Drzwi do wanien Szklane wejście metalowe do lipy i osiki pod starożytnością, weatherization do głuchych drewnianych ręczników z litej sosny i stolarki, piękne opcje przesuwne z aluminiową tapicerką - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Drzwi do wanny: możliwość wyboru (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Podczas budowy i aranżacji wanny większą uwagę przywiązuje się do półek, dekoracji i pieca, ale drzwi do wanny mają znacznie mniej czasu. Jest to jednak całkowicie błędne podejście, ponieważ drzwi muszą spełniać szereg wymagań. Działają w dość ekstremalnych warunkach i muszą wytrzymywać wysoką temperaturę, wilgoć i parę wodną, ​​tak aby taki atrybut jak drzwi wejściowe do pokoju kąpielowego służył przez długi czas i tak efektywnie, jak to możliwe, należy wziąć pod uwagę cechy produktu.


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-2

Główne punkty wyboru

Najczęściej wybierane są drzwi z drewna, szkła, metalu i plastiku, te ostatnie są instalowane przy wejściu z ulicy. Materiały te gwarantują jakość, niezawodność i trwałość.

Odporność na różne warunki temperaturowe

Szklane drzwi do wanny wytrzymują temperatury do 800˚С. Powinny to być specjalne modele wykonane ze szkła hartowanego. Kolejną zaletą jest to, że sami nie są bardzo gorący. Ponadto spełniają wymagania bezpieczeństwa pożarowego.

Drewniane drzwi do wanny są również w stanie wytrzymać wysokie temperatury, ale mniej się nagrzewają. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pożarowe, są one wyraźnie gorsze od szkła. W przeciwieństwie do saun, tutaj możesz użyć sosny i świerka.


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-5


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-6

Pielęgnacja i wygląd

W przypadku mat szklanych - jest dość praktyczny i piękny. Takie matowe szkło wymaga minimalnej opieki, takie drzwi są łatwe do czyszczenia specjalnymi środkami na alkohol. Ponadto na takiej powierzchni nie widać plam i odbitek, które pozostają na zwykłym szkle. Oczywiście, taki materiał nie może wyglądać, na przykład, jak pół-antyczne drzewo, ale na tle kłód i naturalnego materiału będzie wyglądał dość trafnie i pasował do wnętrza.

Istnieje wiele opcji dla drzwi z tablicy, a mianowicie wykończeń. Może to być wzór desek i listew, antyczne, trójwymiarowe panele, gwintowane, każdy może wybrać swój ideał.

Bezpieczeństwo

Podczas instalowania drzwi należy przestrzegać przepisów bezpieczeństwa. Drzwi z drewna powinny być traktowane specjalnymi środkami. Jeśli chodzi o szkło, drzwi powinny mieć gładkie krawędzie lub zatyczki, ale miękkie.

Drzwi przednie

Równie ważna jest jakość drzwi frontowych z ulicy - to przede wszystkim ochrona i oczywiście bezpieczeństwo ciepła w pomieszczeniu. Najczęściej metalowe drzwi do łaźni są wybierane z punktu widzenia bezpieczeństwa, co jest całkowicie uzasadnione. Jeśli jednak taki materiał zostanie wybrany, należy zachować ostrożność, aby zaizolować drzwi w wannie, ponieważ ważna jest również izolacja termiczna. W takim projekcie jest również minus, jeśli ktoś wyjdzie, aby ostygnąć z kąpieli, po powrocie dotykając takich drzwi w ciężkim mrozie, może zamarznąć. Taki problem można łatwo rozwiązać, na przykład użyć okładziny paneli ściennych i lakierować od góry. Pięknie wyglądają antyczne drzwi.


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-9


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-10


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-11

Drzwi do łazienki

W toalecie lub w pokoju wypoczynkowym drzwi są mniejsze. Głównym warunkiem jest to, że drzwi przechodzą przez minimalną wilgotność. Przybliżona szerokość takich struktur wynosi 60 cm. Istnieje kilka opcji materiałów, które można wykorzystać w takich pokojach.

Jeśli preferujesz drzewo, musisz wziąć pod uwagę takie czynniki, jak wilgoć. Podczas montażu drzwi należy pozostawić szczelinę między ostrzem a pudełkiem. Jeśli standardowy prześwit dla mieszkań wynosi 2 lub 3 mm, wymagane jest co najmniej 5 mm. Dzieje się tak, ponieważ drzwi będą puchnąć z powodu wilgoci i po prostu niemożliwe będzie ich zamknięcie. Możesz wybrać sosnę, lipę lub inne drzewo, ważne jest, aby odpowiednio się nim zająć. Wybierając drzewo, istnieje wiele opcji, jak go ozdobić. Najczęstszymi opcjami są rzeźba, jodełka, antyczne.


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-12


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-13

Niezawodność i praktyczność zapewnią wzory szkła. Opcje wyglądu są znacznie mniejsze, ale w odniesieniu do cech są bardziej opłacalne. Nie są narażone na wilgoć i nie zwiększają ani nie zmniejszają rozmiaru, w przeciwieństwie do sosny. Wykonane są ze szkła żaroodpornego i trudno je złamać, dlatego służą przez długi czas. Dzięki powierzchni poddanej obróbce nie będzie żadnych odcisków i plam na powierzchni, jak na zwykłym szkle.


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-16


dveri-dlya-bani-osobennosti-vibora-20-foto-17

Co lepiej wybrać?

Jak widać, każdy z materiałów ma swoje zalety i wady. Najważniejszą rzeczą przy wyborze dbałości o bezpieczeństwo, ponieważ wanna - jest przede wszystkim wysoka temperatura i bardzo ważne jest, aby wszystkie elementy budynku nie były szkodliwe dla zdrowia. Jeśli mówimy o materiale do drzwi do samej łaźni parowej, to powinieneś zwrócić uwagę na taki moment jak widoczność.

Obejrzyj film: NOC W GALERII HANDLOWEJ! ZŁAPALI NAS (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send