Łukowate plastikowe drzwi wejściowe ze szkłem do domu, konstrukcje huśtawkowe i przesuwne z metalu i stali półokrągłej, drzwi sklepione z drewna - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łukowate drzwi we wnętrzu: zarządzanie przestrzenią (32 zdjęcia)

Drzwi łukowe to drzwi, które mają płótno z zaokrąglonym szczytem. Te drzwi są zainstalowane w drzwiach w formie łuku. Tym samym kształtem powinny być ramy drzwi.

Wyposażone w łukowate drzwi

Charakterystyczną cechą łukowych drzwi jest ich wyjątkowy i estetyczny wygląd. Będą ozdabiać prawie każdy styl wnętrza.

Z powodu zaokrąglonego wierzchołka górnych zawiasów drzwi w takich konstrukcjach są przymocowane poniżej, więc muszą mieć zwiększoną niezawodność i moc.Drzwi łukowe mają następujące zalety:

 • Wszechstronność. Może być zainstalowany w prywatnych domach i mieszkaniach.
 • Projekt niezawodności. Drzwi są mocne i trwałe.
 • Wizualnie zwiększ wysokość pomieszczenia w połączeniu z jasnymi kolorami wykończenia.
 • W porównaniu ze standardowymi drzwiami prostokątnymi mają dużą wysokość otwarcia, więc wysokie osoby nie muszą się pochylać.

Mają łukowate drzwi i wadę: wysokie koszty produkcji i instalacji.Rodzaje drzwi łukowych

Istnieje wiele odmian łukowych drzwi. Są one klasyfikowane według następujących kryteriów:

 • budowa;
 • rodzaj otwarcia;
 • forma;
 • materiał;
 • miejsce instalacji.Wydawane są drzwi w łukowym otworze o różnej konstrukcji:

 • skrzydła drzwi, które zbiegają się w kształcie z łukowym otworem. Są wykonane z drewna. Proces produkcji jest dość długi. Cena takich drzwi jest wysoka;
 • standardowe prostokątne płótna, na których zamontowana jest część łukowa. Ich koszt jest nieco tańszy, ponieważ są prostsze: część łukowata nie jest cięta razem z głównym płótnem, ale jest niezależnym elementem. Taka konstrukcja pozwala na tworzenie zarówno zawiasowych, jak i przesuwnych drzwi łukowych;
 • pojedyncze drzwi;
 • podwójne drzwi łukowe. Rzeczywista dla szerokich drzwi.Rodzaj otwieranych drzwi łukowych dzieli się na następujące typy:

 • huśtawka - otwarta w jednym kierunku;
 • wahacz wahadłowy - otwarty i tam iz powrotem;
 • składanie - może składać się tylko z dwóch części;
 • przesuwne - cechą takich drzwi jest to, że łuk jest widoczny tylko z jednej strony.Producenci wytwarzają łuki o różnych kształtach. Najpopularniejsze łuki łukowe dzielą się na:

 • Klasyczne lub półokrągłe łuki o kształcie promieniowym.
 • Łuki elipsoidalne są owalnym półkolem.
 • Łuki wykonane w stylu secesyjnym mają skomplikowane kształty i wiele różnych projekcji.
 • Łuki wykonane w stylu romantyzmu są jak prostokąt z zaokrąglonymi górnymi rogami.

Łuki w kształcie podkowy. Oprócz gładkiego półkola mogą mieć wydłużoną ostro zakończoną część. Stosowany głównie w pokojach urządzonych w stylach narodowych. Wydłużone i spiczaste łuki gotyckie lub lancetowe nie mają gładkich przejść.W zależności od miejsca instalacji są:

 • wewnętrzne drzwi łukowe znajdują się wewnątrz;
 • łukowate drzwi wejściowe są instalowane przy wejściu do domu, sklepu, centrum handlowego i innych instytucji publicznych.

Wykonane również drzwi łukowe ze szkłem lub bez, z witrażami, panelami i innymi elementami dekoracyjnymi.

Rodzaj łuku drzwi do produkcji materiałów

Tradycyjnie drzwi wewnętrzne typu łukowego są wykonane z naturalnego litego drewna. Koszt gotowej konstrukcji zależy od rodzaju drewna. Najniższa cena płótna, wykonana z sosny. Droższe są drzwi z jesionu, buku i dębu. Aby obniżyć koszt produktu zamiast naturalnego drewna stosuje się takie materiały jak płyta wiórowa i MDF, a także ich połączenie.

