Rękodzieło z opon do ogrodu i ogrodu kuchennego, jak zrobić wystrój ze starych opon samochodowych do chaty, gumowa rama do łóżka kwiatowego - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Rzemiosła opon do ogrodu: niestandardowe pomysły ozdabiające stronę (20 zdjęć)

Stare opony są wszechstronnym materiałem we wcieleniu kreatywnych i niestandardowych pomysłów na dekorowanie strefy podmiejskiej i jej wygodnej aranżacji.

Możesz warunkowo zidentyfikować kilka obszarów wykorzystania opon:

 • dekoracyjne rzemiosło z opon do ogrodu i ogrodu, pełniące jednocześnie funkcje łóżek;
 • aranżacja ścieżek ogrodowych i placów zabaw. Łatwo jest dbać o takie ścieżki, powłoki są po prostu układane, a chwasty nie mogą przez nie rosnąć. Place zabaw wyposażone w rzemiosło oponowe będą bezpieczne dla dzieci;
 • do rejestracji pięknych i nietypowych łóżek. Możliwe jest zainstalowanie zarówno pojedynczych elementów, jak i tworzenie kolorowych kompozycji z wielopoziomowych dekoracyjnych kwietników.

Do realizacji większości pomysłów na ogród własnymi rękami potrzebne będą następujące materiały: opony o różnych rozmiarach, farby, liny, nóż / wyrzynarka, pędzle, łopata.Podczas pracy z oponami zaleca się uwzględnienie kilku niuansów: produkty zimowe są łatwiejsze do wykonania niż letnie; Łatwiej jest pracować z importowanymi oponami - są cieńsze i bardziej plastyczne.

Kubek opon robi to sam

Statek wykonany ze starych opon, wykonany w postaci naczyń, nie tylko przyciągnie uwagę gości, ale również dostosuje teren w pobliżu wiejskiego domu.

Aby stworzyć wymagane cztery opony (dwa - ten sam rozmiar, trzeci - od skutera, a czwarty - największy), wkręty, farby, szczotki, rura falista, drut aluminiowy.

Etapy pracy:

 1. Trzy opony (dwie identyczne i ze skutera) są dokładnie wymyte, odcięte z jednej strony i wyrzucone.
 2. Spodek wykonany jest z podstawy opony samochodowej. Aby to zrobić, odetnij górną część największej opony i dopasuj ją do miejsca instalacji kubka.
 3. Opona ze skutera odgrywa rolę „nogi” kubka i jest umieszczana na improwizowanym spodku (ściętym). Wszystko jest mocowane za pomocą śrub.
 4. Na oponie skutera kładziemy jedną z tych samych opon z ciętym blatem, mocujemy ją do dolnej opony za pomocą wkrętów samogwintujących.
 5. Pierwsza opona pasuje do drugiej z tych samych opon. Obie części są mocowane za pomocą śrub. Aby zwiększyć wytrzymałość połączenia, można umieścić podszewki pod śrubami wewnątrz opon.
 6. Ozdobny uchwyt kubka wykonany jest z falistej rury do instalacji elektrycznej. Aby kształtować i utrzymywać kształt uchwytu, drut aluminiowy jest umieszczony wewnątrz rury. Uchwyt jest przykręcony do okręgu za pomocą śrub.
 7. Zewnętrzna dekoracja kubka może być wykonana według własnego uznania. Opcjonalnie - powierzchnia jest pomalowana na jeden jasny kolor, a na niej narysowane są poziome paski o kontrastowym kolorze (taki obraz pomoże zamaskować połączenie dwóch opon).

Istnieje kilka sposobów zastosowania takiego rzemiosła w ogrodzie: ozdobny kwietnik, miejsce do przechowywania przedmiotów lub daczy.Aby stworzyć kolorową kompozycję, możesz zainstalować dekoracyjny czajniczek obok, używając tych samych materiałów i dodając wylewkę i pokrywkę do produktu.Dziecięcy fotel bujany

Takie rzemiosło można wykonać osobno lub jako jeden z obiektów placu zabaw. Do kołysania potrzeba mocnej i szerokiej opony (najlepiej domowej), obrobionej deski drewnianej, śrub, farby.

Etapy pracy:

 1. Opona jest cięta na pół na dwie równe części.
 2. Dwa pręty są przymocowane do deski. Szerokość między prętami jest równa odległości między nacięciami opony.
 3. Deska i opona są ozdobione jasnymi kolorami.
 4. Siedzenie jest przykręcone do opony. Przed użyciem bujanego fotela należy dokładnie sprawdzić projekt, aby gwoździe się nie wystawały i nie było szczelin, odprysków. Po jednej stronie siedziska wskazane jest przymocowanie uchwytu dla wygody.

Przy projektowaniu placu zabaw można wykonać kilka podobnych huśtawek z opon, a fajnie byłoby też postawić wielką oponę, robiąc z niej piaskownicę.

Możesz zrobić elegancką „gąsienicę”, która jest przyjemna w prowadzeniu, z opon zainstalowanych pionowo i wkopanych w ten sam poziom opon.Jak zrobić ozdobny staw

Mały basen, wyposażony w dużą oponę, nada miejscu wyjątkowy wygląd. Do ułożenia zbiornika będzie potrzebna: duża opona, wyrzynarka, łopata, poziom, materiał hydroizolacyjny, kruszony kamień z piaskiem i dekoracyjne kamienie o różnych rozmiarach.
Etapy pracy:

 1. Aby zorganizować staw, wybiera się odpowiednie miejsce (najlepiej nie w bezpośrednim świetle słonecznym, aby woda nie zaczęła kwitnąć). Do montażu opony wykopuje się wykop w odpowiednich rozmiarach. Na dnie warstwy piasku wylewa się, a następnie kładzie oponę. Poziom służy do sprawdzenia poziomej pozycji opony.
 2. Powierzchnia wewnątrz opony jest lekko posypana gruzem, a następnie górna strona opony zostaje odcięta za pomocą wyrzynarki.
 3. Wewnątrz dopasowana warstwa wodoodporna, która jest posypana zewnętrznym konturem żwiru.
 4. Brzegi basenu ogrodowego są ozdobione dużymi kamieniami, aby nadać basenowi piękny widok i folię maskującą.
 5. Zbiornik jest wypełniony wodą, a dekoracyjny staw może już zadowolić gospodarzy i gości świeżością.

Ciekawym pomysłem jest wyposażenie podobnego zbiornika w małą elektryczną fontannę. Możesz wybrać odpowiedni model w sklepie ze sprzętem. Takie urządzenie jednocześnie oczyści wodę w zbiorniku i zachwyci radosny dźwięk wody.Mistrzowie ogrodnictwa oferują wiele możliwości używania starych opon. Oprócz ulepszania miejsca i tworzenia elementów dekoracyjnych starych opon, można wykonać meble (stoły dekoracyjne, wyściełane taborety, huśtawki), wyposażyć miejsca do mycia, udekorować ściany i umieścić w oponach małe wiszące doniczki. Ozdobne ogrodzenie, wyposażona klatka schodowa na terenach tarasowych, może nadać domowi indywidualny wygląd.
Obejrzyj film: Jak zrobić ogrodowa. Wiatrak (Listopad 2019).

Загрузка...