jednopokojowym mieszkaniu

Obudowa wiąże się z poczuciem przytulności i komfortu. Taka atmosfera jest całkiem możliwa do stworzenia w zwykłym odnushku, niezależnie od jego wielkości. W aranżacji pomieszczeń konieczne jest skupienie się nie na elementach wystroju, ale na organizacji, aby każda rzecz była dokładnie tam, gdzie jest wygodna do jej wykorzystania. Wybierz meble do jednopokojowego mieszkania, biorąc pod uwagę specyfikę przestrzeni życiowej. I pamiętajcie, sytuacja w domu musi spełniać podstawowe wymagania gospodarstwa domowego, nie jest tu właściwe, aby zwracać szczególną uwagę na opinię osób z zewnątrz.

Projektanci wnętrz kwestionują racjonalność zakupu nowocześnie urządzonych mebli do jednopokojowego mieszkania, jeśli planuje się ich naprawę w najbliższej przyszłości. Niezależnie od tego, jak imponujące są nowe fasady w błyszczącym katalogu, ryzykują utratę wyglądu na tle matowych ścian.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-4


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-5


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-6


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-9


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-10


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-11

Pomieszczenie w domu Chruszczowa wyróżnia się niskim sufitem, co jest bardzo niekorzystne pod względem efektywności organizacji przestrzeni. Ponadto w tym przypadku kuchnia jest niewielka, łazienka połączona, układ obudowy pozostawia wiele do życzenia. Jednocześnie obecność przestronnego pokoju pozwala z powodzeniem wdrażać odważne pomysły na aranżację przestrzeni. Przy prawidłowym umieszczeniu mebli w jednopokojowym Chruszczowie można zorganizować kilka obszarów funkcjonalnych w tym samym pomieszczeniu:

 • Teren przy wejściu do pokoju jest wykonany w formie szafki z salonem. Zaleca się stosowanie małych mebli tapicerowanych, kompaktowych urządzeń, takich jak telewizory z płaskim ekranem, płytkie półki na książki i akcesoria, stół do transformacji;
 • Dalszy kąt pokoju nadaje się do dekoracji sypialni, można go oddzielić pięknym ekranem, przesuwaną ścianą, zasłonami;
 • Jeśli musisz zaprojektować teren dla dzieci w jednopokojowym Chruszczowie, przydzielony obszar z wystarczającą ilością naturalnego światła. Konieczne jest wyeliminowanie ryzyka przeciągów, organizując przedszkole w pobliżu okna, aby zainstalować kompaktowy kompleks mebli z wygodnym miejscem do spania, miejscem do zabawy / pracy.

Aby powiększyć przestrzeń użytkową, zaczep ścianę o jednostkę okienną. Powierzchnie boczne powinny być wyposażone w stojaki do sufitu. Odpowiednie są tu półki typu otwartego lub półprzezroczyste. Stwórz pulpit z wąskim słupkiem, szufladami, półkami z parapetu. Dzięki kreatywnemu podejściu do projektowania obszaru przy oknie możesz stworzyć funkcjonalną platformę roboczą z oryginalnym systemem przechowywania.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-13


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-14


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-15


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-16


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-17

Opcje aranżacji mebli w apartamencie typu studio

Do niedawna apartamenty typu studio były popularne tylko w środowisku bohemy. Niezwykły układ bez wewnętrznych przegród nie odpowiadał pomysłom zwykłych obywateli o wygodnym domu. Niemniej jednak postępowi młodzi ludzie i osoby starsze z zaawansowanymi poglądami szybko docenili zalety przestronnych apartamentów typu studio. Ta kategoria mieszkań należy obecnie do najbardziej poszukiwanych i jest popularna wśród fanów oryginalnych wnętrz.

Dzięki podziałowi przestrzeni na obszary funkcjonalne w apartamencie typu studio, łatwo jest wyposażyć przestrzeń dla gości w odpowiednie atrybuty i prywatną sypialnię. W tym celu stosuje się różne metody projektowania wnętrz:

 • właściwe rozmieszczenie mebli w przydzielonej przestrzeni;
 • podział na strefy przy dekoracji ścian, podłóg i sufitów;
 • korzystanie z ruchomych przegród - odpowiednich ekranów, zasłon, przesuwnych ścian, przegród na szynach;
 • konstrukcja stacjonarnych struktur ochronnych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, prześwitujących arkuszy ze szkła hartowanego, paneli ściennych.

