Sufit podczerwieni ciepły zawieszony, instalacja Instalacja i zasada działania nagrzewnicy foliowej, powierzchnia grzewcza w domu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Sufit podczerwieni: najnowocześniejszy system grzewczy

Pin
Send
Share
Send
Send


Ogrzewanie domu elektrycznością jest uważane za najdroższe, ale jeśli inne rodzaje paliwa nie są dostępne, warto rozważyć najbardziej popularne rodzaje grzejników zasilanych z gniazdka. Najbardziej ekonomiczne są uważane za podczerwień. Ich wydajność jest znacznie wyższa ze względu na inną zasadę działania. W przeciwieństwie do konwencjonalnych reflektorów elektrycznych lub grzejników, ciepło podczerwone nie jest powietrzem, lecz otaczającymi obiektami: podłogą, ścianami, meblami, ludźmi. Ogrzewane przedmioty równomiernie wydzielają ciepło, tworząc uczucie komfortu i suchości.

Stalowa obudowa urządzenia zawiera odbłyśnik i element grzejny lub grzejnik. Po włączeniu emiter nagrzewa się i emituje fale podczerwone, które są odbierane przez człowieka jako termiczne. Element grzejny może być wykonany w postaci elementu grzejnego - grzejnika rurowego, otwartej lub zamkniętej helisy lub powłoki węglowej w ogrzewaczach folii.

Odbłyśnik służy do ogrzewania kierunkowego i ochrony samego urządzenia przed przegrzaniem. Fale podczerwone są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt, z wyjątkiem możliwego przegrzania. Aby temu zapobiec, grzejniki są wyposażone w termostaty i czujniki. Z ich pomocą możesz ustawić temperaturę ogrzewania i wyłączyć urządzenie, gdy dotrze do niego.

Za pomocą montażu tych urządzeń można podzielić na:

 • sufit;
 • naścienny;
 • stojąca podłoga

Modele sufitowe są bardzo popularne. Zajmują miejsce tylko na suficie, co prawie zawsze jest bezkrytyczne. Nie jest możliwe przypadkowe dotknięcie i spalenie ich lub przypadkowe pochylenie łatwopalnego przedmiotu.

Prawidłowo zainstalowany i skierowany urządzenie równomiernie ogrzewa cały obszar, znajdujący się pod nim obszar do spania, jadalni lub rekreacji. I wreszcie, nowoczesne modele wyglądają tak ładnie i estetycznie, że tylko dekorują wnętrze. Należy zauważyć, że wysokość sufitów powinna być wystarczająca, nie mniejsza niż 2,5 metra.

Jeszcze bardziej interesująca jest nowość wśród grzejników - folia na podczerwień. Jest to folia polietylenowa, w której uszczelnione są przewodzące i ogrzewające elementy węglowe. Film jest o wiele wygodniejszy niż zwykły grzejnik. Możesz:

 • wzmocnić do dowolnego płaskiego miejsca - podłogi, sufitu lub ściany pod oknem;
 • pokroić na kawałki o pożądanym rozmiarze na specjalnych liniach;
 • ukryj się pod zawieszonym lub zawieszonym sufitem.

W porównaniu do innych typów systemów grzewczych, ciepły sufit ma wiele zalet:

 • największa rentowność w porównaniu ze zwykłymi grzejnikami i reflektorami;
 • pokój ma naturalny poziom wilgotności;
 • prosta instalacja i brak pracochłonnych operacji;
 • prosta automatyczna kontrola pozwala zapomnieć o spadkach temperatury;
 • możliwość montażu w budynkach dowolnego typu, w tym drewnianych;
 • szeroki wybór ostatecznych pułapów.

Ze znaczących wad można zidentyfikować tylko ograniczenie wysokości sufitu, ale w tym przypadku można wyjść z sytuacji. Na przykład podczas instalowania folii termicznej w celu ominięcia tych miejsc, w których ludzie są stale: nad głową łóżka lub nad miejscem pracy.

Instalacja filmu podczerwieni na suficie odbywa się w kilku etapach:

 1. izolacja sufitu;
 2. obliczanie powierzchni filmu;
 3. folia montażowa, termostat i czujnik;
 4. łączność sieciowa i kontrole zdrowia.

Przed montażem termofilu konieczne jest zakończenie wszystkich prac budowlanych i wykończeniowych na suficie, z wyłączeniem wykończenia. Wykonuj również wszystkie prace związane z układaniem przewodów komunikacyjnych i oświetleniowych.

Teraz zastanów się nad krokami instalacji bardziej szczegółowego ciepłego sufitu.

Izolacja sufitowa

Konieczne jest, aby nie ogrzewać strychu lub sąsiadów na piętrze powyżej. Odpowiednio izolowany sufit zwróci całe ciepło do pomieszczeń, zwiększając w ten sposób wydajność urządzenia i obniżając koszty energii. Izolacja z warstwą odblaskową przymocowaną do całej powierzchni sufitu i ma kilka cali na ścianach. Zapobiegnie to utracie ciepła przez szczeliny między sufitem a ścianą. Połączenia w materiale termoizolacyjnym przylepiają taśmą klejącą. Sam materiał musi mieć co najmniej 5 mm grubości.

Obejrzyj film: Ogrzewanie podczerwienią - czy warto? (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send