Łóżkowy otomana Dziecięcy podwójny biały narożnik z masywu, sofa pojedyncza z mechanizmem podnoszenia i Vykatny z sosnowym obrzeżem dla dziewczynki, klasyczna kanapa dla dziecka - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łóżko-kanapa: przydatny prezent ze Wschodu (32 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Otomana z opowieści „Tysiąc i jedna noc”, ucieleśnienie błogości Wschodu, wzbogaciła domy wielu krajów świata. W ludach mówiących po turecku słowo to oznacza „deska”. Mieszkańcy starożytnej Persji nazywali to otomaną. Dzisiaj został zmodyfikowany, ale podstawa pozostała taka sama.

Czym jest otomana?

Tradycyjna otomana to niska szeroka sofa bez podłokietników, z tyłu o małej wysokości. Nie rozkłada się jako klasyczny prototyp. Pilne potrzeby i wymagania zmodernizowały projekt i konstrukcję tych mebli.


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-2

W czystej postaci tylko właściciele przestronnych apartamentów wielopokojowych pozwalają sobie na taki luksus. Dla większości jest to leżanka, ale używają jej jako ławki, do spania i jako skrzynia. Wznosi się jej siedzenie, a pod nią są nisze na rzeczy.

Zalety w stosunku do innych mebli

Otomana łączy wszystko, co najlepsze z tradycyjnego łóżka i sofy, dlatego ma zalety zarówno tego, jak i innego mebla:

 • Oszczędności. Nabycie otomana jest korzystne z kilku pozycji. W pokoju dostępna jest przestrzeń, która dla większości małych mieszkań jest zawsze brana pod uwagę. Otomana to meble „dwa w jednym”: łóżko do spania i kanapa do siedzenia o każdej porze dnia. Ponadto nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na dodatkowy mebel.
 • Ergonomia. Absolutnie płaska powierzchnia, bez połączeń i szwów, które ma większość modeli sof. Zapewnia to bardziej komfortowy sen i odpoczynek.
 • Styl Pasuje do każdego projektu pomieszczenia. Otomana z jedwabną tapicerką lub podobną tkaniną dodaje do pomieszczenia zapach Orientu i luksusu, a gobelinowa powłoka dodaje solidności.
 • Wszechstronność. Możesz bezpiecznie umieścić go w dowolnym pomieszczeniu, aż do kuchni, a zgodność ze standardami sanitarnymi z łatwością zapewni odpowiedni materiał tapicerski.
 • Zwartość. Brak oparcia i podłokietników sprawia, że ​​otomana jest mniej wymiarowa. Zajmuje niewiele miejsca, jak zwykła sofa, wygląda bardziej wdzięcznie.
 • Nic dziwnego, że coraz więcej konsumentów, zwłaszcza młodych, wybiera otomanę z materacem ortopedycznym.

Pokój, w którym się znajduje, wcale nie wygląda na sypialnię. Nawet jeśli ma białą tapicerkę i tę samą ramkę koloru. Jednak spanie na nim nie jest gorsze niż na łóżku.

Na rynku istnieje wiele odmian otomanów. Meble są instalowane wzdłuż ściany lub w rogu. Może mieć podłokietniki lub nie.

W klasycznej otomanie plecy są raczej niskie, ale dzisiejszy podwójny model sprawia, że ​​jest to pełnowymiarowy zagłówek.

Otomana przeznaczona do spania może być pojedyncza lub podwójna. Wybór zależy od żądań właściciela, miejsca przeznaczenia, wymiarów pomieszczenia.

Jak będzie wyglądać - łóżko lub sofa - zależy od projektu. Podobieństwo do łóżka da miękki tył i zagłówek po mniejszej stronie. Tył, wyposażony na większym boku, sprawi, że otomana będzie wyglądać jak sofa. W obu przypadkach projekt wyklucza podłokietniki.


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-5


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-6

Projektanci i producenci mebli stworzyli modele dla różnych życzeń, preferencji i budżetu.

Narożnik

Narożna kanapa wygląda bardziej jak sofa, więc jest umieszczona w kuchni, salonie, pomieszczeniach ogólnodostępnych. Najważniejsze - znaleźć odpowiednią tapicerkę.

Drewniana konstrukcja zakłada dwa oparcia, z których mniejszy znajduje się po lewej lub prawej stronie, dlatego przed zakupem konieczne jest dokładne określenie miejsca, w którym zostanie ono zainstalowane. Chociaż stworzono modele z segmentami mobilnymi, które można łatwo zainstalować.