Jeśli mieszkanie typu studio jest rozwijane jako mieszkanie dla młodych ludzi, projekt jest wspierany przez modny styl minimalistyczny. W części wypoczynkowej znajduje się sofa i telewizor, stolik kawowy i kilka tafli. Biorąc pod uwagę opcje sypialni, najlepiej wybrać model z wygodnym systemem przechowywania u podstawy i wezgłowia. To z łatwością eliminuje problem braku miejsca i zmniejsza ryzyko zaśmiecania pomieszczenia.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-18


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-19


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-20


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-22


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-23


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-24


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-25


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-26

Jak urządzić meble w jednopokojowym mieszkaniu

Korzystaj z oryginalnych pomysłów projektowych, jeśli myślisz o tym, jak ułożyć meble w jednym kawałku. Konstrukcja segmentowa, być może najlepsze rozwiązanie dla obudowy o kompaktowych rozmiarach. Systemy modułowe będą kosztować mniej niż meble wykonane na zamówienie. Jednocześnie są one w stanie harmonijnie dopasować się do wnętrza, niezależnie od wymiarów mieszkania, konieczne jest tylko odpowiednie wyposażenie konstrukcji sekcji w wymagany rozmiar i funkcjonalność. Wybierz moduły w taki sposób, aby efektywnie wykorzystać przestrzeń mieszkania bez zaśmiecania go.

Bardzo interesującym wariantem aranżacji mebli w jednopokojowym mieszkaniu z dzieckiem jest wykorzystanie całej powierzchni ściany z oknem. Mieści się w nim szafa z antresolami aż po sufit, sekcje podłogowe z szufladami i półkami, komoda pod szerokim parapetem. Górny poziom jest ozdobiony otwartymi modułami, tutaj możesz wyposażyć swoją bibliotekę domową, umieścić kolekcję pamiątek. Zainstaluj meble dziecięce w pobliżu okna, montując funkcjonalny projekt z prefabrykowanych modułów. Stopniowo możliwe jest uzupełnienie kompleksu o nowe sekcje, w zależności od potrzeb młodszego potomstwa.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-27


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-28


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-29

Mieszkańcy kompaktowych apartamentów szczególnie odczuwają niedobór miejsca i wolą używać minimalnej ilości mebli, aby zostawić jak najwięcej wolnego miejsca. Styliści wnętrz powinni zwrócić uwagę na transformatory. Te projekty są wielofunkcyjne, nie zajmują dużo miejsca, są bardzo korzystne do wykorzystania w aranżacji małych mieszkań.

Najpopularniejsze modele transformatorów:

 • Tabele. Duże zainteresowanie budzą modele ze składanym blatem, stoły, szafki, składane konfiguracje, próbki z przesuwaną powierzchnią;
 • Sofy. Model przekształca się w miejsce do spania, posiada przedziały do ​​przechowywania akcesoriów;
 • Szafa nocna. W niepotrzebnym czasie struktura jest wycofywana do ściany w pozycji pionowej;
 • Szafa przesuwna. Wewnątrz konstrukcji można zamontować przesuwany blat, wysuwane cokoły, deskę do prasowania na specjalnym uchwycie i inne urządzenia funkcjonalne.

Modele transformatorów pozwalają stworzyć zorganizowaną strukturę do przechowywania artykułów gospodarstwa domowego i pomóc zaoszczędzić cenną przestrzeń.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-31


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-32


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-33


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-34


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto.jpeg">

Jak zorganizować wnętrze

Przede wszystkim oceń rodzaj pokoju i określ priorytet kompozycji wnętrz. Najlepiej jest tworzyć szkice na papierze lub tworzyć wstępny projekt za pomocą programu komputerowego. Aby wybrać żądaną kombinację, użyj modelu grupowego rozmieszczenia mebli:

 • we wspólnej przestrzeni znajdują się obszary funkcjonalne: miejsce do spania, jadalnia, kącik dla dzieci, strefa rekreacyjna, miejsce do pracy itp .;
 • określić środek każdej strefy funkcjonalnej: łóżko w sypialni, stół jadalny w jadalni, sofa w salonie;
 • następnie każdy z centralnych obiektów jest uzupełniany odpowiednią grupą obiektów. Na przykład łóżko uzupełnia komoda lub szafka, w której przechowywane są akcesoria do wygodnego snu i odpoczynku. Stół wyposażony jest w krzesła, telewizor jest zainstalowany w pobliżu sofy, zainstalowany jest stolik kawowy.