Szkło hartowane jest również popularne jako materiał na drzwi łukowe. Projekt może składać się tylko z niego lub dodatkowo mieć ramę montażową, która może być metalowa, wykonana z PCV, MDF i innych materiałów.

Zdobione łukowate szklane drzwi można na wiele sposobów. Szkło może być najpowszechniejsze, ma odcień koloru lub piękny wzór. Dodaj jasność do wnętrza drzwi za pomocą witraży. Zaletą szklanych paneli drzwiowych jest wysoka przepuszczalność światła.

Wykonane są również plastikowe drzwi łukowe. Łatwo jest dbać o takie materiały, jak pcv, a także może mieć dowolny kolor. Takie produkty są najczęściej używane w pomieszczeniach niemieszkalnych, biurach. W domach i mieszkaniach praktycznie nie są instalowane, ponieważ nie przyczyniają się do tworzenia komfortu domu.Wejściowe drzwi łukowe

Najczęściej drzwi wejściowe w postaci łuku są wykonane z metalu. Takie drzwi są nie tylko niezawodne, ale także bardzo piękne. Są one wybierane na domy wiejskie, wejście do budynku biurowego, wejście lub inne pomieszczenia publiczne. Fasada budynku łukowate stalowe drzwi nadadzą luksusowy wygląd, podkreślą status i obecność artystycznego smaku właściciela. Drzwi wejściowe mogą być z jednym, dwoma lub nawet trzema drzwiami.Z reguły metalowe drzwi łukowe są instalowane przy wejściu, ale konstrukcje wykonane z naturalnego drewna, takiego jak dąb, są nie mniej niezawodne. Drzwi wejściowe mogą być również wykonane z PVC. Jednak te drzwi nie są bardzo niezawodne, więc ta opcja jest odpowiednia przy montażu podwójnych drzwi. Pierwsze drzwi (zewnętrzne) to żelazo, które ma dobrą izolację termiczną i wysokie właściwości bezpieczeństwa, a drugie (wewnętrzne) drzwi są ozdobne z PCV lub drewna.
Wejściowe drzwi łukowe mogą mieć najbardziej zróżnicowany wygląd. Wzory mogą być uzupełniane przez rygle, zwykłe wstawki szklane, witraże lub lustra, płyty MDF, drewno, fornir. Wykonane są również drzwi kute.

Drzwi metalowe wejściowe wykonane są w formie łuku tylko na zamówienie, co wiąże się ze specyfiką ich konstrukcji.Zastosowanie łukowych drzwi we wnętrzu

Obecność łuków w pomieszczeniu wizualnie rozszerza go i sprawia, że ​​jest przewiewny. Takie projekty są doskonałym rozwiązaniem dla małych mieszkań. Jeśli pokój jest przestronny i ma szerokie wejście, należy wybrać podwójne drzwi łukowe.

Drzwi łukowe mogą być urządzone w dowolnym stylu, dlatego są często używane we wnętrzach o różnych stylach.Do stylu klasycznego pasują struktury łukowe, dla których wzór charakteryzuje się powściągliwością. Drzwi można zainstalować z płyty MDF, płyty wiórowej lub drewnianych drzwi łukowych.

Lancetowe łukowate drzwi z ciemnego drewna zaakcentują orientalny styl, wyróżniający się luksusem, egzotyką i wyrafinowaniem.Szczególną cechą stylu chebbi-chic jest lekko zauważalny rozkwit czasu. Projektanci osiągają ten efekt sztucznie za pomocą różnych metod dekoracyjnych. Aby uzupełnić wnętrze w tym stylu, pomoże łukowe drzwi do starego.

Taki styl jak kraj idealnie łączy się z łukowatymi wzorami w kształcie podkowy. Powinny to być drzwi z jasnego drewna, bez podszewki i lakieru.
Dzięki wielu różnym opcjom projektowania wewnętrznych i wejściowych drzwi łukowych wykonanych z drewna, pcv, metalu i innych materiałów, możesz wybrać projekt, który idealnie pasuje do wnętrza i na zewnątrz dowolnej stylistyki.

Obejrzyj film: SCHODY PODŁOGI WNĘTRZA - salon ekspozycyjny i siedziba "Marchewka" (Styczeń 2020).

Загрузка...