Otomana z miękkim tyłem przylegającym do ściany zapewnia dodatkowy komfort, chroni okładzinę ścienną przed otarciami.

Kątowa konfiguracja jest wybierana dla małych pomieszczeń - zwykle zajmuje puste sekcje pomieszczenia i wizualnie rozszerza przestrzeń.


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-8


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-9


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-10

Z szufladami

Znacznie zwiększa funkcjonalność tego mebla mającego pudełko pod łóżkiem. Otomana z szufladami na bieliznę jest szczególnie pożądana w małych mieszkaniach, gdzie problem przechowywania rzeczy jest zawsze obecny. Pudełko może być duże, chociaż kilka wyciąganych sekcji jest znacznie lepszych. Są wygodniejsze w użyciu, ponieważ wszystko jest łatwe do zaawansowania i łatwiej jest utrzymać w nich porządek. Pudełka mogą pełnić funkcję estetyczną jako niezależny element wystroju, ale częściej są wykonane z tego samego materiału co rama otomana, więc wizualnie są prawie niewidoczne.


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-11


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-12


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-13

Z wysuwaną częścią

Znaczenie przestronnej przechowalni bagażu zmniejsza się, zanim nie zajdzie potrzeba innego miejsca do spania. Pytanie rozwiązuje otomana z rozkładanym łóżkiem. Oznacza to, że zamiast pudełek, projekt zapewnia dodatkowy materac na ramie. W ten sposób powstały dwa łóżka znajdujące się na różnych poziomach. Modele przesuwne są dobrym rozwiązaniem dla osobistego pokoju dziecka lub dla gości przybywających.

Z mechanizmem podnoszenia

Jak długo i jak długo będzie trwała otomana z mechanizmem podnoszącym, jak będzie wygodna, zależy od jej typu. Może to być konstrukcja sprężynowa lub amortyzatory gazowe. Sprężyny nie są gotowe na duże obciążenia stałe, jest to opcja budżetowa.

Amortyzatory wypełnione gazem są wygodniejsze, utrzymują znaczną masę. Meble z takim mechanizmem nie są tanie, więc przy wyborze należy dokładnie przeczytać instrukcje. Wskazuje maksymalne dopuszczalne obciążenia i cechy działania mechanizmu.


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-15


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-16

Otomana dziecięca

Niekończąca się oferta oferowana przez przemysł meblarski pozwala łatwo wybrać dokładnie to, co odpowiada dziecku. Zawsze możesz znaleźć model, który spełnia warunki i standardy wymagane dla mebli dziecięcych.

Funkcje

Nowoczesna łóżkowa kanapa dla dzieci przypomina małą kanapę o odpowiednim wyglądzie, wygodną dla dzieci i młodzieży. Lekkie łóżko księżniczki jest odpowiednie dla dziewczynki: otomana, która ma nie tylko białą tapicerkę, ale także całą ramę. Chłopiec doceni jasną otomanę w postaci samochodów.

Ten rodzaj otomana jako sofa jest szczególnie odpowiedni dla dzieci. Jest to szeroka sofa z oparciem i podłokietnikami. Nie ma potencjalnie traumatycznych nóg, co jest nie tylko wygodne, ale także stwarza dodatkowe bezpieczeństwo dla dzieci.

Jeśli dziecko nie ma własnego pokoju, zrobi to składany model. W stanie zmontowanym ma wygląd dużego krzesła i nie zakłóca wnętrza pomieszczenia.

Chowana kanapa jest wygodna dla rodzin z dziećmi w wieku lat. Jest o wiele bezpieczniejszy niż model dwupiętrowy i zajmuje miejsce jak pojedyncza kanapa.