Oznacza to, że dodatkowe elementy znajdują się wokół centrum każdego obszaru funkcjonalnego. Zasada uniwersalna działa tutaj: im większy obiekt, tym bliżej obiektu centralnego. Na przykład komoda znajduje się w pobliżu struktury sypialnej, a małe krzesła ze stolikiem do kawy - nieco dalej od centrum.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-35


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-36


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-37


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-40


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-41


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-42

Częste błędy w projektowaniu mebli do jednopokojowego mieszkania

Nie znając zasad organizowania przestrzeni w małej przestrzeni mieszkalnej, niemożliwe jest stworzenie przytulnego i komfortowego wnętrza w jednopokojowym mieszkaniu. Oto typowe błędy popełniane przy wyposażaniu odnushki i odpowiednie rozwiązanie problemu.

Wewnątrz, w kształcie wydłużonego prostokąta, meble są rozmieszczone wzdłuż długiej ściany. Daje to efekt wąskiego korytarza. Projektanci proponują dostosowanie wielkości pomieszczenia do kształtu kwadratu, ponieważ w tej formie wizualna percepcja przestrzeni znacznie się poprawia. Ponadto łatwiej jest pracować nad aranżacją wnętrza w postaci regularnego kwadratu i tworzyć spektakularne kompozycje.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-44


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-45


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-46

Odrzuć masywne wzory mebli. Umieść na wąskiej ścianie przestronne szafy z antresolami aż do sufitu. Jakie są korzyści:

 • pokój staje się bardziej kwadratowy niż pierwotnie;
 • pod ręką jest przestronny system przechowywania, w którym jest miejsce na każdą rzecz;
 • meble nie są uderzające, nie wywołują uczucia zaśmiecania terenu.

Szafy bezwarunkowe plus - obecność antresoli, w których wygodnie jest przechowywać artykuły sezonowe.

W aranżacji jednopokojowego mieszkania Chruszczowa nie używa się mebli w ciemnych kolorach. Ma to negatywny wpływ na postrzeganie przestrzeni, ponieważ w Chruszczowie pułap jest zazwyczaj niski. To, w połączeniu z dużą ilością ciemnej powierzchni, jest przygnębiające.

Konieczne jest użycie wszelkich możliwych sposobów rozszerzenia przestrzeni. Oto odpowiednie jasne kolory mebli i dekoracji, powierzchnie odblaskowe, dodatkowe oświetlenie. Aby wnętrze było przewiewne i przyjemne w odbiorze, używaj mebli w jasnych odcieniach beżu, bieli, mlecznych, jasnoniebieskich kolorów.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-47


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-48


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-49


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-50


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-51

Powodem większości niepowodzeń w niezależnym układzie mebli w pomieszczeniu o ograniczonej przestrzeni są impulsywne decyzje, bezmyślne kroki i działanie przy okazji emocji, które nowi myślący właściciele odnushek grzeszą.

Sprawdź zdjęcia wnętrz o podobnych wymiarach obszaru, zaplanuj swoje działania w zakresie organizacji przestrzeni, ściśle zaangażuj się w projekt za pomocą programów komputerowych.

Udane sposoby urządzania kompaktowego pomieszczenia wymagają przemyślanego podejścia: nawet na początkowych etapach spróbuj stworzyć listę wielofunkcyjnych przedmiotów, bez których po prostu nie możesz tego zrobić.

Wreszcie, aby przestrzeń mieszkalna wyglądała jaśniej, nie przygnębiająco, przenieś wszystkie „sklepienia” do holu wejściowego, antresoli w kuchni - pozwól, aby główna strefa stała się wolna dla przenikania światła i powietrza.


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-52


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-53


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-54


zhivem-so-vkusom-kak-rasstavit-mebel-v-odnokomnatnoj-kvartire-57-foto-55

Obejrzyj film: IKEA. Niech żyją Święta ze smakiem (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send