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-17


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-18


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-19

Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Dzieci stale rosną, zwłaszcza podczas snu. Aby ich postawa była piękna, otomana musi być z materacem ortopedycznym i spełniać wymagania sanitarne:

 • Łóżko jest z konieczności solidne i umiarkowanie twarde: spanie na miękkim łóżku prowadzi do powstania nieprawidłowej postawy u dziecka, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest łóżko ortopedyczne z blokiem sprężynowym i pianką poliuretanową jako wypełniaczem. Ten materiał stabilnie utrzymuje kształt przez długi czas.
 • Łóżko dla dzieci wymaga bezpiecznego łóżka: wszystkie rogi są zaokrąglone, a składany model nie może spontanicznie złożyć i zranić dziecka.
 • Tapicerka jest akceptowalnym hipoalergicznym i dobrze odpychającym pyłem.
 • Takie meble są szybko zabrudzone, więc powinieneś kupić zdejmowane pokrowce na otomanę.
 • Dla dziecka otomana z bokiem, zabezpieczająca przed upadkiem.
 • Mechanizm przekształcania łóżka w pokoju dla nastolatka nie powinien być dla niego zbyt skomplikowany ani trudny.

Pożądane jest, aby kupić otomanę w obecności dziecka, dzięki czemu on, a nie tylko rodzice, lubią wybrany model. Oczywiście powinno być jasne, radosne. Praktyczny model zawierający szuflady: zwalniane są szafki dla dorosłych, a dziecko jest nieświadomie nauczone utrzymywania porządku w przedmiotach osobistych i zabawkach.


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-20


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-21


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-22

Z materacem ortopedycznym

Ta opcja łóżka jest wybierana zarówno jako środek leczniczy, jak i profilaktyczny. Dokładnie dopasowany materac sprawia, że ​​standardowa otomana jest znacznie wygodniejsza.

W tym przypadku niektóre specjalne modele nie są dostarczane i są wybierane jak dla zwykłego łóżka, tylko z pożądanym stopniem elastyczności.

Łóżko otomana z materacem o wymaganym poziomie sztywności jest wybierane z uwzględnieniem wagi, stanu zdrowia, wieku i innych cech osobistych danej osoby.

Tak więc łóżka dla dzieci i nastolatków zapewniają twarde materace. Dla osób starszych lepiej wybrać model z bardziej miękkim materacem ortopedycznym.

Materace są również podzielone na sprężynowe i bez sprężynowe. Dobry materac z autonomicznymi sprężynami jest w stanie dostosować się do krzywizn ciała tak bardzo, jak to możliwe. Najpopularniejszym rodzajem konstrukcji bez sprężyn jest model poliuretanowy. Ten materiał ma inną gęstość, a im więcej, tym wyższa jakość.


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-23


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-24


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-25

Jeszcze więcej będzie musiało zapłacić za materac lateksowy, ale te koszty są uzasadnione: materiał daje największy efekt ortopedyczny, nie prowokuje występowania alergii, odpycha wilgoć, trwa dłużej. Na takim łóżku zapewniony jest zdrowy sen.

Jeśli nie było możliwe znalezienie niezbędnej opcji z całej proponowanej obfitości, kapitanowie wykonają indywidualne zamówienie, uwzględniając życzenia i wszystkie parametry.

Materiał

Zadaniem otomana jako mebla jest służyć jako miejsce do spania lub odpoczynku, dlatego wskazane jest podejście do wyboru materiału z pełną odpowiedzialnością.

Rama

Szkielet składa się z materiałów o różnych kosztach. Cena budżetu oznacza użycie płyty wiórowej z laminatem do różnych rodzajów drewna. Dużo droższa leżanka z litego drewna. Jest to zazwyczaj sosna lub buk. Preferowane są produkty z matrycy z punktu widzenia bezpieczeństwa środowiskowego, ponieważ praktycznie nie emitują substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Meble, na przykład wykonane z sosny, są dobrze odporne na pleśń, pleśń, są trwałe i trwają długo.

Aby kanapa radziła sobie ze znacznymi obciążeniami, jej rama i rama są wykonane z wysokiej jakości drewna, a grubość drewna wymaga co najmniej pół metra.


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-26


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto-27


krovat-tahta-poleznij-podarok-s-vostoka-32-foto.png">

Tapicerka

Intensywne korzystanie z otomani łóżka wymaga trwałej osłony. Lepiej jest wziąć tkaninę obiciową z ornamentem objętościowym: nie jest ona tak mocno zdeformowana. Wzór jest wybierany dowolnie lub może być całkowicie nieobecny, ale w dowolnym materiale konstrukcyjnym wymagany jest niezawodny.

W procesie tapicerowania otomana tkanina jest wyraźnie naprężona, dlatego trzeba dokładnie ocenić jej jakość: ścieg jest płaski, z szwami o tej samej długości, bez śladów igieł na powierzchni.

Pin
Send
Share
Send
Send